mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 15:58:00

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Strani: 1 2 3 [4] 5   Dol
Natisni
Avtor Tema: Displazija  (Prebrano 28175 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #45 : petek, 23.11.2007 : 08:52:37 »

Arthritis is defined as the inflammation of joints due to infectious, metabolic, or constitutional causes. Rheumatism, a term often used interchangeably with arthritis, involves inflammation and pain in connective tissue, muscles, and tendons, not just the joint. Arthritis, which is common in dogs but less common in cats, is seen in dislocations and joint degeneration, and in hip dysplasia (a malformation of the hip sockets allowing excess movement in the joints, causing calcium deposits, chronic inflammation, and deterioration). Arthritis produces a variety of symptoms, sometimes locally, and sometimes more generally. The signs of arthritis include lameness, swelling and heat, pain from touch and movement, deformities, and fluid build-up. Among the most commonly cited causes of arthritis are poor breeding practices (genetics), inadequate nutrition, and overall chronic disease conditions (including over-vaccination).


http://www.naturalhorse.com/members/volume1/Issue2/article_6.php
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #46 : petek, 23.11.2007 : 08:58:08 »

Pa saj tu ne pise, da je displazija artritis.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #47 : petek, 23.11.2007 : 09:00:58 »

Pardon, površna sem bila. Artritis je viden pri displaziji. Torej, vsako displazijo spremlja artritis?
Logiran
maja.val
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #48 : ponedeljek, 13.04.2009 : 21:03:28 »

Moj pes je pri 8 mesecih začel šepati na zadnjo taco. Redno sva obiskovala veterinarja in upala, da je vse skupaj samo unetje pokostnice. Le to se je ponavljalo nadaljnih 5 mesecev, pes je bil kar se tiče hoje in obremenitev vedno slabši, vedno bol je šepal in jokal od bolečine.
Zaradi bolečin tudi ni jedel in imel je vročino. Sedaj, pri enem letu in enem mesecu (v petek), sem se odločila, da naredim slikanje kolkov,..
Psa sem dobila pri rejcu: ****, ki mi je po slikah kolkov mame zagotovil, da je le ta imela s kolki vse vredu, oče pa ravno tako.
Na možnost slabega izida slikanja nisem niti pomsilila, saj je moj pes še mladič, se še razvija in je nemški ovčar, kateri sodijo med pse, ki imajo veliko težav z vnetjem pokostnice do 1,5 let.
Odgovor iz ambulante: STANJE JE PRECEJ SLABO!
Bogi kužek ima precej visoko stopnjo kolčne displazije, moral bo na operacijo, dobil bo umetni kolk, kar pomeni, da.... še sama ne vem.
Vem, samo, da mu bom stala ob strani, tako zvesto, kot on vsak dan, vsako sekundo stoji meni...
Žal mi je, da je tako, ampak... rodovnik ne pomeni kaj dosti. Vemo kaj so dokumenti, vemo kako se stvari lahko uredijo, da posel lepo steče, mladič dobi vrednost, se ga zelo fajn proda,. potem pa....
Slišala sem že kar nekaj takih zgodbic, od ljudi, ki imajo bolne pse,
in jim tisti papir v predalu pomeni glih toliko kot nič!(sam vrh lestvice  bolezni-displazije kolkov žal zavzemajo prav nemški ovčarji).
Glede operacije kolkov, pa se bom še pozanimala, ali se tovrstne operacije splača delati v sloveniji ali tujini, saj vem, da je taka operacija tvegana, posledice pa ne prav preveč obetavne:(
Polagam vam na srce, preden kupite psa, pozanimajte se, poskušajte najti kakršne koli informacije o rejcu, o pasmi,o psarni,.. ker RODOVNIK NI ZAGOTOVILO ZA ZDRAVEGA PSA!!
Zanima me, kakšne izkušnje imate z opracijami? (slišala sem precej žalostne zgodbe)Je potem pes normalno shodil? So bili kakšni zapleti?
Sedaj jeva j/d hrano, Caniviton 30, Rymadil (ob bolečinah in vročini), se izogibava obremenitvam in stopniščem.
Imate morda še kakšen koristen nasvet glede te bolezni?
Hvala za informacije.
Se ga slpača operirati v Sloveniji ali v tujini?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #49 : ponedeljek, 13.04.2009 : 21:41:48 »

Vsak, ki ve, kaj rodovnik v resnici je, se zaveda, da ni zagotovilo za zdravega psa. Je pa dokument, ki omogoča, da pred nakupom mladiča raziščeš prednike, se pozanimaš o zdravju linij, iz katerih pes prihaja.

To je prava vrednost rodovnika in prav zaradi tega je rodovnik neprecenljiv!
Logiran
spelcy
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 102


« Odgovor #50 : sreda, 29.07.2009 : 13:32:07 »

Maja.val jaz bi te samo opozorila, da pazi kako psu daješ Rymadil, kajti lahko ima zelo slabe stranske učinke. Pred jemanjem priporočam kakšno zaščito želodca in med jemanjem opazovanje barve blata. Mi smo žal pri naši psički to izvedeli prepozno, ko je bilo že zelo hudo in so bile stene želodca že preluknjane..
Logiran
tratto
novinec
*
Sporočil: 1


WWW
« Odgovor #51 : nedelja, 08.11.2009 : 11:53:54 »

Predkratkim smo opravili slikanje kolkov pri 3,5 let staremu labradorcu in pri tem je bilo ugotovljeno da ima displazijo levega kolka
(kategorija C)...Slikanje pa smo opravili ker je začel previdno stopati na zadnjo levo tačko. Zaradi prezasedenega urnika še nisem imel čas
(kontaktiral pa sem ga že),namen iti k Dr.Matkotu po drugo mnenje glede te bolezni...

Glede rymadil-a k sem zasledil, da ga je nekdo omenjal imamo zelo slabe izkušnje saj je že po prvi tableti bruhal tako, da smo takoj prenehali z njim!!! Mu pa trenutno dajemo cosequin za "mazanje" sklepov..

Veliko sem bral po tujih forumih glede bolezni in naletel na tablete imenovane Dasuquin, ki nej bi psom občutno izboljšali stanje (beri prenehanje šepavosti, pes je bolj aktiven, ne čuti bolečine, v nekaterih primerih brez problema skoči na posteljo in se aktivno igra z drugimi psi).. Dasuquin naj bi bila boljša različica oziroma nadgradnja cosequina... Dobavljiv pri nas kolikor sem gledal po netu ni. Imajo pa ga v ameriki kjer 150 tablet stane okol 70$ in glede na to da sem jz pri veterinarju za 80 tablet cosequina plačal približno 100€ se mi v tem primeru in v primeru zelo pozitivnih komentarjev oziroma učinkov na tujih forumih glede Dasuquin-a splača nabaviti slednjega!

LP!
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #52 : nedelja, 08.11.2009 : 15:20:25 »

Če je displazija res samo C, potem močnio dvomim, da pes šepa zaradi tega.
Logiran
petrucci
novinec
*
Sporočil: 26


« Odgovor #53 : ponedeljek, 08.11.2010 : 21:54:17 »

V upanju, da se boste tej neprijetni bolezni bolj približali smo na Hov-Hov.si spisali 3 kvalitetne članke, ki jih lahko najdete na spodnjih povezavah:

1. Displazija kolkov pri psih - osnovne informacije (1. del)
2. Displazija kolkov pri psih - odkrivanje bolezni (2. del)
3. Displazija kolkov pri psih - zdravljenje (3. del)
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #54 : petek, 26.11.2010 : 20:52:34 »

Mene pa zanima če ima kdo izkušnje z operacijami pri displaziji kolkov.

Pred dobrim tednom sem bila s kolegico in njeno še ne enoletno mopsko na pregledu na faksu, ker "tamala" občasno šepa. Je bil opravljen rentgen in je slabo (glavicoi sta obe vsaj za polovico "zunaj", se pa tudi čisto stakneta... Ker ne kaže znakov, da jo hudo boli in ne šepa ves čas je veterinar predlagal, da se zaenkrat ne počne ničesar. Prav tako je omenil rizičnost operacije ker je precej slabo z obema kolkoma in ga je strah, da bi po operaciji obležala. Glukozamin ipd. naj v njenem primeru ne bi pomagal, ker je glede na njeno starost stvar po njegovo priojena.

In se porajata dve vprašanji. Ali je res bolje čakati, da se sesuje in potem opraviti operacije?

Ali ima kdo izkušnje oz. podatke o uspešnosti tovrstne operacije?


Čuden mi je pa tudi podatek, da naj bi bile opravljene le približno 3 operacje, ko je šlo za displazijo obeh kolkov (predvidevam, da je mislil takšne, ki jih je sam izvedel in ne nasplošno Slovenije...)
Logiran
miskica
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.338


« Odgovor #55 : petek, 26.11.2010 : 21:01:37 »

Matko v Topolšici? Jaz bi definitivno hotla slišat drugo mnenje. Pa če bo isto, vsaj lažje sprejmeš.
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #56 : petek, 26.11.2010 : 21:57:54 »

Mu je mail poslala ampak še ni odgovora.
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #57 : petek, 26.11.2010 : 23:28:43 »

Slucajno ves pri kom je bila na pregledu?
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #58 : nedelja, 28.11.2010 : 09:32:39 »

Nažalost sem z imeni tako zelo slaba, v Mestnem Log pa zelo redko, da ne več. Sem vedela še kak dan po pregledu, sedaj pa pri najboljši volji ne več. Lahko samo povem, da je bil starejši moški, vitek in visok.

Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #59 : sreda, 01.12.2010 : 19:44:39 »

V tem primeru se absolutno obrnite se po drugo mnenje ...

Lahko gre na na isti kliniki k prof. Zorku ali pa k Matku v Topolsico.
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Okostje in muskulatura  |  Tema: Displazija
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines