mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 11:02:59

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: operacija?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: operacija?  (Prebrano 1340 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« : četrtek, 12.03.2009 : 09:24:48 »

Prosim za nasvet. Mamina kolegica ima doma 15 let staro muco,ki je že slepa in gluha, drugače pa v dobri formi.
Je bolj drobne sorte, zato so jo takoj odpeljali na pregled,ko je "pridelala" šlauf okrog trebuha.

Na otip  je nič ne boli, je bilo na naši veterini pogruntano,da gre za 6 cm tvorbo na ledvicah.
Dokler je ne odprejo,ne vedo ali je rakava ali ne.

Kolegica muce ne bi rada po nepotrebnem mučila, evtanazija pa v tem stanju mačke zanjo zaenkrat sploh ne pride v poštev.

Operirati 15 let staro muco ali jo pustiti v miru živeti še kar ji je preostalo. (muce zadeva zaenkrat še ne boli)?
Logiran
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 12.03.2009 : 09:45:13 »

težko dam nasvet, ker sem čisto navadna mačjeljubka, lahko pa ti povem svoje osebno mnenje:
jaz osebno muce, dokler je tkole, kot pišeš, ne bi dala operirat. Niti seveda evtanazirat.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #2 : četrtek, 12.03.2009 : 09:53:11 »

6 cm tvorba je za drobno muco ogromna in prej ali slej bo po mojem mnenju začela boleti. 15 let ni tako grozno veliko in če je mačka drugače zdrava (predvsem srce), bi jaz mogoče vseeno tvegala z operacijo, bi pa vsekakor najbolj zaupala veterinarjevemu mnenju - predvsem glede tega, kaj bi lahko bilo in kakšna je prognoza; če je operacija namenjena samo temu, da se ugotovi ali je rak ali ne in itak ni za pričakovat, da bi se v enem ali drugem primeru dalo kaj pomagat, potem seveda ne.
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #3 : četrtek, 12.03.2009 : 12:54:13 »

Mislim da tle ni druge, kot vprašati veterinarja. Jaz bi jih vprašala tudi več.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: operacija?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines