mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 05:32:13

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Medicinski fenomen?
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Medicinski fenomen?  (Prebrano 2327 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« : ponedeljek, 14.02.2005 : 20:41:59 »

Sem sprasevala ze v temi o novofundlandcih, pa poskusam se tu.

Nasa psica, novofundlandka, stara 5 let in pol, crne barve, postaja BELA. Po celem kozuhu.
Najprej smo mislili, da ji svetli samo podlanka, ampak ima dejansko zdaj skoraj vso novo dlako belo. To se je zgodilo v roku meseca in pol.
Zgleda priblizno tako, kot kaksna babica, ki ima lase pobarvane na crno in spodaj bel prirastek. Slike pridejo jutri.

Danes smo bili pri veterinarki, zjutraj, ko smo se narocili, smo povedali, kaj je problem in nam je popoldne povedala, da je sprasevala stanovske kolege, ce kdo ve, kaj bi to bilo in so se ji vsi smejali.

Vona dobiva Medrol, 16 mg tableto vsak drugi dan, zaradi alergije in Propalin vsak dan zaradi inkontinence. Zaradi alergij ima tudi precej pusto prehrano.

Je slucajno kdo ze slisal za kaksen tak primer?
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #1 : ponedeljek, 14.02.2005 : 20:54:51 »

hja, slišal sem že za ljudi, ki so osiveli preko noči. Lahko da gre za kako s stresom povezano zadevo, al pa hormončki...
Zanimivo, zelo zanimivo (sej ne da vam privoščim tegobe-ravno nasprotno!!)...
Logiran
S
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 242


« Odgovor #2 : ponedeljek, 14.02.2005 : 20:55:58 »

Živjo!

Kaj pa če bi za nasvet vprašala dermatologinjo Tino Kotnik? Morda bi ti pa znala pomagat.
Pokliči na Kliniko za kirurgijo in male živali v Mestni log, kjer je zaposlena.

LP
Logiran
Lilit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.364


« Odgovor #3 : ponedeljek, 14.02.2005 : 21:04:35 »

al pa hormončki...

Sej, Medrol so dejansko hormoni... kortikosteroidi (hormoni nadledvicne zleze)... Tako da edina mozna razlaga nam je zaenkrat to, ceprav med stranskimi ucinki sivenje ni navedeno Wink

S, hvala za nasvet. Jo bomo poklicali, ce nasa veterinarka ne bo uspela odkriti nic.
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Koža in dlaka  |  Tema: Medicinski fenomen?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines