mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:32:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Strani: 1 [2] 3 4 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Količina hrane  (Prebrano 26972 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Ivanhoe
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 256


« Odgovor #15 : ponedeljek, 16.05.2005 : 08:36:21 »

Potrebno je tudi paziti na to, da se mladiček po hrani ne giblje preveč. če se ima torej bolj živahnega kužka, je boljše da dobi manjkrat na dan (npr. 3x), in potem počitek.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #16 : ponedeljek, 30.05.2005 : 11:18:43 »

Potrebno je tudi paziti na to, da se mladiček po hrani ne giblje preveč. če se ima torej bolj živahnega kužka, je boljše da dobi manjkrat na dan (npr. 3x), in potem počitek.

Ravno nasprotno. V tem primeru se zato, da je ~elodec manj obremenjen daje ve
 obrokov po malem.
Logiran
jasminaj
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 506


« Odgovor #17 : petek, 23.09.2005 : 10:57:29 »

moj problem pa je tak, da je Johny full pozresen Roll Eyes
ze od malega mu dajem vecjo kolicino briketov kot je priporeocena. Ce kombiniram z kuhano hrano, brikete malo zmanjsam. Fora pa je v tem, da je vedno lacen, res vedno, tudi ko poje velik obrok, ce bi mu cez pet minut rekla pridi jest, bi ze spet bil celi veseli pred skledo. Večkrat na dan gre tudi pogledat posodico, ce je slucajnop kaj za jest, ter jo zacne prevračat, kao "lacen sem" Roll Eyes. Stvar je pa taak, da več za jest mu ne upam dat, da se ne bo zredil, saj tako ze dobi več od priporocene kolicine. Pa me zanima , katera hrana je nasitna? Ker se mi res smili, ko bi vedno rad jedel. pa dobi magari porcijo pol kile, pa potem se vedno gleda posodico, pa lize, pa gleda mene, "kaj to je blo vse?!". Torej kaj predlagate kot dodatek, da ga nasiti? pa ne rečt briketov, ker je večji del njegovega jedilnika sestavljen iz le-teh Huh
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #18 : petek, 23.09.2005 : 14:30:08 »

kratek nasvet: daj mu normalno količino briketov, pol pa mu nekam skrij veliko kost, da jo bo dolgo časa glodal ... Smiley mogoče bi blo ok, mogoče ne ...
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #19 : petek, 28.10.2005 : 07:28:04 »

Pozdravljeni.
Moj  2 mesečni bernardinec je dobival 4 obroke na
dan .Zadnjič pa me je veterinarka vprašala, kolikokrat ga hranim in ko sem ji povedala , da 4 x, je rekla, da je za tako veliko pasmo to premalo-vsaj 5 do 6x.
Zdaj sem v dilemi.
Mi lahko kdo pove, pribl. koliko kg naj bi bernardinec pridobil na mesec?
Moj je pri 6 tednih tehtal 5 kg, pri 9 tednih pa 10 kg.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #20 : petek, 28.10.2005 : 09:27:08 »

Oli, čisto odvisno. Vsi moji mladički so odšli od mene s 4 obroki na dan. Tudi moja psica je imela 4 obroke na dan, ko je  prišla k meni.

Glede teže je pa čisto odvisno. Moji so ogromni in so imeli pri 9-tih tednih od 12 do 14 kg. Sta pa oba starša velika. Moja psica (ko je bila mladič) pa je imela približno enako število tednov in kil (se pravi cca. 8 tednov-8 kg). Koliko naj bi pridobil na mesec?? Čim manj Wink Pes mora biti bolj suh kot debel. Čeprav moji mladički rastejo kot gobe po dežju: pri petih mesecih imajo že čez 40 kg Shocked Ampak na srečo niso debeli.

P.s. A je mladiček rodovniški? Od kod prihaja? Dolgodlaki, katkodlaki?
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #21 : petek, 28.10.2005 : 10:58:46 »

Mladiček Oliver ni rodovniški, je dolgodlak, prihaja pa iz Senovega.Drugač pa je cukr, priliznjen kar se le da.
Edino z grizenjem imava probleme, pa je že za piko boljši.
Katere brikete-znamko  mi priporočate?
Drugače mu dajem za jesti vse: brikete junior, kuhano meso, zelenjavo, riž makarone,skuto ,sadje, samo za mleko ne vem, ali je v redu ali ne.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #22 : petek, 28.10.2005 : 14:37:17 »

oli, glede briketov (mislim, da bi morala vprašanje postaviti drugam, ampak ok):

imaš veliko napisanega tukaj.

sicer pa ima vsak pes svoje potrebe in zahteve glede hrane, zato jim ustrezajo drugačni briketi "kot sosedovemu". glede na to, da si v tem začetnica, pa še tole: na splošno pa velja, da briketi, ki jih lahko kupiš v vsaki samopostrežni ne pokrijejo vseh potreb psa po različnih snoveh in izzovejo različne reakcije (bruhanje, driska, alergija). zato je hrano za pse potrebno kupiti v specializiranih trgovinah za živali.
Logiran
lejca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 599


« Odgovor #23 : petek, 28.10.2005 : 14:53:14 »

Mleko ni dobro za pse, po njem dobijo drisko.
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #24 : petek, 28.10.2005 : 14:56:49 »

Mleko ni dobro za pse, po njem dobijo drisko.
Nop, ne dobijo, če so ga navajeni Wink

Sicer pa na forumu piše veliko o prehrani (katera zelenjava ja, katera ne, katero meso, kateri briketi, količine vsega...). Samo malo se je treba potrudit. Zakaj pa "vzreditelja" ne povprašate o prehrani Huh A vam ni dal nobenih napotkov?
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #25 : petek, 28.10.2005 : 15:38:03 »

A vam ni dal nobenih napotkov?

saj se ni za čudit, a ne?
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #26 : petek, 28.10.2005 : 15:39:16 »

saj se ni za čudit, a ne?
ne Undecided

Zakaj je pa pes brez rodovnika (a ste povprašali o tem)?
Logiran
oli
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #27 : petek, 04.11.2005 : 11:25:55 »

Psiček nima rodovnika , ker ga tudi starša nimata.
Meni dejansko to res ni pomembno, prej sem imela mešančka nemški-škotski ovčar in bil je super pes.
Žal smo ga morali dati pri skoraj 14 letih uspavati.
Moram pa  to reči, da ima Oliver velik pesjak, nikoli ne bo na verigi( tudi mešanček ni bil), kar ne morem reči za marsikaterega rodovniškega psa, žal.
Samo to hočem reči, da ni prav nič slabši, ker nima rodovnika.
Logiran
Sammy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.634


« Odgovor #28 : petek, 04.11.2005 : 11:54:06 »

Kdo pa kupuje rodovniškega psa za verigo? Huh
Logiran
bina
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.790


« Odgovor #29 : petek, 04.11.2005 : 15:22:22 »

A pa ste se kaj vprašali, zakaj sta starša bila brez rodovnika? In kolikšna so tveganja za nakup nerodovniškega mladička?
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Količina hrane
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines