mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 17:21:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Oči
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Dol
Natisni
Avtor Tema: Oči  (Prebrano 28934 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
king-roy
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.907


« Odgovor #45 : torek, 17.03.2009 : 11:02:45 »

Boga Bali, ji želimo čimprejšnje okrevanje  Kiss

A so katere pasme bolj podvržene?
Mene ste čisto prestrašili.
Logiran
Micika
rad pišem
****
Sporočil: 445


« Odgovor #46 : torek, 17.03.2009 : 11:06:29 »

Ojoj... Drži se, Bali, saj bo kmalu boje...  Kiss
Logiran
lunca
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 583


« Odgovor #47 : torek, 17.03.2009 : 12:45:18 »

ja,ene so k temu bolj nagnjene.Med njimi so Basset Houndi.V Ameriki imajo pri bassetih s tem kar velike probleme.
LP Tjaša
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #48 : torek, 17.03.2009 : 13:10:16 »

 Kiss enooki princeski
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #49 : torek, 17.03.2009 : 14:27:03 »

Bali, zdaj boš pa najlepša gusarka na Štajerskem. Wink

Čimprej okrevaj!
Logiran
pokica
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 503


« Odgovor #50 : torek, 17.03.2009 : 15:36:03 »

Bali želimo kar se da hitro okrevanje. Kiss
Logiran
Miss Teja.
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.261


« Odgovor #51 : torek, 17.03.2009 : 15:40:02 »

Ojoj, žabica hitro okrevaj Kiss
Logiran
branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #52 : torek, 17.03.2009 : 16:43:00 »

Bali, upam, da te izguba očka ne moti preveč  Kiss ljubica lepa  Kiss okrevaj hitro!
Logiran
katty
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #53 : nedelja, 12.04.2009 : 11:55:04 »

lp!
imam problem: moj kokeršpanjel šon ima zadnja 2 dni težave z očmi, veliko sem brala tukaj na forumu pa se ne morem poistovetit s katero od tem že napisano na to temo, saj se mi zdi, da še ni bilo opisanega nič takega, kar se dogaja mojemu šonu: pred dvema dnevoma je malo močneje pihalo na našem koncu, bila sva vzunaj in se igrala kar dolgo, drugi dan pa so se začele pojavljati težave: iz očk mu je začelo teči, izcedek, nič kaj obarvan, spodnje veke so krvavo rdeče barve, ena učka je bolj kot ne zaprta, tista ga tudi boli, ker ko sem mu hotela oči očistit s tako tekočino, ki se dobi za čiščenje oči, ni pustil. tudi druga učka je bolj boga vendar z njo še vsaj normalno gleda. drugih znakov ni, samo izcedek in rdeče spodnje veke-sumim da bi šlo za vnetje oči, saj sta obe učki bolane, vem pa ne. v ponedeljek ga nameravam itak peljati k vet. rada pa bi vas vprašala, kaj mi svetujete, da naj naredim, ker bi mu rada olajšala bolečino. prosim za kak nasvet! že vnaprej se vam najlepše zahvaljujem!
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #54 : nedelja, 12.04.2009 : 20:04:58 »

Če nima nobenega tujka v očesu je možno, da ga je res prepihalo in se mu je uho vnelo. Če imaš doma kakšno Tobrex mazilo, mu lahko namažeš uček. Vsaj jaz bi to naredila.
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #55 : nedelja, 12.04.2009 : 20:46:07 »

in se mu je uho vnelo. 

Mišljeno je oko, ne uho. Wink
Logiran
katty
novinec
*
Sporočil: 4


« Odgovor #56 : ponedeljek, 13.04.2009 : 08:28:22 »

lp! danes sem še opazila, da ima na tisti učki, ki ga tudi bolj boli tak siv sloj gor. učke mu umivam s kamiličnim čajem, zdi se mi da gre malo na bolje, vseeno pa ga mislim jutri peljati k vet. je ta sivina kaj nevarna? Cry
Logiran
Mel
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.795


« Odgovor #57 : ponedeljek, 13.04.2009 : 19:42:36 »

Hm, ne vem, kaj je ta sivina. Morda na očki izpade sivo, v resnici je pa drugačne barve in je lahko gnoj. Pojdita k veterinarju jutri. Saj bo vse ok.
Logiran
evi_
novinec
*
Sporočil: 45


« Odgovor #58 : sreda, 28.10.2009 : 16:05:47 »

pozdravljeni,
upam da mi bo kdo lahko svetoval ker sem ze rahlo panicna Sad . Moji 11 dobrih tednov stari mesanki med labradorcem in NO, ki sicer kar poka od zdravja se je danes zacelo solziti levo oko. Ko sem jo z vatko ocistila sem ugotovila da gre za rjav izcedek. Sedaj se pa ne upam cistiti z kamilicami ali kaj podobnega, ker sem na forumu prebrala da v dolocenih situacijah lahko to zadevo se poslabsa. Ucek sem poskusila se bolje pogledati, ampak se ni prevec pustila, ampak na tem ''ekspresnem pregledu'' nisem opazila nobe druge posebnosti.
Ne vem ali naj takoj letam h veterinarju ali se kak dan pocakam..?
Logiran
Zaposlena
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 777



WWW
« Odgovor #59 : petek, 08.01.2010 : 13:35:49 »

Vidim, da je že kar nekaj na to temo napisano, pa vendarle.......včeraj je naš Jaka imel malo gnojno desno oko....sem mu z vato gnoj obrisala in opazila, da je zrklo fuul rdeče. Danes zjutraj pa revček niti malo ni mogel odpreti očesa  Cry(zgleda, da je izredno močno vnetje) in sem se slabe pol ure mučla s toplo vodo in gazo, da je le odprl oko - zrklo še vedno rdeče.

Ali mu lahko izpiram oko s kamilico?

Le še za info......nobene rane ni, pa tudi Jaka ne kaže znakov da bi ga bolelo, kvečjemu mu gre na živce, ker si je hotel kar sam s tačko očistiti oko.

Hvala za nasvete.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Glava  |  Tema: Oči
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines