mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 10:07:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Vzgoja zlate prinašalke
Strani: 1 2 3 4 [5]   Dol
Natisni
Avtor Tema: Vzgoja zlate prinašalke  (Prebrano 22755 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #60 : torek, 18.08.2009 : 21:20:19 »

Oba moja otroka (4,9) občasno jemljeta naši različne stvari iz gobca (hrana, žvečke, igrače), kar tako, ko se jaz spomnim, samo zato, da si Missy ne bi kdaj domislila, da tega ne smeta počet. Predvsem bi bil lahko problem pri tamali, ker si je psica nekjakrat zamislila, da bi si tamalo podrejala. Je pa Missy sicer lahko vodljiva psička in s tem nimamo težav. Če bi bila bolj tečnega karakterja, bi to počeli še večkrat. V zameni ji lahko ponudiš priboljšek in nato še vrneš vzeto stvar in fejst pohvališ.
Logiran
candyyy
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #61 : četrtek, 20.08.2009 : 14:33:07 »

Hvala (: Sedaj imam že kar nekaj idej in sprobavam kaj bo užgalo. ^^ Včeraj sem kupila haltija in se počasi navajamo nanj. Sedaj je ugotovila, da z opletanjem z gobčkom, metanjem po tleh in s tacami na gobčku halti ne bo šel dol. Cheesy Cheesy Saj se bo že navadila. Smiley Mam pa še eno zanimivo vprašanje: ko stojim zraven psice(ali pa čepim, sedim, ni važno) kar naprej polaga taco name, ko ji taco odmaknem, še kar naprej poskuša. Cheesy Ima to kakšen poseben pomen? Se mi zdi, da sem nekje prebrala, da tako psi dominirajo druge pse, nisem čisto prepričana. Tongue
Logiran
candyyy
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #62 : četrtek, 20.08.2009 : 20:44:35 »

Uff še nekaj. (:
Kot sem že nekje napisala, imam doma mačka. In mi še sedaj ni uspelo, da bi postala prijatelja ali da bi vsaj psica pustila mačka pri miru in ga ne preganjala. Muc sicer psico pride povohat, če je privezana, ker če ni, ga ona podi po vsem vrtu da se kar kadi. Dlje od ovohavanja nismo prišli, ker bi se psica igrala z mačkom.
Kako odvadim psičke grobe igre? Na vsakem sprehodu, ko srečava kužka in če se lastnik ustavi, da bi se ovohala, bi se psička še igrala, se ji vsi psi kmalu začnejo umikati, kmalu se nočejo igrati z njo.
Moti me še, da preveč vleče v druge pse in ljudi ter se ji čisto strga od veselja, ko še koga sreča in enostavno ne morem skreniti pozornosti, priboljška je sicer vesela, ampak ko je priboljšek, še vseeno gleda človeka/psa od daleč in bi še vseeno najraje stekla tja. Prav tako tudi majhni otroci. Enostavno sem med sprehodom jaz zadnja, ki bi jo zanimala, pa če ji priboljšek držim pred nosom, brezbrižno požre in gre dalje, sploh je ne zanimam.
Logiran
candyyy
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #63 : sreda, 26.08.2009 : 18:03:34 »

Renčanja se še kar nisem rešila, sicer renči samo pri kosti, pri hrani pa ne. Sem ji nekako že parkrat uzela kost iz gobca in nikoli ni blo boljše, je še kar renčala. In je tut šavsnila že proti meni ampak sem ji kost potem nekako še vzela. Uglavnem, stanje se ne izboljša NIKAKOR. =/
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #64 : četrtek, 27.08.2009 : 06:57:54 »

S čim se pa vidve igrata?
A se kaj cufata oz. vlečeta?
Morda ji je več do nadzorovane igre kot do priboljška?
Logiran
candyyy
novinec
*
Sporočil: 43


« Odgovor #65 : petek, 28.08.2009 : 01:49:37 »

Velikrat vlečemo kšno cuno al pa kej podobnega ja. Sam, da v tistmu momentu, ko ma kost v gobcu, je nič ne premami, sam renčala bi pa pomožnosti še šavsnila. Sad
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #66 : petek, 28.08.2009 : 09:57:32 »

Potem pa ji preprosto ne dajaj kosti. Če kakšno slučajno ima pa ji jo pusti in ne išči konflikta brez potrebe. ko boš imela (če boš dobro delala) dovolj avtoritete, ji boš tudi kost lahko vzela.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 [5]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Vzgoja pasjega mladička  |  Tema: Vzgoja zlate prinašalke
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines