mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 09:55:27

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pozor! Medved v Ljubljani!
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Dol
Natisni
Avtor Tema: Pozor! Medved v Ljubljani!  (Prebrano 29030 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
takoda
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #45 : petek, 24.04.2009 : 20:19:30 »

Tukajle mi ni bila jasna tale logika: v ZOO ga ne smejo dati, ker je zaščitena vrsta divje živali (poleg tega ZOO nima pogojev) a ubijejo ga pa lahko?
JB, imej malo spoštovanja do ljudi, ki jih niti ne poznaš. Zaradi takih lokal-patriotov se delimo na ljubljančane, zapite dolenjce, škrte gorenjce... Pa se taki in drugačni najdejo povsod. In kolikor sem spremljala dogajanje, nihče iz bližnje okolice Rožnika ni zganjal panike. Morda, ker smo vajeni pobeglih živali iz ZOO_ja?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #46 : sobota, 25.04.2009 : 07:24:52 »

Jst osebno bi raje, da me ustrelijo, kot pa dajo v doživljenjski zapor (po možnosti s slabo oskrbo).
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Klavdija
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 868


« Odgovor #47 : sobota, 25.04.2009 : 07:31:48 »

Citat
Tukajle mi ni bila jasna tale logika: v ZOO ga ne smejo dati, ker je zaščitena vrsta divje živali (poleg tega ZOO nima pogojev) a ubijejo ga pa lahko?

Tudi jaz sem včeraj to tako razumela...Logike ni.

Seveda..razumem, da tud "zaprt" ne bi bil srečen. Ampak a sta samo ti dve možnosti? Mrtev ali zaprt?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #48 : sobota, 25.04.2009 : 07:43:40 »

Hm, ne - bila je še možnost odganjanja in preselitve. Oboje so poskusili in sta zatorej ostali le se tisti dve moznosti. Oziroma zoo odpade, torej ostane samo še: ubiti ali ne ubiti. Ce se bo medved zacel obnasati drugace, ga bodo pustili. Ce pa ne misli pokazat nobenega strahu pred ljudmi, ga bodo pa ustrelili.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #49 : sobota, 25.04.2009 : 07:58:12 »

Hm, ne - bila je še možnost odganjanja in preselitve. Oboje so poskusili in sta zatorej ostali le se tisti dve moznosti. Oziroma zoo odpade, torej ostane samo še: ubiti ali ne ubiti. Ce se bo medved zacel obnasati drugace, ga bodo pustili. Ce pa ne misli pokazat nobenega strahu pred ljudmi, ga bodo pa ustrelili.
Točno tako. Razen, če ima kdo kakšno boljšo idejo?  Huh Enkrat za spremembo se mi zdi, da je država precej tolerantna do tega medveda. Če ga kdo zbije na avtocesti in zato npr. umre nekaj ljudi ali če slučajno res poškoduje koga (recimo kakšnega otroka), bo itak sranje in sovraštvo do medvedov v državi bo še naraslo; pa nikoli več si nihče ne bo upal privoščiti tolerance do medveda, ki se bo pojavil v bližini naselja.
Logiran
Nataša47
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 51


« Odgovor #50 : ponedeljek, 27.04.2009 : 13:46:04 »

Lansko pomlad se je v bližini Gradišča nad Pijavo Gorico, občina Škofljica, potikal medvedek, mladič. Govorilo se je, da je mamo medvedko ubil divji lovec. Medvedek je bil sestradan in je baje stikal po smeteh. Ta kraj poznam zelo dobro, saj že leta vsak dan vodim tam svojega psa na sprehod. Tam živeči ljude in vikendaši, ki sem jim smilijo zapuščene živali (pa naj bodo to psi, mački – v tem primeru pa medvedji mladič) nastavljajo ostanke hrane v bližini gozda. (Vsak dan vlečem iz gobca svoje psice hrano, ki jo je našla v gozdu.) Torej se je že kot mladiček navadil, da bližina človeka pomeni hrano

Govori se, da sta v bližini dva lovca, ki streljata živali kadar koli se jima zazdi. Dejstvo je, da na tem področju velikokrat poka kot na fronti, tudi (zlasti) takrat, kadar lovci nimajo jage (preverjeno pri lovski družini). Eden teh divjih lovcev v vasi Vino, drugi prihaja s Štajerske in ima vikend v vasi Vrbičje (oboje v občini Grosuplje).

 
Možno je, da je to isti medved, ki sedaj razburja duhove občanov Ljubljane in Škofljice. Predvidevam, da se vrača k ljudem, ker je lačen, saj si ne zna uloviti plena, ker je prekmalu osirotel, v gozdu pa še ni jagod, da bi jih jedel. Nič od tega ni njegova krivda, pač pa krivda človeka. Ljudje, ki so ustvarili to situacijo, pa bodo nagrajeni z dodatnim odstrelom mladega medveda.

Pozivam vse ljubitelje živali, ljudi, ki jim je mar za naravo in njeno bogastvo, kamo vsekakor spada tudi nesrečni medvedek, da storimo nekaj in mu rešimo življenje. Če so potrebna sredstva za dodatno ogrado v živalskem vrtu, pritisnimo na oblasti, da najdejo sredstva. Če je za nastalo situacijo kriv nered v lovskih vrstah, potem naj enkrat že odgovarjajo lovci in – plačajo. Predvsem pa se mora preklicati nalog za odstrel.

S pozivom sem se obrnila na vas pri "Moj pes", ker vem, da je v vaših vrstah veliko ljudi, ki znajo organizirati zadevo, jaz je ne. Vse kar znam, je da napišem takšno pismo (in sekiram ljudi, ki nastavljajo hrano).
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #51 : ponedeljek, 27.04.2009 : 13:49:09 »

Zakaj pa divja lovca nista za zapahi? Angry
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #52 : ponedeljek, 27.04.2009 : 15:54:20 »

A medved je se zunaj? Upam, da Smetka ne razmislja, da bi ga vzela na zacasno. Je mal vecji od prasica. Pa nekaj medvedov ze tko ima v Horjulu  Tongue. Meda ji je pa verjetno tudi kaj ostalo od Ace-ja  Roll Eyes

Res si zelim, da bi se vrnil globoko v gozd...
Logiran
kastelecu
rad pišem
****
Sporočil: 347


« Odgovor #53 : ponedeljek, 04.05.2009 : 06:38:30 »

hehehehehe moonbeam  Grin Grin Grin
Logiran
ka ty a
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.919


« Odgovor #54 : sobota, 09.05.2009 : 22:51:14 »

Prijatelj mojih staršev je ta teden videl mamo z kar štirimi mladički v Borovnici. Pišem zgolj kot opozorilo za tiste, ki se tam sprehajajo. Jaz dostikrat odidem tam mimo tistih slapov.
Logiran
Cats
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.266


« Odgovor #55 : sobota, 16.05.2009 : 23:17:29 »

Če mogoče koga zanima, bo v torek, 19. maja 2009 ob 10.00 uri v veliki sejni sobi Agencije RS za okolje (4. nadst., Vojkova 1 b, Lj.) predstavitev projekta z naslovom:

»Proučevanje dejavnikov habituacije rjavega medveda na človeka z uporabo GPS telemetrije«

Predstavljen bo prvi del projekta spremljanja gibanja in obnašanja medvedov z uporabo GPS ovratnic po zaključku odlova in ozadja, namen ter uspehi preseljevanja medvedov vključno z Rožnikom. Predstavil ga bo vodja projekta dr. Klemen Jerina s sodelavci.

Vir: ARSO
Logiran
taii
novinec
*
Sporočil: 11


« Odgovor #56 : nedelja, 17.05.2009 : 14:34:26 »

mrtev ali zaprt?HuhHuhHuhHuhHuh? Slovenija podarja medvede,ki si želijo ponovno naselitev njihovih gozdov..Italija,francija,itd. Seveda je tretja rešitev!   Drugače pa smo krivi sami,da medoti prihajajo do naselij. Cete,avtoceste....za živali je apsolutno premalo podhodov!
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #57 : ponedeljek, 18.05.2009 : 22:27:59 »

? Tretja rešitev naj bi bila torej transport v države kot so Francija in Italija ipd. Kaj pa se je zgodilo z našimi medvedki v Franciji?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
zalarjeva
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.197


« Odgovor #58 : torek, 19.05.2009 : 12:40:02 »

Kopiram iz 24ur.com:
"Vsak dan vsaj en medved pride v vas," je zapisala obupana bralka, ki ne ve več, kam naj se obrne. Policija ne more ukrepati, odstrel naj bi bil že izveden, medvedi pa se še kar sprehajajo po naselju.

Več o tem pa tukaj: http://24ur.com/novice/slovenija/video-bo-odstrel-dovolj.html
Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #59 : torek, 19.05.2009 : 12:50:35 »

Aha, to je pa ˝naš˝ drugi dom...  Shocked
Logiran
Strani: 1 2 3 [4] 5 6 7   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Pozor! Medved v Ljubljani!
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines