mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 17:59:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: nemški terier
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nemški terier  (Prebrano 27631 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #15 : nedelja, 02.10.2005 : 09:44:16 »

hmmm, zanimivo da (sodeč po slabem odzivu v tej temi) ni kaj dosti ljubiteljev in lastnikov nemških lovcev Huh
Zame je to eden najbolj simpatičnih psov, ki ga predvsem odlikujejo neverjetna bistroumnost, hrabrost-srčnost, vztrajnost, ponos in "zvestoba do groba". Res ni ravno pes za cartanje, ampak z njim vsekakor ne more biti dolgčas...
Logiran
damayanti
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.361


« Odgovor #16 : nedelja, 02.10.2005 : 10:28:05 »

hmmm, zanimivo da (sodeč po slabem odzivu v tej temi) ni kaj dosti ljubiteljev in lastnikov nemških lovcev Huh
Zame je to eden najbolj simpatičnih psov, ki ga predvsem odlikujejo neverjetna bistroumnost, hrabrost-srčnost, vztrajnost, ponos in "zvestoba do groba". Res ni ravno pes za cartanje, ampak z njim vsekakor ne more biti dolgčas...

Simpatizerjev  NLT-ja  je  verjetno kar precej. Wink.
Glede  na  karakteristike(  si  jih  tudi  sam zapisal)  in že  samo ime psa, pa pove  kdo je najbolj primeren lastnik Wink Smiley
In kar se mene tiče  naj  tako tudi  ostane.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #17 : nedelja, 02.10.2005 : 18:07:45 »

To naj bi bila nekaj časa izredno popularna pasma... Ampak kje se potem skrivajo? Do sedaj sem videla le enega v okolišu, pa tudi lovcev ne poznam ki bi ga imeli...

Drugače pa zelo lep pes, ampak res potrebuje bolj "lovske" roke... Kot hišnega ljubljenčka si ga ne predstavljam preveč...
Logiran
PETIT
nekaj malega že vem
***
Spol: Moški
Sporočil: 124


« Odgovor #18 : ponedeljek, 03.10.2005 : 15:31:57 »

To naj bi bila nekaj časa izredno popularna pasma... Ampak kje se potem skrivajo? Do sedaj sem videla le enega v okolišu, pa tudi lovcev ne poznam ki bi ga imeli...

Drugače pa zelo lep pes, ampak res potrebuje bolj "lovske" roke... Kot hišnega ljubljenčka si ga ne predstavljam preveč...
Lovska kinologija ne pozna "popularnih" pasem, kot je to prisotno v športni. Pri lovskih pasmah govorimo o uveljavljenih pasmah, ki so v preteklosti izkazale svoje sposobnosti pri lovu.
Moda in ostali čustveno propagandni učinki pa v lovski kinologiji nimajo svojega mesta zato je v nasprotju s športno kinologoji razmeroma težko upeljati in uveljaviti novo pasmo med lovskimi kinologi.
NLT je robusten, oster in trpežen pes, ki ima ogromno srce katero bije za lov, lov in še enkrat lov, zato si ga kot hišnega psa težko predstavljam. Morda gre za pasmo z najbolj izraženim lovskim nagonom izmed vseh. V Sloveniji so zastopani v zelo velikem številu takoj za brak jazbečarji, kar jih uvršča med prvih deset po številu poleženih psov v Sloveniji!
Logiran
Nikomah
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 269


« Odgovor #19 : ponedeljek, 03.10.2005 : 19:53:48 »

Petit, lepo učiš, res... Dobro povedano!

Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #20 : ponedeljek, 03.10.2005 : 22:37:04 »

Kolikor sem brala o njih, imajo res izreden pogum... ampak ravno ta jih lahko pripelje v kakšne težave ker ne odnehajo zlepa...

Ravno nekaj časa nazaj sem spoznala lovca, ki ima eno psico (v Nm) in mislim, da mi je rekel, da ima oz bo imela leglo... Pa da je izredno dober lovec...

Pod popularne sem pa tako rekla, ker imam 2 lovca v familiji, pa imajo večinoma tudi njihovi kolegi goniče oz "višje" lovske pse... Tale psica je bila do sedaj edina, ki sem jo srečala v lovskih rokah...

Aha, pa še vprašanje - to je ena redkih pasem, ki opravlja nek določen delovni preizkus (mislim, da je krvna sled, ki je starejša kot 12 ur? ) - ne vem točno...

Katere vse preizkuse mora opraviti?

Lp, Sanja
Logiran
Kraški
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #21 : ponedeljek, 09.01.2006 : 15:31:40 »

Napačno!To ni ena redkih pasem,ki dela delavni preizkus-krvno sled,(ki je starejša od 12 ur).Tako preizkušnjo opravljajo lahko vodniki lovskih psov vseh pasem s svojimi psi,ki imajo prej že opravljen prizkus naravnih zasnov.
Nlt mora če hoče lovec z njim loviti opraviti PNZ-za gozdni lov(vodoljubnost,sledoglasnost,rov,strelomirnost),za poljski lov pa mora opraviti še preizkušnjo prinašanja pernate divjadi iz globoke vode,ter prinašanje dlakaste in pernate divjadi na kopnem (preizkušnja C ).Če hoče lovec s tem psom slediti tudi obstreljeni veliki divjadi,pa mora opraviti še UPORABNOSTNO preizkušnjo po krvni sledi.
Krona šolanja Nlt-ja pa je opravljen VUP (vsestranska uporabnostna preizkušnja-krvna sled,rov,voda,delo na planem,odložljivost s strelomirnostjo ).
Skratka Nlt je vsestransko uporaben lovski pes,če pa ima še to srečo,da ga v roke dobi dober vodnik,mu med lovskimi psi ˝skoraj  ni ˝para Smiley.
Mogoče sem še kaj pozabil,če sem me prosim dopolnite.

Lep pozdrav.
Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #22 : petek, 17.03.2006 : 14:08:13 »

Se popolnoma strinjam s kraški-jem.
Mi imamo psičko in čeprav sem bila proti jo sedaj nebi dala za noben denar. Izkazala se je tudi kot dober pes čuvaj, pa tudi crklja se zeeeeeelo rada kljub temu da je zelo zelo ostra.
Ni pa to pes, ki bi bil v stanovanju ali v hiši. Mora biti zunaj na prostem in na zraku.
Je pa potrebno s tem psom veliko delati, saj tudi ko že pozna ukaze in osnove, če se jih ne obnavlja vsak dan hitro "pozabi" in že dela po svoje, tako, dače nimate časa za nlt ga raje ne kupujte, saj bo pes samo trpel.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #23 : torek, 04.04.2006 : 08:41:09 »

Napačno!To ni ena redkih pasem,ki dela delavni preizkus-krvno sled,(ki je starejša od 12 ur).Tako preizkušnjo opravljajo lahko vodniki lovskih psov vseh pasem s svojimi psi,ki imajo prej že opravljen prizkus naravnih zasnov.
Nlt mora če hoče lovec z njim loviti opraviti PNZ-za gozdni lov(vodoljubnost,sledoglasnost,rov,strelomirnost),za poljski lov pa mora opraviti še preizkušnjo prinašanja pernate divjadi iz globoke vode,ter prinašanje dlakaste in pernate divjadi na kopnem (preizkušnja C ).Če hoče lovec s tem psom slediti tudi obstreljeni veliki divjadi,pa mora opraviti še UPORABNOSTNO preizkušnjo po krvni sledi.
Krona šolanja Nlt-ja pa je opravljen VUP (vsestranska uporabnostna preizkušnja-krvna sled,rov,voda,delo na planem,odložljivost s strelomirnostjo ).
Skratka Nlt je vsestransko uporaben lovski pes,če pa ima še to srečo,da ga v roke dobi dober vodnik,mu med lovskimi psi ˝skoraj  ni ˝para Smiley.
Mogoče sem še kaj pozabil,če sem me prosim dopolnite.

Lep pozdrav.


A lahko nelovec dela ta preiskus?
(človek , ki ni lovec namreč , a ima lovskega psa)
Ker si ne predstavljam ,kako uči psa, če pa noben nima izpita in s tem vstopa v lovišče...
Ali so kakšni tečaji kjer se pripravlja pse na te preiskuse?
Kako to zgleda, če se da komu mal opisat?
Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #24 : torek, 04.04.2006 : 09:53:03 »

Najbolje je če se pozanimaš pri najbližji lovski družini, saj imajo lovci organiziran tečaj mislim, da enkrat letno.
Tečaji pa potekajo na principu ostalih tečajev, je pa dobro, da pes obvlada že osnovne veščine.
Logiran
Kraški
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #25 : nedelja, 09.04.2006 : 01:31:27 »

Tudi za nelovce ni problema.Poišči lovsko družino,ki ti bo omogočila šolanje (usposablanje ) tvojega psa v lovišču,kajti prirojene sledoglasnosti in sistema šarjenja ravno ne moreš vaditi na dvorišču ali pa fuzbal placu.Pozanimaj se pri kakšnem kolegu,ki je tudi jager.Sam sem enkrat omogočil prijatelju nelovcu šolanje njegovega psa v našem lovišču,in je mož kasneje celo zmagal na VUP-u.
Tako je volk sit in koza cela-kadar potrebujemo psa za vodno delo,se obrnemo kar nanj in nam z veseljem priskočita na pomoč.
Za specifično šolanje nlt-ja, še ne obstaja poseben tečaj.Ostane ti le to,da vzameš v roke pravilnik o delu psov jamarjev in ga s pomočjo kakšnega jagra tudi dešifriraš.Nekateri LKD-ji (npr.Ljubjanski) pa vsako leto organizirajo tečaj poslušnosti lovskih psov-je zadevščna dokaj na nivoju.
Če se boš spravila šolat nlt-ja,ti svetujem poudarek na umirjanju psa že od samega začetka-ti kasneje na lovu in sprehodu po mestu zagotovo ne bo žal (kljub temu ti ga kasneje ne bo nič teško naspidirat,obratna pot pa je zelo težavna).V večini primerov velja nlt-za ostrega popadljivga in neukrotljivega psa-ma ti povem,da je to vse le zaradi neustrezne vzgoje vodnika.Poznam nlt-ja,ki živi v hiši-na kavču,lastnika spremlja v službo,kjer prebdi dan v košari polek pisalne mize-po mestu se sprehaja brez povodca-ajsi ajsi,ko pa vstopi v gozd in zasliši IŠČI,se pa mu kljub življenju na kavču kar zrola.


Logiran
miki
novinec
*
Sporočil: 7


« Odgovor #26 : ponedeljek, 10.04.2006 : 11:00:52 »

Kraški zanima me kako je kolega nlt-ja umiril oziroma navadil, da ne laja, ko gospodar zapusti sobo oziroma, ko po mestu vidi drugo žival, saj je naši psički čisto strga.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #27 : torek, 11.04.2006 : 10:15:25 »

Tudi naša družina je novopečeni lastnik NLT  Cheesy. Zaenkrat sem navdušena  Cheesy .Je vse kot pričakovano  Cool . In kot je ponavadi pri meni  (pri drugih pasmah, ki sem imela in imam) ugotavjam, da je mnogo obetanih značilnosti čista izmišljotinja  Roll Eyes . V primeru te pasme na srečo to velja za napovedane pri meni manj željene lastnosti  Cool.
Se ne marajo crkljat? Bull shit  Grin- takoj, ko se nekdo usede je že v naročju, kjer spi in se obrača v vse smeri za božanje.
Ni za stanovanje? No, meni je bilo zanimivo sicer tudi to, da je pasma  lahko tudi v boksu, a tale je zaenkrat v stanovanju , kjer se odlično počuti  Smiley- celo mnogo bolje kot zunaj, kjer je še nekoliko zadržana  Wink.
Hiperaktivna?   Ja upam, da bo zelo aktivna, čim bolj - zato sem tudi izbrala to pasmo  Roll Eyes, in zaenkrat tudi je, ko se z njo ukvarjam, drugače pa z razliko od ostalih mojih psov že sedaj, čisto od prve noči, z lahkoto spi celo noč nepremično. Tudi dopoldne, ko je sama veliko spi, kar sklepam po tem, da ni kaj dosti razmetano, ko se vrnem in da sosedje trdijo da je ni nič slišat  Smiley .
Vse ostale negativne mite upam, da bomo ovrgli v naslednjih letih  Wink in upam , da bomo potrdili in utrdili prikaz vsek poztivnih (vsaj za moj okus poztivnik , ker tu kriteriji niso pri vseh ljudeh enaki) karakteristik pasme  Smiley .
Zaenkrat pa laho le rečem, da nekaj tako simpatičnega težko srečaš  Cheesy Cheesy Cheesy.
Logiran
Kraški
novinec
*
Sporočil: 40


« Odgovor #28 : torek, 11.04.2006 : 15:43:05 »

Bravo.
Logiran
deteljica
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.357


« Odgovor #29 : torek, 11.04.2006 : 20:21:01 »

Kraški, iz kje pa si?
A je v okolici Ljubljane kaj uporabnega?
Mislim vrhunskega  Wink in za del ,ki se tiče lova- ono poleg, pa odlaganje itd znam tudi sama Cool
ker ,če bom slučajno kaj migala v tej smeri, ne bi , da mi en šušmar kaj zafura Roll Eyes
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  pasme  |  FCI 3  |  Tema: nemški terier
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines