mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:47:29

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: čiščenje mačjih ušes
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: čiščenje mačjih ušes  (Prebrano 7135 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« : petek, 20.02.2009 : 12:38:23 »

Večkrat sem že prebrala, da je treba mačkam redno čistiti ušesa. To drži? Namreč, ko sem imela jaz svoja dva pri veterinarju in ko so jima običajno pogledali tudi ušeska, sem vprašala, če bi jima jih morala čistiti, pa so mi rekli, da ne, da je najbolje čim manj šariti okoli njih in jih pustiti pri miru. Mačkonoma sicer vsake toliko pogledam vanje, vendar imata čisto čista. Lahko poveste vaše izkušnje?
Hvala.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #1 : petek, 20.02.2009 : 12:43:09 »

Uf, sem opazila, da sem dala v napačno rubriko, tole spada pod nego mačk. Jana, se opravičujem ...
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #2 : petek, 20.02.2009 : 16:58:43 »

Meni je tudi veterinar rekel, da zdravim in dobro prehranjenim mačkam ni treba nič čistit. Sej če pogledam ušesa mojih mačkov, so res čista, tako da nimam kaj. Če vidim kdaj kako umazanijico, jo pobrišem, to je pa to.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #3 : ponedeljek, 23.02.2009 : 14:50:37 »

Meni pa je moj veterinar rekel, da naj mu jih kdaj pa kdaj očistim z vatko, tako, kot to on dela (mi je pokazal). Moj Muc zgleda, da je bolj pri lenih, pa si jih ne umiva preveč sam. Mu pa jih včasih očisti Bučko, ampak mu ne pustim. Najbrž niso ravno višek higiene  Tongue
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #4 : četrtek, 03.09.2009 : 21:38:35 »

A to čistite tudi "maslo"? Ker moja je črna in posledično ne vidim dobro, ali ima zamazana ušeska, ima pa definitivno mastna.

Kako globoko greš z vatko in ali ji kaneš kako olje not?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #5 : petek, 04.09.2009 : 06:58:53 »

Jaz sem zadnjič spucala ušeska z olivnim oljčkom, do koder je pač prst prosto šel, pa ni bilo niti ene pikice umazanije, lahko pa, da sem spucala kaj masla, samo je že olje rumeno, nisem mogla ocenit... zdi se mi pa, da ni potrebe, škodit pa tudi ne more...
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #6 : petek, 04.09.2009 : 11:15:27 »

Pri nas ima ta starejša že od malega vedno čista, čeprav je sicer lena za umivanje.
Pici pa se rado naredi nekaj svetlo rjavkastega masla.

Sem ob cepljenju pri vetu pametno zapanicirala, da ima revica najbrž garje Roll Eyes.
Sploh ker bi se teoretično res lahko naselile - bolh namreč tri leta ni bilo na spregled in zato dobivata v glavnem samo sredstva proti notranjim zajedalcem.

No, baje niso, le da se nekaterim mucam maslo malo bolj rado dela.
Jaz ji to sem in tja očistim kar z robčki za otroške rite, gre krasno dol in ravno prav vlažni so. Res pa nič ne bezam v globino, očistim samo vidni del uhlja.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #7 : petek, 04.09.2009 : 12:48:09 »

Nikoli se ne sme bezati v globino mačjega ušesa, čisti se lahko mehanično samo "školjko".
Logiran
Fitzgerald
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #8 : petek, 04.09.2009 : 20:09:44 »

Hvala za odgovor.  Smiley

Še nekaj: to, ko nekateri čistite z oljem ali čim podobnim - saj nič ne VLIVATE v mačja ušesa, kajne? Vse kanete na vatko ali prst (če sem missysb prav razumela) in "obrišete" uhelj?
Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #9 : sobota, 05.09.2009 : 09:19:15 »

Nič v ušeska... vsaj jaz ne... na vatko in  nežno obrisat notranjost do koder se prosto gre, nič bezat... iiiiii, ta topla ušeska, sem čisto nora nanje!  Cheesy
Logiran
airedale10
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 244


WWW
« Odgovor #10 : torek, 16.08.2011 : 11:31:05 »

Jaz pa jim občasno, približno enkrat na mesec očistim ušesa z robčki za pse in mačke, ki so za dlako, oči, ušesa... Sicer tega gorzno ne marata in takoj ko zavohata robčke zbežita, a za zdaj vstrajam.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  nega mačk  |  Tema: čiščenje mačjih ušes
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines