mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:04:18

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36807 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #105 : sobota, 16.12.2006 : 19:13:32 »

    Zal mi je Jb,rade volje bi ti pomagal, a zal nimam dostopa v tisto temo.Nimam tudi moznosti zsjev,tako da tudi ce ti hocem pomagati ,se mi ne sanja kako. Smiley
    Ker pa predvidevam,da ne krsim forumovskih pravil ce objavim slike imas tukaj slike kovinskega:

  http://i102.photobucket.com/albums/m86/huskystafford/Mali15-1.jpg
http://i102.photobucket.com/albums/m86/huskystafford/Mali133.jpg
http://i102.photobucket.com/albums/m86/huskystafford/Mali20.jpg

    Kot vidis,sem namerno narocil,da je odspredaj malo daljsi in sicer zato,da lahko pes da do konca jezik ven,poleti ko je vroce. Lahko ti ga naredi tocno do smrcka,ni noben problem,vendar z mojega vidika in po iskusnjah je bolj prakticno,ce je podaljsan,da lahko pes normalno diha poleti.Je pa tudi ene par drugih prakticnih vidikov,ko je nagobcnik podaljsan.
Lep pozdrav.
Logiran
SamSvojMojster
rad pišem
****
Sporočil: 400


« Odgovor #106 : sobota, 16.12.2006 : 19:18:59 »

   Imas pa na moznost tudi usnjeno izvedbo,zal slika ni najboljsa,nagobcnik tudi po meri delan,vendar je slikan pri nastavljanju nagobcnika na glavo.Ko je nagobcnik gor zgleda boljse.No samo toliko,da si predstavljas.So pa te nagobcniki za celo zivljenje.
    http://i102.photobucket.com/albums/m86/huskystafford/Usnjennagobcnikobdelan.jpg
Logiran
Frida1
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #107 : četrtek, 02.08.2007 : 12:25:06 »

Včeraj grem na sprehod s psičko (zeeeelo alergična na druge pse), seveda s privezano. Pridem izza ovinka in zagledam v daljavi maltežančka, ki z vso močjo teče proti nama. Hopa, zdej bo pa akcija. Primem jaz psičko na kratko in se umakneva v en grm (mogoče bo šel maltežan mimo). Ampak ne! Maltežan naravnost psički med NOGE! Ja pa kdo ne bi znorel. Saj bi še jaz znorela če bi mi nekdo priletel med noge  Grin. No vglavnem uspem umiriti situacijo in kričim lastnici (v dajavi) naj pride po svojega psa ker ne vem koliko časa mi bo še uspelo to obvladovati. Maltežanček pa kot da ne bi še nikoli imel slabih izkušenj z psi, še vedno rine v mojo psico. Gospa prav počasi pride in začudeno gleda in vpraša če je moj kuža hud?!?!?! Ja kdo pa ne bi bil hud pri tako vsilivem psičku. No in ji lepo razložim, da je dobro da tudi ona priveže svojega psa, tako kot je moj, v izogib takim situacijam. Pa gospa prav pametno nazaj pove, da njen psiček že ni agresiven in da nobenemu nič noče  Angry Angry Ja saj ne rečem da je napadel mojo psico, vendar se ji je zapodil med noge in ji ovohaval rit. Pa to je pa tudi nadlegovanje a ne?
Jaz sem že čist obupana nad ljudmi. Vsak dan ko grem na sprehod samo to razmišljam iz katere smeri bo pritekel kakšen pes in kolikšen bo.
Logiran
Frida1
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #108 : četrtek, 02.08.2007 : 12:51:21 »

Aja sem pozabila še to napisat, da bom verjetno kupila nagobčnik, pa bomo videli, kaj se bo potem zgodilo. Samo malo me je strah če srečam večjega psa, ko se psička ne bo mogla branit...
Logiran
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #109 : četrtek, 02.08.2007 : 17:45:35 »

Večni problem... Mali psički ki so takooo zelo prijazni, nikomur nič nočejo, iz same ljubeznivosti drugim psom v rit lezejo (dobesedno). Taki pa ja ni treba da so pripeti, a  ne? Saj nikomur nič nočejo. pazit moramo mi, ki imamo take grozne pse da kar nekaj renčijo in šavsajo. No, pa ni čisto tako! Vsak pes, ne glede na velikost, težo, socializiranost itd, mora biti na javnih površinah na povodcu. Brez pardona!
Tudi sama večkrat razlagam starejšim gospem z malimi kužki, seveda spuščenimi, da ni važno če njihov kuža nikomur nič noče, ker lahko da njemu kdo kaj hoče! Sploh če mu voha pod repom ali laja direkt v glavo. In potem pogledi, kot da bi jim razlagala ZF. Ne vem. Malo jih imam že vrh glave. Vedno srečujem iste, vedno so spuščeni in vedno rinejo v naju. Jaz se izognem konfliktu tako, da psa primem na kratko, pospešim in ga preusmeri vase. Če je treba še malo poskočim. Ampak moj ni napadalen, samo prestrašen in iz strahu včasih zarenči, če je treba pa tudi šavsne.
Vzgoja, vzgoja, vzgoja, pa ne psov....
Logiran
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #110 : četrtek, 02.08.2007 : 18:17:39 »

Naši psi so na srečo čist prjazni sam smo pa mel enga srninga pinča k so ga sosedovi otroci dražl pa je bil zato mal bl hud pa sm ga enkat pelala na sprehod pa je prišel en nemški ovčar zravn sm našga odvezala d je loh pobegnu pa se je sam nemškemu ovčarju izognu kukr se je loh pa me počaku. Pa če kdo misl d bi mogla js posredvt sm probala tko d sm našga dvignla pa je bi me loh un pes prevrnil k je biu tok vsiljiv js pa tut nism vedla kaj nej nardim k sm bla stara okol 10 al neki tazga.
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #111 : četrtek, 02.08.2007 : 18:36:54 »

Friese,
na tem forumu se za pisanje uporablja knjizna slovenscina  Wink in ne ljubljanska latovscina
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Friese
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 21


« Odgovor #112 : četrtek, 02.08.2007 : 19:12:55 »

Oprosti ampak avtomatko pišem kot na msn-ju bom naslednjič bolj knjižno.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #113 : nedelja, 13.07.2008 : 10:14:38 »

Bom kar sem usekala tole vprašanja, glede na to da se gre za nagobčnik.

Zanima me, kako je s temi kovinskimi nagobčniki. Ali lahko pes pije vodo če ga ima gor?  Oziroma ali obstajajo takšni nagobčniki, da lahko pije vodo skozi?

Koliko pa lahko da jezik ven skozi nagobčnik?  Se vam zdi, da bi lahko to uporabila kot alternativo, tistega velikega krožnika za okoli glave, da se ne more lizat spodaj?

Roki mora nekaj časa nosti ta NLP okrog glave. Zelo je neroden in se bojim, da si bo še kaj naredil, glede na to da so poti po stanovanju zelo ozke. Pohištvo in stene že tako odletavajo stran ampak me to sploh ne skrbi. Bomo že zakrpali.

Kdo mi lahko pove kaj o teh nagobčnikih?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #114 : nedelja, 13.07.2008 : 13:03:00 »

Zadnjič je nekdo govoril na forumu o neki napihljivi stvari okoli vratu, ki tudi prepreči lizanje ampak ni tako moteča. Se kupi! Malo poglej okrog!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #115 : nedelja, 13.07.2008 : 19:45:13 »

Verjetno ne veš kako se to imenuje  Roll Eyes   
Tale ovratnik je za umret  Undecided
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #116 : ponedeljek, 14.07.2008 : 06:33:51 »

Nimam pojma. Morda ti lahko pomaga Jana ali kdo drug. Ne tako dolgo nazaj, v neki temi se je govorilo o tem....pa tudi ne vem ali se kupi pri nas ali v tujini.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #117 : ponedeljek, 14.07.2008 : 07:33:07 »

moonbeam, na zasebno se javi skogkatt. Mislim, da je ona nekje objavila tisti ovratnik, ne spomnim pa se, kje. Verjetno nekje med "zdravjem" in "vzgojo" Smiley
Logiran

skogkatt
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 5.691


Dogs have owners, Cats have staff ;)


WWW
« Odgovor #118 : ponedeljek, 14.07.2008 : 07:56:04 »

Tule: http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,5490.msg385998.html#msg385998 Smiley

Sem si ga dejansko naročila iz linka od slike in mi je zelo prav prišel. Zdaj na srečo počiva v omari Tongue NLP si je muca uspela sneti, s temle ji pa ni ratalo, pa še "lepše je živela" Wink
Logiran

moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #119 : ponedeljek, 14.07.2008 : 10:03:36 »

Ojoj... tole je pa že zaskrbljuječe...  Celo noč nisem spala  Undecided  Roki je norel po stanovanju, ker se je hotel lizat, ovranik pa seveda za njem  Sad   Grmelo je zunaj in znotraj. 
Sem videla tole zadevo. Hvala!  Že iščem...
Logiran
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines