mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:12:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)  (Prebrano 24576 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #60 : sreda, 14.01.2009 : 13:36:51 »

hoj! imam jaz podoben problem, namreč moj goldi ravno tako na snegu po nekaj 100 metrih začne šepat, nekaj časa na eno nogo, potem na drugo, na tretjo,...itd. potem se ustavi, uleže v sneg, malce počaka in greva lahko naprej.  Huh

ugotovila sem, da je to  (vsaj mislim, da je to to) od SOLI !!!!!! ker zdaj na sprehodu ne greva več po pločniku ob cesti, ampak samo še po travniku, kjer ni sledu o soli,....  Tongue

guess what?  ne šepa več !!! kljub temu pa mu vsakič po sprehodu tačke umijem v topli vodi, da se spere sol, sneg in da se tačke ogrejejo. deluje, saj problemov ni in tačke in blazinice so v super stanju  Wink
Logiran
skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #61 : sreda, 14.01.2009 : 13:46:50 »

Saj je sol največji problem, s tem da zdravim tačkam v bistvu nič ni, med tem, ko so tiste od leda in ostrih robov zdelane blazinice seveda bistveno bolj občutljive Wink si sploh nočem predstavljati, kako bi meni bilo, da mi se v kombinaciji z mrazom sol zažre v kakšno ranico na podplatih  Lips Sealed
Logiran

pičika
novinec
*
Sporočil: 36


« Odgovor #62 : sreda, 14.01.2009 : 13:52:26 »

ja, verjamem, s poškodovanimi blazinicami je hudič zdajle ven hodit.   Lips Sealed dejstvo je, da se je treba pozimi kar veliko posvečat tačkam in blazinicam naših kosmatincov.

če so poškodovane, jaz vsekakor priporočam nogavičke, če pa niso, pa mislim, da ni potrebno, ker bi mogoče lahko prišlo do tega, da bi se blazinice "razvadile" (in bi jih razbrazdala že vsaka malo bolj groba podlaga). navsezadnje - za to so "ustvarjene" - za hojo po tleh.  Huh

mogoče samo še nasvet - izogibajte se (če se da, seveda) močno soljenih poti  Wink
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #63 : sreda, 14.01.2009 : 17:25:55 »

Meni se pa včasih zgodi, da se mu med blazinicami nabere ogromno snega in sploh ne more hodit Lips Sealed  Undecided
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #64 : sreda, 14.01.2009 : 19:56:40 »

sol je zaje***a, ja...  Undecided
Ej a si predstavljate evforijo, če bi začel namesto nje sipat cukr?  Cheesy
Logiran
TalQec
otrok do 14 let
*
Sporočil: 1.018


« Odgovor #65 : sreda, 14.01.2009 : 20:02:25 »

sol je zaje***a, ja... Undecided
Ej a si predstavljate evforijo, če bi začel namesto nje sipat cukr? Cheesy

hihi Grin
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #66 : sreda, 14.01.2009 : 21:56:34 »

Oaza, dobra si  Grin
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #67 : petek, 16.01.2009 : 18:15:05 »

Oaza, dobra si Grin
jah sej - tolk dobra, da preden Piki šapce splaknem, zmer povoham, če pa morda ipak po novem sipajo cukr.  Grin
No donc zutri ga še niso. Sam tolk, da veste. Wink
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #68 : petek, 23.01.2009 : 17:23:06 »

Jaz tačke vsak večer namažem s kremico iz čebeljega voska, zdaj ko so tla zunaj tako agresivna...
Logiran
labradorka
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #69 : četrtek, 12.02.2009 : 19:24:29 »

 Grin Če bi posipal cukr, bi moja verjetno po jeziku okrog hodila  Wink Jaz pa moji Tari mažem blazince z ribjim mazilom al pa ognjičevim. Pa mislim, da kar pomaga.Samo ji moram dat satelit okrog vratu, da si vsega mazila ne poliže s tačk.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines