mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 30.04.2024 : 19:56:38

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju  (Prebrano 39904 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #75 : sreda, 14.07.2010 : 12:33:45 »

Jaz bi nareila tako: najprej bi se pogovorila z njo. Če bi se nadaljevalo ˝klevetanje˝, bi se pozanimala, za katero podjetje dela in se pritožila njim direktno (ne upravniku, če gre za drugo firmo), da trosi laži naokoli in naj malo poštimajo odnos zaposlenih do strank. Pameten delodajalec bi jo verjetno spravil v red. Če dela na črno za keš na roko, potem pa itak obstajajo inšpekcije, ki jo bodo po prijavi same odstranile.
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #76 : sreda, 14.07.2010 : 12:36:34 »

Sploh pa - pa kaj jo briga, če se pes dere medtem ko puca (če se sploh zares dere)? A moti njeno koncentracijo in ne more kvalitetno in zbrano opravljat svojega dela, al kaj Roll Eyes Lips Sealed Evil
Naj da vato v ušesa, pritožujejo naj se pa sosedje, če se že kdo mora Tongue.
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #77 : sreda, 14.07.2010 : 12:38:56 »

Hehe, tale teta pa dolgo pomiva pred vašimi vrati. Morda pa kaj drugega hoče. Pes bo zalajal, in odšel, če se mu bo zdelo. Pa vprašaj njo, kaj tako dolgo počne pred tvojimi vrati, jo morda kaj zanima..... Lahko da bo potem mir.
Ali pa ji povej, da boš ti podala prijavo za motenje posesti oz., da jo sumiš, da s pretiranim obiranjem pred tvojim stanovanjem mooti tebe in psa in, da ti to nikakor ni všeč, da se toliko obira RAVNO  pred TVOJIMI vrati.
Potem pa naj gospa premislijo, če bodo še naprej tako zoprni....

Naša čistilka mi vedno pove, da z mojo čez vrata pokomunicirata  Wink, da 2-3x zalaja, potem pa gre nazaj v sobo in je ni več. Pa je naša kuža precej občutljiva na to, kaj se dogaja pred vrati in ima večkrat kaj za "povedat" (zalaja).
Sem pa slišala, kako opravlja delo: pomete, pobriše in gre (10-15 minut na hodniku). Se pravi, kaj dosti nima pred vrati za počet, še manj poslušat psa.
In lajež ne moti, če to ni med 22. in 6. uro-javni mir. (Če se ni že kaj spremenilo...)
Imamo takošno nadležno gospo v bloku, ki se je vtikala v vsako stvarčico upravičeno ali ne, in dokler je nisem res konkretno nap****, nisem imela miru. Zdaj ga imam-še pozdraviti mi je ni treba.
Dobro opravite!
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #78 : sreda, 14.07.2010 : 12:49:54 »

Jaz bi nareila tako: najprej bi se pogovorila z njo. Če bi se nadaljevalo ˝klevetanje˝, bi se pozanimala, za katero podjetje dela in se pritožila njim direktno (ne upravniku, če gre za drugo firmo), da trosi laži naokoli in naj malo poštimajo odnos zaposlenih do strank. Pameten delodajalec bi jo verjetno spravil v red. Če dela na črno za keš na roko, potem pa itak obstajajo inšpekcije, ki jo bodo po prijavi same odstranile.
Tale je pa morda prvi pristop, ki je pameten.
Kocka, super! Tudi mi smo (so) jih menjavali, dokler nismo dobili te res dobre in smo zadovoljni z njo.
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #79 : sreda, 14.07.2010 : 13:47:58 »

Ful vas je fajn za brat, ampak kaj, ko sta teorija in praksa 2 popolnoma različni stvari. Smiley

Naša čistilka dela preko našega upravitelja, en čas smo bili tudi brez čistilke, ker nihče ni želel za tak (beri nizek) denar čistit tako velikega bloka. Sad
Večini strank v bloku je popolnoma vseeno, kaj se dogaja ( s tem mislim, da jim je vseeno, če so otroci malo preglasni in če kak pes kdaj pa kdaj laja ) in normalno živijo svoje življenje brez vtikanja svojega nosu v druge ljudi. So pa tudi taki, ki jim gre vse v nos.
Če bi imela možnost, bi cel dopoldan sedela pred svojimi vrati in se na lastna ušesa prepričala, koliko se sliši našega psa, ampak bi bilo malo smešno sedet 8 ur pred vrati, kajne? Huh

Tudi jaz sem nekje zasledila (kot je napisala luna7), da pes naj ne bi lajal od 22. - 06.ure, kar pa se pri nas še nikoli ni zgodilo, ker moj Jaka ponoči spi kot dojenček in ga ne zanima, kaj se dogaja okoli njega. Smiley

Jaz sem pač taka oseba, ki mi ni vseeno, če slišim, da nekdo "govori" za mojim hrbtom, sploh pa o takih stvareh, ko bi morala biti ravno jaz prva, kateremu bi morala čistilka pojamrati (če sploh ima kaj pojamrat).

Bom pa ob prvi priložnosti poskusila na prefinjen način govoriti z njo, pa da vidim, kaj bo meni povedala.....čeprav imam občutek, da bo rekla: saj ni tvoj glasen, ampak tisti iz 3.nadstropja in podobni izgovori. Angry
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #80 : sreda, 14.07.2010 : 13:56:26 »

Jaz bi bila kar direktna, frontalna in morda malo napadalna, nič prefinjena. Tako: Govori se, da...
Bi me ful prizadelo tako natolcevanje (kar se mojega psa tiče, še posebej Roll Eyes) in opravljanje iz ljubega miru ... Navsezadnje jo plačuješ tudi ti in verjetno plača Jaka svoj delež.  Tongue
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #81 : sreda, 14.07.2010 : 13:58:18 »

Bom pa ob prvi priložnosti poskusila na prefinjen način govoriti z njo, pa da vidim, kaj bo meni povedala.....čeprav imam občutek, da bo rekla: saj ni tvoj glasen, ampak tisti iz 3.nadstropja in podobni izgovori. Angry

Ma ja, lepo poveš, da si slišala, da se pritožuje čez tvojega psa, in če ti reče, da ni bil tvoj, pol se nimaš več kaj ozirat.
Logiran
sanco1a
živim tukaj
***
Sporočil: 6.031


« Odgovor #82 : sreda, 14.07.2010 : 14:04:50 »

Ja, pri nas je bil nekoč na vhodnih vratih nalepljen en tak polpismen pamflet, naj že enkrat utišam psa, ki se cele noči dere, podpisan pa kot stanovalci ulice te in te, št. tolk ... Ma sem takoj vedela, katera gospa, ki psov videti ne more, je to napisala, pogrelo pa me je ful, ker se moj pogosto še ob zvoncu ne oglasi, kaj šele ponoči. Ker sem bila edina v bloku s psom, pa je zgledalo  več kot očitno, da leti name, čeprav se je izkazalo, da je pisala za psa v sosednjem bloku. Me ni prav  nič brigalo, pop... sem kot strela in imela od takrat dalje pred njo popoln mir. Babura blesava.
Logiran
catjusa
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 532


« Odgovor #83 : sreda, 14.07.2010 : 14:06:50 »

Babura blesava.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #84 : sreda, 14.07.2010 : 14:19:56 »

Kar predstavljam si to v barvah: sanco1a pozvoni gospe na vrata, una odpre, not pa udreta dve mački in jo razcefrata  Evil
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #85 : sreda, 14.07.2010 : 14:42:06 »

Me ni prav  nič brigalo, pop... sem kot strela in imela od takrat dalje pred njo popoln mir. Babura blesava.

Kako zanimivo, kako to deluje  Roll Eyes Cool. Pa se z vsemi lepo razumem in nimamo problemov. Ampak, takim edino pop*** pomaga.
Naša babura je babura melancanasta...
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #86 : sreda, 14.07.2010 : 14:55:19 »

Bom morala preizkusit varianto: sliši se....... in me prav zanima, kako bo naša čistilka odreagirala in kaj bo rekla. Wink
Ja valjda mi ni vseeno.....verjetno sem bila ena izmed prvih, ki so prijavili psa upravljalcu bloka in plačujem zanj pošteno (in če smo pošteni, v poletnih mesecih pes najmanj umaže stopnišče, ampak ok).

Pes pač laja.....dojenček pa joka in kaj bomo zdaj? Noreli, ker ima eden izmed sosedov dojenčka in joče? Tongue
Ali pa bomo drug drugemu za hrbtom govorili? Undecided

Strah me je le, da bi res kakšno noro ženšče naredilo kakšno neumnost in bi imela jaz zaradi tega probleme.  Angry Angry

Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #87 : sreda, 14.07.2010 : 15:02:31 »

Ne skrbi, kakšne hude neumnosti res ne more naredit. Sploh, če ji takoj pokažeš, da s tabo ni češenj za zobat.
Primer naše melancane je, da jo motijo že vrane, ki se derejo, pa ježi in podgane, ki tekajo po travi, pa kr nekej, kar ji slučajno pade na pamet. Ježe in podgane preganja tako, da meče balone in vrečke z vodo čez balkon (2. nadstropje).
Podgane pa imamo predvsem zato, ker taista teta meče čez balkon tudi ostanke z mize.....
takim težko dopoveš kaj je prav in kaj ne....
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #88 : sreda, 14.07.2010 : 15:07:32 »

Sploh pa - pa kaj jo briga, če se pes dere medtem ko puca (če se sploh zares dere)?
Ampak veš, to pa ni tako ajnfah. Da ne bi kdo preveč posplošil. Stvar vsakega od nas je, da reagira in ukrepa, če misli, da je nekaj narobe. Mogoče ona resno misli, da je nekaj narobe - samo v tem primeru je ubrala napačno pot. Čeprav večina ljudi nima pojma, kaj prava pot je. Tudi če bi slišala pretep in jok bi verjetno naredila enako (povedala sosedom, ko tistega, ki to počne ni zraven, in ne klicala policije), ker bi se bala krega s pretepačem, a ne.

Mene bi tudi skrbelo, če bi se sosedov pes vsak dan deral. (Ne rečem, da se Jaka dere, le pojasnjujem svoje pomisleke.)
Logiran
luna7
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.656


« Odgovor #89 : sreda, 14.07.2010 : 15:17:06 »

Sej, če te skrbi, potem bi verjetno vprašala lastnika stanovanja ali najbližje sosede. Sklepam.
Imaš prav cats, nasprotna pot je še slabša.

Naša soseda ima dva mačka in eden od njih se je eno popoldne drl na vse pretege, da je bil zvečer že čisto hripav. Pa nikoli prej ni bilo glasov mačk iz tistega stanovanja. Seveda, sem zvonila nekajkrat in poslušala, kaj se dogaja notri, zvečer pa je vse potihnilo.
No, potem pa sem jih srečala na hodniku dan za tem in povedala, da me je zaskrbelo, ker je en muc tako vpil, da je bil čisto hripav. In se je soseda zahvalila za skrb in povedala, da je to ta in ta muc, ki nemara biti sam doma (muce drugače selijo vsepovsod s sabo in lepo skrbijo zanje). Razveselilo je obe, da kljub temu nismo sami, ki skrbimo tudi za dogajanja za vrati, kadar ni vse vredu po našem mnenju.

Govorjenje po vogalih pa....naredi res tako negativno, ogrožujoče počutje. Vsaj meni.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  o psih - razno  |  Tema: Zakonodaja v blokih glede psa v stanovanju
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines