mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sobota, 20.04.2024 : 13:27:56

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48870 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #135 : nedelja, 26.04.2009 : 11:30:12 »

Ne pridna, nikamor nisem uletela po nesreči. Tudi v zavetišče ne, lahko verjameš. Se pa s tabo ne mislim kregat, kot se tudi ne mislim več pogovarjat. Me veseli, da sem končno nekaj novega izvedela, zanimiv point of view. Kot mi je bil zanimiv že kakšen tvoj v preteklosti, pa bi rekla, da tudi ti o tistem o čemer si govorila nisi vedela prav ničesar. Ne bi nadaljevala, ker se ne tiše ne teme, ne nikogar, ampak morda je kdaj fajn začet pri sebi.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #136 : nedelja, 26.04.2009 : 11:33:11 »

Poleg tega pa ja, če nekdo ima doma sesnega mačka, ki ga ne hrani in le ta crkne, je stvar v krepkem navskrižju s točno določenim členom. Zakon ne ščiti nevednosti, baje. Očitno sem butasta pa ne vem, kaj se tukaj ne da razumet.
(aja, mogoče pa nisem butasta, imam le ovčji sindrom).
Logiran

pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #137 : nedelja, 26.04.2009 : 14:50:53 »

Binulja, na prvo nimam komentarja, ker očitno veš kaj govoriš bojda (vsaj tako pišeš tule in tako se tudi na splosno obnasas).

Na drugo pa - Kaj? Kaj si hotela? A ti moram res citirat kak svoj post, da bos nehala z neumnostmi tule gor?
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #138 : nedelja, 26.04.2009 : 14:55:23 »

Ne pridna, nikamor nisem uletela po nesreči. Tudi v zavetišče ne, lahko verjameš. Se pa s tabo ne mislim kregat, kot se tudi ne mislim več pogovarjat. Me veseli, da sem končno nekaj novega izvedela, zanimiv point of view. Kot mi je bil zanimiv že kakšen tvoj v preteklosti, pa bi rekla, da tudi ti o tistem o čemer si govorila nisi vedela prav ničesar. Ne bi nadaljevala, ker se ne tiše ne teme, ne nikogar, ampak morda je kdaj fajn začet pri sebi.

A bi lahko končno nekdo povedal, ko vsi tako zelo o preteklosti govorite, o čem govorite? Sploh binulja tvoja zgodovina od enega leta me zanima? In kdaj sva pa midve govorile, ko mi misliš to zdaj odtegnit? Kaj se pa greš?

Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #139 : nedelja, 26.04.2009 : 15:02:42 »

Aja, pa še tole - sploh ni več kakršenkoli point. Že dolgo ne več, ker ga itak obračate, obračate stavke, obračate besede, pripisujete marsikaj marsikomu (v bistvu predvsem meni). In že nekaj postov tole ni več splošno, ampak je osebno. In meni je res butasto, da se obrne tako (običajno v takihle temah), da se začne potem izkazovat, da v bistvu tisti, ki je (ni z vami, ampak je) proti vam, nima pojma sploh kaj govori, nima nobenih izkušenj, govori na pamet, je motena osebnost in/ali nima počiščenih zadev v svojem podstrešju, kar se je seveda izkazovalo že cel čas njegovega obstoja (ali seveda vsaj od prvega vpisa na tale forum). Fajn obramba, res.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
muriceva
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #140 : nedelja, 26.04.2009 : 15:05:17 »

Tole temo spremljam in nikakor ne razumem zakaj se kregate? Pridna se bi res z vsakim skregala?
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #141 : nedelja, 26.04.2009 : 15:05:26 »

A imate vsi vi mogoče svoje GSM številke, elektronske naslove itd.? Predvidevam, da jih imate, ker se med sabo poznate. A se ne bi mogoče drugače zmenili in razčistili?
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #142 : nedelja, 26.04.2009 : 15:09:02 »

Ne ne bi se. Zakaj? Ne maram kreganja.

Ja, imamo telefonske, ampak... In tudi, če jih ne bi imeli, so nekatere javno objavljene.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #143 : nedelja, 26.04.2009 : 15:12:04 »

Paaaaadaaaaam. Nekje iz Marsa očitno, ker mi ni nič več jasno.
Jasno mi je vedno bolj samo to (pa ne le zaradi branja te teme, ampak še ene sosednje), zakaj nisem članica nobenega društva. Ker je nemogoče sodelovat očitno in ker nekateri prodajate take nebuloze, kot da pišemo leto 1900 in nekaj. Ali pa še manj.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #144 : nedelja, 26.04.2009 : 16:50:04 »

Citat
Ne maram kreganja.

A tole pa ni kreganje?
Logiran
binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #145 : nedelja, 26.04.2009 : 17:33:45 »

In kdaj sva pa midve govorile

To je tudi mene zanimalo. Glej Petra, še enkrat. Ni se mi dalo  (pred manj kot enim letom), ne da se mi zdaj. Edino kar sem hotela reči je, da je morda fino popucati najprej pred svojim pragom. Kaj se grem ja...
Logiran

jst
odvisnež
*****
Sporočil: 630


« Odgovor #146 : nedelja, 26.04.2009 : 19:40:24 »

Lahko pa povem v cem je fora - da se po vsem forumu, sploh pa v kotičku zavetišče horjul hordno napada vsakega, ki se drzne bit neveden ali prevec cmokast in ijast in ajast ali pa (o ti groza, kakšen izmeček) celo nesramen. Fora je, da me moti odnos "delaj tako kot recem in ne tako kot delam". Fora je, da se spljuva bogega reveza, ki se je vceraj prijavil na forum in danes napisal "iiii, kok so lustni", se mu napise skoraj, da je kreten najvecje vrste, in ob naslednji pocukrani slikici iste osebe napišejo "joooooj, kaki cmokci, jst bi melaaaaaaa....!". 

Fora je, da se tuli na glas kolikor se lahko "delali bodo do pičice zakona natančno", po drugi strani pa "zakon ni popoln in se ga ne splača držat vedno". Oziroma si celo idiot, če se ga.

Fora je, da so vsi drugače misleči javno (ali ne) označeni za debile, pa če je podlaga za to ali ne. Če se kasneje izkaže, da prva presoja ni bila pravilna, se pač reče "Fajn, da ti je potegnilo. Oprosti, ker si nas (ti) razumel narobe.


Hehe, pridna je zelo dobro povzela bistvo marsikaterega dogajanja tule.
Logiran
muriceva
novinec
*
Sporočil: 17


WWW
« Odgovor #147 : nedelja, 26.04.2009 : 19:46:28 »

Ne ne bi se. Zakaj? Ne maram kreganja.


Imam tak občutek po večih prebranih temah, kjer tudi ti pišeš.

Po domače povedano se mi zdi da rada delaš "zgago".

Pa brez zamere.
Logiran
Teski
odvisnež
*****
Sporočil: 810


« Odgovor #148 : nedelja, 26.04.2009 : 20:06:38 »

Hm, jaz tudi ne vem, zakaj se kregate, če se tako pridna in ostali strinjate (strinjamo) s tem, da so ta dejanja obsojanja vredna. Kolikor sem razumela, se ne strinjate le v tem, ali je vsak, ki tako dejanje stori "kreten" ali ne.

A ima smisel klasifikacija tega?

Pomembno je to, da se taka dejanja prepreči in nastala kaznuje. Če je človek "kreten", ker je neveden oz. kakorkoli nečesa ne zna, ve oz. ne razume, je sigurno razlika, kot če je zato, ker je žleht. Dejanje je na žalost mogoče isto in ima isti rezultat in vsekakor zbuja enako jezo in obsojanje ter seveda zahteva kazen (vsaj po mojem).

Je pa za preprečitev takega dejanja običajno pri prvem primeru (nevednost, slabša stopnja dojemanja določenega posameznika, itd) "izobraževanje" lahko rešitev, pri drugem primeru (ko je človek žleht) pa običajno nič ne pomaga in tak je sigurno bolj nevaren...

Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #149 : nedelja, 26.04.2009 : 20:25:25 »

Zato pride do prepira, ker je težko prenesti, da nekaj rečeš in se drugi odzovejo tako, da ti je povsem jasno, da te niso razumeli. Potem poskušaš razložiti še enkrat, pa še drugače, da bi vendar slišali tisto, kar si res hotel povedati, ne pa da se obešajo na kakšno morda neposrečeno izbrano besedo.

Še iz oči v oči prihaja do nesporazumov, kaj šele takole, ko eden drugega večinoma spoznavamo samo preko postov.

In da si kdo samo na osnovi napisanih komentarjev dovoli posplošeno označiti značaj drugega, se mi zdi nesprejemljivo.
Logiran
Strani: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines