mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 18:08:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Dol
Natisni
Avtor Tema: Njegova visokost lastnik psa  (Prebrano 33828 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #15 : sobota, 21.02.2009 : 17:15:48 »

Preden se lotijo izumljanja kakšnega novega odloka ali pravilnika, ki kot kaže, ne bo ravno racionalen, naj najprej poskrbijo za izvajanje obstoječih...
Se zelo strinjam s tabo.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #16 : sobota, 21.02.2009 : 17:56:16 »

Verjetno se vas kar nekaj ne bo strinjalo z menoj pa vendar...
A se vam se ni posvetilo, da smo lastniki psov samo zelo primerni gresni kozli za katerim se skrivajo vse dusebrizne mamice in ocki in ostalo obcestvo, ki ne marajo (ali pa se bojijo) zivali, da skrijejo svoje svinjanje in svinjanje svojih prestolonaslednikov po mestnih in primestnih lokacijah hkrati pa se se znesejo nad osovrazeno pasjo zalego?
Kdo je pred skoraj 40-imi leti razmisljal o pasjih drekcih, pa je imel vrtec, v katerega sem hodila, ze takrat ograjeno igrisce? Kdo je razmisljal o pasjih drekcih pred 30-imi in 20-imi leti, pa so imele vse sole ograjena igrisca? Nihce!!! Ograje so bile in so postavljene iz cisto drugih razlogov, kar ste ze sami navedli.
Ce bi sli merit kdo vec zasvinja naso okolico bi dvonozci napram stirinozcem vodili 9:1.

Zivim cisto blizu sole in vrtca... dragi moji, verjemite mi, da zivim ob enem konkretnem smetiscu!! S tem ne mislim reci, da smetarji ne pospravljajo in se hisnik ne trudi vzdrzevati red in cistoco, ker se resnicno trudijo a zal podmladek in ostali prisotni prav z veseljem smetijo na veliko in siroko. In verjemite mi, da so pasji kakci v konkretni manjsini.
Strinjam se, da je treba pospravit za svojim pesjanom, vendar pa mi na misel ne pride, da me bo nekdo nadiral samo zato, ker se je odlocil, da bom gresni kozel
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #17 : sobota, 21.02.2009 : 19:05:13 »

Drejči, jaz sem eden od tistih, ki ima drugačno mišljenje, ki sem ga že napisal na prvi strani. Pa brez zamere. Smiley
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #18 : sobota, 21.02.2009 : 19:10:59 »

Meni osebno pri vsem skupaj nista jasni dve zadevi:

1. V čem je razlika stopit v drek majhnega ali velikega psa?

2. Zakaj kaznovati lastnike, če organi oblasti niso sposobni vzdrževati zakonov?
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #19 : sobota, 21.02.2009 : 19:24:28 »

Pri nas, na dvorišču med bloki, ni več dveh košev za smeti, ki jih je nekdo pač uničil. Zdaj je tega že par mesecev in ne kaže, da se bo kmalu kaj spremenilo. Razmišljam o nekakšnem dopisu na MOL, upam, da bo pomagalo. Kakcev (izključno pasjih) je pa res ogromno, pa to jih je itak vseskozi. 
Moje mnenje je, po tem, kar sem lahko videla v obdobju leta in pol, da pasje iztrebke pobira le cca 10% vseh lastnikov psov, to je, kar se našega naselja tiče. Skratka, ne glede na vse, je to porazno.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #20 : sobota, 21.02.2009 : 19:41:00 »

Charlie,
tvoje mnenje se ne razlikuje dosti od mojega. Hotela sem izpostaviti dejstvo, da vse skupaj ze meji na lov na carovnice medtem, ko lahko pijan mladoletnik mirno scije na vhod vrtca in ne bo nihce niti trznil z ocesom ali pa mlecnozobi potomec mirno lulal med skupino turistov sredi Postojnske jame in se pri tem skoraj vsi stopijo od prijaznosti in razumevanja. Pri vsem skupaj me strasno jezi dvolicnost... enim je dovoljeno vse, drugi pa bomo morali, ko se bo pes pripravljal na kako, visoko dvigovati vrecke, da bodo ja vsi videli kako smo vestni in v nizkem startu za pobiranje.  Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #21 : sobota, 21.02.2009 : 20:00:05 »

Res imamo nemarno velike in nevarne pse. So vse klopce v parku polomljene, vsi koši prevrnjeni, prazne pločevinke ležijo okoli, prav tako ovojnina hitre prehrane (hm, tudi nepravilno se prehranjujejo naši psi), da o razbitem steklu in kar celimi kavči odvrženimi v park, ne govorim. Ja, nekaj časa smo imeli v parku celo orbitrek, za rekreacijo psov, očitno.

Bojim se, da nas kakšna gonja proti psom ne potisne spet v srednji vek.

Čez mejo so psi povsod zaželjeni, v lokalih, trgovinah, ...

Gre pa samo za eno: vzgojo in prevzgojo ČLOVEKA. Pa če ga spremlja pes, ali ne.

Pa še to: sem prepričana, da bi naši sosedje bili pripravljeni priseči, da je tisti kakec sigurno naš, ker že itak se pritožujejo, da smrdi po hodniku, ker kuhamo samo pokvarjeno drobovino.
Ni ga čez človeško zlobo.

Logiran
kitekat
novinec
*
Sporočil: 40


WWW
« Odgovor #22 : sobota, 21.02.2009 : 20:37:03 »

   Drejči, se čist strinjam. Dobro, kjer so tega vajeni in že pričakujejo, da za psom pospraviš, še gre. Ko pa te zijajo, kaj hudiča boš zdaj počel s tisto svinjarijo in kam jo boš nesel, pa zakaj, saj itak vsi psi počnejo to enako, potem pa še veselo drugim naprej povedat... Kulturno pa se je obrnit stran, ko vidiš nekoga, obrnjenega k plotu, češ 'v levo obrat, ne smeš zijat Lips Sealed'. Pa če je srečen, se ima še kam naslonit. Hmm, kulturen on, pa v vsaki gostilni WC...
   Imam tako veselje ta malim vse to razlagat, ko me vprašajo, kaj je to za ena škatlica, pa kaj je notri, potem pa skupaj vlečemo ven metre vrečk. Ko jim poveš, da jutri ne bodo stopili v kakec, pa igrajo se lahko na lepi travici, so hujš ko milijarderji Cheesy. S starimi se itak nimam volje več ubadat, sem se spravila na mlajši rod. Ločiti otroke in pse? Ograja?! Ja, zakaj pa potem 2-letnika ne vlečejo stran od psa, pa je ta mali alergičen na skoraj celo vesolje Huh...
   Pa tista mimo usekana, da v stanovanju ne bomo imeli psov, ker pes pač strogo sodi na vrt. Pa ja de, kot da se je v 7 letih življenja na vrtu naučila ne vlečt na povodcu. Še ketnar se sprehaja, in to z nuno Tongue

   Mimogrede, v kolikih tednih se razgradi iztrebek in pognoji zemljo? Kmetje gredo zdaj pozimi večkrat gor in dol po travnikih in njivah, če hočejo imeti kaj od letine. Šal čez nos, pa tiho bodi, če hočeš jest (vsaj malo) bio. Če se ne motim, rabi žvečilni za razgradnjo cca. 10 let, pa je čisto majhen in neopazen. Tudi ni pravljica stopit nanj Undecided.

Orbitrek Grin oo, ta je dobra...
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #23 : sobota, 21.02.2009 : 21:11:45 »

Drejči, jaz se pa strinjam s tabo 100%, z obemi tvojimi zgornjimi posti. Tudi mene jezi dvoličnost - vsi otroci so angelčki, ki zrastejo v še malo večje angelčke  brez napak, vsi lastniki psov smo pa pujsi - o tem lahko debatiramo do nezavesti. Roll Eyes

Dokler se držim (večine) pravil - napisanih in tistih nenapisanih, ki tudi spadajo v splošni bonton - pa tudi jaz ne pustim, da bi me za grešnega kozla imel vsak, ki ima pet minut časa in me sreča s tremi psi.  Tongue


Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #24 : sobota, 21.02.2009 : 21:44:13 »

Charlie,
tvoje mnenje se ne razlikuje dosti od mojega. Hotela sem izpostaviti dejstvo, da vse skupaj ze meji na lov na carovnice medtem, ko lahko pijan mladoletnik mirno scije na vhod vrtca in ne bo nihce niti trznil z ocesom ali pa mlecnozobi potomec mirno lulal med skupino turistov sredi Postojnske jame in se pri tem skoraj vsi stopijo od prijaznosti in razumevanja. Pri vsem skupaj me strasno jezi dvolicnost... enim je dovoljeno vse, drugi pa bomo morali, ko se bo pes pripravljal na kako, visoko dvigovati vrecke, da bodo ja vsi videli kako smo vestni in v nizkem startu za pobiranje.  Grin
Super, zdaj pa sva že bliže. Ena beseda drugače interpretirana, pa je lahko celotno mnenje drugačno. Ta drugi del pa mi je sedaj všče, govoriva pa enako oz samo po drugi poti sva prišla do cilja. Bistvo celotnega problema ni v naših pasjih prijateljih, bistvo problema je v ljudeh. Tisti, ki imajo počiščeno doma(in v glavi) bodo za sabo pospravili, žal pa so nekateri tako fini, da bog ne daj, da ga vidi nekdo, da gre on po cesti s pasjim iztrebkom v vrečki, pa čeprav samo do najbližjega koša. Z kaznovanjem sigurno ne bomo dosti rešili, saj je ogromno ljudi, ki govorijo, d aso zakoni zato, da se kršijo in dokler bodo tako razmišljali, bodo tudi njihovi kužki kakali, kjer jih pač prime. Jaz osebno sem še vedno zato, da se takšne junake poslika in objavi, ker kaj je bolj boleče kot naslov "Direktorju podjetja NEBODIGATREBA se očitno ne ljubi pobrati pasjega iztrebka", pa naj potem vsi vidijokako nemaren je njihov nadrejeni v privatnem življenju. Kuža konec koncev ni popolnoma nič kriv.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #25 : sobota, 21.02.2009 : 23:59:34 »

ah čisto na kratko in po domače: meni grejo tudi na jetra posrani pločniki in robovi cest in sploh karkoli.  Angry
Predvsem zato, ker povzročijo, da nekateri pač mene in mojega psa gledajo postrani in se derejo čez okno, ko vidijo, da kaka (pa ji še ne nastavljam vrečke pod rito), čeprav sem, pazi tole, ena od dveh v našem naselju (kjer je kar nekaj psov), ki pobira drekce svojega pasjega prijatelja (no - psa, ane, da ne bo pomote  Wink) in jih nese v vrečki do najbližjega koša.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #26 : nedelja, 22.02.2009 : 11:59:16 »

Seveda se tudi jaz strinjam, da je potrebno dvigniti nivo skrbništva nad živalmi,
kamor spada (ob vsem ostalem) pri psih tudi povodec in vrečka za pobiranje iztrebkov.

Ne spremeni pa resničnost teh zapažanj dejstva, da je komentar, objavljen v Delu,
poln stereotipov, nepreverjenih argumentov in, seveda, sovražnega govora.

Kar je precej parodično, glede na to da avtor prispevek prične s predpostavko, kako
psi in njihovi lastniki kršijo pravice drugim prebivalcem urbanega okolja, kar se mu zdi
nedopustno, kot solucijo pa predlaga ... kršenje pravic, kaj pa druga.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #27 : ponedeljek, 23.02.2009 : 09:02:50 »

Jaz imam majhne otroke in psa.
Se mi gravža, če vidim na otroškem igrišču pasji drek, še bolj se mi gravža ko pomislim, koliko psov tam dnevno ščije, pa se tega sploh ne vidi. Zato kar se mene tiče, otroška igrišča, dokler ne bodo vsi psi na štriku, morajo biti ograjena. Ne samo zaradi drekov, tudi zaradi lulanja psov vsevprek.
V ulici kjer je 10 hiš imamo 7 psov in lahko si mislite, da je povsod vse prescano in pokakano, saj se nekaj od teh psov občasno prosto sprehaja naokoli, nekateri lastniki pa dreka ne poberejo tudi če je pes na štriku.
Redki ga pobiramo.
In ker se dnevno po naši ulici sprehaja še nebroj psov iz celega naselja, je to cela štala.
In to je realna slika ˝odgovornega˝ lastništva. No, mi dreke striktno pobiramo, polulano pa za nami še vedno ostaja.
Če gre za košarkaška in nogometna igrišča, je seveda fino da je visoka ograja naokoli, pa da vandali ne uničujejo je tudi fina ograja, ampak zame je najbolj pomembno da je igrišče  ograjeno ravno zaradi psov in mačk (no, te dreke za povrh še lepo zakopljejo v peskovnik, da jih še vidiš ne).
Itak da maček prepleza ograjo, ampak mogoče je pa le vsak kakšen drek manj zakopan v pesku...
Logiran
Sasenka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.023


« Odgovor #28 : ponedeljek, 23.02.2009 : 09:32:39 »

Problem je samo v tem, ker so otroška igrišča poscana in posrana in pobruhana tudi oziroma predvsem od nevzgojene pijane mladine. Igrišče našega vrtca je bilo zbirališče narkomanov dokler ga niso ogradili. In po pravici povedano me pasji kakec veliko manj moti kot odvržena, po možnosti okužena igla.

In dokler se mi bo na Rožniku dogajalo, da mi pes poleti pod noge prinese uporabljen kondom toliko časa bom bolj tolerantna tudi do tistih, ki ne pobirajo redno kakcev sam sem mnenja, da je pasji kakec manj škodljiv poleg tega se razgradi kar za kondome, žvečilne, pločevinke, igle,...ne moremo trditi.

Se popolnoma strinjam, da je potrebno pobirati kakce, da je potrebno imeti pse na povodcih, na je v naselj ih potrebno poskrbeti, da se ti pes ravno ne dere cele noči,...Mislim pa da je za čisto okolico potrebno začeti drugje. Sprehodite se čez Tivoli zgodaj zjutraj še pred smetarji ali čez Rožnik, pojdite čez Staro Ljubljano,...boste videli kdo povzroča največ ogabne svinjarije. Pa to niso psi. Pa pazite, da ne stopite v kakšno bruhanje.

Pa še to, pred časom je bilo v oddaji Svet poročanje o narkomanskih leglih po Sloveniji. Če je katera gledala potem veste, da jih je bilo največ ravno v neposredni bližini šol in vrtcev. Mislim, da je to za vaše majhne otroke bolj nevarno kot pasji kakec ali polulana trava, ki mimogrede ni polulana samo od psov. Meni se včasih gravža ko pomislim kje moj pes lula in koliko ogabnih osebkov je pred njim že lulalo tam.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #29 : ponedeljek, 23.02.2009 : 23:03:20 »

Vsak ima svoj pogled na to problematiko, glede na svoje izkušnje. Strinjam se s Kocko, da je ogabno pomisliti kaj vse se nahaja zakopano v otroškem peskovniku. Pa so tu bolj "krive" muce, kot pa psi. Problema polulane in pokakane trave se tisti brez majhnih otrok verjetno ne zavedajo toliko.

 Mene pa moti predvsem to, da se zaradi drugih neodgovornežev, ki za svojimi živalmi ne pospravljajo, neprijetno počutim tudi jaz. Ker nas potem vse lastnike psov postrani pogledujejo. Jaz čistim za svojim psom, včasih še za kakšnik tujim. Se zgodi, da okrog našega bloka najdem kak kakec, ki ni naš, pa ga poberem, ker na koncu bi bila itak kriva jaz. Je to fer? Seveda ni. Ni mi treba pucat še za drugimi. Pa zaradi ljubega miru včasih vseeno  naredim tako.

Kot tudi poberem  smeti, steklo (ki je roko na srce za otroke bolj nevarno kot kak kakec), pa še kaj. Seveda me ne bo nihče potrepljal po hrbtu, kako sem skrbna.

Ko pa malo razmislim, pa se mi zdi, da morda že preveč kompliciramo. Res ni lep pogled na posrano zelenico, ampak je to res tako nevarno? Ko sem jaz odraščala nihče niti pomislil ni, na kaj takega. Pa sem odraščala med psi, mačkami, zajci, kurami in tudi njihovimi kakci. Pa sem bila zdrav otrok in še danes sem tu!

Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 10   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Odgovorno skrbništvo ...  |  Tema: Njegova visokost lastnik psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines