mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 11:25:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: angleški špringer španjel  (Prebrano 41511 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #75 : torek, 18.05.2010 : 16:47:28 »

Da malo obudim temo; moj špringerka Bia  Wink . Glede na to, kar sem prebrala o lastnostih špringerjev me resnično preseneča, da pasma še ni bolj razširjena po Sloveniji, moja je prišla iz hrvaške. Že pri 8h tednih kaže svojo ubogljivost in energičnost. Mislim da bo zrastla v pravo lepotičko Smiley
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #76 : torek, 18.05.2010 : 17:09:40 »

Sem jo občudovala že na drugem forumu.. res je lepotica! Kiss
Tudi meni je žal, da jih je tako malo.. najbrž so premalo poznani.
Logiran
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #77 : torek, 18.05.2010 : 17:36:01 »

Jap vem vem da si Smiley Iz tega, kolikor sem govorila lastnike špringerjev, so vsi nad njimi noro navdušeni. Me je pa presenetilo še posebej to, da so to 4. najbolj pogosta pasma v Veliki Britaniji (leta 2007 glede na podatke iz njihovega KanellClub-a). Zato so tudi tako pogosto slikani na embalažah za pasjo hrano, v knjigah o psih...
Ali mogoče kdo ve, kaj je razlika med delovno različico in razstavno? Ker tule na forumu pasmo delite na Ameriško in Angleško različico, v oddaji Breed about it (http://www.youtube.com/watch?v=ovH16EFO5e4) pa pravijo, da se deli na delovno in razstavno pasmo - vendar mi deluje, kot da je razstavna Ameriška različica, delavna pa Angleška. Vendar imajo "delavni" v tej oddaji kratko dlako; ali so to tako postriženi ali obstaja različica kratkodlakih špringerjev?
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #78 : torek, 18.05.2010 : 19:05:52 »

Chincha, tvoja Bia je res prava lepotička Kiss, koliko pa je stara na tej slikici? Smiley
Logiran
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #79 : torek, 18.05.2010 : 20:08:30 »

Hvala Smiley 
Ne le da je corti, tudi diši tako lepo (kot mladi kužiji) da bi jo kar vdihnil  Cheesy
Španjeli so nasplošno čudoviti psi. Lepi in pametni  Tongue

Na slikici je stara 7,5 tednov, takoj ko smo jo dobili. Še dojenček Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #80 : torek, 18.05.2010 : 21:24:06 »

Mislim, da sem že enkrat pisala ampak ni panike.. bom še enkrat. Wink

Američani in Angleži imajo veliko pasem različnih. Imajo tudi drugačne standarde za eno pasmo, zato se tudi psi razlikujejo. Od tam delitev na Ameriško in Angleško linijo.
Ameriška linija (Ch The talking eyes give me tonight):


Angleška linija (High Score Xciting Xperience):


Ker pa so Angleži šli v podrobnosti in so pse začeli deliti na lovsko in razstavno linijo, dobimo ven še "tretjo verzijo" špringerja. Delovna linija so psi, ki so vzrejeni samo za delo in jih samo za to tudi uporabljajo. Zato imajo tudi manj dlake, saj jih ta bolj kot ne moti v gozdu pri delu (ne vem koga bolj, lovca ali psa..). Wink
Če pa greš brat standard, so to psi, ki niso več podobni psom, ki jih opisuje standard. Amapk lovce to ne zanima, važno, da je pes dober pri svojem delu.. So podobni kot kokri (delovni) samo malo višji..
Delovna linija (Lintilton Mustard):


Ne vem kako je pri Američanih (ali tudi delijo na delovno/razstavno). To je vse kar vem. Wink

Tvoja je torej (kot si najbrž sama uganila) angleška linija špringerja. Smiley Meni osebno sta obe zelo všeč (sem tudi obe že videla v živo), tako, da se pri špringerju sploh ne bi znala odločit za pravega.. še dobro, da pri korih vem kaj hočem! Cheesy

Upam, da ti je pomagalo Wink
Logiran
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #81 : sreda, 19.05.2010 : 14:53:37 »

Hvala za odgovor. Sem videla tvoj opis že prej, ampak nisem točno vedela kako je to glede delovnih linij.
Vsaka od dveh različic (se pravi Angleškega in Ameriškega špringerja) je po svoje zanimiva. Meni osebno pa veliko bolj potegne Angleški špringer, noro lepe so mi pegice po nosku in po telesu.

Še eno vprašanje imam glede razstavljanja psov in standardov, če bo morda kdo vedel odgovor. Ali pri psih, ki imajo "povešene oči" - se pravi se jim vidi roza kožica na spodnji strani očesa, to na razstavah deluje negativno?

Evo pa bom pripela še par slikic, ker sama vem kako sem vedno vesela kakih slikic naših kosmatincev Smiley
Te prelepe pegice:




Še ena slika igre z mojima dihurjema:
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #82 : sreda, 19.05.2010 : 17:21:42 »

Napišejo, da ima povešene spodnje veke. Ampak mislim, da tvoja nima povešenih spodnjih vek.. mogoče te moti to, da ni pigmentirana tretja veka.. Wink

Je pa noro luškana, kakšna lepa glavica!  Kiss Kiss
Logiran
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #83 : sreda, 19.05.2010 : 19:43:29 »

Napišejo, da ima povešene spodnje veke. Ampak mislim, da tvoja nima povešenih spodnjih vek.. mogoče te moti to, da ni pigmentirana tretja veka.. Wink




Takole nekako zgleda. Ne vem meni se zdi povešena, ampak do sedaj nikoli nisem glede tega razmišljala ali brala kaj se pravzaprav preučuje na razstavah. No bi pa prosila če mi pomagaš še glede ene stvari, morda veš odgovor, saj si tudi v razstavnih krogih; ali se pri španjelih ocenjuje tudi obarvanost; se pravi kako velik del hrbta je obarvan? Če ima eno stran skoraj v celoti belo, bi ji to prineslo nižjo oceno?

Hvala, pohvale glede glavice sem že dobila, ravno zato sedaj malce razmišljam, če bi morda se kasneje podala v razstavne kroge, ampak ne vem kako bi določila, ali bi bila psička pravzaprav za to primerna. Ter seveda hvala za vso pomoč z odgovori  Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #84 : sreda, 19.05.2010 : 20:51:33 »

Meni se ne zdi hudo povešena.. moraš računat, da se nekaterim malo spusti ko so zaspani ali pa se jim z starostjo popravi. Ni pa to tako huda napaka, da ne bi morala dobiti naziva. Imam tudi jaz psico z podobnimi očmi kot jih ima tvoja, pa mi razen rahlo odprte oči noben ni nič "težil" Wink
Če ni v standardu določeno, da mora imet cel hrbet pobarvan oz. potrebuje lise na točno določenih mestih (mislim, da tega nimate v standardu?) potem ti tukaj ne smejo odbijati točk Wink

Hehe pripelji jo vsaj pokazat, ti bomo drugi povedali, ko jo bomo videli v živo, če se ti zdi, da je ne bi takoj prijavila in preverila pri sodniku Wink

Ni problema Smiley
Logiran
chincha
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #85 : sreda, 19.05.2010 : 20:59:55 »

Meni se ne zdi hudo povešena.. moraš računat, da se nekaterim malo spusti ko so zaspani ali pa se jim z starostjo popravi.
Jap, zaspanost se ji 100% pozna (no komu se pa ne Grin).

Če ni v standardu določeno, da mora imet cel hrbet pobarvan oz. potrebuje lise na točno določenih mestih (mislim, da tega nimate v standardu?) potem ti tukaj ne smejo odbijati točk Wink
Ne, tega v standardu ne piše. Samo zdelo se mi je, da je malce manj pobarvana kot drugi. Jap, zagotovo bo treba jo peljati kam na ogled Smiley Ji bom prej dala malo časa, da zraste  Wink
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #86 : sreda, 19.05.2010 : 21:05:41 »

Vsekakor ne zavlačuj predolgo, vsaj z ogledom ne. Ko bo ceplena in bo 1 mesec po cepljenju (okoli 5-6 mesecev) jo pelji na kakšno razstavo tako, da malo spozna okolje, sicer je pa tako ali tako dobro za socializacijo Wink

Upam, da se kmalu vidimo! Smiley
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #87 : četrtek, 20.05.2010 : 08:25:52 »

Joj, pikiceeeeee.  Kiss Kiss Kiss Kiss Kaksna lepoticka je ta Bia. Smiley Kiss Smiley
Logiran

tjaša123
rad pišem
****
Sporočil: 326


« Odgovor #88 : četrtek, 20.05.2010 : 18:44:52 »

Teli kuži iz talking eye se mi pa neizmerno dopadejo!! Cheesy Cheesy Cheesy Jih občudujem že dalj časa Grin Grin
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #89 : četrtek, 20.05.2010 : 19:07:09 »

Hehe meni se zdita obe liniji po svoje tako lepi, da ne morem rečt.. Sem pa prav tega DJ-ja videla lani v Celju.. je zelo "čohabilen" Cheesy Cheesy
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 8  |  Tema: angleški špringer španjel
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines