mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 27.04.2024 : 23:46:33

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Profender
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Profender  (Prebrano 7295 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« : petek, 20.03.2009 : 13:40:46 »

Pozdravljeni
Ker vem, da imate punce veliko izkušenj z zdravljenjem mačk, vas prosim za pomoč. Moja mama ima zunanje-notranjega mucka, ki je nekaj zadnjih dni manj ješč in in je videti bolj mršav. Šla je k veterinarju, ki ji je dal ampulo profenderja, češ da bi lahko bile gliste, da to dajo pač najprej (šla je brez mucka). Rekli so ji, da profender drži tri mesece. Zanima me, če drži, da traja toliko časa in če je proti obojim - zunanjim in notranjim zajedavcem. Bi mu morda lahko dala poleg tega še zantel? Če muc ne bo bolje, ga bo pa seveda peljala na pregled.
Hvala za odgovore.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : petek, 20.03.2009 : 14:14:09 »

Če je maček že nekaj dni bolan, nima več kaj čakat, še manj pa ga na pamet filat s kakršnimikoli zdravili in preparati.
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #2 : petek, 20.03.2009 : 14:20:28 »

Iz originalnih navodil za uporabo Profenderja sem prepisala:

Profender (deluje na gliste in trakulje - odrasle živali, jajčeca in ličinke):
Indikacije: Nematodi (Toxocara cati, Toxascaris taeniaeformis, Ancylostoma tubaeforme) ter Cestodi (Dipylidium caninum, Taenia taeniaeformis, Echinococcus multilocularis).
Zdravilo je v obliki ampule in se ga nanaša na kožo na zatilju. Dobi se 3 različne vrste ampul, glede na težo mačke ( do 2,5 kg, od 2,5 - 5 kg in 5 - 8 kg ter več kot 8 kg)
Kontraindikacije : zdravila ne dajemo mladičem mlajšim od 8 tednov in lažjim od 0,5 kg.

Po nasvetu mojega veterinarja se Profender uporablja preventivno proti glistam in trakuljam na vsake 3 mesece, sicer pa 1 teden pred napovedanim cepljenjem oz. operativnim posegom.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #3 : petek, 20.03.2009 : 14:46:19 »

Ja, Yo, vem, samo včasih ni vse takoj izvedljivo; grem jaz čez vikend k njej, pa ga bom peljala.
mamaF, hvala, samo da se prepričam, če je mama prav razumela ... In kolikor razumem, je torej samo za notranje zajedavce ...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #4 : petek, 20.03.2009 : 16:19:59 »

Ja, je pa zato Stronghold proti zunanjim in notranjim (razen trakulji). Evo, informacije s škatlice:

Stronghold : se uporablja za
- zdravljenje in preprečevanje infestacije z bolhami
- ubije odrasle bolhe, ličinke in jajčeca
- kot del zdravljenja alergičnega dermatitisa, ki ga povzročajo bolhe
- lahko pomaga pri kontroli infestacije okolja z bolhami na področjih, ki so dostopna živalim
- zdravljenje infestacij z odraslimi nematodi (gliste) Toxocara cati
- preprečevanje obolenja pri okužbi z Dirofilario immitis
- zatiranje uši ( Felicola subrostratus)
- zdravljenje ušesnih garij (Otodectes cynotis)
- zatiranje odraslih nematodov ( Ancylostoma tubaeforme)
Kontraindikacije : zdravila ne uporabljamo pri mačkah, mlajših od 6 tednov, močno obolelih mačkah ter mačkah, ki so močno oslabele in podhranjene.
Za zdravljenje ušesnih garij zdravila NE nanašamo neposredno v ušesni kanal.

Strongholg je v obliki ampul in se nanaša na kožo na zatilju.

Po nasvetu mojega veterinarja je potrebno pri akutni garjavosti uporabiti po 1 ampulo 1 krat mesečno v treh mesecih, za preventivo proti garjavosti in bolham pa se uporabi po 1 ampula vsake 3 mesece.
Ampule so različnih vrst - glede na težo mačke (do 2,5 kg, od 2,6 - 7,5 kg in nad 7,5 kg).


na kratko: Stronghold preprečuje in uničuje gliste, bolhe in garje, Profender pa gliste in trakuljo.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #5 : petek, 20.03.2009 : 21:45:45 »

Še bolj se za zunanje priporoča Frontline, sploh če maček hodi tudi ven, ker pokriva tudi klope.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #6 : petek, 20.03.2009 : 21:55:15 »

Še bolj se za zunanje priporoča Frontline, sploh če maček hodi tudi ven, ker pokriva tudi klope.

Ja, samo ne v tem primeru...
Logiran
Tinchka
rad pišem
****
Sporočil: 485


« Odgovor #7 : petek, 20.03.2009 : 22:29:54 »

Zakaj ne?
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #8 : sobota, 21.03.2009 : 05:14:24 »

V napačno temo sem pisala. Sorry.
Logiran
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #9 : sobota, 21.03.2009 : 08:27:19 »

Punce, hvala. Tudi meni se je zdelo, da bi moral dobiti stronghold ali frontline, ker je tudi zunanji. Bom šla na kliniko in nabavila še katero od teh dveh stvari ter se pozanimala, kaj je najbolje. Jaz imam notranja mačkona, pa o teh stvareh nisem toliko seznanjena ...
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #10 : sobota, 21.03.2009 : 10:53:32 »

Po mojem Stronghold niti ni potreben, če muc nima garij.
Meni je dal veterinar Stronghold predvsem zaradi tega, ker je bilo mačko treba ozdravit garij, za "notranje čiščenje" pred cepljenji pa še Profender. V bodoče pa bo preventiva Profender za notranje in Frontline za zunanje zajedalce.

Mabu, saj je moj tudi notranji (razen malo sončenja na dvorišču), ampak jajčeca glist oz. trakulje lahko zaidejo do notranjih muck tudi tako, da npr. ti stopiš na okužen mačji iztrebek zunaj, jajčeca pridejo na tvojih podplatih v hišo in mačka jih lahko poliže s tal  ali kako drugače, pa faše gliste. Zato ni slabo, če dajemo tudi notranjim mucam trikrat, štirikrat letno Profender. Saj je tudi Zantel OK (bolj mučno je dajanje mačkam, ki ne prenesejo tablet) - le da Zantel ne pokriva toliko vrst notranjih zajedalcev kot Profender - mislim, da ene vrste trakulje ne uniči - tako mi je rekel veterinar.
Logiran

Unikatne tablice in portretki
mabu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 135


« Odgovor #11 : sobota, 21.03.2009 : 11:25:24 »

mamaF, nič skrbet, moja dva dobita vse, kar je treba. Sem ravno sveže popraskana od dajanja zantela ta teden ... Za notranje-zunanje pač ne vem toliko, zato tudi sprašujem, kaj je zanje najbolje (poleg tega, seveda, da postanejo samo notranji ...).
Logiran
mamaF
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 9.066



WWW
« Odgovor #12 : sobota, 21.03.2009 : 11:45:59 »

Se strinjam, mabu, ja po Zantelu smo ponavadi vsi krvavi Smiley zato sem bila pa jaz prav vesela, ko sem zvedela za tale Profender. Tisto ampulco lahko stisneš mačku tudi v spanju - in predvsem - ostaneš nepopraskan Grin
Logiran

Unikatne tablice in portretki
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #13 : sobota, 21.03.2009 : 13:11:05 »

Se strinjam, mabu, ja po Zantelu smo ponavadi vsi krvavi Smiley zato sem bila pa jaz prav vesela, ko sem zvedela za tale Profender. Tisto ampulco lahko stisneš mačku tudi v spanju - in predvsem - ostaneš nepopraskan Grin
Jaz tudi- pred kratkim. še ampule po ampulah smo jezni da je kaj, vendar tablete ali paste ne morem nikakor dovolj zakamuflirat.
Logiran
Gargamel
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.064


« Odgovor #14 : torek, 24.03.2009 : 00:33:00 »

Še bolj se za zunanje priporoča Frontline, sploh če maček hodi tudi ven, ker pokriva tudi klope.

ampak ne vem ce preprecuje garje (stronghold jih).

Lp, Maja
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o mačkah  |  zdravje mačk  |  Tema: Profender
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines