mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 15:33:19

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Dol
Natisni
Avtor Tema: napadalnost do otrok  (Prebrano 38945 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #150 : torek, 06.03.2007 : 16:23:57 »

Res je, Dani, se strinjam. Prav takega strokovnjaka imam v mislih...

lp
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #151 : torek, 06.03.2007 : 17:34:00 »

Zakaj ste pa v bistvu čakali 3 leta, da ste v tem videli problem?
A se je kaj zgodilo?  Undecided
Logiran
annta
novinec
*
Sporočil: 2


« Odgovor #152 : sreda, 07.03.2007 : 09:41:53 »

Ojla.Jaz se pridruzujem tej temi,kajti tudi jaz imam problem na temo sovrastvo psa na otroke.Moja psica je stara 3 leta,pasme nemska boksarka in ko je bila stara pol leta jo je otrok,izven moje prisotnosti maltretiral s palico skozi mrezo pesjaka.Od takrat naprej imamo pa probleme,ker moja kuzika sploh ne sme videt nobenega otroka.Problem nastaja,ker je moj kuzika v stanovanju skupaj z mano in fantom,s katerim sedaj pricakujeva otroka.Zelo se bojim kaj bo.Upam da mi zna kdo svetovati in vsak nasvet mi bo prisel prav.HVALA
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #153 : sreda, 22.04.2009 : 09:50:13 »

Ojla!
Vidim da je tema že malo zastarela vendar upam da se bo vseeno kdo oglasil in mi odgovoril.
Imam 15 mesecev staro psičko, ki je zelo nezaupljiva do otrok. Če je spuščena in so otroci v bližini, ni problema, gre zraven, jih pogleda, mogoče povoha in se umakne, če jo hoče kdo pobožat gre stran. problem se pojavi, če smo v stanovanu, da je na vrvici ali pa recimo v naročju. takrat če jo želijo otroci pobožat začne renčati in če to otroka ne odžene je pripravljena tudi šavsniti (ne ugrizne zares, le dotakne se z gobcem roke ki jo boža-to se je zgodilo le enkrat, ko mene ni bilo zraven). probali smo že, da sem bila zraven nje, sem jo mirila, medtem ko je po mojih navodilih prišel otrok zraven, ji dal roko za povohat in potem jo nežno pobožal, vendar ni pomagalo, ona še vedno brni. najbolj pa je huda če jo želijo pobožati po glavi. ima kdo kakšen nasvet?? LP
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #154 : sreda, 22.04.2009 : 09:58:52 »

Pomoje si s tem ko si jo mirila naredila ravno narobe, saj si s tem potrjevala njeno vedenje. Jaz bi tukaj najprej posredovala pri otrocih, enostavno jim je potrebno dopovedat, da naj psičke ne božajo!!! to je za začetek najpomembnejše na varnost vseh. Potem naslednji korak pa je, da se psičko počasi, postopoma navaja na prisotnost otrok, najprej z njimi v istem prostoru, z veliko potrpljenja boste mogoče prišli do tega, da bodo otroci lahko neposredno zraven nje, brez da bi se počutila ogroženo in se umikala, šele nato sledi naslednji korak, privajanje na dotikanje, božanje, itn.

Hkrati pa je moje osebno mnenje, da se psov, ki otrok ne marajo z njimi pač ne posiljuje. Če pa gre za domače otroke potem pa pač postopno navajanje, kot sem okvirno napisala zgoraj. Definitivno pa potrebujete strokovno pomoč, ker mislim da sami zadevi niste kos. Prav tako pa ni drugih podatkov, ali se psica šola, ali je bila v šoli, ali je takšna od nekdaj, ali le v zadnjem času, za kakšne otroke gre, itd.
Logiran
Oxer
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 917


« Odgovor #155 : sreda, 22.04.2009 : 10:27:15 »

Psički je potrebno pri vsakem nezaželjenem vedenju jasno povedati, da se to ne sme. To najlažje narediš tako, da ji zmočnim tonom glasu rečeš NE.
Se pa popolnoma strinjam z zgornjim postom od McKruster.  Wink
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #156 : sreda, 22.04.2009 : 11:55:14 »

Hvala obema za odgovor!
Psica drugače ni bila v šoli. "šolam" jo sama.
največji problem je po moje v tem, ker kot mlajša ni imela dovolj stikov z otroki, saj v bližini in družini nimamo mlajših otrok. "problematični" so ji otroci starosti tam cca. 4 do 10let. to da sem jo mirila je bilo drugače le enkrat. kakšno strokovno pomoč nama priporočate?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #157 : sreda, 22.04.2009 : 12:00:15 »

Dober inštruktor v pasji šoli ali pa strokovnjak za vedenje živali.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #158 : sreda, 22.04.2009 : 12:01:13 »

Jaz psa ne bi nekaj ''gnjavila'' z otroki, če mu ne odgovarjajo.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #159 : sreda, 22.04.2009 : 15:18:23 »

Priporočam strokovnjaka za vedenje živali (Metoda Mikuž Bračkovič).
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #160 : sreda, 22.04.2009 : 19:44:57 »

Stikov z otroki, po tvojem opisu je imela še preveč. Točno toliko, da je ugotovila, da jim je komot šefica.

Se strinjam, da je prva zadeva, ki jo morajo otroci naredit, da nehajo silit vanjo in jo božat. Sploh ne po glavi. Edini stik z otroci naj bo, ko in če bodo z njo in tabo kaj počeli. Se igrali, delali vaje poslušnosti ali trike. Preko uboganja in za nagrado igre in hrance se veliko reši, če nebi hotela sodelovat pa se jo seveda ne sili...
Sem imela primer doma, kjer ni bila samo dominanca, ampak predvsem izjemna nezaupljivost in skoraj strah. Verjetno zaradi pomanjkljivega dela pred tem in tudi pasja nagnjenost k takemu obnašanju.

V glavnem, tudi jaz sem mnenja, da je strokovna pomoč skoraj nujna. Vsaj dober pogovor in program, če ne drugega.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #161 : četrtek, 23.04.2009 : 09:17:56 »

Po opisu (ki sicer mogoče lahko zavaja), gre po moje bolj za strah kot dominanco, sklepam po tem, da se umika od njih če le ima možnost. Iz tega jaz razberem nelagodje, neprijetnost in posledično če možnosti umika ni agresivno obrambo. Reakcija se mi zdi popolnoma normalna v tem oziru, ker pač psička drugače ne zna.

Res je potreben posvet s strokovnjakom.
Logiran
Tisa in Loa
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 28


« Odgovor #162 : četrtek, 23.04.2009 : 12:57:39 »

Hvala vsem za mnenja!
Po moje gre tudi za strah oz. nelagodje, saj včasih če otroci rinejo vanjo se začne skrivati za mano in iskati pri meni zavetje (v takem primeru povem otrokom da ne bo nič z božanjem). in kadar renči na otroka daje ušesa nazaj (kolikor jaz vem je to znak ob renčanju, ki pove da je renčanje posladica strahu)
Pred kratkim smo imeli na obisku majhno punčko, ki je čisto navdušena nad psički...a naša je pokazala nelagodje takoj ko je mala stopila čez vrata. punčki nismo pustili da jo boža, rekli smo samo naj se obnaša normalno in pusti psičko da se ji sama približa. ko se je punčka igrala sama na tleh je psička previdno prišla do nje, jo opazovala, povohala, tudi roko ji je polizala...punčka ji je ponudila svojo igračo, naša jo je povohala... poten sta se igrali z palico, tako da sta jo vlekli....ampak pobožati pa se še vedno ni pustila... po moje jo je res strah oz. otrokom ne zaupa, ker so nepredvidljivi. z odraslimi in najstniki nima težav.
se bomo posvetovali  Wink
Logiran
Rozinca
novinec
*
Sporočil: 13


WWW
« Odgovor #163 : sreda, 14.07.2010 : 14:59:53 »

Jaz pa sem 14 dni nazaj posvojila mešančka. Totalni cuker, star je 10 mesecev. Tudi otroci ga ne motijo- načeloma. Težava pride, ko kje čaka privezan na povodec.. Recimo: sem šla na obisk k sestri in ga privezala, ker ima sestra maltežanko z mladičkom trenutno... On je legel in me čakal, vse lepo in prav, dokler nista pritekla nečaka: 'Brik...' Nista do njega nesramna, imata ga zelo rada... On pa skoči, začne kazati zobe in agresivno renčati/lajati. Samo na otroke in samo privezan... Ko je prost, ni nikomur nevaren, ali pa ko se ga vozi okoli na povodcu. Ga je tudi malo prej nalajan nečak vodil brez težav... Seveda zdaj ne dovolim nobenemu otroku blizu, le nečak mi malo 'pomaga', da bi ga odvadila...

Any ideas?

Je pa psiček iz zavetišča in ne vem, kaj se je prej dogajalo z njim...

Včasih ga, poleg sebe peljem skozi park z otroki, da bi počasi videl, da mu nič ne bo... Prav/narobe?

Hvala za odgovore:)
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #164 : sreda, 14.07.2010 : 15:09:49 »

Iz katerega zavetišča pa je?

Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Napadalnost  |  Tema: napadalnost do otrok
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines