mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 19:39:44

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: FIZIOTERAPIJA za živali
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: FIZIOTERAPIJA za živali  (Prebrano 8636 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« : sreda, 02.02.2005 : 09:29:56 »

to vprašanje sem že postavila na enem drugem forumu ampak me zanima, če bo tukaj kdo vedel kaj več o tem.

zanima me kakšno šolo moraš imeti in kakšne tečaje moraš opraviti, da postaneš fizioterapevt za živali. moraš prvo opraviti veterino?
in, se kdo v Sloveniji že "ukvarja" s tem?   Kiss
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1 : sreda, 02.02.2005 : 10:10:39 »

mene tudi zanima, če je kak fizioterapevt za pse v sloveniji.
Da bi ostajal kdo, ki se z kiroprakso ukvarja, si skoraj ne drznem upat. Ali ? no, al pa če ve kdo za kakšnega preko meje...
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #2 : sreda, 02.02.2005 : 15:59:08 »

Fizioterapevtko ima klinika za male živali na Gorkičevi.
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #3 : četrtek, 03.02.2005 : 07:25:41 »

kje pa je natančno to?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #4 : četrtek, 03.02.2005 : 10:27:44 »

Najbolje, da pogledaš njihove spletne strani, kjer je tudi natančen opis, kako prideš do tja.

http://www.klinika-prva-k.si/okliniki/kjesmo.slo.3.htm
Logiran
lorry
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 603


« Odgovor #5 : četrtek, 03.02.2005 : 10:33:10 »

najlepša hvala!  Grin  se bom mal pozanimala!
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #6 : četrtek, 03.02.2005 : 16:29:41 »

Fizioterapevtko ima klinika za male živali na Gorkičevi.
kaj veš ali tudi kiropraktiko kaj prakticira?
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #7 : petek, 04.02.2005 : 11:20:59 »

Hej, ne bi vedela.

Tele storitve v zvezi s fizioterapijo ponujajo:

fizikalna terapija (Maja Potočnik):
fizikalna terapija z magnetno resonanco (aparat izdelek podjetja Vita Life)
terapija z diadinatorjem (električna stimulacija)
terapija z laserjem (šestkanalni laser)
kožne bolezni - motnje pri zaraščanju)
kronični artritisi
spondiloze
bolezni hrbtenice (po operaciji)
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #8 : petek, 04.02.2005 : 16:33:34 »

Jaz sem svojega prejšnjega psa vozila na Gorkičevo na fizioterapijo, ker je imel težave s koleni. Zadeva je bila sicer precej draga, ampak zelo uspešna in tudi fizioterapevtka je bila super. Wink
Logiran
spelyka
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #9 : petek, 22.09.2006 : 11:05:49 »

Naš kuža Čapy se je pred dobrim mesecem dni poškodoval-hrbtenico, pri igri mu je počil medvretenčni disk, čez noč postal hrom, tako da smo ga takoj peljali k dr. *****, poleg g. MAtkota najboljši kirurg daleč naokoli, ki ga je z zelo zahtevno operacijo rešil. Naš kužek s pomočjo fizioterapevtke gospe MAJE zdaj že nekoliko hodi po čisti paralizi zadnjega dela, je zelo atrohiral, zato se mu je prejšnji teden stanje nekoliko poslabšalo, ga je uščipnilo, zdaj pa gre spet na bolje. Brez odličnega dela veterinarja in gospe fizioterapevtke, danes naš sonček še daleč ne bi tako okreval kot je, je pravi HEROJ in res borbeno in potrpežljivo prenaša vse to. Nam pomeni SVET! Res pa je da je na žalost vse povezano s stroški, kajti takšna operacija stane cca. 250 tisoč, zraven pa še dobrih 100 tisoč za fizioterapijo, če želiš psičku nuditi najbolj kvalitetno zdravljenje! Ampak tako kot je nekdo na blogu reku, ja dobra ena registracija avta in kakšen luksuz, ki ga pač nekaj časa ne bo. Odgovornost moraš sprejeti, če se odločiš za žival, ali tako ali drugače, na žalost pa vse se konča in začne z denarjem. Mi smo pripravljeni marsikaj prodati samo da bo naš Čapek okreval, pač tako radi ga imamo, dal nam je ogromno, zdaj smo na vrsti mi, ker nas rabi!

Špela
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #10 : sreda, 27.09.2006 : 15:50:04 »

spelyka, ni potrebno se enkrat objaviti sporocila, ce ti v prejsnjem izbrisemo ime veterinarja. Za razgovore o posameznih vet. imenih, vet. klinikah in ambulantah... je na voljo rubrika Veterinarji, alternativna medicina.
Logiran

Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #11 : torek, 08.05.2007 : 22:06:28 »

hej

Da ne bom odpirala nove teme, bom vprasanje postavila kar tukaj. Imam skoraj 8 mesecega zlatkota, ki ima sprednja stopala nepravilno postavljena (niso postavljena vertikalno) - obraca jih malo na ven. To se je pojavilo (domnevam da) kot posledica laminata, ki ga imamo doma. Sedaj po nasvetu vzreditelja poskusamo tacke spraviti v normalo, z vsakodnevnim sprehajanjem po mehkih podlagah (travnik, makadam), in mogoce se motim, ampak se mi zdi, da gre zadeva pocasi na bolje. Ampak ko prideva iz sprehoda domov, mu spet drsi po tleh, in spet isce oporo tako da jih obraca na ven. Danes smo poiskusili z zokenjcki, ampak se mu vse vrti, tako da niti ni precej uporabna zadeva. Ker pac ne moremo preurediti stanovanja, in poloziti tepih, me zanima kaj mi svetujete. A je sploh se mogoce situacijo izboljsati samo s sprehodi, ali mogoce obstaja se kaksen drug nacin?   

Hvala za odgovore in lp..
Logiran
*LuNa*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 127


« Odgovor #12 : torek, 08.05.2007 : 22:56:05 »

Moja psička od malega živi na laminatu, v mladosti je veselo divjala po njem, pa ni imela nikakršnih težav s stopali. Pa itak je problem samo, če pes sedi ali teče po njem, ker drugače lahko normalno hodi. Vsaj pri nas je tako.
Si prepričana da ni težava mogoče v kakšni telesni okvari (mogoče nepravilno postavljene noge)?
Namreč močno dvomim, da je kriv "parket", saj glede na število psov, ki živijo po stanovanjih, bi potem večina teh morala imeti težave s stopali, pa to ni res. Prav tako bi potem vsi psi, ki živijo na prostem, morali biti brez problemov.
Logiran
Ovcka
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 104


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 09.05.2007 : 07:13:53 »

Ko je bil manjsi jih je lepo postavljal, tako da pomoje ce bi bilo to prirojeno bi se pokazalo ze v "mladosti", a ne? Sicer pa, saj niti ni vazno kaj je temu vzrok, zanima me samo, ce je mozna korekcija na boljse?

Lp..
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #14 : sreda, 09.05.2007 : 07:42:06 »

Tudi, ce je prirojeno se lahko pokaze kasneje, ko kuza doseze doloceno tezo in ne nujno ze pri maldicu. Mogoce bi se posvetovala z ortopedom? Menim, da bi bil dr. Matko dobra izbira. lp
Logiran

Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: FIZIOTERAPIJA za živali
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines