mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 08:16:42

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Smiselnost nagobčnika  (Prebrano 36813 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #30 : torek, 01.02.2005 : 14:23:03 »

Ni mi jasno kakšen postopek ste to ubrali. Ko ti napad prijaviš policiji, lastnika prijavijo sodniku za prekrške. Ti moraš na sodišču seveda pričat. V mojem primeru je tip plačal kar solidno kazen. Če pa niste/niso dali sodniku je pa drugo. Takrat lastnik plača samo kazen za odvezanega psa. V tem primeru dvojno, ker sta dva.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #31 : torek, 01.02.2005 : 14:26:18 »

Pa še - kdo pa mi bo evtaniziral zdravega psa?



Yo


ja sej je blo napol v šali, ampak mislim, da s tole točko pa ni posebnih težav Roll Eyes
še vedno ti preostane varianta "terminator" Grin
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #32 : torek, 01.02.2005 : 14:34:54 »

Yo, glede na to, da si Terminator, res ne vem, zakaj ju ne streses za vratno gubo. Oba naenkrat, v vsaki roki enega. Pa prosim prej sporoci, bi rada fotografirala. Wink Grin
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #33 : torek, 01.02.2005 : 14:42:08 »

glede elektrošokerjev. So dvoji: eni izstrelijo elektrode, ki onesposobijo tarčo (nerodna zadeva ker moraš dobro namerit, torej je primerno za mirujoče tarče). Potem je pa še zadevica ki je kot mobitel velika in podobne oblike, na koncu je pa kot hrošč "kleščar". Ta zadeva je uporabna ob kontaktu, se pravi na blizu.
Kaj naredi človeku vemo. kaj pa psu? Mogoče manj kot človeku, mogoče pa več. Odvisno od prevodnosti telesa, frekvence toka, napetosti...
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #34 : torek, 01.02.2005 : 14:49:12 »

Citat
Yo, glede na to, da si Terminator, res ne vem, zakaj ju ne streses za vratno gubo. Oba naenkrat, v vsaki roki enega. Pa prosim prej sporoci, bi rada fotografirala.

Toliko bi me že morala poznati, da bi vedela, da v stresanje za vratno gubo ne verjamem in ga ne prakticiram  Angry Angry Angry

Citat
glede elektrošokerjev. So dvoji: eni izstrelijo elektrode, ki onesposobijo tarčo (nerodna zadeva ker moraš dobro namerit, torej je primerno za mirujoče tarče). Potem je pa še zadevica ki je kot mobitel velika in podobne oblike, na koncu je pa kot hrošč "kleščar". Ta zadeva je uporabna ob kontaktu, se pravi na blizu.

Mislila sem na tega drugega, "kleščarja".

Lp, Yo
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #35 : torek, 01.02.2005 : 14:54:37 »

Vem, vem, ampak si kar ne morem pomagat.  Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #36 : torek, 01.02.2005 : 14:56:12 »

V nedeljo sem videl enega zelo prijaznega kužka, mislim, da je bil tibetanski terier, pa je imel nagobčnik. Z  mojim se je hotel igrati, migal je z repom, potem nama je pa kar nekaj časa sledil. Mi je bilo čudno, prijazen kuža, malo plašen, pa z nagobčnikom Huh Bi ga prej potreboval kakšen drug pes.... Roll Eyes Morda zato, ker je bil spuščen, sem pa takoj posumil, da zato, da ne pokolje kakšne kure, ker je bilo na vasi.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #37 : torek, 01.02.2005 : 15:06:55 »

Evo mene ...

Jaz sem ena od tistih, ki sem imela bliznje srecanje z enim od teh NO-jev ... drugi se nam k sreci ni nikoli cisto priblizal!

Sem ze enkrat o tem pisala ... Lina je bila na koncu gonitve (ze nekaj dni po koncu) ... je pritekel za naju eden od teh dveh NO-jev in jo zacel naskakovat ... tolkla sem ga z deznikom, da se mi je polomil ... tolkla sem ga po glavi, pa ni nic pomagalo ... bulerjev zal nisem imela, drugace bi jih fasal (danes sigurno ... ciljala bi pa direktno v jajca!!!) ... 15 minut sem ga tepla, Lina ga je grizla, da je bil cisto pogrizen ... po 15-ih minutah je Lina omagala ... normalno pod 50 kilskem NO-jem ... tudi Aikino skakanje nanj (napadanje) ni pomagalo!!! Takrat sem izgubila zivce in ga prijela za ovratnico .. komej .. priznam, da me je bilo strah ... lahko bi me napadel ... odpela Lino z vrvice in tega trapastega psa zavezala za drevo!!!
Vratna guba ne pride v postev, ker 50 kil se premaknit ne morem ... no, kar se vratne gube tice!!!
Odsla sem do lasnikov ... se skregala, normalno ... najprej so celo trdili, da pes ni njihov ... ne, kje pa ... pesjak na njihovem vrtu je pa od sosedov (no, mogoce jepa ok kakega drugega clana druzine ... cisto mozno) ... cist sem ven padla ... znorela, potem so ga pa le sli iskat ... normalno, ker sem jim zatezila s policijo! Se danes mi je zal, da je nisem poklicala!!!

Pes je bil po tem res nekaj casa ves cas v pesjaku, potem se je zgodba ponovila!!! Se ene parkrat se je zgodilo, da se je prilimal za nas ... Lina pa cist ven pade, ce jo kak pes ovohava - ji dam cist prov! K sreci ji/nam od takrat ni nic hudega storil, je pa ze enega psa ubil, pa se kar hodi okoli!

Tudi forumovca Basha ali AlesKo sta ze pisala o njem!

S tistim drugim smo pa seveda uporabili formulo ... "primes oba (svoja) psa za ovratnico in s pokoncno hojo vseh treh proti njemu" ... no, ja ... ali pa smo mi pobegnili!!!

Kaj narediti? Nic ... mi smo se k sreci odselili!!!

Moram res po sprej!!!


Andi!

Jaz Brinu ne bi dajala nagobcnika gor ... tudi mene zanima kako definiras napadalnega psa (obramba je obramba, napad pa napad)!!!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #38 : torek, 01.02.2005 : 15:11:50 »

hja, najboljša obramba je pa napad... Grin. pa smo tam, kaj je napadalen pes.
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #39 : torek, 01.02.2005 : 15:16:46 »

hja, najboljša obramba je pa napad... Grin. pa smo tam, kaj je napadalen pes.

Alti ... samo iz obeh strani ne more bit obramba!!!

En mora napast ... samo kako dokazat kdo je bil prvi?

Ce je tvoj pes na povodcu, sem prepricana, da je kriv tisti, ki je spuscen!
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #40 : torek, 01.02.2005 : 18:25:05 »

Linch ni nujno. Moj pes bo lahko napadel prvi ker se boji vsakega samca svoje velikosti ali večjega. Je pa shit ker Brin prej nič ne zarenči, le naježi se in pomanjša.
Logiran
andariell
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 381


« Odgovor #41 : torek, 01.02.2005 : 18:28:19 »

Citat
Ce je tvoj pes na povodcu, sem prepricana, da je kriv tisti, ki je spuscen!

Tudi sam sem prepričan, da je tako.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #42 : torek, 01.02.2005 : 19:23:42 »

Tudi sam sem prepričan, da je tako.

Hja, se vedno pa me zanima, kaj se zgodi, ce pride do pretepa med tvojim, privezanim psom in med psom brez nadzora;
Kako dokazes, kdo je zacel?
Kako sploh (brez pric) dokazes, da je bil pes brez nadzora udelezen v pretep?
Kako dokazes (brez pric), da je tvoj pes bil privezan?
...

Yo
Logiran
astra
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 188


WWW
« Odgovor #43 : petek, 04.02.2005 : 20:49:38 »

Ja glede dokazovanja kateri pes je prvi napadel je res težko sploh če so lastniki po domače povedani kr***ni, ki ti potem še v obraz lažejo da to pa ni nihov pes Undecided, Linchaich imam podobno lsbo izkušnjo samo da mene je pes ugriznil ko sem ga poskušala odstraniti on moje psice, lastnik pa je rekel le to da naj bi bil cepljen in da mu je zjutraj pač ušel Angry.
Prugi primer pa je ta da ko se je moja zdejle gonila, je bil en in edini pes ki je bil pred našo hišo 10 DNI, poleg tega da sem ga jaz dvakrat lastniku pelala nazaj, enkrat pa ga je še moj brat, samo kaj naj naredim pes nasrečo ni nikogar ogriznilje pa oblajal vsakega,ki se je poskušal približati hiši ( k hiši ga ni spustil), naj povem še to da ko sem hodila do trgovine ali do busa (ko sem šla v službo) pes ni pustil nobenega človeka kaj šele psa, da se mi približa.Kaj so lastniki (če jih lahko tako imenujem) naredili: POPOLNOMA NIČ!!!!!!!!
Pes se še kar prosto sprehaja po okolici, poleg tega da sem lastniko zagrozila z inšpekcijo, pomagalo ni nič.
Se mi zdi da ponavadi o nagobčnikih razmišlajo ljudje, ki jih briga obnašanje svojega psa, nažalost pa taki ljudje, ki se mi zdi da ne znajo misliti drugega kot to kako je lepo sedeti pred tv in kaditi, namesto da bi peljal svojega psa malo naokoli, nikoli ne pomislijo kje se ta pes sprehaja in kaj dela.
Se opravičujem če sem malo zgrešila to temo, samo mi kar živec dvigne ko vidim da so nekateri lastniki tako neodgovorni.
lp
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #44 : sobota, 05.02.2005 : 11:58:17 »

Andi, mi sploh ne dovolimo Berotu stikov z drugimi samci. Ker je agresiven do njih. In to že od daleč pokaže. Je pa imel zadnjič halti in se je približal en samec. In ga začel napadat (tisti samec Berota). In sem morala Berota jaz branit, ker mu ne dovolim, da se tepe s psi. Ah, sem malo zabluzila Roll Eyes Grin

Skratka, jaz Brinu ne bi dovolila stikov s psi, če bi vedela, da bo agresivno odreagiral. In posledično zato tudi ne bi potreboval nagobčnika.

Lp Jana

Joj, hvala bogu nisem edina, ki se spopada z agresivnostjo do drugih samcev.  sram
Logiran
Strani: 1 2 [3] 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: Smiselnost nagobčnika
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines