mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 12:19:15

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?  (Prebrano 17410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
maja85
novinec
*
Sporočil: 20


« Odgovor #30 : nedelja, 28.12.2008 : 21:58:37 »

Pozabila sem še povedat, da smo že poslusili s preusmeritvijo, ji dali igračko v gobček namesto roke, igrača je bila dobra za nekaj časa,potem pa spet hop na roko. Smiley
Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #31 : nedelja, 28.12.2008 : 23:06:05 »

Naša Vannica je tudi hotela kar naprej naše roke grizt, pa noge... in smo ji dali jasno vedet, da to ni zaželjeno početje. Treba ji je bilo dopovedat, da tega ne sme počet. Predlagam ti da storiš isto. Uporabi besedo, ki jo uporabljaš za prepovedi (mi imamo "ne sme") in vztrajaj pri svojem. Preusmeritev pozornosti je fajn zadeva. Igra mora biti pa vedno nagrada za lepo vedenje. Nič ne sme biti zastonj.  Wink Good luck!

LP, Maja
Logiran
nezzek
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.483


« Odgovor #32 : nedelja, 28.12.2008 : 23:22:31 »

Grizenje je problem vseh pasjih mladičkov.
Mogoče bi ji poskusili preprečiti grizenje s kakšnimi "grenkimi spreji", ki se kupijo zato, da psa odvrnejo od grizenja?

Nevem sicer kako je z vašo, naši ni pomagalo, ker se ji je zdelo, kot, da bi ji stvar samo še začinila, a nekateri ne prenesejo okusa in nehajo.
Logiran
JRT Tara
novinec
*
Sporočil: 5


WWW
« Odgovor #33 : torek, 06.01.2009 : 15:25:33 »

Jaz imam tudi mladiča staro dva meseca JRT in tudi veliko grize. preprečimo ji z ukazom ne in ji preusmerino grizenej na nekaj drugega npr: igrače,...
Logiran
uLa*
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #34 : torek, 06.01.2009 : 15:37:50 »

Tudi pri nas je velikokrat grizel, sploh ko smo se igrali.  Smiley S sestro sva imeli roke čisto pokrempane in ''pošipane''. Takrat je imel namreč še zobke kot šivanke. Tega sva ga počasi odvajali s tem da sva mu roko uzele in nisva več pustili, da naju grize. Namesto tega sva mu dale igračo (najraje je imel piskajoče). Tako se je počasi navadil, da roke niso za grizenje.  Smiley

Ker si rekla, da pri njej igrača ne zaleže. Mogoče potem ko se igrače naveliča ne pustiš več grizti roke?  Roll Eyes In ji tudi vedno dopoveduj, da je to fuj.

Lp
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: nepredvidljiv in popadljiv mladicek?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines