mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
nedelja, 28.04.2024 : 23:55:02

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vročina in slabotnost...
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: vročina in slabotnost...  (Prebrano 3573 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Vander
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« : četrtek, 12.03.2009 : 22:29:38 »

Pozdravljeni prvič pišem na tem forumu, no pa že kr potrebujem nekaj nasvetov:
moja psička Taca(kokeršpanjel) je pred kakšnima 2 dnevoma zgleda da nekaj zbolela, saj že ves ta čas komaj kaj je, tudi pije nena kaj dosti, je zelo neživahna ves čas samo leži, komaj se premika, se trese - ima vročino, tudi suh nos ima...
zdaj, danes smo jo peljali k veterinarju je ji izmeril temperaturo je bila nekaj preko 40 stopinj, dal ji je injekcijo - antibiotik, rekel je naj jutri še enkrat pridemo, pa tudi da je mogoče da ima vneto maternico mislim da...
no zdaj pa mene še zanima kak bi še lahko jaz pomagal zdaj, ko je doma, ker ni kaj dosti bolše, pa ne vem no, če bi kake obkladke jih lahko dal al kaj al kako tableto al kaj, nena se tako dobro spoznam na to....pa me tak fejst skrbi ker je stara že skoraj 11 let pa do zdaj še praktično ni bila nikoli kaj bolana, tak da prosim za kake nasvete... Sad
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #1 : četrtek, 12.03.2009 : 22:56:24 »

Shit, ej, s sumom na piometro imas ti 11-letno psico ze tri dni doma povsem oslabelo in z vrocino? Kaj zaen veterinar ti je pa to predlagal?
Moj predlog je, da takoj poklices dezurnega veterinarja in odpeljes psico na konkreten pregled in ustrezno zdravljenje.
"Mogoce ima vnetje maternice" je diagnoza sintarja in ne veterinarja.

Nekaj o piometri najdes na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,4002.0.html, vendar je tema o odprti piometri, ce pa je tvoja psica brez izcedka, je stvar izjemno nevarna, saj gre za notranje vnetje in lahko celo hitro pogine.
Logiran

Vander
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #2 : četrtek, 12.03.2009 : 23:08:07 »

ne vem no, zdaj ko sem o tej piometri pogledal, gonila se ni ampak se bo komaj nekje v maju, pa tudi pretirane žeje ni imela če ne pije dosti, tudi bruhala še ni nič...morem jaz očeta še malo bolj povprašat kaj je točno veterinar rekel, ker mene ni bilo zraven jo je oče s sestro pelajal...
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #3 : petek, 13.03.2009 : 08:29:12 »

Takoj k dobremu veterinarju!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #4 : petek, 13.03.2009 : 12:46:45 »

Potrebuješ ultrazvok, ne meči denarja stran pri šintarjih.
Logiran
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #5 : petek, 13.03.2009 : 20:43:59 »

Moja psica je imela piometro brez kakršnih koli zunanjih znakov. Jedla je normalno, se igrala, sprehajala...  Če je ne bi naročila na čiščenje zob, sploh ne bi opazili. Po operaciji mi je veterinar pokazal fotografijo maternice. Nisem mogla verjeti kako velika je bila in da ni kazala popolnoma nobenih znakov, da je kaj narobe.

Takoj nazaj k veterinarju! Niti ultrazvok ali rentgen nujno ne pokažeta sprememb. Pri nas je bilo tako. Le krvna slika je bila grozno slaba. S tem se res ni za hecat!
Logiran
Vander
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #6 : petek, 13.03.2009 : 22:16:17 »

ja danes smo bili še enkrat in nas je danes veterinarka napotila na glavno enoto, je tam zdravnik naredil ultrazvok in je ugotovil da zgleda res tale piometra, ampak je rekel da ima ona nekje kot svinčnik debelo da je drugače samo črta vidna, je dal ji še antibiotik in nam dal tablete zdaj za 2 dni, v ponedeljek zjutraj pa moramo iti da bo, vzel še kri in kako bi se obnašala pod narkozo, če se bomo potem za poseg odločili.
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #7 : petek, 13.03.2009 : 22:45:46 »

"Tale piometra", kot pišete, je zelo resna zadeva. Ne vem, od kod ste in kje je vaša "glavna enota" veterine", ampak čer boste čakali do ponedeljka, da pregledajo kri in se šele potem mogoče odločili za poseg se vam lahko zgodi, da psička ponedeljka sploh ne bo dočakala.

Ne razumem, kako da ne naredite vsega, kar se da, da psički olajšate vsaj bolečine in splošno počutje - kako lahko čakate do ponedeljka in kam hudiča (oprostite izrazu) hodite k veterinarju?! Kakšen veterinar reče, da "je izgleda res tale piometra" in te pošlje za vikend domov?! In na osnovi pregleda krvi bo ugotovil, "kako se bo obnašala pod narkozo"? -Kar slabo mi je, ko to berem.

Prosim, poskrbite za psičko že takoj jutri zjutraj- če v vašem kraju veterinar ne dela, po vseh večjih mestih delajo in  gotovo vam je kakšen blizu. Če po telefonu samo omenite, da je potrjen sum na piometro, vas bo vsak vzel TAKOJ.

Vse dobro želim vaši psički.
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Vander
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #8 : ponedeljek, 16.03.2009 : 14:31:22 »

fak ej, danes je bla na odvzemu krvi pa so čisto zgrešili, splooh ni piometra, ampak je ali zastrupitev ali pa menigitis, tukaj mariborski veterinarji kjer smo bli zdaj skoz so rekli da prav sploh ne vejo, da bi lahko blo razpad jeter al pa kake krvavitve, pa zaj sploh ne vem če vejo kaj bi delali, danes je dobla še pet inekcij menda pa infuzijo pa so rekli naj jutri spet tak menda pridemo, ne vem če oni mislijo to v njo v nedogled stiskat al kak.....no je pa še mama klicala nekam drugam mislim da v moravce, pa so tam rekli da oni mislijo po krvni sliki da je najverjetneje kr menigitis samo da en rezultat ni tak ko bil če bi bil menigitis, samo mi ni jasno ker jo večkrat na teden pogledamo za klope pa ponavadi nič ni, če pa je pa jih takoj odstranimo,ne vem več jaz... Cry Cry Cry
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #9 : ponedeljek, 16.03.2009 : 14:36:39 »

Vander, popokajte jo v avto in v Ljubljano na veterinarsko fakulteto. So na Cesti v Mestni log, Klinika za kirurgijo in male živali Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani.
Logiran
alexy
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.308



WWW
« Odgovor #10 : ponedeljek, 16.03.2009 : 15:07:39 »

Pa cimprej!
Logiran
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #11 : ponedeljek, 16.03.2009 : 15:15:45 »

Vander; kje si bil pri veterinarju?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #12 : ponedeljek, 16.03.2009 : 17:04:24 »

Vander, popokajte jo v avto in v Ljubljano na veterinarsko fakulteto. So na Cesti v Mestni log, Klinika za kirurgijo in male živali Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani.

Pa cimprej!

Jaz bi še dodala - ne čimprej, ampak TAKOJ!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
tina.g
rad pišem
****
Sporočil: 456


« Odgovor #13 : ponedeljek, 16.03.2009 : 20:16:58 »

Jaz priporočam Dr. Senčarja na Ptuju. Sem imela vedno zelo dobre izkušnje.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: vročina in slabotnost...
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines