mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 15:33:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Težave pri življenju s psom
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Težave pri življenju s psom  (Prebrano 31179 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #75 : četrtek, 09.04.2009 : 09:22:57 »

Se zelo strinjam z Liso, za moje pojme absolutno škodljivo!
To lahko eventuelno narediš, če imaš sicer odnos pošlihtan, kot korekturo nečesa izjemno nezaželenega, kar pade psu na pamet.
Nikakor pa v tako razštelani hierarhični lestvici ne bi šla mlatit psa, res ne. Je treba prej narest še marsikaj drugega.
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #76 : četrtek, 09.04.2009 : 09:25:29 »

Moon, zelo škodljiv nasvet. Morda je slučajno pri tvojem to zaleglo, v večini primerov je učinek prav nasproten in privede do grdih ugrizov. In potem je vzpostavljanje avtoritete dostikrat sploh nemogoče.

Se močno strinjam.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #77 : četrtek, 09.04.2009 : 09:38:06 »

Jaz bi to naredila na tvojem mestu, priznam. Ker to pes enostavno nima kaj delat, in mu je treba pokazat kje je mesto. Nad njim nimas nobene avtoritete (to zdaj ne pomeni da je avtoriteta enaka strahu, kje pa), enkrat ga je pač treba zbrihtat. Jaz bi se mu naslednjic po robu postavila in se ne bi umaknila ampak bi ga namahala. Take stvari se tezko odpravijo z ignoriranjem, se posebej pri psu ki ne smirgla zive duse.

To predlagaš nekomu, ki očitno nima nobenih izkušenj pri vzgoji psa??? Ki mu je pes že zdavnaj zrasel čez glavo??
Ok, a je mene pamet zapustila? Undecided
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #78 : četrtek, 09.04.2009 : 11:48:44 »

Preden se komu kaj naredi in konča pes evtanaziran, ker je nekoga pogrizel, daj si poišči strokovno pomoč. Težko je svetovat skozi ekran. Vsak pes je svoj karakter. Imaš pse,  do katerih si lahko malo bolj odločen in imaš pse, ki tega ne marajo in bi zagotovo napadli. Po tem  kar ti Bojancek pišeš, spada tvoj pes v drugo skupino. Ne igraj se s svojimi udi in posvetuj se s strokovnjakom. Nemudoma!!! 
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #79 : četrtek, 09.04.2009 : 12:10:03 »

Bojancek, ko si že omenil, da z NO-jem ne moreš glih nekih trikcov delat...zadnjič sem bila na aglity4fun, in je tekmoval tudi NO, in je bil zelo dober in gibčen, pa ubogal je tudi  Wink Smiley

http://www.shrani.si/f/3L/cy/1VLQvbc4/agility4fun-16.jpg
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #80 : četrtek, 09.04.2009 : 12:14:41 »

NO-ji so izredno učljiva pasma. Ne vem, od kje ti ideja, da ne more trikcov delat. Še kako jih lahko. Pa poslušnost, obrambo, reševanje, agility, rally obedience, frisbie... ni da ni! Ta pasma je izjemno vsestranska, saj je nastala za delo, za sodelovanje s človekom.

Ogromno težav z NO-ji v bistvu izvira iz tega, ker jih ljudje na zaposlijo. Večinoma jih imajo za lajajoče alarme na ketni ali v boksu pred bajto, psu se pa meša od neizživetosti, otopelosti, dolgočasja, frustracije. In zato postanejo zoprni, se zaposlijo tako, da poskušajo dominirat nad vsem, kar leze in gre, postanejo hudi itd.

Ne se zezat. Takoj k strokovnjaku - pokliči Metodo!

In potem, ko bosta uredila odnos, začni s psom delat katero od kinoloških disciplin. Boš videl, v kakšno zadovoljstvo bo to obema!
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #81 : četrtek, 09.04.2009 : 13:18:20 »

Ja, kr poslusaj Kalsang. Ona se spozna na Nemce  Roll Eyes Tongue
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #82 : četrtek, 09.04.2009 : 13:26:33 »

 Grin Grin Grin Roll Eyes Tongue
Logiran
Bojancek
novinec
*
Sporočil: 27


WWW
« Odgovor #83 : četrtek, 09.04.2009 : 14:50:53 »

Kdaj sem jaz povedal, da z NO ne moreš trikcov izvajat? Smiley
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #84 : četrtek, 09.04.2009 : 15:08:07 »

Pa zakaj ne kontaktiraš strokovanjaka?
Logiran
Moon
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.642


« Odgovor #85 : četrtek, 09.04.2009 : 23:25:24 »

Moon, zelo škodljiv nasvet. Morda je slučajno pri tvojem to zaleglo, v večini primerov je učinek prav nasproten in privede do grdih ugrizov. In potem je vzpostavljanje avtoritete dostikrat sploh nemogoče.
Vem za kar nekaj psov ki so v svojem zivljenju dobili ze par vzgojnih pa ni z nobenim nic narobe Wink In ja tudi pri njih je zaleglo, ne samo pri mojih. Jaz takih stvari ne toleriram in ce je potrebno odreagiram na tak nacin.

Seveda pa niso vsi psi enaki, ampak ena dobra vzgojna vecino psov zbrihta. Pri takem zapletenem problemu se je res bolje posvetovati s strokovnjakom.
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #86 : petek, 10.04.2009 : 08:22:30 »

Zame je razlika malo bolj grob vzgojni ukrep pri vzgoji, kot pa pri prevzgoji. to je kot dan in noč.

Moji so recimo tudi dobili eno okoli tazadnje, ko so prvič samo poskušali zarenčat in je bilo en dva tri urejeno (ampak poudarek na prvič zadnjič in nikoli več), ko pa imaš ti psa, ki mu je to že ustaljena praksa, pa boljše za tebe, okolico in še koga, da tega ne izvedeš, sploh če si neizkušen, ker potem je urgenca tvoja naslednja postaja, sploh pri tako močnem in težkem psu.

Upam, da bodo vsi, ki imajo podobne probleme in bodo prebrali to temo, preskočili ta nasvet in se raje obrnili na resničnega strokovnjaka z licenco in ne inštrukturje v pasjih šolah, ker lahko krepko mimo brcneš.

Bojancek, vso sreco, te razumem v stiski, ker ko sem imela 6 let smo mi doma imeli enega terorista (bil je samo koker španjel), ki nas je držal v šahu in vem kako neprijetno je to. Potem ga je še en ˝strokovnjak˝ prebutal in njega se je bal, ampak na nama z mamo pa se je še bolj znašal. Nato smo ga dali  lovcu, ki je znal s psmi in ga je izučil za delo v lovišču in pes je bil popolnoma drugačen.
Logiran
PikaPoka
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.073


« Odgovor #87 : petek, 10.04.2009 : 08:56:31 »

Citat
...ko pa imaš ti psa, ki mu je to že ustaljena praksa, pa boljše za tebe, okolico in še koga, da tega ne izvedeš, sploh če si neizkušen, ker potem je urgenca tvoja naslednja postaja, sploh pri tako močnem in težkem psu.

To sem hotela povedati. Ko smo mi skušali na tak način "prevzgojiti" našega kokeršpanjela, so se trije člani družine znašli pri zdravniku- dva na šivanju, eden na razkuževanju in injekciji.

Če si laik in nimaš izkušenj s tem, se raje posvetuj s strokovnjakom, preden narediš še več škode kot koristi!
Logiran
Felina
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 450


« Odgovor #88 : petek, 10.04.2009 : 09:05:07 »

To sem hotela povedati. Ko smo mi skušali na tak način "prevzgojiti" našega kokeršpanjela, so se trije člani družine znašli pri zdravniku- dva na šivanju, eden na razkuževanju in injekciji.

Vidim, da je tudi pri vam delal red koker španjel....hmmm...bi jih mogli predlagat kot nevarno pasmo  Wink
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #89 : petek, 10.04.2009 : 09:07:43 »

Moon, dobro si preberi Felinin post!

Se čisto strinjam, če se "eno normalno okrog ušes" uporabi prvič, ko se pojavi renčanje in se psa ne boji - ne more škodit. Če pa ima pes za sabo leta umikanja na njegovo renčanje in je tudi že zgodil en ugriz, bo boječo "kazen" svojega služabnika lahko brez pomisleka razumel kot upor in to sam lepo kaznoval. Pasja kazen pa ni ena okrog ušes, ampak kakšna luknja...

Eno je vzgoja, drugo pa prevzgoja človeka, ki se že leta obnaša napačno in se po vrhu še psa boji. Najprej se mora on naučit, da zaupa vase in se začne obnašat pravilno. Razumet zakaj je do tega prišlo. S kaznijo ne bo razumel nič oz. je zelo velika vrjetnost, da jo sam skupi toliko bolj.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 [6] 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Težave z vedenjem  |  Tema: Težave pri življenju s psom
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines