mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 03:40:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iščem Psičko Lisičko
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Iščem Psičko Lisičko  (Prebrano 28496 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #75 : nedelja, 05.04.2009 : 14:40:52 »

fenderik, kaj pa tele? Glede na opis je zalo zanimiva psička Smiley

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29126.0/topicseen.html

Eno vprašanje še... Si si sploh pogledal, kateri psi se vse oddajajo vsaj na tem forumu? Mogoče pa spoznaš kakega, ki bi po karakterju in tipu spominjal na to kar iščeš. Linkov na veliko ti verjetno nihče ne bo lepil. Si pa sprožil zanimivo debato!  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #76 : ponedeljek, 06.04.2009 : 08:13:44 »

Pa je res podobna lisički  Smiley
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #77 : ponedeljek, 06.04.2009 : 09:07:48 »

Pa tale tudi:

http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,28906.0.html
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #78 : ponedeljek, 06.04.2009 : 09:40:07 »

Zgleda sicer bolj terjerček, je pa tako luškana, da bi jo šla prav gotovo pogledat, če bi iskala kakšno tako majhno pasje bitjece.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #79 : ponedeljek, 06.04.2009 : 09:40:59 »

Tudi jaz  Wink
Logiran
Myana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #80 : ponedeljek, 01.06.2009 : 11:53:44 »

Naša kužika je skoraj ista, malo svetlejša. 25.5. je skotila 3 lepe mladičke  Cheesy ampak so tokrat že vsi rezervirani. Če si kdo premisli in če še vi vedno iščete takšnega psa vas lahko obvestim.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #81 : ponedeljek, 01.06.2009 : 12:02:18 »

A pa ti resno mislis, da koga med nami zanima lepota produktov nacrtnega stepanja mesancev?
Hm ..., si se zelo zmotila. Ocitno ne ves, kje si se znasla.

Da skrajsam - nic nas ni treba obvescati o nicemer.
Logiran

Myana
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #82 : ponedeljek, 01.06.2009 : 23:52:51 »

Sicer nevem kako ste vi razumeli kar sem napisala, ampak jaz definitivno dam pasa raje nekomu, ko ve kakšnega psa hoče, kot pa nekomu, ki so mu všeč male puhaste kepice in pol ko pes malo zraste pa ga po enem ali dveh letih oddajajo ker jim enostavno ni več všeč.
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #83 : ponedeljek, 01.06.2009 : 23:56:54 »

Razumeli smo tako, da kljub neizmerni količini odvečnih mešancev brez doma ti vseeno produciraš še nove in to nameravaš počet še naprej. In nam je to razumevanje spet krepko dvignilo pritisk. OK?
Logiran
Teja
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.854


« Odgovor #84 : torek, 02.06.2009 : 00:07:01 »

katastrofa!
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #85 : torek, 02.06.2009 : 05:23:06 »

Sploh je pa, če že ne drugega, nesramno in neodgovorno, da nekomu lažeš, kakšen bo mešanec, ko odraste. Tega pač ne moreš vedet in zagotavljat.
Vse ostalo je pa že napisano zgoraj. Ob poplavi mladičev in odraslih psov v zavetiščih in pri prostovoljcih, je tvoje štepanje popolnoma nedopustno, neodgovorno in žaljivo do vseh, ki se ukvarjajo s problematiko zapuščenih živali.
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #86 : torek, 02.06.2009 : 06:41:58 »

O Myani..ne bom rekla, da to podpiram - ampak vsaj ne bo jih zavezala v vrečo, obtežila in fu*nila u vodo. Verjetno je že prej vedela, da jih bo z lahkoto oddala.

Myana, bom pa direktno tebi odgovorila..na malo lepši način kot ostali..verjamem da par stvari ne razumeš..gre pa takole:
Nekatere (večina) punc na tem forumu je del (ali celo večino) svojega življenja posvetila sterilizaciji in kastraciji psov in mačk po vsej Sloveniji. Zakaj? Ker je mešancev takšnih in drugačnih vrst pri nas dovolj...ma kaj dovolj...preveč.

In ker je take male kepice, kot jih imaš ti doma, (načrtno sproducirane) zelo težko pobirat s ceste v obliki palačinke..zmazka..ali pa potegnit iz kakšne vreče..pa je morda prepozno.., se tele punce borijo, da se take male kepice, kot jih imaš ti sedaj doma, na nikakršen način ne producirajo načrtno, niti nenačrtno.

In težko je vodjem zavetišč za živali, ko imajo v oskrbi nešteto mačjih in pasjih malčkov, ki niso sposobni sami sebe prehranjevat..dudarčki mali.
+ ostalih nešteto, ki prav tako čakajo svoj dom. Poglej - dala ti bom en primer:

Tole:
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,21475.0.html

...tole je pesjanček, ki je bil nekoč - tako kot tvoje - mala puhasta kepica. Ko je zrastel, ni bil več mala puhasta kepica ampak za večino ljudi nezanimiv mešanec. Še eden od "miljavžentih". Kot lahko vidiš, v zavetišču čaka na novi dom že več kot eno leto.

Ker, mogoče nisi vedela - v drugih zavetiščih po Sloveniji jih po 30-ih dneh od prevzema evtanazirajo. Male, velike, kepice, ne-kepice, stare, mlade... Preprosto - morajo umreti. Zakaj? Ker občine ne dajo denarja za oskrbo.. Ti pustim za razmišljanje... Ali pa malo preglej forum, teme..če te vsaj malo zanima...

Myana, želim ti povedati, da je mešancev na vsak način preveč - naredi nekaj in svoje oddaj vsaj z neko pogodbo, da jih bodo bodoči lastniki kastrirali/sterilizirali, ali pa za to poskrbi ti.
Naredi nekaj, da puncam ne bo treba pobirati zmazkov s cest, da jim ne bodo takorekoč na rokah umirali mačji dudarčki, da se ne bo treba ljubiteljem živali namesto neodgovornih ljudi odločati o življenju ali smrti tistih, ki sami zase ne morejo odgovarjati, niti se ne braniti. Pač, tako mora biti..tak je zakon.

Hvala bogu, da imamo tudi zavetišča, ki se "požvižgajo" na tak, ku*ca vreden zakon.



Se opravičujem. Jutranje godrnjanje.

Lep dan vsem..sonček je.
Logiran
fenderik
novinec
*
Sporočil: 4


WWW
« Odgovor #87 : ponedeljek, 10.01.2011 : 21:27:06 »

Na spletni  strani  http://www.zavetisce-horjul.net/iscejo.php  zgoraj v naslovu je psiček zadaj identičen  naši ! ISTI
(mogoče morate obiskati to stran večkrat, ker se menjavajo)

Tukaj pa je tudi enak psiček le malo drugače pofarban.   http://posvojime.si/dogs/706-pivka.html !


Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #88 : torek, 11.01.2011 : 08:45:39 »

Naši Romi v romskem naselju imajo kar nekaj psičk "lisičk".
Logiran
Matejcha
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 99


« Odgovor #89 : petek, 14.01.2011 : 22:39:22 »

Šele sedaj sem odkrila to nadvse zanimivo debato.
Sicer nisem niti približno toliko poznavalca situacije kot glavni akterji v tej (in ostalih) debati, ampak Lanabelo pa vseeno razumem kam gre s svojimi idejami. Ne mislim zanemarjati in v nič dajati dela, ki ga opravljajo nekateri od vas (sterilizacije/kastracije, lovljenje, pobiranje zapuščenih, ranjenih, ...), sploh ne. Se mi pa zdi, da bi načrtna reja mešancev(križancev, kaj vem) vseeno pomenila neko sivo območje, ki je med rodovniki in prostim razplodom vaških cuckov. Po postih Lanabele sodeč nisem niti približno njene starosti, ampak smo pa tudi pri nas v vasi (in najbrž še kakšni sosednji) imeli eno tako "lokalno pasmo", podobne lisičke, z ne tako špicovsko glavo, najbrž malo večje.
Tudi nekje na Koroškem poznam primer, kjer so se dobesedno kregali za mini dolgodlake črnuzlje terierske sorte, zaštelani so bili že za 2 legli naprej. Konkretno psičko so parili s podobnimi psi, tako, da je bil rezultat vedno kolikor toliko predvidljiv.

Pa še to: vse te današnje pasme so nastale na enakem principu (pač so vzrejali najboljše za delo, najlepše, najmanjše, ...), so bile produkt navdušencev. Če bi bili pri preprečevanju razmnoževanja teh mešancev (al križancev al XX) preveč uspešni, bi na svetu obstajale zgolj čiste pasme. Kar bi bilo škoda.

Pa preden me skritizirate, naj omenim, da v to štorijo namenoma nisem vključila zavrženih psov. Ključno tu se mi zdi, da je pes zaželen (pa če je mešanec ali pa ultrapasemski). Če bi (oh idealizem) vsi pač tako razmišljali, problema v tej debati sploh nebi bilo.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: Iščem Psičko Lisičko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines