mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 23:20:50

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32350 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mojč
novinec
*
Sporočil: 34


« : sreda, 25.02.2009 : 14:13:42 »

Pozdravljeni vsi, ki obiskujete te strani.

V sredo, 18.2.2009, sem svojo ljubo Naniko peljala na sterilizacijo v Veterinarsko postajo na Cesti v Mestni Log. Ob 14h sem jo odložila in jo ob 19h prišla iskati. Veterinar je rekel da je šlo vse gladko. Seveda je bila doma še napol 'zadeta' in je veliko ležala. S poležavanjem je nadaljevala tudi še naslednji dan, ker pa je sicer normalno hodila in se obnašala, sem sklepala da je še razbolena od posega in da le želi imeti mir. V petek zjutraj je bilo še vse videti vredu. Malo hitreje je dihala, a sem mislila da je nekaj zanimivega zavohala in pač preverja kaj bi ta vonj bil ... Ko pa sem prišla domov mi je moja ljubica prihropla naproti in se zgrudila pred mojimi nogami. In tako se je groza začela. Panično sem jo pograbila in oddivjala k veterinarju. Tam so jo takoj dali na infuzijo in kisik, mene pa na čakanje. Nekje na sredi je stopil ven vet in rekel da gre za respiratorno pljučnico in na moje vprašanje, če jo plahko izgubim, odgovoril da ima 50% možnosti za preživetje. Da gre za zelo redek zaplet, ko med posegom slina nekako zaide v pluča.
Čez slabe pol ure je prišel nazaj in rekel, da je stanje precej slabše kot je sprva mislil in da mi lahko le svetuje, da dovolim, da mucko takoj uspavajo.

Na moja vprašanja zakaj se je to zgodilo mi niso znali odgovoriti, če bi jo prej pripeljala, po vsej verjetnosti, ne bi bilo nobene razlike ... meni pa se še vedno srce trga ob misli nanjo. Še vedno me preganjajo misli ali bi lahko to tragedijo preprečila, če bi jo peljala k drugemu veterinarju, če bi bila bolj pozorna na njeno obnašanje po operaciji, če bi se morala bolje poučiti o možnih zapletih, če bi ... Če bi tiste dva dni ostala doma, da bi pazila nanjo ...

S tem vas želim le opozoriti, da bodite pozorni in naj vas ne bo sram biti celo malo paranoični in 'tečni' pri veterinarjih, če se vam utrne le sled skrbi, da nekaj ni prav z vašo živaljo. Moje solze moje male ljubice ne bodo obudile. In še vedno ne vem če je kaj, s čimer bi lahko to preprečila.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #1 : sreda, 25.02.2009 : 14:24:24 »

Joj, mojč, žal mi je za mucko  Cry in ne vem, če bi ti lahko še kaj drugega naredila kot si.
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #2 : sreda, 25.02.2009 : 14:32:09 »

O joj. To je zelo žalostno, da se kaj takega zgodi. Moje sožalje. Cry
Logiran
mojč
novinec
*
Sporočil: 34


« Odgovor #3 : sreda, 25.02.2009 : 15:39:47 »

Hvala
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #4 : sreda, 25.02.2009 : 15:45:31 »

mojč, iskreno sožalje tudi z naše strani.  Cry
Pa ne očitaj si, kaj bi če bi, pa kaj da nisi in če... samo še težje ti bo. V miru žaluj za Naniko, njej pa naj bo lepo na mavrici.
Nanika - pozdravi mojo Mivko! Kiss
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #5 : sreda, 25.02.2009 : 17:21:12 »

Mojč, sožalje.  Cry
Logiran
delavec@amis.net
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.444


« Odgovor #6 : sreda, 25.02.2009 : 19:39:38 »

Žal mi je. Tega sem se vsakič bala pri mojih.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : sreda, 25.02.2009 : 21:51:04 »

Sožalje tudi od nas! Cry
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #8 : sreda, 25.02.2009 : 22:07:29 »

Solžalje, mojč  Cry
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #9 : četrtek, 26.02.2009 : 01:13:51 »

Ojoj, sožalje, to mora biti grozno hudo  Cry

Hvala, ker si izkušnjo delila z nami in da si nas opozorila.
Logiran
Bourbonka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 108


« Odgovor #10 : četrtek, 26.02.2009 : 07:18:34 »

Oh, tega si ne morem niti zamisliti...uboga Nanika. Sožalje.
Logiran
MaxyTT
odvisnež
*****
Sporočil: 541


« Odgovor #11 : četrtek, 26.02.2009 : 11:10:19 »

Mojč, najprej iskreno sožalje za mucko.

Bom povedala še mojo izkušnjo iz leta 2006, ko sem dala takrat enega izmed mojih kastrirat na isto kliniko. Zjutraj oddala mucka, čez dve uri me kliče veterinarka, da je po operaciji prišlo do zapletov, ker je muc še v času zbujanja bruhal, česar ni nihče opazil in mu je hrana prišla v pljuča ter da je stanje tako, da diha samo še preko aparatov in če ga lahko odklopijo, da zaspi. Meni se je takrat prvič in zadnjič v življenju totalno odpeljalo, sicer se v tistem šoku nisem ravno zdrla v telefon, sem jim pa jasno povedala, da ne dovolim, da ga odklopijo ter naj naredijo kar vejo in znajo, da bo muc preživel.  Veterinarka je vsaj nejeverna rekla, da bodo pač poskušali. Čez eno uro me kliče, da ji ga je uspelo spravit k življenju in da muc sicer zaenkrat diha sam, ne ve pa kakšne bodo posledice in da je precejšnja verjetnost te respiratorne pljučnice v naslednjih dneh. Mi je pa potem takrat veterinarka povedala, da je bila edina, ki je imela potem voljo se s tem "brezupnim primerom" še ukvarjat, saj so vsi ostali veterinarji dvignili roke in so rekli, da je tako konec, brezveze in naj ga pusti umret. Povedala je tudi, da je takrat mucka dvignila za noge in ga stresala kot norca kar nekaj časa, da bi šla hrana iz dihalnih poti in ga tudi oživljala ter je po nekem čudežu uspelo. Na srečo se pri mucku takrat respiratorna pljučnica ni razvila, kar je presenetilo tudi veterinarko, saj bi se po vseh pravilih morala. Veterinarko sem imela dosegljivo 24ur/dan, predvsem zaradi pričakovane pljučnice in mi je dala privat gsm. Tako da pri nas se je hvalabogu dobro izteklo kot po nekem čudežu.

Mislim, da si naredila, vse kar je v tvoji moči in kar si mislila, da je prav. Se pa očitno te zadeve na žalost dogajajo tudi pri tako rutinskih operacijah kot je kastracija/sterilizacija. Kaj bi bilo, če ne bi bilo te veterinarke pri mojem, si ne upam niti pomislit, verjetno pa si ga pa po mojem izpadu na telefonu niti ni upala odklopit.  Verjetno sva oba z muckom imela več sreče kot pameti. Mislim, da več kot si naredila za mucko, ne bi mogla naredit. Saj človek se potem sprašuje, kaj če ..., ampak naredila si vse kar si na dane okoliščine lahko, pred tem pa tako nisi mogla vedit, kaj se je skuhalo. Je pa dobro, da poveš naprej, da bodo tudi ostali pozorni na te stvari.

LP
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #12 : torek, 14.04.2009 : 12:58:07 »

Živjo, vsem!

Mene pa zanima, kdaj lahko mačko še peljemo sterilizirat, ker mačka je namreč že breja. A je potrebno počakati do skotitve, in da podoji, ali jo lahko peljejo že sedaj, ko se ji po domače povedano že vidi trebušček ?

Najlepša hvala za odgovore!
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #13 : torek, 14.04.2009 : 13:01:59 »

ojoj, branka, pa zakaj ste čakali tko dolgo? Sad Cry
Tecite!
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #14 : torek, 14.04.2009 : 13:06:29 »

Peljite jo včeraj.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines