mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 07:28:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73508 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
magic girl
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #150 : četrtek, 04.10.2007 : 11:30:43 »

Živjo
Mi imamo ameriški stafford terier (BELA), ki je stara 10 tednov. Pa me zanima če lahko ona je pasje pribolške (čokolada, piškotki,...)?? Pa če lahko navedete ime proizvajalca.
Kar se pa tiče prehrane pa ji dajemo hrano od proizvajalca HILLS.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #151 : četrtek, 04.10.2007 : 11:42:03 »

magic girl, tudi zate velja, da je za proizvajalce in tipe hran posebna rubrika.
Logiran

*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #152 : četrtek, 04.10.2007 : 12:02:42 »

Navdušena razne poceni hrane sigurno niso primerne, ker z njimi kvečjemu psu škodiš. Res da so poceni, vendar so tudi slaba (imajo zelo malo mesa pa veliko drugega nepotrebnega balasta, da ne govorim o soli, ki za psa sploh ni primerna) in psi jo zaradi slabega izkoristka pojejo več. Tako da suma sumarum dražja in kvalitetna hrana v končni fazi ni dosti dražja od slabe a poceni hrane, saj psi dražje hrane pojejo bistveno manj, pa še zdravju z njo ne škodiš.
Logiran
NAVDUŠENA
novinec
*
Sporočil: 9


« Odgovor #153 : petek, 05.10.2007 : 08:55:51 »

A to da dam kuhano meso mladičku-brez soli samo prekugano, a je to vredu? Narežem mu na majhne koščke, da nima problemov z grizenjem-ker sem mu dala velik kos in je mal pogrizu pol pa je vidu da mam v roki že drugi košček in je kr pogoltnu kar je imel v gobčku, da mu nebi slučajno jaz pojedla-ha,ha,ha!
Ma pa full rad makarone, ki mu jih ponavadi dajem zvečer, ker zjutraj nimam toliko časa in mu dam raje briketke mu pospravim in se še malo poigram z nim,  predno grem v službo.
Kaj pa ribe nap. če mu dam med makarone mal rio mare tune?
Moram pa rečt da ma ta naš kuža full rad maline! ha,ha,ha tako kot jaz in tudi jagod se ne braniva-ha,ha,ha

lp
Logiran
barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #154 : petek, 11.01.2008 : 15:46:32 »

Danes me je kar zaskrbelo za mojga nagajivčka. Mi je prodajalka v trgovini za male živali nekaj povedala glede hrane in me je kr malo zaskrbelo. Do sedaj sem večinoma kupovala hrano Pedigre. Sem slišala da niso nekatera hrana ni dobra, saj gre le za dobiček in taka hrana ni primerna. In mi je danes trgovka rekla, naj ne dajem več tega ker ni to zdravo za psa, ker vsebuje preveč soli in sčasoma lahko pride do kakšnih težav. Sem se zamisla, tako da ne bom več kupovala take hrane. Je blo pa zanimivo, da izredno rad to je, da kr požira po cele kose, da poje v parih sekundah.
Kakšno hrano pa vi kupujete svojim psom in kera je primerna za psa starga 3 mesece?
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #155 : petek, 11.01.2008 : 16:38:32 »

Debate o posameznih vrstah tovarnisko pripravljenih hran (beri: briketi, konzerve ...) so na voljo v rubriki Tovarniško izdelana hrana. Dostopna je clanom z ustreznimi paketi, kaj se skriva v njej, pa najdes na zemljevidu

Zagotovo ti je trgovka prav povedala.
Logiran

barbara007
novinec
*
Sporočil: 31


« Odgovor #156 : nedelja, 13.01.2008 : 10:29:40 »

Jana zagotovo mi je pravilno rekla. Me pa zanima zakaj tako hitro vse poje? kar golta in v parih sekundah hrane ni več. Je to normalno? pa še to odločila sem se bom začela dajat samo dva obroka dnevno?

Upam da sem to napisala kar me zanimala v pravo temo.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #157 : nedelja, 13.01.2008 : 10:50:49 »

Mladicki pac goltajo hrano..zato je tudi priporocljivo, da se jim brikete namaka. Pa kar ostani pri treh obrokih..tja nekje do 1 leta..oz bos sama videla, kdaj ne bo vec pojedel vmesnega obroka-takrat zacni zmanjsevati kolicino vmesnega in povecevati kolicino obeh ostalih obrokov, dokler vmesnega popolnoma ne ukines..
Logiran
alenka66
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #158 : sreda, 16.01.2008 : 21:20:06 »

Tudi jaz imam psičko - mladička (10 tednov) pa me zanima, do kdaj ste namakali brikete. Nekje sem zasledila, da to tudi ni preveč dobro, ker jih napihuje. Jaz jih moji pesi sicer namakam ampak ne več čisto do mehkega, kot prvi teden, ko je bila pri nas. Pa se ne pritožuje in veselo hrusta.
Človeške hrane pa ji ne dajem dnevno, no do sedaj sem ji samo dala 2 x - makarone in tuno, pa riž in pusto kurje meso. Zmazala je čisto vse.  Grin
Logiran
Povejnaprej
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 17


« Odgovor #159 : sobota, 19.01.2008 : 22:33:54 »

Več o pravilni, zdravi, naravni prehrani psov, tudi mladičkov, najdete na spletni strani:

http://kuzki.povejnaprej.net

kjer vam ne skušamo prodati nobene hrane ali drugega izdelka, ampak delimo z vami izkušnje o načinu prehrane, ki je za pse evolucijsko primeren, mu omogoči najdaljše možno življenje in nasploh dosega najboljše rezultate. Danes hranijo tako po svetu že številni psičarji, ki se nočejo sprijazniti s tem, da so psi kar naprej bolni in da imajo tako kratko življensko dobo.

Če se vam ne da brati vsega, kliknite na Kako hranimo, tam pa imate podnaslov Prehrana mladičev.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #160 : sobota, 19.01.2008 : 22:54:00 »

Zakaj pa namakate brikete? Jaz sem to nehala kmalu po tistem, ko mladicki dobijo zobe. Vsekakor pa 8 tednov star mladic lahko grize brikete (no, vsaj velike pasme Smiley).
Ce pa mladicek golta in hitro je, mu pa v skledo raje dajte kaksno zogico ali igraco ali sadje (ce ga ne mara). Na tak nacim bo moral umikati igraco in bo jedel bolj pocasi.
Logiran
rastalove
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 70


« Odgovor #161 : petek, 07.03.2008 : 12:48:50 »

Pozdravljeni!

Doma imam 7 tednov starega višavskega terierja. Prejšnja skrbnica jih je hranila (poleg zizanja pri mami) z makaroni, čokolado, solato, juho... Vendar se meni takšen način hranjena ne zdi primeren.
Pri nas je od torka in se navajava na naslednji režim prehranjevanja:

* 6.30: 3 velike žlice Hills konzerve (Puppy, piščanec)
* priboljški za pohvalo (opravljanje potrebe na ustrezna mesta)
*13.00: malo Eukanuba puppy briketov namočenih v vodo (trenutno dobiva zobke in ga vse boli)
*19.00: 3 velike žlice Hills konzerve

Zanima me, če je to dovolj ali mu obroke povečam?

Vem, da kosti še ne sme dobivati, s čim bi mu še lahko popestrila jedilnik? Mu lahko za kosilo poleg briketov dodam še malo kuhanega piščanca (5 dag npr)?

Razmišljam tudi, da bi Hills nadomestila z Alma nature (ker jih v Zasavju ni, moram it v Lj)?
Kaj pravite?

Najlepša hvala za pomoč, rasta
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #162 : petek, 07.03.2008 : 14:09:18 »

Evo moje mnenje kot vzrediteljice visavcev (ce to kaj pomeni se danes). Bom samo na kratko pokomentirala naslednje - 7 tednov star visavec nima kaj delat pri vas, ker bi moral bit pri mami, o prehrani te t.i. skrbnice pa sploh ni komentarja vredno, ze sama si ugotovila, da je katastrofa.

Predlagam naslednje... vzami samo Eukanuba puppy junior, ne namakaj, ravno zaradi zobkov, mora grist trdo hrano. Daj mu manjso kolicino 3x dnevno, se pravi te ure so ustrezne, dopolnila niso potrebna, lahko pa ce zelis dodas malo skute, probioticnega jogurta ali obcasno kuhanega piscanca in neslan riz. Hills cim prej opusti, ker za visavce ni najbolj primeren, konzerve pa jaz sploh ne priporocam. Kolicinsko naj poje kolikor hoce, zdaj rabi ogromno energije za razvoj. Ce bos imela obcutek da bo prevec okrogel mu nato malo zmanjas, ampakk glede na energijo, ki jo imajo visavci o tem skoraj ni govora. Upam da je tvoj visavec vsaj ustrezno cepljeni in razglisten, poskrbi za to sama, razglistit ga je treba na 14 dni. Pa veliko srece se vnaprej s tvojim visavcem, upam da bo zdrav in zadovoljen, saj je nakup pri takem vzreditelju loterija z zivljenjem psa.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #163 : petek, 07.03.2008 : 14:36:09 »

Je že McKruster napisala svoje (by the way, Tina, seveda kaj veljaš).

Opozorila bi samo glede čokolade: za pse je zelo škodljiva, zato je ne smejo jesti.

lp
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #164 : petek, 07.03.2008 : 14:45:28 »

Ali se višavci počasneje razvijajo kot je to povprečje? Vem kakšen je zakon, da naj bi bil mladič do 9 tedna v leglu, ampak za moje pasme je idealna starost za prevzem mladiča 7 tednov, zakon tega ne spremeni.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines