mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 19.04.2024 : 03:30:39

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48836 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #120 : nedelja, 26.04.2009 : 08:23:37 »

Hvala.
Logiran
fižolova župca
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.076


« Odgovor #121 : nedelja, 26.04.2009 : 08:33:56 »

Tvoja zvezda danica me je naucila tega.

Huh
Logiran
uncas
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.368


« Odgovor #122 : nedelja, 26.04.2009 : 08:35:48 »

Veš kaj je pa najbolj žalostno - najnižji udarci prihajajo ravno od tistih za katere bi dal roko v ogenj. Zakaj? Pojma nimam. Lahko si mislim, ne bom pa vedela. 

Dobrodošla v svet nekaterih od nas  Smiley
(nepovezano s to temo)

Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #123 : nedelja, 26.04.2009 : 09:39:33 »

Naslanjamo se na primer, o katerem je pisala Polona in nimam pojma, a naj bi po tvoje napisala "Sveti Peter je napisal, rekel, naredil ..." Ne vem, kaksno vezo ima lastnistvo foruma s tukajsnjim pisanjem, kot tudi tega ne, o kaksnih nozih, danicah in streljanju pises. Nimam prav popolnoma nikakrsnega ozadja, ne glede na to, kaj mi podtikas. Bom pa s teboj tole polemiko z objavo tega sporocila definitivno zakljucila, ker me ne zanima pinkponkanje, ko sploh ni vec jasno, za kaj se ti gre. Vsaj meni ne. Priznam. In me dejansko tudi ne zanima.

Bom pa napisala se tole, da mi ne bo ostalo v zraku podtaknjeno, da si izmisljujem, da dobivam informacije pod roko, da napeljujem druge k lincanju koga ... ali celo da komu kaksne noze zatikam kam ...

Dogajalo se je takole:

Pred nekaj dnevi najdeni trije mačji dudarji, stari cca 14 dni, najditelji so javili danes. Imeli so željo, da jih obdržijo do petka  Huh. Eden je poginil, ga nisem uspela niti videt. Drugi je poginil deset minut po sprejemu. Tretji je živ in ga nameravam takega tudi obdržati.

http://www.youtube.com/watch?v=RQwMUYruil8&feature=channel_page

Pozabila napisat: hranili so jih "včasih tudi dvakrat na dan". Evo, šolski primer ideje: "Muca za vsak žep". Poginil je izključno zaradi popolne shiranosti.

Potem se vedno 22.4.2009 tole: http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik1/?p=304

Mama je klicala in povedala, da je obljubila hčerki, da jih lahko hrani do konca tedna. Pripeljani so bili, ko so jih uspeli zadva usodno shirat in to gledat. Debili, a je prou? Imam hude težave s komunikacijo že nekaj časa z nekaterimi, in se umikam, preden še komu kaj rečem.

In tole http://www.zavetisce-horjul.net/dnevnik1/?p=305.

Najprej predlagam pogled na datume in ure sporocil v citatih.
Potem predlagam branje teme se enkrat in pogled na to, kaksni so komentarji in kdaj se je zacelo omenjati otroke. Pridna, seveda v prvem postu ne pise o otrocih, kot tudi jaz nisem komentirala prvega posta oz. ob mojih sporocilih pisejo datumi in ure, kot pri vseh ostalih.

Tako, to je to in resnicno ne bom komentirala nicesar, kar bos v tej temi se napisala, ne glede na to, kaj bo pisalo. Ne nameravam se namrec na takih povrsnostih hakljati in tratiti cas za razlage tistega, kar pise vsem na oceh, nekdo pa si bo nekoliko prirejal zadevo tako, kot mu trenutno ustreza.

Hvala za razumevanje.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #124 : nedelja, 26.04.2009 : 09:41:20 »

Jst pravim, da ti tega na začetku nisi vedela.

Pa kaj potem? Pa če ni zadosti v prvem in drugem sporočilu podatkov za vedet, potem pa tudi ne vem, kaj naj bi še napisala, da bi jih bilo dovolj.

Pa ko že ravno - meni je vseeno. Res. Osebni prostor, kapitalne napake, povprečni ljudje, razpoložljiv čas, neumorni bedaki. Jst tega ne delam zaradi sebe.

Se strinjam. Zakaj je treba mene vpletat?

Jst tega ne delam zaradi sebe.

Saj tu je problem, kot ga jaz vidim. Česa ne delaš zaradi sebe? Nekaj za živali? Al vzgajanje  živalovarstvenikov, ki se po tvojem ne vedejo primerno do tistih, ki so povzročili shiranje dveh mačjih mladičev?

V čem je pravzaprav fora?
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #125 : nedelja, 26.04.2009 : 09:53:57 »

Fajn, tudi, če ne boš pisala, vem da boš brala. No, sej, je zamegljeno, a ne? Ne veš več dobro o čem kdo piše in kaj piše? Kot tudi jst ne vem od kje tebi vprašanje, če se mi zdi, da Polona laže (če bi tako mislila, bi napisala, ne po ovinkih). In tudi ne vem od kje vsa ta obrambna pozicija. In ne vem zakaj je za polovičarsko označeno, če se bere samo forum in ne tudi poloninih dnevnikov. Če je to seveda pogoj za pravilno komentiranje na forumu, potem se umikam, vsekakor. Ker dnevnikov nisem brala v pravilnem časovnem zaporedju in jih tudi običajno ne. Oziroma sem jih, ko sem bila nanje opozorjena. Moja napaka al kako?

Naslanjamo se na primer, o katerem je pisala Polona in nimam pojma, a naj bi po tvoje napisala "Sveti Peter je napisal, rekel, naredil ..." Ne vem, kaksno vezo ima lastnistvo foruma s tukajsnjim pisanjem, kot tudi tega ne, o kaksnih nozih, danicah in streljanju pises. Nimam prav popolnoma nikakrsnega ozadja, ne glede na to, kaj mi podtikas. Bom pa s teboj tole polemiko z objavo tega sporocila definitivno zakljucila, ker me ne zanima pinkponkanje, ko sploh ni vec jasno, za kaj se ti gre. Vsaj meni ne. Priznam. In me dejansko tudi ne zanima.

Bom pa napisala se tole, da mi ne bo ostalo v zraku podtaknjeno, da si izmisljujem, da dobivam informacije pod roko, da napeljujem druge k lincanju koga ... ali celo da komu kaksne noze zatikam kam ...

O temle pisanju govorim, Jana:
Tudi jaz pravim, da so kreteni, oz. se kaj vec. In? So oni s svojimi dejanji povzrocili smrt macka? Celo dveh mackov. Ali nek imaginaren osebek? Ali kar macki sami, pa je samo dejanje, brez oseb.
Ali pa pravis, da Smetka laze in svoje lazi o drugih ljudeh javno pise? Da ni bejba imela mack za zadostit otroku? Da so jih fotral najmanj 12x na dan in da so ze vse dni iskali pomoc, pa je niso dobili?

Ali menis, da je tvoje pisanje treba locit od tebe? Ali gre to skupaj?
In ja, marsikaj si mislim tudi o tvojem pisanju in o tvojih mnenjih, ceprav niso napisana, se pa dajo cutit. Kot se da cutit, kako je delovala s svojimi "dejanji" oseba, o kateri pise Smet. Ker brez oseb in dejanj tudi takih dogodkov ni.

Tole je pač podtikanje. Nekateri si pač lahko več privoščijo, drugi so brisani in izločeni. Toliko ima lastništvo foruma veze s pisanjem na njem.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #126 : nedelja, 26.04.2009 : 09:54:24 »

Huh

Vzamem nazaj.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #127 : nedelja, 26.04.2009 : 10:18:37 »

Pa kaj potem? Pa če ni zadosti v prvem in drugem sporočilu podatkov za vedet, potem pa tudi ne vem, kaj naj bi še napisala, da bi jih bilo dovolj.

A veš kaj potem? Agresivne reakcije, fanatizem, slepo sledenje in verovanje so mi pač tuje in po mojem mnenju ne prinesejo izboljšanja stanja. Če ne bi bilo nič na tem (kar sem jst pisala) se verjetno ne bi pogovarjali že na deveti streni iste teme). Sploh ker sem jst samo ena. In ne ni dovolj. Mogoče za tiste, ki ti vneto sledijo in te poznajo. Samo za tiste.

Se strinjam. Zakaj je treba mene vpletat?

Se strinjam. Zakaj je treba vedno povsod vlačit tebe in branit tebe? Tudi, če je zadeva na videz nepovezana s tabo, slej ko prej prideš nekje na dan.

Po drugi strani - če pišeš (v raznih dnevniki, po forumu v preteklih temah in verjetno še kdaj boš), da naj pustimo tebe pri miru - torej ločimo tvoje delo od tebe kot osebe, zakaj vzameš potem osebno, če ni tako kot si si predstavljala da bi moralo bit (kar je seveda tvoja pravica, itak, kot tudi moja, in res je tezko delo locit od svojega osebnega zivljenja, enim bolj, enim manj, ampak ce se ze trudis...)?

Saj tu je problem, kot ga jaz vidim. Česa ne delaš zaradi sebe? Nekaj za živali? Al vzgajanje  živalovarstvenikov, ki se po tvojem ne vedejo primerno do tistih, ki so povzročili shiranje dveh mačjih mladičev?

V čem je pravzaprav fora?

Tegale ne razumem prav dobro - vprasanj namrec.

Lahko pa povem v cem je fora - da se po vsem forumu, sploh pa v kotičku zavetišče horjul hordno napada vsakega, ki se drzne bit neveden ali prevec cmokast in ijast in ajast ali pa (o ti groza, kakšen izmeček) celo nesramen. Fora je, da me moti odnos "delaj tako kot recem in ne tako kot delam". Fora je, da se spljuva bogega reveza, ki se je vceraj prijavil na forum in danes napisal "iiii, kok so lustni", se mu napise skoraj, da je kreten najvecje vrste, in ob naslednji pocukrani slikici iste osebe napišejo "joooooj, kaki cmokci, jst bi melaaaaaaa....!". 

Fora je, da se tuli na glas kolikor se lahko "delali bodo do pičice zakona natančno", po drugi strani pa "zakon ni popoln in se ga ne splača držat vedno". Oziroma si celo idiot, če se ga.

Fora je, da so vsi drugače misleči javno (ali ne) označeni za debile, pa če je podlaga za to ali ne. Če se kasneje izkaže, da prva presoja ni bila pravilna, se pač reče "Fajn, da ti je potegnilo. Oprosti, ker si nas (ti) razumel narobe."

...

Razmišljam o tvojih ostalih vprašanjih... 


Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #128 : nedelja, 26.04.2009 : 10:24:24 »

Dobrodošla v svet nekaterih od nas  Smiley
(nepovezano s to temo)

Sej nisem ravnokar vstopila Smiley
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #129 : nedelja, 26.04.2009 : 10:36:30 »

Prosim vse, ki vas ta zaplet iritira, da v izogib nadaljnim napacnim interpretacijam in insinuacijam greste se enkrat cez tole temo in berete tako, kot pise, in sicer:

Od:
Pred nekaj dnevi najdeni trije mačji dudarji, stari cca 14 dni, najditelji so javili danes. Imeli so željo, da jih obdržijo do petka  Huh. Eden je poginil, ga nisem uspela niti videt. Drugi je poginil deset minut po sprejemu. Tretji je živ in ga nameravam takega tudi obdržati.

http://www.youtube.com/watch?v=RQwMUYruil8&feature=channel_page

in:

Pozabila napisat: hranili so jih "včasih tudi dvakrat na dan". Evo, šolski primer ideje: "Muca za vsak žep". Poginil je izključno zaradi popolne shiranosti.

do:

Sicer debata, ki se je tukaj razvila, spada prav k primeru teh mladickov, vendar tudi k vsem drugim, ki se ali se se bodo dogajali na podoben nacin, zato sem jo locila od te teme in prestavila na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29455.0.html.

Pamiju zelim vse dobro Kiss Smiley

in nadaljujete v tej temi od prvega sporocila na http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,29455.0.html do:

Mama je klicala in povedala, da je obljubila hčerki, da jih lahko hrani do konca tedna. Pripeljani so bili, ko so jih uspeli zadva usodno shirat in to gledat. Debili, a je prou? Imam hude težave s komunikacijo že nekaj časa z nekaterimi, in se umikam, preden še komu kaj rečem.

in nadaljujte, do koder se vam pac da.

Bodite pozorni, kje se je prvic komentiralo otroka, ki je dobil "za igraco" mlade mucke.
Hvala.

Ne glede na izjavo o nekomentiranju je pac nekaterim treba narisat. Na to, kako kdo prebere in kdaj je kdo kaj lahko prebral ter komentiral, je ocitno jedro, cez katerega pridna nikakor ne more.
Ok, ne rabite dnevnika brat, zagotovo ne. Tudi brez tega je slika popolnoma identicna, le za pogledat si je treba cas vzet in ne imet cesa v ozadju. Jaz nimam nic, do nikogar, ne maram pa, da se mi podtika nekaj, cesar nisem storila.
Logiran

Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #130 : nedelja, 26.04.2009 : 10:46:32 »

A veš kaj potem? Agresivne reakcije, fanatizem, slepo sledenje in verovanje so mi pač tuje in po mojem mnenju ne prinesejo izboljšanja stanja. Če ne bi bilo nič na tem (kar sem jst pisala) se verjetno ne bi pogovarjali že na deveti streni iste teme). Sploh ker sem jst samo ena. In ne ni dovolj. Mogoče za tiste, ki ti vneto sledijo in te poznajo. Samo za tiste.

Se strinjam. Zakaj je treba vedno povsod vlačit tebe in branit tebe? Tudi, če je zadeva na videz nepovezana s tabo, slej ko prej prideš nekje na dan.

Po drugi strani - če pišeš (v raznih dnevniki, po forumu v preteklih temah in verjetno še kdaj boš), da naj pustimo tebe pri miru - torej ločimo tvoje delo od tebe kot osebe, zakaj vzameš potem osebno, če ni tako kot si si predstavljala da bi moralo bit (kar je seveda tvoja pravica, itak, kot tudi moja, in res je tezko delo locit od svojega osebnega zivljenja, enim bolj, enim manj, ampak ce se ze trudis...)?

Tegale ne razumem prav dobro - vprasanj namrec.

Lahko pa povem v cem je fora - da se po vsem forumu, sploh pa v kotičku zavetišče horjul hordno napada vsakega, ki se drzne bit neveden ali prevec cmokast in ijast in ajast ali pa (o ti groza, kakšen izmeček) celo nesramen. Fora je, da me moti odnos "delaj tako kot recem in ne tako kot delam". Fora je, da se spljuva bogega reveza, ki se je vceraj prijavil na forum in danes napisal "iiii, kok so lustni", se mu napise skoraj, da je kreten najvecje vrste, in ob naslednji pocukrani slikici iste osebe napišejo "joooooj, kaki cmokci, jst bi melaaaaaaa....!". 

Fora je, da se tuli na glas kolikor se lahko "delali bodo do pičice zakona natančno", po drugi strani pa "zakon ni popoln in se ga ne splača držat vedno". Oziroma si celo idiot, če se ga.

Fora je, da so vsi drugače misleči javno (ali ne) označeni za debile, pa če je podlaga za to ali ne. Če se kasneje izkaže, da prva presoja ni bila pravilna, se pač reče "Fajn, da ti je potegnilo. Oprosti, ker si nas (ti) razumel narobe."

...

Razmišljam o tvojih ostalih vprašanjih... 




A ja, razumem zdaj, v čem je problem. Samo da se zdaj jaz umikam, ker o tem ne bom razpravljala. Sem želela samo vedet, če je možno, da tako zelo braniš tiste, ki shirajo mladiče.
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #131 : nedelja, 26.04.2009 : 10:51:09 »

Ok. Dve stvari:

1. ze od zacetka se drzim samo prve strani omenjene teme (torej tista, ki je ostala namenjena Pamiju) in obrazlagam svoj prvi odgovor/reakcijo. In čisto nič drugega. In od tega se ne premikam v smislu: aja, če je pa tip res idiot, potem je bila prva reakcija upravičena. Ker jo dejstvo, da so kreteni, še vedno ne opravičuje.

2. ni bil moj namen podtikat nekaj nekomu. Če si to prebrala ali tako razumela, potem pač nisem dobro razložila. Ali ti dobro prebrala.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #132 : nedelja, 26.04.2009 : 10:52:10 »

A ja, razumem zdaj, v čem je problem. Samo da se zdaj jaz umikam, ker o tem ne bom razpravljala. Sem želela samo vedet, če je možno, da tako zelo braniš tiste, ki shirajo mladiče.

Ne, nisi razumela. Nič nisi razumela.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #133 : nedelja, 26.04.2009 : 11:02:07 »

Sorči, ampak pridna ima hud point... in pri tem ne mislim na sosledje dogodkov, saj je to vaša razprava, ki me ne zanima.

Ko sem prišla na forum sem nekaj časa le spremljala usode živalic, ki nimajo (več) doma. Živali imam rada. Imam rada tudi ljudi.

Prvič, ko sem napisala, da bi kužija imela doma, a da ga ne mislim matrat v 5 x 5 sobici sem bila napadena. In to ne s strani le ene osebe. So se pa našle punce, ki so mi povedale nekaj več o pasjih navadah, ki jih žal še nisem poznala/ne poznam. Bila sem poučena. In to vidim kot smisel obstoja ljudi kot ste vi, ki imate radi živali, imate z njimi veliko izkušenj in bi radi naredili kaj več za njihovo dobrobit in  zaščito. Tule ne smeš napisat, da je žival podobna kakšni čistokrvni pasmi, saj si takoj napaden, ne smeš izražati odkrito navdušenja in pač povedati, kar si misliš, saj res nikoli ne moreš vedeti, kdaj bo padel verbalni udarec in se bo nekdo našel, ki te bo 'nadrl' in poteptal tvoje navdušenje. Povsem nepotrebno. Živali nimajo od tega nič. 
Torej, apeliram, da se poučuje ljudi, ki ne vedo, razsvetljujejo uboge duše, ki nimajo veliko izkušenj z živalmi, ne pa izživlja nabrane frustracije. Da niste kritični do vsake napisane besede. Ne ljudje ne živali nismo popolni. Niti niste vi. A vendar pogosto prve vržete kamen...




Logiran
missysb
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.096


« Odgovor #134 : nedelja, 26.04.2009 : 11:06:51 »

Označevanje dudanja kot umetnost me moti toliko kot označevanje Smetke za čudodelko. Zdaj pa si razlagaj kot češ. Dejstvo je, da če zmore ona, zmore marsikdo drug tudi, ampak (ne govorim konkretno zate, pač pa na sploššno) je to fajn izgovor - ona zmore, ona dela čudežže, jst se tega ne mislim lotevat, ker moraš biti za to nadarjen, moraš biti poseben, bit sposoben čudežžev.

Pa tudi pod tole se podpišem...
Logiran
Strani: 1 ... 4 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines