mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 26.04.2024 : 18:05:25

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 49009 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #105 : petek, 24.04.2009 : 15:43:55 »

da je nekdo našel mladiča in ga hranil 2x na dan in, ko mu ni uspelo, poklical zavetišče
Mnenje, da naj bodo kaznovani za svoje dejanje (razlog za katerega je pač neznan po prvem postu)

Mučenje živali je:
– vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;
– nepotrebna ali neprimerna usmrtitev živali.


Bi rekla, da smrt škodi zdravju, je hujša škoda, res da ni ponavljajoča, vendar pa ko enkrat pride dolgo traja. Prav tako bi rekla, da je izstradanje do smrti tako nepotrebna kot tudi neprimerna usmrtitev.
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #106 : petek, 24.04.2009 : 17:46:40 »

Huh uradni odgovor? Kaj je to?

Kot občan si dolžna poklicat zavetišče, da je poškodovana žival pred tvojim blokom (ali pač kjerkoli že je). Tega ne zahtevam jst od tebe, ampak kar lepo zakon. Poleg tega pa to veleva tudi tista obča odgovornost o kateri vsi tako radi trobite/mo.

Še enkrat te vprašam: Kaj oz. koga naj zrihtam pred svojim nosom?
Logiran
jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #107 : petek, 24.04.2009 : 19:58:34 »


Ampak čisto teoretično se strinjam z dvema načeloma: eno je to, da nevednost ne opravičuje napačnih dejanj, drugo pa to, da obsojajmo dejanja, ne pa ljudi.

In to je po moje tisto, kar ves čas piše pridna, pa je večina noče razumeti, ampak jo napada, češ da opravičuje ravnanje omenjene gospe:

Citat
Mnenje, da naj bodo kaznovani za svoje dejanje (razlog za katerega je pač neznan po prvem postu) se (očitno samo zame) razlikuje od mnenja, da je ta človek hudobnež največje vrste.


Se strinjam s tem zapisom.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #108 : sobota, 25.04.2009 : 07:23:12 »

Mučenje živali je:
– vsako ravnanje ali opustitev ravnanja, storjeno naklepno, ki živali povzroči hujšo poškodbo ali dalj časa trajajoče ali ponavljajoče trpljenje, ali škodi njenemu zdravju;
– nepotrebna ali neprimerna usmrtitev živali.


Bi rekla, da smrt škodi zdravju, je hujša škoda, res da ni ponavljajoča, vendar pa ko enkrat pride dolgo traja. Prav tako bi rekla, da je izstradanje do smrti tako nepotrebna kot tudi neprimerna usmrtitev.


Binulja, kaj si hotla povedat? "Razlog neznan" se je nanasal na njihovo dejanje in ne na kazen. Ja? Ti resno misliš, da ne poznam zakonov? Si ravnokar uletela v temo? Al kako to, da si tako površno prebrala, kar sem napisala?

Brez veze, nima smisla, res.

Kaj je brez veze? O čem ti to govoriš? Če imaš kaj za povedat povej direkt.

Še enkrat te vprašam: Kaj oz. koga naj zrihtam pred svojim nosom?

Se mi je zdelo, da si na prejšnji strani že razumela in celo dogovorila, da zavetišča ne misliš klicat.

Ti imaš pa zelo zelo rada ljudi. Kako ti to uspe v tem času...
V bistvu niti ne. Sovražim pa jih tudi ne.

In to je po moje tisto, kar ves čas piše pridna, pa je večina noče razumeti, ampak jo napada, češ da opravičuje ravnanje omenjene gospe:


Hvala, ker si napisala noče.

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #109 : sobota, 25.04.2009 : 07:47:19 »

Brez veze, nima smisla, res.

Aja, pa še nekaj: torej praviš, da ne gre ločevati ljudi od dejanj? Al to deluje samo takrat, ko pride prav?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #110 : sobota, 25.04.2009 : 08:00:28 »

Pravim le, da je brez veze s tabo razpravljat v tej temi.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #111 : sobota, 25.04.2009 : 08:07:30 »

Tudi meni se je zdelo že nekajkrat, da je vse skupaj brez veze, ker enostavno rata cela klobasa iz tega, ker se meni zdi, da recimo vis in nox, ki s clovekom ni govorila ali ga videla, napise (pač preneseno), da so kreteni.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #112 : sobota, 25.04.2009 : 09:12:19 »

Tudi jaz pravim, da so kreteni, oz. se kaj vec. In? So oni s svojimi dejanji povzrocili smrt macka? Celo dveh mackov. Ali nek imaginaren osebek? Ali kar macki sami, pa je samo dejanje, brez oseb.
Ali pa pravis, da Smetka laze in svoje lazi o drugih ljudeh javno pise? Da ni bejba imela mack za zadostit otroku? Da so jih fotral najmanj 12x na dan in da so ze vse dni iskali pomoc, pa je niso dobili?

Ali menis, da je tvoje pisanje treba locit od tebe? Ali gre to skupaj?
In ja, marsikaj si mislim tudi o tvojem pisanju in o tvojih mnenjih, ceprav niso napisana, se pa dajo cutit. Kot se da cutit, kako je delovala s svojimi "dejanji" oseba, o kateri pise Smet. Ker brez oseb in dejanj tudi takih dogodkov ni.
Logiran

helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #113 : sobota, 25.04.2009 : 09:13:58 »

So kreteni, itak da.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #114 : sobota, 25.04.2009 : 09:18:42 »

Tudi meni se je zdelo že nekajkrat, da je vse skupaj brez veze, ker enostavno rata cela klobasa iz tega, ker se meni zdi, da recimo vis in nox, ki s clovekom ni govorila ali ga videla, napise (pač preneseno), da so kreteni.

Pazi kaj pišeš o meni! Jaz tega nisem napisala, niti namigovala na to! (Kreten je izraz za človeka, ki je fizično omejen, se mi zdi.) Angry
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #115 : sobota, 25.04.2009 : 12:06:17 »

Pridna, zame je ločevanje ljudi od njihovih dejanj moderna izmislica, ki postane puhla takoj, ko se malo bolj poglobiš vanjo.
Demokracija, ki je mišljena za zrele, samonikle, samostojno razišljujoče osebe, se (ker ti žal niso ravno v večini) prodaja kar kot enakost vseh. Pa to ni. Nismo vsi 'enaki' pa pika. Smo pa enakopravni, kar je veliko manj in hkrati več.

Enakost ljudi absolutno ni tisto pravo. Je zgodovina že eksperimentirala z njo, pa se nikdar ni dobro izkazalo. Nisem za to, da se zapada v neko splošno vseenost, več resnic in kar je še takšnega sr***.
Vsi nosimo v culi s seboj svoja dejanja, svoje zasluge, slabo in dobro. To je tisto, kar nas odlikuje ali bremeni. Simpl. MOrda je to malo boleče spoznanje, ker potegne s sabo eno samo odgovornost.

Načeloma, filozofsko in abstraktno gledano smo 'po srcu' lahko vsi strašno dobri in plemeniti (vprašaj mamo kakega kriminalca), ampak sori, zame 'globine srca' štejejo bore malo, če ni od njih v praksi prav nobenega haska. So le jalove puhlice, s katerimi se dotična oseba samozadovoljuje. Tudi tale teta, ki je sestradala mladičke do smrti, zaradi mene lahko fejst in visokoleteče razmišlja, je dobra 'po srcu' ali pa ima strašno dobro opravičilo (težko otroštvo in kar je še takega) za svoje ravnanje. Opravičil je lahko sto in sto, končni rezultat pa je še vedno isti. Hladen, nepremičen, izcuzan mačji mladič. Zato ne more biti obsojeno izključno njeno dejane, ki naj lepo obvisi v zraku ločeno od nje. Ona je tista zmešana trapa, ki je zaj*, ona nosi moralno in zakonsko krivdo in zasluži obsojanje in vsako grajo. Bi rekla, da doktorat iz filozofije na to temo ni ravno potreben.

Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #116 : sobota, 25.04.2009 : 12:13:15 »

Se mi je zdelo, da si na prejšnji strani že razumela in celo dogovorila, da zavetišča ne misliš klicat.

Hja, baje naj bi ljubljansko društvo tu okoli postavljalo hranilnice. Je torej to res ali ne?
Logiran
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #117 : sobota, 25.04.2009 : 13:15:39 »

FŽ, se strinjam. Dodajam samo to: nekateri znajo spoznati svoje napake, jim je žal, plačajo zanje in jih ne bodo več ponovili. V najboljšem primeru poskušajo celo pri sebi ugotoviti, zakaj so napako storili in pri sebi to popraviti.
Iz Smetkinih zapisov ta gospa ne spada med take ljudi. Torej:
Ona je tista zmešana trapa, ki je zaj*, ona nosi moralno in zakonsko krivdo in zasluži obsojanje in vsako grajo. Bi rekla, da doktorat iz filozofije na to temo ni ravno potreben.
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #118 : sobota, 25.04.2009 : 15:33:27 »

Mnogi mislijo, da so pobrali pamet celga sveta. Vidijo na TV in je kar samoumevno, da oni bi to tudi znali. No pa se dejmo spilat in igrat strokovnjake z ubogimi zivalmi, ki ne znajo reci boli me ali pa lacen sem. In potem slisis, da je nekdo svoji psici lastnorocno izrezal bulo, ki jo je imela nekje na telesu, zato ker so veti predragi, on se pa vozi s Harley motorjem. O clovestvu si mislim tole  Lips Sealed. Ce zivis v puscavi nekje v Afriki ali pa ce si umsko zaostal ti je se oprosceno. Drugje se tezko sklicujes na nevednost, sploh ce po neuspelem poskusu kar naenkrat ves kam poklicat, kjer bodo pomagali dudarju. Sej to ni izpit iz matematike, da bi po neuspelem poskusu, potem iskal strokovno pomoc. Ce si vedel po neuspelem poskusu, ves tudi prej. Torej si kriv!  Lips Sealed
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #119 : nedelja, 26.04.2009 : 08:20:47 »

Tudi jaz pravim, da so kreteni, oz. se kaj vec. In? So oni s svojimi dejanji povzrocili smrt macka? Celo dveh mackov. Ali nek imaginaren osebek? Ali kar macki sami, pa je samo dejanje, brez oseb.
Ali pa pravis, da Smetka laze in svoje lazi o drugih ljudeh javno pise? Da ni bejba imela mack za zadostit otroku? Da so jih fotral najmanj 12x na dan in da so ze vse dni iskali pomoc, pa je niso dobili?

Jst pravim, da ti tega na začetku nisi vedela. V prvem postu ni pisalo, da je zelela imet muci zato, da se bo njena hcerka zabavala. A res tako hitro pozabiš sosledje dogodkov? Da smo na koncu osme strani teme že vsi tako pametni, da smo prepričani, da smo dogajanje poznali že od začetka. A ne, Jana?

In zakaj je potrebno Polono vpletat v to?

Ali menis, da je tvoje pisanje treba locit od tebe? Ali gre to skupaj?
In ja, marsikaj si mislim tudi o tvojem pisanju in o tvojih mnenjih, ceprav niso napisana, se pa dajo cutit. Kot se da cutit, kako je delovala s svojimi "dejanji" oseba, o kateri pise Smet. Ker brez oseb in dejanj tudi takih dogodkov ni.

 Huh Bi mi rada kaj povedala? Ce zelis bit fer in me ne izpostavljat se nič ne boj, sej je tvoj forum, podporo lahko izbiraš sama, jst pa vem kaj delam in kaj ne. In najbolj pomembno - vem zakaj. Tko da izvoli - streljaj - sej ne boš prva. In zadnja tudi ne.

Veš kaj je pa najbolj žalostno - najnižji udarci prihajajo ravno od tistih za katere bi dal roko v ogenj. Zakaj? Pojma nimam. Lahko si mislim, ne bom pa vedela. 

Pa ko že ravno - meni je vseeno. Res. Osebni prostor, kapitalne napake, povprečni ljudje, razpoložljiv čas, neumorni bedaki. Jst tega ne delam zaradi sebe.

Pridna, zame je ločevanje ljudi od njihovih dejanj moderna izmislica, ki postane puhla takoj, ko se malo bolj poglobiš vanjo.

Tvoja zvezda danica me je naucila tega. Da moras locevati osebo od tistega, kar dela.

Hja, baje naj bi ljubljansko društvo tu okoli postavljalo hranilnice. Je torej to res ali ne?

Če boš prebrala v temi, kjer si postavila vprašanje o mačku/i, boš videla, da ti je že nekaj časa nazaj napisala Gargamelca, da ne - DZZŽ LJ ne postavlja hranilnic.


Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Strani: 1 ... 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines