mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 13:10:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Virus v Lj. in driska
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Virus v Lj. in driska  (Prebrano 5688 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« : torek, 31.03.2009 : 17:18:09 »

V sosednji temi (Dolgodlaki Škotski ovčar) je nekdo omenil, da po Ljubljani razsaja nek pasji virus, ki povzroča drisko. Ker moja že od jutra praktično lula skozi rito in sem tokrat 100%, da ni bilo nobene pregrehe, me zanima, če kdo ve več o tej zadevi?
Danes bomo ostali lačni, pijemo ogljeno vodo, jutri pa piščanec in riž... Itak gremo na veterino, če ne bo boljše, morda komu prišparam živčen zlom in histerijo, ki je doletela mene Tongue
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #1 : torek, 31.03.2009 : 17:23:59 »

Ja, mi smo imeli iste težave. Najprej Layla, ene 3-4 dni zatem pa, če se prav spomnim, še Habibi. Je trajalo dober dan (vključno z nočjo, seveda), dobesedno teklo je in smrdelo kot kuga. Takrat mi tudi (Habibi) ni hotel nič jest. Ko se je driska ustavila, sem nadaljevala z običajnim hranjenjem in je bilo čisto OK.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #2 : torek, 31.03.2009 : 17:24:40 »

Na drugem forumu sem prebrala, da na Hrvaškem razsaja korona virus! Zna biti to to...
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #3 : torek, 31.03.2009 : 17:25:18 »

Brskam po netu in menda imajo na Hrvaškem precej težav s Korona virusom. Vem, da pri mačkih lahko povzroči FIP. Kaj pa pri psih? Malce sem panična, samo nočem za vsak drek (tokrat dobesedno) letat na kliniko...  sram
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #4 : torek, 31.03.2009 : 17:26:24 »

Kako se pa prenaša ta virus?
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #5 : torek, 31.03.2009 : 17:27:09 »

Kapljično menda.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #6 : torek, 31.03.2009 : 18:31:08 »

Pri nas je imel Barak drisko pred tednom, potem pa še Aja. Vendar sem za Ajo prepričana, da je od žvak. Zelo hitro se je pozdravila z borovničevim čajem, ki sem ji ga z brizgo šibala v gobec (prostovoljno ga ne bi pila). Priporočam, pa močan naj bo in ni ga treba sladiti, ker je dobrega okusa. Oglje se daje za razstrupljanje, če je kaj takega pes požrl, samo po sebi pa ne zapira in samo še slabi organizem.
Logiran
Tecka
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.256


« Odgovor #7 : torek, 31.03.2009 : 19:20:21 »

Že letim borovnice kuhat Wink
Logiran
svrk
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.000


« Odgovor #8 : torek, 31.03.2009 : 19:47:53 »

Pri nas je trajalo eno noč oboje in en dan samo še občasno bruhanje. Pa kot povožena sta bila dva dni. Sta se pozdravila samo z vodo in postom. Pa sem premišljevala, ali jima je škodila kost, govedina iz juhe ali kolagen. Sedaj pa vidim. Bili smo samo dva dni v Lj in tamkajšnjih parkih.  Sad Malo se pa tudi sama sebi smilim, ker sem morala čistiti za njima  Cry
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #9 : torek, 31.03.2009 : 19:56:24 »

Mi smo pucali kot kreteni.
Na srečo nič hujšega!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: Virus v Lj. in driska
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines