mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 16.04.2024 : 12:20:22

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Knjige o šolanju in vzgoji (Moderator: Nanook)  |  Tema: prirocnik o solanju/vzgoji psa
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: prirocnik o solanju/vzgoji psa  (Prebrano 26134 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
lubej1
novinec
*
Sporočil: 6



« : sreda, 02.03.2005 : 13:43:43 »

Pozdravljeni.

Zanima me ali obstaja kaksna internet stran (v sloveniscini) kjer je opisan postopek ucenja osnovnih komand (sedi, poleg, .....).

Na tem forumu je veliko koristnih nasvetov vendar pa nikjer nisem zasledil navodil za zacetnike v bolj strnjeni obliki

Hvala

LP
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #1 : sreda, 02.03.2005 : 16:26:33 »

Jaz poznam eno knjigo, se mi zdi da je naslov Vzgoja in šolanje psa, napisal jo je Dr. Bruce Fogle, kjer je opisano, kako šolati. Ampak sem mnenja, da je težko psa nekaj naučiti kar iz opisanega v knjigi ali na internetu. Ker je vsak pes osebnost zase in potrebuje specifičen način dela. Se mi zdi veliko boljše obisk pasje šole ali pa vsaj pogovor s kakšnim od vodjem.
Logiran
čara
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 224


« Odgovor #2 : sreda, 02.03.2005 : 20:29:13 »

Če si blizu SG doma (fotrov sodelavc se piše lubej) Ti lahko posodim to knjigo. Sicer pa se obrni na kinološko društvo, tam imajo organizirane tečaje-mala šola, A izpit... Tam popravljajo tvoje napake, kar je pri začetniku res dobrodošlo.
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #3 : četrtek, 03.03.2005 : 06:18:00 »

Tudi jaz ti priporočam šolanje v društvu, ker se veliko hitreje in z manj težavami oba s psom naučita osnov. Če si z okolice Kranja ti priporočam lovsko k.d ker so poceni in dobro naučijo.
Logiran
lubej1
novinec
*
Sporočil: 6



« Odgovor #4 : četrtek, 03.03.2005 : 13:47:00 »

Hvala za odgovore

Sem iz Mb, katero solo priporocate ?

lp
Logiran
LIZA
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.939


« Odgovor #5 : četrtek, 03.03.2005 : 14:07:03 »

Verjetno bo najbližje KD Maribor. Tole je njihova spletna stran:
http://www.kinolosko-drustvo-mb.si/
Logiran
sebi
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 310


« Odgovor #6 : petek, 04.03.2005 : 07:27:49 »

Na KD Maribor smo včeraj 3.3. začeli z tečaji. Jaz in moja Žiža sva obe navdušeni. Pokliči na KD in se pozanimaj kako in kaj.! Koliko je kuža star?

LP
Sebi
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #7 : sreda, 27.04.2005 : 14:09:40 »

sam sem se osnove naučil iz ene "slikanice". Pred leti mi je fotokopirano dala sodelavka. sicer je iz te knjige, ki predstavlja v moji "skripti" glavnino, bolj slikovni del z navodili, ostalo so pa fotokopije člankov od Pipanove, Simončiča, Fonove, Zidarja...iz raznih cajtengov. Nekdo se je očitno moral potrudit in zbrat skup materijal za skriptico, ker sodelavka gotovo ni šla povsod brskat za te podatke dobit.
bom z veseljem povedal naslov, takoj ko jo nazaj dobim, hehe, to je tako mobilno blago, vedno je kje kak revež, ki mu prav pride, hehe. Čeprav vem, da je s knjigami tako kot s psi: "so najboljše človekove prijateljice. a gorje če jih posodiš. užaljene so in se nikoli več ne vrnejo". No ta pasja knjiga-skripta, se na srečo vstrajno vrača Smiley

Pa še ena resna knjiga, ki jo imajo sicer po nemarnem za humoristično: Kako živeti z nevrotičnim psom. Sicer je humorno spisana in lahko berljiva, izhaja pa iz predpostavke, da so naši psi VSI nevrotiki, ker imajo pač nabite urnike v 21 stoletju. Torej je to knjiga za VSE lastnike. V njej je pa dejansko zelo realno prikazano, kaj se nam bo dogajalo z našim kosmatincem od mladiča do odraslega Smiley

Logiran
tjashybosty
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 122


« Odgovor #8 : petek, 29.04.2005 : 11:07:14 »

Ojla!

A bi bil prosim toliko prijazen, da bi napisal še avtorjevo ime? Od knjigice Kako živeti z nevrotičnim psom? ;)Sama odštevam dneve do naslednjega vikenda, ko pride v našo hišico mala maltežanka Smiley Smiley in bi rada še kaj zanimive literature do takrat prebrala.

Pozdravček.
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #9 : četrtek, 05.05.2005 : 11:56:24 »

Zanima me ali ima kdo priročnik KD Krima, baje je zelo kvaliteten, po njihovih metodah se tudi mi v Švrku učimo in to zelo uspešno. Ali se mi ta priročnik splača kupit in kaknšno je vaše mnenje o njem?
Logiran
Ajda
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 214


« Odgovor #10 : četrtek, 05.05.2005 : 12:04:17 »

Meni se zdi zelo uporaben tako za začetnika, kot za tistega, ki že ima nekaj kinološkega znanja, in bi ga priporočala v vsako domačo pasjo knjižno zbirko.
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #11 : četrtek, 05.05.2005 : 12:28:55 »

Živa, a lahko napišeš naslov avtorja, pa naslov priročnika ter kje se ga dobi?

Hvala, Mojca
Logiran
Kora
novinec
*
Spol: Ženska
Sporočil: 40


« Odgovor #12 : četrtek, 05.05.2005 : 15:37:49 »

Živa, upam, da ne boš jezna, če kar jaz odgovorim - sem bila danes v UKM in sem imela ravno to knjižico v rokah... Wink

Avtorica priročnika je Karmen Zahariaš, naslov pa je To, priden!

Kje se ga kupi ne vem ( mogoče ve Živa??? ), ga je pa mogoče dobiti v nekaterih knjižnicah.

Lp, Tina

Logiran
songoko
novinec
*
Sporočil: 1


« Odgovor #13 : četrtek, 05.05.2005 : 20:37:44 »

Pozdravljeni!

Ce, kdo isce kake knjige je najbolje, da se zato uporabi sistem COBISS. COBISS je  vzajemna bibliografsko-kataložna baza podatkov, kjer dobite podatke v kateri knjiznici je kaka knjiga. Zelo prirocna stvarca, ki zelo olajsa delo in prepreci kak nepotreben obisk knjiznice, ce ni ta lih blizu.

COBISS:
http://www.cobiss.si/

zatem klikni na COBISS/OPAC katalogi in baze podatkov izberes knjiznico, ki ti je blizu oz. lahko tudi vse knjiznice v SLO.

Upam, da bo vam bo ta odgovor v pomoc.

LP!
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #14 : četrtek, 05.05.2005 : 20:53:51 »

Kora, najlepša hvala za odgovor! Smiley
Songoko, jah, samo na cobissu žal ne piše kje se da knjige kupiti ampak le v katerih knjižnicah so, pa tudi vedeti moraš vsaj avtorja, naslov ali pa neko ključno besedo za poiskat.

Lp, Mojca
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  knjižni kotiček  |  Knjige o šolanju in vzgoji (Moderator: Nanook)  |  Tema: prirocnik o solanju/vzgoji psa
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines