mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 16:09:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36826 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #75 : nedelja, 17.09.2006 : 18:32:20 »

Ne me držat za besedo, ali je bil angleške ali pa španske izdelave, naredila sem napako, ker sem vrgla embalažo stran. Moj nagobčnik je črn, mislim, da se ga da dobit v različnih barvah in dolžinah oziroma širinah. Širina mojega (no ne glih mojega) je okoli gobca nastavljiva do 45 cm.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #76 : nedelja, 17.09.2006 : 18:34:15 »

Iz kake razstave v tujini?

Uf... Se bo treba založit (denarno) in odpotovat na kakšno Wink

Da ne bom na kocu še jaz mela dveh nagobčnikov  Tongue
Logiran
drobtinica
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.477


« Odgovor #77 : nedelja, 17.09.2006 : 18:45:28 »

Ne Angeter, nagobčnik je kupljen v Sloveniji, v specializirani trgovini v Celju (ne v tisti, ki je v lasti gospoda, ki ga nekateri tako šimfamo).
Mislim pa, da bi ti lahko pomagali tudi v trgovini Gal v Ljubljani. Meni so pred kratkim samo po pogovoru preko mailov poslali po pošti takšen povodec, da ne vem kdo je bolj ponosen nanj, Aisha ali jaz.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #78 : ponedeljek, 18.09.2006 : 10:30:25 »

Bo treba torej res v kako nakupovalno akcijo skočit...
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #79 : ponedeljek, 23.10.2006 : 06:49:19 »

Ali ima kdo kake izkušnje z nagobčnikom HALTI?
Hvala
Logiran
dečva
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #80 : ponedeljek, 23.10.2006 : 07:22:04 »

Jaz sem kupila halti pred kakšnim mesecem in se super obnese. Psičko sem postopoma navajala nanj, tako da sem ji ga najprej samo za nekaj sekund dala gor, potlej pa ta čas podaljševala in šele po kakšnih treh dneh sva šli s haltijem na sprehod. Ko ima halti ne more tako vleči, pa tudi laja manj na ljudi. Ker prej sem jo vedno držala "na kratko" kadar sva šli mimo ljudi in je potem še bolj z veseljem lajala, sedaj jo imam lahko tudi na daljši vrvici in če hoče zalajat,jo samo malo potegnem,pa potlej tudi ne proba.
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 23.10.2006 : 07:31:23 »

Ja , hvala za informacijo. Moj 1 letni bernardinec je priden na sprehodu, gre lepo poleg, ko pa srečava kakega psa, vleče za znoret, bi se igral z njim, nobena navodila NE, POLEG  nič ne pomagajo-čisto ponori. Pri njegovi teži in veličini, ga v kritični situaciji res komaj držim, tako, da mislim , da bi Halti res pomagal.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #82 : ponedeljek, 23.10.2006 : 10:40:33 »

Po mojih iskusnjah Halti ni dolgotrajna resitev.Tudi jaz sam uporabljam halti,vendar pes na haltiju hodi fenomenalno,cim mu ga das pa dol je pa druga pesem.Zato hodiva brez haltija,ce pa sem utrujen,pa mu ga potem dam gor,tako da se lahko spocijem.Kasneje mu ga dam spet dol.Dam mu ga gor tudi ce mi zivce popije. Smiley
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #83 : ponedeljek, 23.10.2006 : 19:02:55 »

Tudi po mojih izkušnjah Halti ni dobra rešitev. Moja je sicer, ko je imela Halti hodila super, ko pa je bila brez pa ne več.  Zato se na to ne sme zanašati. Drugače pa smiselnost nagobnčnika sem za to, da se tega tudi v pasjih šolah uporablja pri agresivnih psih, da ne prihaja do kakih izgredov. Moje menenje je,da vsak lastnik psa/ce bi moral biti odgovoren za svojega psa in če ve, da ima psa bolj agresivne sorte, bi ta moral nosti nagobčnik. Samo veliko ljudi ima prav takšne še celo spuščene Angry...lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #84 : ponedeljek, 23.10.2006 : 19:10:23 »

Kaj pa je zate agresiven pes?Ali je zate agresiven pes,pes,ki ko ga nekdo napade, on odreagira in sesuje psa?
Logiran
aska2005
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.672


« Odgovor #85 : ponedeljek, 23.10.2006 : 19:19:56 »

Ja agresiven pes mi pomeni to, da stalno renči na druge pse in samo čaka koga bi napadel. Enega takega imamo v šoli in je prejšni teden tudi napadel Asko ( vo OŠ pa je tudi dva, za ostale pretepe pa se mu je na srečo preprečilo). Na vse ostale druge sošolce pa tudi na veliko renči.  Kako lahko mirno delaš vaje, če moraš skoz paziti, da ti en tak ne plane v tvojega psa.. A tebi se ne zdi, da tak bi moral imeti nagobčnik?. Vsekakor lastnica tega psa, ga ne bi smela nikoli spustiti iz povodca...lp
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #86 : ponedeljek, 23.10.2006 : 21:08:18 »

Res mi je zal za vajino slabo izkusnjo.Take zadeve ti znajo narediti dolgorocno delo.Sem uspel spoznati polno agresivnih psov,ki so mojega napadali.Vendar ves v cemu je hec.Lastniki bi rekli,da so se psi samo bali. Smiley Hm..... se kar zamislis malo.
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #87 : torek, 24.10.2006 : 13:49:51 »

Moram povedati, da naš bernardinec ni agresiven, samo neznansko radoveden, še vedno zelo igriv in otročji, predvsem pa zelo živahen.
On bi letel za drugim psom, da bi se igral, ne pa, da bi ga napadel.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #88 : torek, 24.10.2006 : 15:13:54 »

Sedaj sem se pa malo izgunil?!Od kje se je vzel bernardinec?
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #89 : torek, 24.10.2006 : 15:14:14 »

popravek Smiley  izgubil
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines