mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 04:39:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Dol
Natisni
Avtor Tema: Samček ali samička?  (Prebrano 58572 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #60 : petek, 30.04.2004 : 08:04:57 »

No vsi tisti, ki ste še v dvomih je ti izsek iz knjige PSI:
Izbira spola je stvar osebne odločitve. Če se odločimo za psico, moramo biti pripravljeni na težave (razen, če želimo imeti mladičke.), ki se pojavljajo dvakrat na leto, v času gonjenja. Ko se goni, pušča za seboj krvavo sluzast izcedek, veliko psic pa v tem času spremeni tudi vedenje. Težava, ki lahko sledi gonjenju, je navidezna brejost. Ta se pogosteje pojavlja pri določenih pasmah, kaže pa se v spremenjenem vedenju in nekaterih zunanjih znakih. Vse te nadloge lahko omilimo z uporabo posebnih vložkov, kontracepcijskih sredstev ali s sterilizacijo živali.
Prednosti psice pa so, da je veliko bolj vdana, bolj ubogljiva, bolj vodljiva in bolj navezana na družino, hkrati ppa je enako dober hišni čuvaj kot pes. Večinom je tudi bolj "materinska" do otrok, laže jo naučimo sobne čistoče in laže se prilagodi novemu okolju. Ker opravlja potrebo enem mestu in ne na več krajih, svoje navzočnosti ne zaznamuje s praznjenem mehurja na rože ali grmiče na vrtu ali terasi.
Psi so manj čustveni, bolj živahni in igrivi ter primerni za šolanje kot psice. A kadar je v njegovi bližini "vroča" samica, se bodo le težko uprli skušnjavi po romantični dogodivščini. Po navadi so manj strpni do drugih živali pri hiši.


NI PA VEDNO NUJNO; DA JE TAKO!!!!!!!!

Upam, da sem kaj pomagala. Wink
LP Quenyi
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #61 : petek, 30.04.2004 : 13:02:04 »

ja hipo, odločna in dosledna! kar psu poveš, mora narediti! pa tudi če traja pol dneva. seveda če pozna ukaz. če boš to upoštevala, ne boš imela problemov. če bi meni kdo to rekel, bi bla takrat ful hvaležna. na lastnih napakah se učimo in dajemo nasvete.
Logiran
hipo
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 342


« Odgovor #62 : petek, 30.04.2004 : 14:47:41 »

sej se tudi meni zdi da ne smemo popuščat!
tudi če imamo psa ne vem kako radi ga moramo kdaj pa kdaj okregat!
joj, komi že čakam da ga dobim!!!!
res hvala za nasvete!
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #63 : petek, 30.04.2004 : 16:33:53 »

ni zakaj, pa veveliko veselja in sreče s pičkom! Wink
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #64 : sobota, 01.05.2004 : 16:56:28 »

Quenyi, pozabila si "s"!  Wink
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #65 : nedelja, 02.05.2004 : 08:06:34 »

JOJ, ko bi vedeli koliko napak napišem na drugih forumih. Ja prehitro tipkam. No takole:
ni zakaj, pa veliko veselja s psičkom!

LP Quenyi
Logiran
sallys
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 422


« Odgovor #66 : nedelja, 02.05.2004 : 14:38:28 »

Hipo!
Čaka te nakaj naj, naj, najlepšega. Ko dobiš kužka, svet postane kar malo roza, cel dan tuhtaš, ga gledaš, crkljaš, se z njim igraš... Vse njami. Cheesy

Sally sem prvič prijela jaz, jo celo pot v avtu tolažila, ji prva dala jesti, dala spat in se z njo malo več kot Borut tudi igrala. In zdaj je tako, kar rečem jaz je zakon, kjer sem jaz je tudi ona. Tako, da spol res ni pomemben pomemben je način, govorica, pohvale...Tudi, ko jo kregam se dalj časa kuja, kot pri Borutu. Tako, da boš videla...

Že na začetku, ji daj svoj topel prostorček, ki ga lahko kasneje seliš, plišasto živalco, ki jo nesi že v njen prvi dom, nekaj grizi igrač in voljo, da kužka vsakih nekaj minut voziš lulat na isti prostor- ene 1000000X boš šla ven v tri dni, ampak se splača! Mi smo zdaj čisti in ni ga lepšega občutka ko veš, da ne boš več bos s topil v lužico in nehaš izobeševati cunje-polulančke.
 Wink
Drugače te pa čaka eno samo veliko, veselje... pogum, pa še mi smo tu, veseli če lahko odpravimo kakšen žulj! Cheesy

Srečno,
Neli in familly
Logiran
Tora
novinec
*
Sporočil: 2



« Odgovor #67 : ponedeljek, 03.05.2004 : 15:43:55 »

Živjo!
Ne vem zakaj večina govori, da so samci boljši, ker so samice breje in imajo mladiče. Meni je vseeno. Pri obeh spolih je po mojem enako število težav. Samičke se gonijo, samci pa silijo k njim. Torej je z obema spoloma približno enako v tistem obdobju. Sicer so tudi meni samčki bolj pri srcu, samo tudi z njimi so težave v obdobju parjenja. Wink
Logiran
Quenyi
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 15


« Odgovor #68 : ponedeljek, 03.05.2004 : 17:35:54 »

Tora in Sally, prav sta povedali!!! Grin Tako bi vsi morali misliti.
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #69 : četrtek, 13.05.2004 : 16:41:59 »

Našo NO nismo sterilizirali, pa ni nikoli imela navidezne brejosti, krvave kapljice (po tleh) ob gonitvi je sama za sabo polizala in nikoli ni zbežala, ko je bila "vroča"... Ja, srečo smo imeli/jo imamo. Cool No...malce je bila bolj trmasta ob "D-dnevih", to pa je tudi vse! Zdaj pa je, zaradi tumorja, tudi sterilizirana in je enaka "crka", kot je bila! Wink Če se odločiš za samca ali za samico, ukvarjat se je treba z vsakim psom! Če se ne ukvarjaš s samičko, bo prav tako neubogljiva in kasneje težko učljiva kot (baje) samci... Kakorkoli se odločiš-psi so zakon! Wink LP
Logiran
Nejc Kikelj
gost
« Odgovor #70 : četrtek, 20.05.2004 : 13:32:01 »

Jaz ti priporočam samico.
Razlog:
Ne "opravja biološke potrebe" na svojem vrtu.
Je bolj družinska.
To sta moji dve mnenji d:) Cool
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #71 : četrtek, 20.05.2004 : 20:54:47 »

Meni so pa bolj vsec samci Grin!
Nejc Kikelj tudi samca lahko odvadis da ne opravlja
svoje bioloske potrebe na vrtu Grin, samoje
treba biti potrpezljiv Cheesy
Logiran
igor
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 237


« Odgovor #72 : četrtek, 20.05.2004 : 22:03:15 »

Želeli smo psičko , dobili smo psa !
Mi je čisto vseeno kaj je , rad imam vse ...  Cheesy
Meni se zdi , da je bolj važen karakter psa/psice , kot pa spol .

Lp I
Logiran
hgvkjcvajgvbsgdfb
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 534


« Odgovor #73 : četrtek, 08.07.2004 : 22:26:49 »

OI!

Pri nakupu psa smo v dilemi kakšnega spola naj bo. Pri psički me zanima glede menstruacije, ali se sama čisti? Ali je to opazno? Skratka vse v zvezi s tem.

LP Anja Smiley
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.301


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #74 : četrtek, 08.07.2004 : 22:48:58 »

Zivjo _anja_,

o gonitvi psick tece debata na http://www.mojpes.net/forum/index.php?board=7;action=display;threadid=369.
Logiran

Strani: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 17   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Samček ali samička?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines