mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 06:32:05

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48541 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #150 : torek, 28.04.2009 : 18:30:23 »

Sem sla prebrat tole temo od zacetka do konca. Zanimiva tematika ni kaj in vendar je epilog cele zgodbe prav poucno za kozlat.
1. del: Nevednezi so pac nevednezi, kar se jim mora oprostiti oziroma jih je treba pouciti na miroljuben nacin, ne glede na to, da so zaradi nevednosti do smrti sestradali macje mladice. Tisti, ki se s tem ne strinjajo... enostavno nimajo prav  Roll Eyes Moje skromno in ponizno mnenje je, da je ta druzba ali tako zelo degenerirana, da vedno vec posameznikom niso jasne niti najosnovnejse stvari, ki nas ohranjajo pri zivljenju ali pa...  Angry  (rozice sadim  Roll Eyes )
2. del: cela zalostna zgodba je bila (spet) nekomu prav fajn podlaga za jokcanje kako se na tem forumu - verjetno pa tudi drugje - deli na te in one, osnovni dogodek pa je pri tem le sredstvo in ne bistvo.

Hja, zadeva je dobila prav politicen pridih. Saj ni vazno koliko jih je pocrkalo, vazno je koga se uposteva in koga ne, kdo si zasluzi lovorike in kdo bi moral ponizno skloniti glavo. Bruh!!
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Vixen
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.804


« Odgovor #151 : torek, 28.04.2009 : 18:38:16 »

Drejči, jaz temo spremljam že od prvega posta dalje in lahko k tvojim ugotovitvam dodam samo še to, da je na sedmi strani (govori na pamet!) težko odgovarjat izključno na zadeve, ki so se dogajale na prvi strani, ker vsi, ki temo redno spremljamo, nekako podzavestno (mogoče narobe?  Huh) računamo na to, da aktivno sodelujoči v temi vsaj preberejo napisano do takrat, ko oddajo svoj post.
Drugače pa - moj podpis.

5ra
Logiran
vixi
midi
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 938



WWW
« Odgovor #152 : torek, 28.04.2009 : 22:35:09 »

Ravno prav me danes boli srce, da bom podala še svoje mnenje, čeprav tistim, ki jim je namenjeno ne bo koristilo, ostalim pa so zadeve popolnoma jasne in jih ne rabim še jaz razlagat.

Rada bi karikirala nekaj:
Telefonski pogovor a)
Gospod veterinar/gasilec/policist/mama/soseda/gospa Polona... Imam par mačjih mladičev brez mame, smo jih hranili nekaj časa pa vse takole, pa se skoz derejo, pa smo jim dali še zvečer za jest, zdaj so začeli pa kr umirat. Pa vse smo naredil za njih, še v hišo smo jih prnesli. Vse vemo, ampak jest mam vsega tega zadost, kam jih damo zdej? A lohk u petek, ker sem hčeri dovolila,ta pamž se je čist navezal nanje, da jih ima lahko do takrat če bo popravla matematko. In to popoldan, ko pridemo iz službe...

Telefonski pogovor b)
Gospod veterinar/gasilec/policist/mama/soseda/gospa Polona... Ravnokar so mačji mladički ostali brez mame... Drama! Kaj naj naredim? Najbrž pijejo mleko ker so videti brez zob - a naj kupim alpsko 3,2 ali lahko mleko 0,5? Pa katero dudo? A tisto navadno ali tisto anatomsko, al kaj? V bistvu, a obstaja kaka ustanova za mačje dojenčke kamor jih lahko dam, ker veste jaz pa o mačkah res nimam pojma, vem samo, da bi kupile whiskas...


Oboje je precej omejeno in zelo karikirano in oboje se zgodi leta 2009. Obe osebi sta nevedneža, ne nujno po svoji krivdi, le da eden svojo nevednost prizna in išče pomoč za težavo na katero je naletel, drugi pa je prepričan, da zna vse, sploh ker mulc za hrbtom toči solze in najeda, da bi rad majhne mucke.

Zame osebno je kriminal biti tepec a) kategorije in v tem duhu še vzgajati svoje otroke. Prepričana sem da tepec a) kategorije ni v nobeni fazi pripravljen reči - o šit, kaj sem naredil/a? Prepričana sem, da mu/ji ta šola ne bo nič dala, je pa pripravljen na vprašanje - ja madonca kaj si pa mislil/a!? - odvrniti - pa dobr kaj vsi tolk morite sej so samo navadni mački. Smo se razumeli, da v ta becirk sodi dotična gospa in njej podobni?

Rada bi seveda upala, da tepec b) kategorije ne naleti na vsevedno sosedo kategorije a), ki mu svetuje kravje mleko 0,5 in če že, bi rada upala, da se obrne na drugo mnenje, ker soseda ne ve katera duda je bolj primerna cicibanova ali nukova... Mislim, da je iz tega razvidna moja vera v ljudi in priznavanje nevednosti.


Nikarte na ta post preveč odgovarjati, se ne zatikati v detajle in naj ne bo razlog za nadaljno razvijanje polemike. Tole sem napisala še v n-ti obliki za tiste, ki lažje berejo stripe kot pisano besedo, v upanju, da bodo razumeli kje je težava. Težava je namreč v egu, pa naj gre za samo oklicane vsevedneže pri mačkah, psih, zlatih ribicah, diagnozah ali pri avtomobilih.
Na željo tudi narišem in pobarvam.

Upam tudi, da je iz napisanega razvidno da sem besna in da se mi kozla (bravo Drejči, za oba dela) ob celi zadevi.
Logiran

binulja
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.446


Ben


« Odgovor #153 : sreda, 29.04.2009 : 15:55:51 »

Na željo tudi narišem in pobarvam.

Meni, meni!  Cheesy Cheesy Cheesy Obljubila si, te držim za besedo Cool
Logiran

Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #154 : četrtek, 30.04.2009 : 09:26:18 »

Lahko pa povem v cem je fora - da se po vsem forumu, sploh pa v kotičku zavetišče horjul hordno napada vsakega, ki se drzne bit neveden ali prevec cmokast in ijast in ajast ali pa (o ti groza, kakšen izmeček) celo nesramen. Fora je, da me moti odnos "delaj tako kot recem in ne tako kot delam". Fora je, da se spljuva bogega reveza, ki se je vceraj prijavil na forum in danes napisal "iiii, kok so lustni", se mu napise skoraj, da je kreten najvecje vrste, in ob naslednji pocukrani slikici iste osebe napišejo "joooooj, kaki cmokci, jst bi melaaaaaaa....!". 

Fora je, da se tuli na glas kolikor se lahko "delali bodo do pičice zakona natančno", po drugi strani pa "zakon ni popoln in se ga ne splača držat vedno". Oziroma si celo idiot, če se ga.

Fora je, da so vsi drugače misleči javno (ali ne) označeni za debile, pa če je podlaga za to ali ne. če se kasneje izkaže, da prva presoja ni bila pravilna, se pač reče "Fajn, da ti je potegnilo. Oprosti, ker si nas (ti) razumel narobe."


Midva pa sva novinca na forumu (midva zato, ker pod tole ime piševa tako moj dragi kot jaz), vsaj kar se pisanja tiče, spremljala sva ga že veliko prej. Bi pa glede zgoraj napisanega rekla tole. Res je, da na forumu velikokrat hordno napadejo omenjene novince z iiiiiiii, in a in zaljubljenostjo na prvi pogled in tiste, ki imajo včasih osnovna vprašanja. In čeprav je mogoče sprva malo šok prebrat nekaj takšnega, če se vprašaš kaj je vzrok, postane stvar kristalno jasna.

Ko ti v zavetišče pripeljejo že ta 100tega psa, ki ga je nekdo vzel zato ker je bil majhen in iiiiiiiiiiiijas in cortkan in potem, ko se je izkazalo, da stvar zraste in potrebuje skrb, ni bil več tako ljubek in majhen in zato ni več zaželjen verjetno postaneš alergičen.
Prav tako je na forumu to, sicer mogoče malce grobo, pa vseeno zelo očitno, tudi večkrat razloženo. Prav tako je ta "horda" tudi popolnoma zmožna priznati svojo napako, če se za osebo na nasprotni strani izkaže, da je ena tistih, ki iz svoje začetne nevednosti pripravljena zrasti.
(samo primer)
http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,27885.0.html



Če vas ta "horda" tako zelo moti in ste tako zelo proti njej, se vam zdijo njihovi nasveti in smernice tako zelo ogabne, zakaj potem sploh sodelujete na tem forumu?

Zelo očitno je, da nikoli niste imeli namena zagovarjati ljudi, ki so pustili umreti mala mucka in to kar počnete je ubistvu točno to, za kar obsojate omenjeno hordo. Napadate na vsakem koraku (pa čeprav se v bistvu strinjate s stvarjo) kontrirate iz principa, kjer je le mogoče, čeprav sami pravite, da stvar obsojate, potem pa lovite ljudi na besedah, ki se vem zdijo nepirmerne. Seveda ima lahko vsak svoje mnenje, samo s katerim mnenjem, glede skrbi za živali se pa strinjate, pa da je v svojem BISTVU tako zelo drugačno?


Kar se pa tiče Smetke in njenega čudodelstva - res je, da bi marsikdo lahko, da bi marsikdo zmogel, samo da se večini ne da. Večina preprosto ni pripravljena in raje stvar prepustijo Smetki in tistim nekaj ljudem, ki voljo za to imajo in so pripravljeni žrtvovati svoj čas in vztrajati do konca. Ker je pač lažje, ker je težko neštetokrat ponoči vstati... To pa še ne pomeni, da si prav zaradi tega, Smetka in njej podobni ne zalužijo vse pohvale in spoštovanja.

Ne vem pravzaprav čisto natančno glede česa se prerekate. Tema je namenjena teoleranci do nevednosti. Nevednosti, kakršnikoli že, nihče ne bi smel  preveč prizanašati in tolerirati, sploh pa ne v današnjem času, ko je dostop do informacij tako zelo enostaven (pa s tem ne mislim le interneta). S toleriranjem nevednosti jo le spodbujamo, ker ima potem vsak izgovor - oh, nisem vedel. In potem ljudje zavržejo žival, ker niso vedeli, da bo toliko dela z njo, zavržejo mačko, ker niso vedeli, da ne ubogajo ukazov, posekajo drevesa za hišo in hišo prekrije plaz zemlje, ker niso vedeli, da jo korenine držijo na pobočju...

In čeprav na precej oster način, "horda" na tem foumu prakticira prav to - skoraj nično toleranco do nevednosti. Forum je namenjen psom in mačkam. In vsi se strinjamo, da mora vsak vedeti v kaj se spušča, še preden si enega od omenjenih omisli.

Ko pogovor ni v živo, je včasih težko oceniti dejanske namere nekega stavka in lahko pride do nesporazumov. Res je, da so napadi včasih zelo ostri in  napadeni potem tudi tako odreagira, pa vendar, se pri tistih, ko so prišli po konstruktiven nasvet, pogovor ipd. stvari slej ko prej razjasnijo. V nasprotnem primeru tu ne bi bilo nikogar, ki bi pisal in izražal svoje mnenje. Mogoče bi bilo dobro predvsem pri novincih vsaj od začetka ubrati bolj izobraževlen ton, kot pa direkten napad, samo verjamem, da so nekateri, ki navidez brez haska že ne vem katerič razlagajo eno in isto že rahlo utrujeni.





Logiran
kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #155 : četrtek, 30.04.2009 : 10:27:52 »

Lahko pa povem v cem je fora - da se po vsem forumu, sploh pa v kotičku zavetišče horjul hordno napada vsakega, ki se drzne bit neveden ali prevec cmokast in ijast in ajast ali pa (o ti groza, kakšen izmeček) celo nesramen. Fora je, da me moti odnos "delaj tako kot recem in ne tako kot delam". Fora je, da se spljuva bogega reveza, ki se je vceraj prijavil na forum in danes napisal "iiii, kok so lustni", se mu napise skoraj, da je kreten najvecje vrste, in ob naslednji pocukrani slikici iste osebe napišejo "joooooj, kaki cmokci, jst bi melaaaaaaa....!". 

Fora je, da se tuli na glas kolikor se lahko "delali bodo do pičice zakona natančno", po drugi strani pa "zakon ni popoln in se ga ne splača držat vedno". Oziroma si celo idiot, če se ga.

Fora je, da so vsi drugače misleči javno (ali ne) označeni za debile, pa če je podlaga za to ali ne. Če se kasneje izkaže, da prva presoja ni bila pravilna, se pač reče "Fajn, da ti je potegnilo. Oprosti, ker si nas (ti) razumel narobe."
Pridna, dober povzetek.
Kljub temu, da se večkrat razmišljam drugače kot ti (kar se tiče tvojega pisanja na forumu), pa si tukaj zadela žebljico na glavico. Brez dlake na jeziku, moram rečt.
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #156 : četrtek, 30.04.2009 : 21:00:49 »

Houdini, hvala za tvoj (vajin) zadnji prispevek k tej temi. Z veseljem sem ga prebrala in se v celoti strinjam s tvojim (vajinim) mnenjem. Smiley

Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #157 : petek, 01.05.2009 : 14:28:34 »

Pridna ima seveda povsem prav. Hordno napadanje je na tem forumu bolj izrazito kot drugod, v temi Horjul pa še posebej. Kar se mene tiče je negravžno, vendar ga jemljem kot značilnost te teme. Če moderatorjev ne moti nesramnost in enoumje, mene tudi ne. Prepričana sem sicer, da deluje odbijajoče in da gre marsikdo prav zaradi tega po žival  drugam. Sama si nikakor ne bi privoščila takega odnosa, če bi želela oddajati živali. Selekcije ne bi delala na podlagi tega kaj kdo napiše in kako se odzove na prepotentne vsevedneže. Ko sem še kdaj pa kdaj oddajala kakšnega psa, sem bila ZELO tolerantna do nevednosti - če se je bil dotični pripravljen učiti. In sem imela ničelno toleranco do vsevednežev, ki niso bili pripravljeni upoštevati mojih navodil.
Kakorkoli, vsak ima svoj sistem in če se s strupenimi komentarji odbije neprave in privlači prave posvojitelje, potem je vse OK, mar ne.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #158 : petek, 01.05.2009 : 14:50:53 »

Lanabela, dobro napisano. Nekako tako tudi sama razmišljam.

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #159 : petek, 01.05.2009 : 14:51:44 »

Pa s tem kar je napisala Pridna v citatu ostalih...
Logiran
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #160 : petek, 01.05.2009 : 15:46:38 »

Lanabela,
me prav zanima kako bi bila ti tolerantna do osebe od katere bi v roke dobila povsem sestradanega zadnjega mladica iz celega legla in bi ob tem vedela, da sta zaradi sestradanosti preostala dva ze sla rakom zvizgat in seveda ob vedenju, da se je znanje skrbnice koncalo pri dejstvu, da jim je vcasih dala jesti celo 2x na dan in ji na pamet ni padlo, da bi morda koga vprasala kako in kaj. Se sedaj pa mi ni jasno zakaj je v luft skocila forumovka pridna, saj nikjer ne najdem, da bi kdo njo (vsaj javno ne) povezoval s to zalostno zgodbo. To si lahko razlagam le tako, da je nasla majhno luknjo, ki jo je izkoristila za pljuvanje in jokcanje kako se tukaj deli na te in one.

Morda pa je na drugih forumih tak mir zato, ker Polona ne hodi tja drugim zdrahe delat in pametovat kako bi taisti morali delati in se obnasati do nje, kot to pocno nekateri na delu foruma, ki je namenjen Horjulu.  Wink Po moje ima Polona prevec dela z zapuscenimi zivalmi, da bi ji kaj taksnega prislo na misel.

no, zdaj pa recte kako lepo sem to povedala  Grin Grin
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #161 : petek, 01.05.2009 : 15:48:17 »

Jaz v bistvu sploh ne razumem več, za kaj ali pa proti čemu se določena društva zavzemajo / borijo.
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #162 : petek, 01.05.2009 : 15:54:26 »

Jaz pa ne razumem več, o čem tu sploh razpravljamo  Huh
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #163 : petek, 01.05.2009 : 16:07:21 »

Dejstvo je, da če so bili dudarji sposobni ob popolnoma neprimerni oskrbi preživeti nekaj dni, so morali biti ob najdbi v dobrem stanju. Mislim, da potem sploh ni vprašanja, kdo je kriv za njihovo smrt. Ne vem, no.
Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #164 : petek, 01.05.2009 : 16:13:32 »

Jaz se nanašam izključno na citat od pridne in razmišljanje Lanabele. Kako in zakaj se je pa debata začela pa ne vem in mi glede na nit debate, niti ni pomemben konkretni primer, ker se mi zdi, da z njim nima veze (več).

Sicer pa nobena nevednost ni opravičilo za kršenje zakonov! Napisanih (pred zakonom) in "moralnih" (pred ljudmi). Tu iz moje strani ni tolerance.
Logiran
Strani: 1 ... 6 7 8 9 10 [11] 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines