mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 06:50:04

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73507 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #135 : sreda, 16.05.2007 : 11:21:21 »

Pozdravljeni!

Zopet vam piševa zaskrbljena lastnika Pati. Končno sva se veselila, saj je kužika pojedla vse brikete, ki jih je dobila, pri čemer morava opozoriti, da jim je bilo primešanih nekaj koščkov konzervirane tunine, pa smo spet na začetku. Kuža je lačna! Vsaj izgleda tako, vendar več kot nekaj grižljajev hrane, ki jo dobi na krožniku, noče narediti, kljub še do nedavnega slastnemu tuninem namazu.

Ideje???

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujeva.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #136 : sreda, 16.05.2007 : 12:29:19 »

A so ugotovili zakaj je driskala in bruhala? Kaj pa ce brikete zmesata s pasjo konzervo? A jih prej namocita al dobi kar suhe in katere brikete je?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #137 : sreda, 16.05.2007 : 12:40:18 »

Da.
Končni odgovor je bil pač blaga zastrupitev oziroma močna razdraženost sluznice. Sedaj naj bi zaradi post terapije dobivala Eukanuba puppy intestinal, prej je pa jedla Hills za mladiče. Problem je v tem, da ima nihanja, ko je in ko ne je. Glede konzerve pa: Vsi so nama jih odsvetovali zaradi vseh možnih aditivov, res pa je da bi ji najbrž dišala (pa še to vprašanje koliko časa)

Pati in ostali.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #138 : sreda, 16.05.2007 : 12:49:12 »

Hm, po moznosti so konzerve odsvetovali tisti, ki so svetovali Hill's (ali Eukanubo)?

A se vama zdi, da samo izsiljuje, da hoce pac kaj boljsega ali da gre za kaj drugega?

S kuhano hrano, konzervami in mesanjem z briketi, razne cira care, bi po moje sigurno jedla, posledica bi bila pa verjetno eno razvajeno stirinozno dete (mam enega takega doma).

Po moje ne bi bilo nic narobe, ce bi ji med brikete primesala kaj mesa, zelenjave, riza,... odvisno pac kaj prenasa. Tudi ne bi bilo nic narobe, ce bi ji brikete zmesala s konzervo (Canidae). Razen pac tega, da se bo mogoce zacela nad vsem zmrdovat. Cool

Aja, ko je moja tamala dobila drisko, je dobila za jest samo uno kasico za otroke, neki 25 se mi zdi, da se imenuje, bom pogledala. Kasica sploh ni slaba, mene je okus spominjal na jagode, izgled pa na roza cokolino. Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #139 : sreda, 16.05.2007 : 13:57:01 »

jah ne, vsi po vrsti so jih odsvetovali, toda kljub temu bova poskusila.

Ta mele pa ne poznava dovolj dobro, da bi vedela, ali izsiljuje. Človek bi mislil, da bo lačna pa bo pač jedla kar se ji, da. Predvsem naju skrbi ker je še vedno dete in ima človek občutek, da mora jesti ina da če je ne boš futral bo kar poginila od sestradanosti, pri velikem psu bi ga pač pustil, da se navadi in bi šele potem iskal alternative.

Boh ne dej, da bi jo razvadila, že tako so te španjeli nagnjeni k temu, ne bi želela spodbujati.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #140 : sreda, 16.05.2007 : 14:01:43 »

Moj je bil tocno tak, "ne bom papal briketov, ce ni zraven konzerve". Pa smo mu dali zraven konzervo; posledica-"ne bom papal briketov in konzerve, ce ni zraven korencka". Je dobil se to. "Ne bom papal briketov, konzerve in korencka, ce ni zraven makaronov". Dobil tudi to. "Ne bom papal briketov, konzerve, korencka in makaronov, ce ni zraven se jajcka." In tako dalje in tako naprej, do danes, ko se zmrduje nad kuhanim puranom, zmiksanim korenckom in ohrovtom in rizem, ampak gre raje krast tamaline brikete (ona pa njemu njegov spesl meni). Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
mani
novinec
*
Sporočil: 6


« Odgovor #141 : petek, 18.05.2007 : 07:35:41 »

jaz mam cist isti problem... in se zlo nerviram... ko vec ne ves kaj bi...
Pozdravljeni!

Zopet vam piševa zaskrbljena lastnika Pati. Končno sva se veselila, saj je kužika pojedla vse brikete, ki jih je dobila, pri čemer morava opozoriti, da jim je bilo primešanih nekaj koščkov konzervirane tunine, pa smo spet na začetku. Kuža je lačna! Vsaj izgleda tako, vendar več kot nekaj grižljajev hrane, ki jo dobi na krožniku, noče narediti, kljub še do nedavnega slastnemu tuninem namazu.

Ideje???

Za odgovore se vam že vnaprej zahvaljujeva.
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #142 : petek, 18.05.2007 : 10:37:30 »

stanje se sicer nadaljuje vendar sumiva, da ne gre za zavračanje določene hrane ampak za splošno slabost, čudi naju samo to, da nič ne bruha. Drugače pa je postala nekam apatična. Nič faj skratka.
Logiran
TinaZ
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.533


« Odgovor #143 : petek, 18.05.2007 : 11:51:52 »

Lee Loo,

nisem sicer brala vajine zgodbe od zacetka, ampak enkaj podobnega se je dogajalo tudi nam. Buba (francoski buldog) je bila kot mladicek blazno nejesca, zato smo ji mesali v brikete od sira do tune, sardelic, zelenjave (ki jo ima blazno rada),... saj me je vedno skrbelo, da bom mladica shirala (samih briketov ni hotela niti povohat). Ko je odrastla, smo ji zaceli vse dodatke jemat stran, tako da je pocasi (z veliko muko sicer in 2-dnevnim "stradanjem") zacela jesti samo brikete in tako je se zdaj. Ni ravno nora na tak obrok, ampak poje ga pa (oz. 2 na dan). Kor priboljske pa se vedno dobi zelenjavo ali sadje, ce je seveda pridna oz. ce si jih zasluzi (ne mesamo pa tega vec k briketom).

Posvetujte se z veterinarjem, ki mu zaupate, izkljucite vse mozne bolezni, in se (upam da bo samo to), sprijaznite, da imate pac nejescega psa. Potem bo vsem lazje in potrebno bo le nekaj trem, da boste spet saqmo na briketih.
Logiran
Lee Loo
novinec
*
Sporočil: 12


« Odgovor #144 : sobota, 19.05.2007 : 11:17:44 »

Po raznoraznih primeseh k briketom in mletjem le teh, smo ugotovili, da naša psička resnično ne mara briketov.
Ko ji damo namreč samo konzervo ali pa jo zmešamo z mesom , vse poliže v trenutku.
Sedaj nas le skrbi, ker smo prebrali , da naj sama konzerva ne bi bila celovit obrok. Torej je v briketih več hranljivosti kot v konzervi?
Aja, pa še to - ali lahko 3 mesečni kuža je cele girice?
Logiran
karlina
novinec
*
Sporočil: 17


« Odgovor #145 : torek, 21.08.2007 : 07:00:47 »

Pozdravljeni!

Sem nova uporabnica  foruma in zelo vesela Cheesy da si lahko delimo izkušnje.namreč pred dvemi dnevi smo domov prinesli novega člana črnobelega pekinčana.jest mu dam 3x na dan, sicer naenkrat nikoli vsega ne poje, tako da hodi jest po potrebi.Ne vem če delam prav?
Druga stvar, sedaj je na briketih hill's puppy, pa sem tudi malo skeptična :-\Včeraj zvečer sem mu vmes vmešala malo pedigree mesa iz konzerve junior.Je to ok??
Ali je res, da če so psi samo na briketih se navadijo samo nanje in če mu enkrat kaneje ponudiš drugo hrano ima prebavne motnje?Pa če pomislim,vsaj predvidevam pa tudi slišala sem iz druge roke.
Napenja ga ne, driske nima.
Zanima me če so za mladičke posebni recepti?predvidevam da.In ali če kuham pašto ali riž doma, ali vodo solim in koliko?

Dobrodošel je vsak nasvet.Hvala in lp.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #146 : torek, 21.08.2007 : 12:44:37 »

Nikakor mu ne dajaj pedigreja!!! Pedigre je izredno slaba hrana, popolnoma neprimerna za mlade in odrasle pse.

Mladiča moraš hraniti tako, kot ga je hranil vzreditelj. Nadaljuj s Hill's puppy briketi, ki so kvalitetni.

Nič hudega ni, če pes celo življenje je kvalitetne brikete.

Kuhane hrane za pse nikoli ne solimo.

Predvsem se pa še enkrat dobro posvetuj z vzrediteljem, ker moraš še nekaj časa nadaljevati z isto hrano, s katero je on hranil mladiče in šele zelo postopoma karkoli spreminjati.
Logiran
NAVDUŠENA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #147 : četrtek, 04.10.2007 : 10:06:46 »

Živjo vsem!
Jaz mojemu labradorčku dajem brikete in to različne od tistih dragih Hill´s briketov do Pedigrejevih, dam mu tudi konzervo zmešano z briketi, ali pa prekuhano meso (nap. ko kuhaš golaž ali pa delaš zreske pa mal odrežem stran) z pasjimi makaroni, dam mu tudi riž, tui maline je jedu in jih ima zelo rad,...dobi tudi kost tako pravo domačo govejo. Dam mu enkrat na tedej jajček - samo rumenjak!
Ker mi je finančno predrago, da bi ga hranila samo z dragimi briketi, ki jih kupiš pri veterinarju ali pa v specializeranih trgovinah, mu dajem malo takih in malo teh dragih.
Ne vem kolk je res ampak full slišim da so te Pedigre in ostali nap. Merkatorjevi izdelki,.. za pse full slabi. Sploh za mladičke-sam ko so pa uni dobri tok dragi. Kateri so dobri in pa dokaj poceni???Kaj pa konzerve??

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #148 : četrtek, 04.10.2007 : 10:22:07 »

NAVDUŠENA, za taka vprasanja so clanom na voljo teme v rubriki Tovarniško izdelana hrana.

Kaj se v tej rubriki javnosti skriva, najdes na zemljevidu.

Tukaj pa nadaljujemo na splosno o prehrani mladickov.
Logiran

NAVDUŠENA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #149 : četrtek, 04.10.2007 : 10:31:50 »

Sej sem samo pokomentirala tako kot ostali-sem pa že bila na drugih predlagani straneh in nisem našla odgovora! Sem pač poizkusila tukaj!
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines