mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 14:40:48

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: angleški špringer španjel  (Prebrano 41652 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #60 : sreda, 04.02.2009 : 22:02:33 »

No zdaj se bom pa še jaz oglasila, ki imam tudi angleškega španjela samo da je koker ne špringel. In ne boš vrjel je čistokrvna z rodovnikom!  Roll Eyes Tongue

Kot prvo tukaj ne podpiramo nerodovniškega štepanja mladičev. Govoriš o nekih lovskih zasnovah, pa sploh veš, da mora pes za lov imeti rodovnik? Da ne moreš uporabljati psa brez rodovnika za lov? Torej ti ne pomaga, da sta starša rodovniška, tvoje pa pač ni dobila rodovnika. Ne pustijo in to je to. In lovci se tega zavedajo in tudi parijo vedno (ok ne vedno a ni to zdaj fora) tako, da so rodovniki. Lovcem je pri parjenju bolj pomembno to, da je pes dober lovec, na izgled pa nekateri niso tako pozorni. Pač imajo s psi drugačne načrte, in večinoma odidejo taki psi prav v lovske roke..
Zdaj pa bi ti rada še nekaj pokazala:



To je pravi angleški špringel španjel (sem namenoma poiskala psa te barve). In poglej kaj imaš ti doma.. pa malo primerjaj. Že iz slik ki si jih ti poslal bi se najdle razlike, kaj šele v živo.
Karakterno pa sploh nebi..  Roll Eyes

Ne nimamo nič proti mešancem, samo njihovo "ustvarjanje" nam gre na živce. Zakaj bi naredili pasmi škodo, ko pa jo lahko popravimo?? Ali pa vsaj pomagamo??
Z vsakim šteparskim maldičem, ki mu ti praviš čistokrven brez rodovnika, nekdo zasovraži pasmo. Namesto, da bi dobil psa, ki je karakterni približno tak kot je pisalo v knjigi o pasmah dobi nekaj česar sploh ni želel. In kaj ima od tega?? Slab spomin na "pasmo". Potem pa se veriga nadaljuje tako, da ta oseba razlaga kako ta pasma ni ok, ..

A mi lahko, kdo razloži zakaj to pišem? A zaradi ljubezni do psov, oz. te pasme.. (ja tudi jaz imam rada špringle Wink )
Logiran
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #61 : sreda, 04.02.2009 : 22:15:53 »

Sploh ne vem zakaj se vsi trudite(mo).
Se zgodbe namreč ponavljajo iz dneva v dan.
Pride nekdo na novo gor, nekaj piše tja v tri dni kot da smo vsi skupaj eni padalci, ki o psih nimajo tri čiste in ko poveš nekaj svetih resnic, se vsi strašno razburjajo nad nesramnostjo, da smo kao snobi, morilci, ....javno zahtevajo izbris iz foruma in podobne neumnosti.

Imam občutek,da je vedno slabše. Če bom jaz kdaj odšla iz tega foruma, bo to zaradi takih ljudi, ker se mi preprosto ne bo več dalo brati vseh teh veleumij.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #62 : sreda, 04.02.2009 : 23:38:07 »

Ljudje ste res smešni. Pač si naredil napako, nabavil si psa brez rodovnika, zdaj pa se s tem sprijazni in ne išči milijon izgovorov, kako rodovnik nič ne pomeni, kako vsi zaničujemo nerodovniške pse.... 

Tudi sama sem imela nerodovniško špenjelko, zelo lepo ( v mojih očeh), ki je ne bi zamenjala za nič na svetu. Pa vendar...  Nisem imela legla z njo, pa še zelo mi je bilo žal, da ni bila rodovniška. Ni se mogla udeležiti svetovnega prvenstva v agilityju zaradi tega.

Sedaj imam psa z rodovnikom in vem zakaj.  Vsak, ki ljubi neko pasmo se bo šel vzrejo samo po vseh pravilih. Brez načrtne rodovniške vzreje, naših ljubih pasem sploh ne bi bilo. Kdor pari pa tako na svojo roko, pa je navaden egoist in nima z ljubiteljem pasme nič skupnega.

Logiran
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #63 : četrtek, 05.02.2009 : 10:58:14 »

Tale je že na sosednjem forumu predstavil svojo psico. Tudi tam klamfa enako kot je tukaj, ljudi prosi naj ga ne napadajo, ker bi psico paril in imel mladiče in naj se o čem drugem pogovarjajo. Japajade! Seveda je dobil enak napad, hvala bogu!
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #64 : četrtek, 05.02.2009 : 12:12:42 »

Ampak res ne razumem in ocitno nikoli ne bom  Undecided
Po eni strani se tako radi hvalite, da je vas pes te in te pasme in je sploh prekrasen pa pameten predstavnik svoje pasme. Iz te trditve bi poslusalec lahko sklepal, da je govorniku pasma zelo vsec in bo naredil vse kar je v njegovi moci, da bo ta ljubljena pasma ostala prekrasna in zdrava tudi vnaprej.
Ampak NE!!! Taisti, ki tako rad naklada o lepoti svojega psa, ti v isti sapi razlaga, da pes nima rodovnika, torej se lastniku sanja ne kaksne dedne bolezni lahko ta pes prenese na svoje potomce; govori o tem kako lovski pes ni za v solo (btw.: ravno lovski psi morajo v solo, da opravijo vsaj PNZ, ce so spremljevalci lovca) in razlaga kako bo vzrejal mesance, ker...
klap, klap, klap... Ce vam je tako vseeno za cistost pasme, ki vam je vsec, ce ne znate pogledati niti za najbliznji vogal, da bi si razsirili obzorja o vzreji rodovniskih psov in trmasto vztrajate pri svojem ozkogledem in napacnem prepricanju, zakaj se potem tako radi sirokoustite o pasmi kateri naj bi vas pes pripadal? Zakaj ne obelodanite, da je mesanec? Vas je morda sram, da imate doma samo mesanca in ne psa, ki pripada neki pasmi, ki jo komaj znas izgovoriti (saj veste... bolje zapleteno je za izgovorit, bolj je fensi)?
mah,...  Undecided
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #65 : nedelja, 08.02.2009 : 18:44:29 »

joj, žalostno  Undecided če bi se ti vsaj malo sanjalo, kako zelo se motiš...

qwerty, ker vem kdo si, ti lahko ponudim, da se malo pogovoriva na to temo, če ti je sploh do tega, da bi razumel, oz. če ti je res kaj do te pasme. si bom vzela čas zate. samo lepo prosim, ne še eno nerodovniško leglo ustvarjat -za denar-lastno veselje-doživljanja čudeža življenja- whatever - iz bilo katerega razloga!!!

Pozdrav! M.
Logiran

Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #66 : nedelja, 25.10.2009 : 18:36:22 »

Naša Ada,stara je 9 let. Kiss


* Ada3.jpg (43.62 KB, 300x300 - pogledano 472 krat.)
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #67 : nedelja, 25.10.2009 : 20:29:37 »

Kiss Kiss Kakšen pogledek, tipično za španjele! Smiley Smiley
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #68 : sreda, 13.01.2010 : 19:42:30 »

Naša draga Adica je danes dopolnila 10 let.
 Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss Kiss
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #69 : sreda, 13.01.2010 : 19:53:53 »

Vse naiii naiiii! Kiss Kiss Naj vas še dolgo spravlja v dobro voljo! Smiley
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #70 : sreda, 13.01.2010 : 23:20:01 »

Vse najboljše Ada Kiss, pa še mnogo prečudovitih let ti želim! Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #71 : četrtek, 14.01.2010 : 09:20:43 »

Adica, še na veliko zdravih in lepih let ti želim  Kiss Kiss Kiss
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #72 : četrtek, 14.01.2010 : 09:27:40 »

Adica, prava lepoticka si. Kiss Se na mnogo let.... Kiss Smiley Smiley
Logiran

ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #73 : četrtek, 14.01.2010 : 14:43:15 »

Vse najboljše Adica Kiss
Logiran
Samješveš
midi
****
Spol: Ženska
Sporočil: 485



« Odgovor #74 : četrtek, 14.01.2010 : 16:58:01 »

Hvala vsem. Smiley
Upamo, da bo še dolgo,dolgo z nami.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines