mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 09:38:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Dol
Natisni
Avtor Tema: zaplet po sterilizaciji ...  (Prebrano 32618 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #15 : torek, 14.04.2009 : 13:07:04 »

Živjo, vsem!

Mene pa zanima, kdaj lahko mačko še peljemo sterilizirat, ker mačka je namreč že breja. A je potrebno počakati do skotitve, in da podoji, ali jo lahko peljejo že sedaj, ko se ji po domače povedano že vidi trebušček ?

Najlepša hvala za odgovore!

Lahko jo sterilizirajo vse do kotitve!
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #16 : torek, 14.04.2009 : 13:10:33 »

Še to: dojenje (tako kot pri človeku) še ne pomeni, da mačka ne bo spet breja.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #17 : torek, 14.04.2009 : 14:00:12 »

Punce, saj ni moja  Smiley pomagala bi enemu staremu gospodu. Včeraj sem jo videla, pa sem si zamislila, da bi jo peljala. Seveda na skrivaj...saj sploh ne bo opazil, da je ni.  Wink

vis in nox, najlepša hvala za odgovor. Upam, da mi uspe...ni moja, gospodu se j**** za njo, pa sem mislila, da bi jo kar jaz peljala...seveda če mi uspe, da jo ujamem, itd...je še vse v povojih.

helena, od tebe res nisem pričakovala takšnega odgovora, pa vseeno hvala. Jo bom probala peljat predvčerajšnjim  Wink
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #18 : torek, 14.04.2009 : 14:06:26 »

Da boste vedele, pa si probajte zapomniti:

Jaz imam LE enega Muca, in tako bo tudi ostalo! Je kastriran, in se zavedam mačje problematike, zato hodim po svetu z odprtimi očmi. In probam pomagat. Če mi uspe, ne uspe pa vedno...saj same dobro veste. Se pa trudim po svojih močeh in se bom še naprej.  Smiley Sem že pomagala dve muci sterilizirat, pa še kakšno bom. Pri tem mi pomaga tudi DZZŽ NM, tako da se jim lahko samo zahvalim.  Smiley Nekaj pa prispevam tudi sama, mi ni škoda denarja za takšne zadeve, kot so pomoč živalim. Po svojih močeh seveda. Še se bom trudila.

LP
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #19 : torek, 14.04.2009 : 14:10:22 »

Sem ti hotela samo povedat, da jo peljite čimprej. Če te je pa to zmotilo, imava očitno zelo različno frekvenco.
Čimprej jo pelji, seveda.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #20 : torek, 14.04.2009 : 14:11:15 »

Včeraj je že minilo....
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #21 : torek, 14.04.2009 : 17:06:43 »

Pri nas tako rečemo, če se za kakšno stvar mudi.........
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #22 : torek, 14.04.2009 : 17:16:56 »

Če prav razumem, kar berem tu gor na forumu, verjetno posega na brejih samicah nočejo delati vsi veterinarji. Verjetno bo najbolje, da najprej pokličeš par vetov in preveriš, kje bi ti to naredili, da se veš organizirat (če se zmeniš z društvom, ti mogoče oni še kak popust zrihtajo). Pa magari jo kar naročiš. Tako boš imela dodatno motivacijo, da jo ujameš Smiley
Srečno pri lovu.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #23 : torek, 14.04.2009 : 19:34:11 »

Ma mi smo delali sterilizacijo tudi že pri muci, ki se ji je že začel porod. Takih visoko brejih smo pa imeli cel kup. Malo večjo rano bo imela, to je pa tudi vse. Če imaš možnost, jo za par dni namesti nekam na varno, pa če ji daš še ovratnik gor, še toliko boljše.

Aja, pa pri nas je sterilizacija breje mačke dražja od navadne. Ma itak odvisno kako se zmeniš.
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #24 : torek, 14.04.2009 : 21:08:43 »

ojoj, branka, pa zakaj ste čakali tko dolgo? Sad Cry
Tecite!
uf, Branka, sem res vesela, da si potlej malo pojasnila tole zadevo  Wink - sem se res ustrašla, da je tvoja in ti je tole "ušlo" Lips Sealed....
Sori - kufe ob priliki, OK? Me pocukaj za rokav, kjerkoli bi se že videli ali trčili ena ob drugo (glede na to, kako zadnje čase hodim po svetu, tale trk ni tako zelo nemogoč projekt.... Wink)
Srečno! Smiley
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #25 : torek, 14.04.2009 : 21:11:26 »

branka, držim pesti, da ti bo uspelo muco ujet in porihtat, kakor si splanirala.  Smiley
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #26 : torek, 14.04.2009 : 21:33:23 »

Če prav razumem, kar berem tu gor na forumu, verjetno posega na brejih samicah nočejo delati vsi veterinarji. Verjetno bo najbolje, da najprej pokličeš par vetov in preveriš, kje bi ti to naredili, da se veš organizirat (če se zmeniš z društvom, ti mogoče oni še kak popust zrihtajo). Pa magari jo kar naročiš. Tako boš imela dodatno motivacijo, da jo ujameš Smiley
Srečno pri lovu.

Se strinjam z miskico. Mnogo veterinarjev ni usposobljenih (ali kako naj rečem) za opravljanje takšnih posegov, zato je dobro prej preveriti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #27 : sreda, 15.04.2009 : 09:20:07 »

Tuje mačke (in druge živali) pustite lepo pri miru. Sterilizacija ja poseg v telo in to je brez dovoljenja lastnika PREPOVEDANO. Sploh pa če eden vidi brejo mačko, za katero lepo ve čigava je, in si kar zamisli da bi jo brez vednosti lastnika odpeljal. Temu se z drugo besedo tudi reče kraja.

Tudi me močno zanima, kateri vet bi steriliziral visoko brejo mačko, za katero bi vedel da je ukradena (oz. izposojena).
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #28 : sreda, 15.04.2009 : 09:54:02 »

ajoj... Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #29 : sreda, 15.04.2009 : 09:59:25 »

Se je pač treba zmeniti z lastnikom ali pa urediti odvzem. Kar tako po kavbojsko ne gre.
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 9   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: zaplet po sterilizaciji ...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines