mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 21:19:49

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega pekinezerja
Strani: [1] 2  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Nega pekinezerja  (Prebrano 11410 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zlati
novinec
*
Sporočil: 6


« : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:10:42 »

Vem da imate izkušnje prosim pomagajte nam z nasveti za nego omenjene pasme.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #1 : ponedeljek, 24.03.2008 : 12:17:03 »

Jaz ga imam šele 1 teden, je pa že odrasel in zdi se, da je najpomembnejše redno česanje-vsak dan in s pravim glavnikom. Zdaj, ko je zunaj mokro in sneg, mu vedno stuširam "podvozje", sfrotiram in posušim (lahko tudi s fenom, ker ga obožuje). Ko je čisto suh ga počešem, ampak samo zvečer.
Logiran
pekinčan
novinec
*
Sporočil: 8


« Odgovor #2 : sobota, 19.04.2008 : 17:50:46 »

ZANIME ME KDAJ SE LAHKO PEKINEZER PRVIČ KOPA.ZDAJ JE STAR 6 TEDNOV.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #3 : sobota, 19.04.2008 : 20:37:35 »

Aaaaaaa? Ne mi rect, da imas 6 tednov starega pekinezerja? Imas leglo? Ne vem, cemu bi kopal psa, ki je se v leglu.

PRAVILNIK o zaščiti hišnih živali

IV. POGOJI ZA POSEDOVANJE PSOV
21. člen
(mladiči)
Mladičev ni dovoljeno odvzeti od psice pred dopolnjenim devetim tednom starosti.


Pa, ne deri se. Velike crke pomenijo v elektronski komunikaciji, da se DERES na bralce. To pac ni potrebno.
Logiran

Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #4 : sobota, 10.05.2008 : 15:37:45 »

ojej 6 tednov?HuhHuh? Angry Huh Huh Huh pa kaj ljudje ste zmešani?
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #5 : sobota, 10.05.2008 : 15:38:20 »

mislila sem pekinčan! se opravičujem
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #6 : sobota, 10.05.2008 : 20:38:31 »

Jana, verjetno je njihov mladič Undecided .....iz tele štorije http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,20595.msg366780.html#msg366780
Logiran
Lea*
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 128


« Odgovor #7 : nedelja, 11.05.2008 : 09:49:30 »

če prav razumem pekinčan imate vi doma eno pekinezerko Mišo in še enega mladička iz njene "vzreje". O negi in "vzrejanju" pa ne veste nič? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Huh Huh Angry Angry
Logiran
daniel_pekinezer
otrok do 14 let
*
Sporočil: 2


« Odgovor #8 : sobota, 27.12.2008 : 20:45:00 »

mene zanima kakšne izkušnje imate z pekinezerjem pri kopanju,jaz sem jo danes drugič kopala in je bila cista polomia.sem mislila da bo moja boga Nara znorela.prvič je bilo super.Prosim na kakšen nasvet.
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #9 : torek, 21.04.2009 : 11:42:14 »

Nekje sem zasledila, da je pekinezerjem oči potrebno čistiti 1x tedensko , zaradi nagnjenosti k infekcijam. Če ima kdo izkušnje s tem naj odgovori, s kakšno vodo - toplo, hladno, mlačno naj brišem oči in ali naj jih brišem z vato, wc (toaletnim) paprijem ?
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #10 : torek, 21.04.2009 : 15:33:00 »

Takšnim psom se oči umivajo vsak dan, v trgovini za živali se kupijo kapljice, ki se kanejo v oči, potem pa oči obrišemo z vato, ki smo jo prej zmočili z vodo in oželi. Lahko pa oči vsaj vsak dan vsaj obrišemo z mokro vato.
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #11 : sreda, 22.04.2009 : 17:00:51 »

Hvala za tvoj odgovor. Še nekaj me zanima. Svojega Tarzana kopam z šamponom za pse, vprašala pa bi , če se lahko kopa tudi z šamponom za ljudi, seveda blagim, npr. Jonsons ? To me zanima , ker mi ta šampon proti klopom in bolham močno zaudarja. Prosim za lepe odgovore in ne za zadirčne odgovore v smislu " a ti sploh kaj veš? " ker ja, vem samo to me zanima nasplošno.
Logiran
sessa
rad pišem
****
Sporočil: 447


« Odgovor #12 : sreda, 22.04.2009 : 17:25:02 »

Ja ena izmed mojih vzrediteljic shih tzujev kopa svoje pse z blagim johnsonom otroškim, pa pse razstavlja in imajo zeeelo lepo dlako. Jaz sicer prakticiram raje bio groom šampon za pse, ampak s tistim tud nič ni tako narobe, seveda, pa ga ne smeš prepogosto uporabljati na psu.
Logiran
Patrishk.
novinec
*
Sporočil: 25


WWW
« Odgovor #13 : sreda, 22.04.2009 : 18:53:54 »

Hvala za Vaš/tvoj odgovor.
Logiran
mimi89bu
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 110


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 30.08.2009 : 19:25:01 »

Tudi jaz ga kopam z otroskim samponom,ker mi pasji samponi vsi smrdijo. Veterinarja sem vprasala,kako je s tem,pa mi je rekel,da naj pazim po prvem kopanju,ce bo dobil kaksno alergijo,moram pa res dobro spraviti sampon potem dol. To pa tako ali tako.
Imava pa krizo z bolhami. Se mi zdi da ampula prav malo pomaga. Ko ga coham recimo,prav obcutim tiste (zdajle se ne morem spomniti kako se rece)- ko se iz njih razvije bolha. In tega ima polno. Vedno ko vidim kaksno bolho,jo takoj unicim,ce jo ulovim  Grin Roll Eyes Ampak tega je polno. Poskusila sem z ovratnico,sprejem in ampulo. Poleg tega,ko sem kupovala ampule,nisem smela dati nic proti klopom. In potem je teh imel polno. Je se kaj za bolhe,ko vam je res pomagalo?

In se nekaj. Kaksna krtaca mora biti za cesanje pekineza? Ker jaz imam navadno krtaco-clovesko  Undecided Ne me okregat  Undecided
In najnujnejse... Mojemu Piku se nonstop vozla dlaka na usesih??? cesem ga 1x na dan,vsak vecer,ma vedno ima taksne vozle da vcasih moram stran odrezat,ker ne gre vec razcesat in pol me Pik grize  Tongue  Cheesy

Strizete pekineza??? Jaz sem razmisljala da bi ga dala strict na vratu,ker ima tako dolgo dlako,da mu vcasih v usta bodejo. Pa tudi "spojlerje" ne bi blo slabo postrict  Wink  In ja,kolikor berem tukaj,naj povem,smo nasedli nategovalki  Angry Kupili Pekija za 200€ ,kao mini pekinezer... kolikor vem,imajo pekinezerji dolgo dlako,kosato. Moj nima. In se crno-bel je. Povejte,kje se slika nalozi,da vam ga pokazem,ce zelite.  Cheesy
Logiran
Strani: [1] 2  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nega  |  Nega posamezne pasme  |  Tema: Nega pekinezerja
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines