mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 15:35:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačka po operativnem posegu
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mačka po operativnem posegu  (Prebrano 6752 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nika2
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.367


« Odgovor #30 : sreda, 06.05.2009 : 10:34:34 »

Maca, ki je pri meni, je bolje. Pred nekaj dnevi sem jo uspela dati nazaj v kletko. Sedaj se vedno dobiva synulox, rano na trebuhu pa izpiram s vodikovim peroksidom + fiziolosko ali razkuzilom. Problem je edino, ker od vceraj grozno nori z ovratnikom in zato je vecino casa brez njega. Nisem ravno navdusena, vendar mi pa po drugi strani ni nic kaj vsec, da se mece po kletki, da je pesek po celi kletki in da potem s tisto rano na trbuhu lezi v pesku (po moznosti kar v posodi). Obenem polije se vodo in nastane cela katastrofa. Bomo videli, ce bomo 'z lucko' bolj uspesni v naslednjih dneh. Rana je veliko bolje, se vedno pa me motijo robovi, ker nekako strlijo pokoci.
Drugace sva z muco ze prijateljici, rada se boza in buca.
Logiran
katja99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #31 : četrtek, 27.08.2009 : 16:44:02 »

Pozdravljeni,
jaz imam tudi eno vprašanje o obnašanju mačke po operaciji.

Naš muc je imel pred 4 dnevi operacijo, saj je imel pretrgano prepono in premaknjene notranje organe (najbolj naj bi bila problematična jetra, ki so bila že zaraščena na glavne arterije). Operacija je potekala brez problemov.

Ker je bil operiran v LJ, kjer živim, sem ga raje vzela k sebi domov, čeprav je drugače pri moji mami v mb (vendar ga tam naslednji teden ne bi mogel nihče pazit in ga nisem hotela 2x obremenjevat s prevozom).
Odkar je tukaj, se večino časa skriva pod posteljo in noče ven. Lulal je sicer že, kakal še ni. Pojedel je malo briketov, ki sem mu jih včeraj dala pod posteljo, iz svoje skledice pa ne. Pil ni še nič.

Malo me že začenja skrbet, če je to normalno. Seveda mu je velik šok sprememba okolja in poseg, ampak vseeno raje preverim, kaj menite vi.

A naj mu pač hrano in vodo nastavljam pod posteljo ali enostavno počakam, da se opogumi in pride sam? Kaj pa glede kakanja - a je problem, da še ni šel na wc?

Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #32 : četrtek, 27.08.2009 : 21:56:20 »

Če 4 dni ni kakal, zna bit problem je pa odvisno koliko je kaj jedel. Da mu vsaj malo razbremenis sok, lahko das hrano&vodo pod posteljo in wc cim blizje, sicer pa bo oz naj bi vsaj ponoci prilezel ven razen, ce ni tako na smrt prestrasen, da mu je sel ves apetit.
Logiran
katja99
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 57


« Odgovor #33 : petek, 28.08.2009 : 11:58:17 »

Hvala za odgovor!
Jedel do vceraj ni skoraj nic, razen slabo pest briketov. Včeraj sem mu potem nastavila mokro hrano in vodo res kar pod posteljo. Pil je dosti, jedel bolj malo.
Danes sem mu nameravala dat surova jetrca, ki jih ima zelo rad in predvidevam, da bo pojedel več. Če tudi potem ne bo nič kakal, ga peljem na pregled.

Sicer pa se je malo opogumil in celo prišel pogledat okoli po stanovanju Smiley

Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Mačka po operativnem posegu
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines