mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 16:30:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Strani: [1] 2 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)  (Prebrano 24579 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
goldie
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 4


« : nedelja, 30.01.2005 : 17:36:17 »

Ojla!
Kaj pa striženje dlake po pasjih "podplatih"?
Pozimi je to "zelo" nevarno, ker se lahko koža vname.. (slišala po tv) Me pa tudi zanima, kako, koliko postriči dlake na pasjih "podplatih"? Undecided
lp,Urša&goldie Kiss
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #1 : nedelja, 30.01.2005 : 20:41:39 »

Postriči kolikor se da, znotraj med šapkami, da se mu na dolgih sprehodi ne bo sneg nabiral na dlaki, ker potem ne zmore več hodit, pa hoja postane boleča. Pa po sprehodu mu sprati sol z njih, saj zaradi tega se pa vname potem, ker sol razžira.

Me pa zanima, kako imajo ta problem z nabiranjem snega rešen malamuti ali pa haskiji in vlečni psi, ko so bolj na snegu doma ?
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #2 : nedelja, 30.01.2005 : 21:01:16 »

Jah, verjetno jim sploh ne zrase toliko dlake kot recimo spanjelom. Mi Kaji redno strizemo dlako med sapicami, Bagi in Donu pa nismo se nikoli. Imajo pa Alesevi stari starsi mesanca s samojedom in tudi njemu nihce ne strize dlak! lp
Logiran

Chris
gost
« Odgovor #3 : nedelja, 30.01.2005 : 23:33:33 »

So brez dlake??
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #4 : ponedeljek, 31.01.2005 : 15:14:04 »

imajo dlako, samo drugacno (po kvaliteti) in krajso.
m.
Logiran
burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #5 : sreda, 02.02.2005 : 00:17:26 »

Ojla!
Kaj pa striženje dlake po pasjih "podplatih"?
Pozimi je to "zelo" nevarno, ker se lahko koža vname.. (slišala po tv) Me pa tudi zanima, kako, koliko postriči dlake na pasjih "podplatih"? Undecided
lp,Urša&goldie Kiss
Mi ni nekaj jasno...a zaradi striženja bi se lahko vnela koža?

Ali je mišljeno, da pride do problemov, če dlaka med prsti ni postrižena?
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #6 : četrtek, 03.02.2005 : 09:09:29 »

Pri pudlici je bila količina prinešene svinjarije na pobritih ali kosmatih tačicah tako enormno velika, da bi ta faktor prav gotovo prevagal vse ostale Grin, tudi snežne kepe pricementirane med prsti so zagotovo zelo neprijetne, saj pes močno šepa in težko jih je spulit ven. Tako da jaz ne bi kaj dosti razmišljala in bi vsake kosmate nogice med prsti popolnoma obrila.
Zadnja let ap ase tako in tako navdušujem nad bolj "natur pasmami", kjer je že "narava" poskbela za pravilno opremo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #7 : četrtek, 03.02.2005 : 09:11:50 »

še to , čese koža vname, je bil poseg izveden nestrokovno ali pa s slabo opremo. Mislim, da če se tačke potem dobro splakne , da odstranimo vse ostanke dlačic , posuši in morda napudra , bi moralo bit v redu. Če je koža rahlo razdražena od britja se obnese tudi krema bepanten-dobite v vsaki lekarni.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #8 : četrtek, 03.02.2005 : 14:04:34 »

Še nikoli nisem strigla dlake na šapicah, pa ni nobenih problemov. Kepic od snega pa se ne sme puliti ali trgati z dlake ampak se jih po sprehodu raztopi s toplo vodo.
Logiran
RANA
Kaja Toroš
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 94


« Odgovor #9 : četrtek, 03.02.2005 : 16:26:05 »

TagTu!
pa mogoce namazes dlako s kaksno kremo da se sneg ne prime nanjo? ker Heri so se ze danes zjutraj, ko ni bilo vse skupaj nic snega, naredile kar velike kepe snega na tackah...
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #10 : četrtek, 03.02.2005 : 16:56:38 »

Chris, seveda niso brez dlake! Le krajsa in manj gosta je.

Tagtu mogoce tvojih psov kepe na sapicah ne motijo, nasa kodrica pa se ustavi in noce nikamor vec. Torej je bolje, da ji postrizemo sapice, kot da jo nosimo na sprehode! Grin lp
Logiran

burgy
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 65


« Odgovor #11 : petek, 04.02.2005 : 01:39:49 »

Naš mladi šnavcerček, jih je začel grizt, ker ga je tako motilo. Sem potem ene parkrat pihnil na tačko, da sem lahko neboleče odstranil delno odtaljeno snežno kepico.
Ko smo mu skrajšali dlako med prsti ni bilo več problemov.
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #12 : petek, 04.02.2005 : 07:53:24 »

Rana - nič ne namažem, samo ob prihodu domov raztopim kepe s toplo vodo in hkrati sperem sol in ostalo packarijo. Je pa res, da niso vsi psi enako občutljivi.
Kaja - se strinjam. Če psa moti, je na vsak način treba ukrepe prilagoditi.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #13 : ponedeljek, 21.02.2005 : 17:31:29 »

živjo!
danes se mi je moj kuža izgubil, in po celodnevnem gazenju po snegu za njegovimi stopinjami smo ga po treh urah končno našli!!!
me pa zanima,glede na to da je bil toliko časa na snegu, če bi mu morala kaj posebej tačke očistit?ker ko sem mu jih brisala je imel med prsti rdeče.
ali bi bilo pametno da mu jih s čim namažem?

LP,petra
Logiran
Tessy
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 138


« Odgovor #14 : sobota, 05.11.2005 : 14:06:08 »

mene pa zanima, če je pozimi za kužke nevarno,ker je led in,mislim ziher je,če se jim spodrsne Undecided
kakšne so možnosti,pa če se je komu že to zgodilo?
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Tema: Zamrznjena tla,nevarnost za pasje šapice!;)
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines