mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 09:21:12

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Hrana za mladička  (Prebrano 73230 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #210 : sreda, 18.09.2013 : 09:51:28 »

Moj od malega je nenamočene briketke pa nikol se ni preveč najedel sej pes ve kdaj ima zadosti. Sigurno ji ne bo počil želodček od suhih briketkov. Wink
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #211 : sreda, 18.09.2013 : 10:26:28 »

No saj zato gre..ker poje toliko kot sama ve da ima dovolj in potem se voda cez..in je potem vsega prevec..
Se moram pa popravit-ne gre za to da vi zelodcek pocu(no v koncni fazi lahko tudi)ampak ker je tega potem toliko,se zelodcek razsiri in kuza potem poje vec kot potrebuje in se samo redi..po nepotrebnem..
Logiran
No Jinx
živim tukaj
***
Sporočil: 5.323


« Odgovor #212 : sreda, 18.09.2013 : 10:44:58 »

Mladicek pravzaprav se ne ve nujno kdaj ima zadosti. Zato, da mu das zadostno in pravilno kolicino hrane ima tebe. Tudi nekateri odrasli psi nimajo obcutka, kdaj je zadosti in bi se prenazirali, ce bi jim dali to moznost. Briketov ne rabis namakati. Das ji primerno kolicino suhih briketov in zraven skledo vode. Ni enako, ce je hrana namocena v naprej ali pa je hrana suha in se cez pije voda.
Logiran
Lynn
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.504


« Odgovor #213 : sreda, 18.09.2013 : 12:54:34 »

Ja tako ja se strinjam z No Jinx. Smiley Hrano se namaka le mladičkom starim par tednov.
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #214 : sreda, 18.09.2013 : 12:59:30 »

Tukaj so ocitno razlicna mnenja in razlicne prakse..pa se bom vseeno podala po poti ki jo je predlagal vzreditelj in clovek ki se ze celo zivljenje poklicno ukvarja s psi Smiley
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #215 : sreda, 18.09.2013 : 15:47:38 »

Ne samo različna menja... Namočeni briketi svinjajo zobe. Če ne ščetkaš ali opustiš namakanje ali začni ščetkat Wink
Drugo pa nima veze oz. je stvar osebne preference – menje...

Sicer pes ni nič bolj ali manj sit in želodec ne poči. To pa ni menje, ampak dejstvo Tongue
Psi, ki so požrešni nimajo meje, tisti, ki niso, jo imajo.
Moji 3 prejšnji je niso imeli niti približno. Zdajšnja jo ima pa samo pri briketih. Ostalega bi se pa nažirala.  Evil Roll Eyes
Logiran
n00b
novinec
*
Sporočil: 44


WWW
« Odgovor #216 : sreda, 18.09.2013 : 16:02:46 »

Kaj pa hranis, da se briketi tako napihnejo, da te je strah da bo psu zelodec razneslo? Smiley

(Moj pes na primer bi zrl dokler mu ne bo slabo, potem bo izbruhal, pozrl to in jedel dalje, tako da se ne prevec zanasati na to, da vsi vedo kdaj je dovolj  Tongue )
Logiran
čarka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.288


WWW
« Odgovor #217 : sreda, 18.09.2013 : 17:53:07 »

Sama se ne bi držala "pravil" kdaj psu, glede na starost, zamenjati hrano, sploh, če ima prebavne težave. Tudi prebavilo psa ni prilagojeno pogostemu menjavanju in eksperimentiranju s hrano, če to res ni, iz zdravstvenih razlogov, nujno. Pogruntajta kateri briketi so prav zanjo, potem pa ostanita na njih, razen, če bi se začela preveč rediti. Vsekaok pa bo z dopolnjenim 5 mesecem še vedno juniorka  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #218 : sreda, 18.09.2013 : 19:14:44 »

Sej pasja prebavila tudi niso ustvarjena za to, da jejo celo življenje predelano hrano oz. razne mokice Wink

Če se pa organizem ni navajalo na različne okuse oz. živila (tudi brikete) pa je dosti večja verjetnost, da bojo meli težave z različno hrano. Celo kako preobčutljivost prebavil se lahko pridela, ki jo veterinarji povezujejo z izključnim hranjenjem z briketi.

Kar se zdravja tiče je za moje pojme in izkušnje logično, da velja kot za ljudi -  pestro in sveže. Je pa težko v današnjem času sveže pripravljat že zase, kaj šele  za psa.  Undecided Zato mamo pri nas kompromise. Različne kvalitetne brikete in ko je le možno tudi kuhano in surovo... Noben naš pes ni imel probleme s hrano ali kako občutljivost pri menjavi briketov, razen eden, ki je prišel k nam z njegovimi osmimi leti in je bil alergičen na perutnino, še posebej na purana. Pri takih zadevah pa nimaš kaj...  Sad
Logiran
Nollie
novinec
*
Sporočil: 39


WWW
« Odgovor #219 : četrtek, 19.09.2013 : 07:41:59 »

Vsekaok pa bo z dopolnjenim 5 mesecem še vedno juniorka  Wink
Vem da je se juniorka ampak ta firma hrane ima s 5 mesecem hrano junior2..ampak najbrz bomo kar firmo menjali..
Logiran
Odinko
novinec
*
Sporočil: 2


WWW
« Odgovor #220 : ponedeljek, 30.12.2013 : 01:10:45 »

Zdravo,

nov sem na forumu in mislim da je to prava tema. Je pa res, da nism preverjal če je o tem že tekla beseda. Hvala za odgovor!

Kako se vam zdi hrana **** za mladička in seveda tudi kasneje. Če jo kdo uporablja zakaj ja in pa tisti kateri jo poznajo in ne uporabljajo zakaj ne.
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #221 : petek, 20.02.2015 : 08:50:47 »

Zdravo,

prosim za nasvet. Imam skoraj osemmesečnega mladiča in pred nekaj tedni je bil kastriran. Vem da naj bi s hrano za mladiče nadaljevala najmanj do 12. meseca, vendar me skrbi da bi se kuža po kastraciji začel rediti, saj je hrana za mladičke kalorijsko dokaj bogata. Po drugi strani je verjetno hrana za kastrate že tako bolj osiromašena od navadne in za mladiča potem neprimerna. Mislite da bo dovolj če zgolj nekoliko zmanjšam porcije hrane za mladiče in da dobi kak priboljšek manj?
Sicer je kuža mešanec z lovsko pasmo, precej aktiven in zaenkrat se mi ne zdi posebej nagnjen k debelosti.

Hvala Smiley
Logiran
Walden
novinec
*
Sporočil: 3


WWW
« Odgovor #222 : petek, 20.02.2015 : 13:54:20 »

Naš razbojnik  Cool  se ni po kastraciji nič zredil, čeprav smo nadaljevali z enako prehrano kot prej, ker ni bil po kastraciji nič manj aktiven. Prav tako je mešanček z lovsko pasmo. Kastriran je bil ob enaki starosti kot vaš.
Mislim, da ne bo nič narobe, če ostanete pri načinu prehrane, kot ste ga imeli do sedaj, če bo tudi gibanje ostalo enako  Smiley
Logiran
Žužka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.104


WWW
« Odgovor #223 : sobota, 21.02.2015 : 16:03:04 »

Jaz mislim, da rastoč mladič potrebuje primerno hrano, zato je samo zaradi kastracije ni smiselno menjati ali zmanjševati obroka. Niso vsi kastrirani psi nagnjeni k debelosti.  Wink Kužka raje opazujte in potem prilagajajte hrano, če se redi/hujša.
Logiran
KuzaHov
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #224 : nedelja, 22.02.2015 : 17:59:21 »

hvala vama za pomoč. Sreča za našega pesjanarja, torej še ne bo diete Smiley
lp
Logiran
Strani: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Hrana za mladička
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines