mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:25:17

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48567 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Drejči
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.862



« Odgovor #165 : petek, 01.05.2009 : 16:21:58 »

AngSeter, daj preberi vsaj prvi dve strani te teme in ne le zadnja dva posta. Me res zanima kako je kaj s tvojo toleranco do nevednosti v konkretnem primeru.
Logiran

Moj cilj v zivljenju je...
...biti enako dobra, kot moji psi mislijo, da sem.

Nekateri pravijo, da sem pasja. Prav imajo.
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #166 : petek, 01.05.2009 : 16:28:27 »

Jaz se nanašam izključno na citat od pridne in razmišljanje Lanabele. Kako in zakaj se je pa debata začela pa ne vem in mi glede na nit debate, niti ni pomemben konkretni primer, ker se mi zdi, da z njim nima veze (več).

Hm, tole pa je izjava! Samo, da se debatira, čeprav ne veste o čem. In, ja, popolnoma ste skrenili s teme.

Vendar JE pomembno o čem naj bi debata šla, saj je ugasnilo dvoje komaj začetih življenj zaradi nevednosti.

In NE, v tej temi se ne pogovarjamo o oddajanju živali niti ne o napadanju (hordnem ali drugačnem), pljuvanju itd. drugače mislečih.

Meni se ne zdi, da je slednje na tem forumu problem, se mi pa zdi problem, da mnogi uletijo s popolnoma neprimernimi pripombami. In če so le-ti potem "prizemljeni" po hitrem postopku, je to njihov problem, ne problem tega foruma.

Torej, če kdo želi razpredati o primernem oziroma neprimernem pisanju na forumu, bi to verjetno sodilo v drugo temo. Wink

Logiran
AngSeter
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.679


WWW
« Odgovor #167 : petek, 01.05.2009 : 16:32:10 »

Sem na hitro preletela... Če prav razumem, so mladički poginili zaradi lakote.

Mladiče je sprejela in s tem prevzela odgovornost zanje in za njihovo dobrobit. Tu ni kaj dosti tolerance...  Undecided
Edina pozitivna zadeva je recimo, ker se ni obrnila stran, ampak kaznivo je pa oboje po moje.

Če se sprejme žival, se mora vedet kako se zanjo skrbi. To se tako na lahko jemlje, da je groza!


Vis in nox, naslov teme je toleranca do nevednosti. To je dokaj splošna zadeva in to kar je bilo napisano na zadnji strani čisto paše pod ta naslov, se ti ne zdi?
Logiran
vis in nox
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.797


« Odgovor #168 : petek, 01.05.2009 : 16:39:43 »

Vis in nox, naslov teme je toleranca do nevednosti. To je dokaj splošna zadeva in to kar je bilo napisano na zadnji strani čisto paše pod ta naslov, se ti ne zdi?

No, prav, ampak mislim, da smo v tej temi dokaj soglasni, da nevednosti ne moremo tolerirati. Zakaj potem kar naprej zahtevate (nekateri), da naj to počnemo? Roll Eyes
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #169 : petek, 01.05.2009 : 16:46:46 »

Meni je poginil prvi dudar zaradi nevednosti. Hranila sem ga, na veterino sem ga peljala, bila z njim... Ampak takrat ni bilo interneta, ni bilo veterinarjev, kot jih imamo zdaj, ni bilo Smetke in njej podobnih ljudi. Še mobitelov ni bilo. Hranila sem ga redno, ga čistila... Oživljala sem ga... Nihče mi pa ni vedel ali znal povedati, da ga moram masirati, da se bo tudi iztrebljal.
To je bila nevednost, saj nisem poznala nikogar, ki bi s tem imel izkušnje, na veterini pa so mi rekli, da je vse v redu...
Ampak danes, ko ima vsak mobitel in lahko prekliče vse znance, prijatelje...., ko imamo skoraj vsi internet in ko imamo zavetišča, veterinarje... Mi pa to ni jasno, res ne.
Še posebej mi pa ni jasno zaradi tega, ker je ista oseba, ko so se začele težave (pogin enega od mladičev) vedela, na koga se obrniti.
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #170 : petek, 01.05.2009 : 16:49:16 »

V konkretnem primeru, s katerim se je začelo sploh ni šlo za neznanje ampak za malomarnost. Naslov teme je Toleranca do nevednosti in na to se nanaša moje sporočilo. In prav nič se ne oddaljujem od naslova teme.

V konkretnem primeru ga je ženska polomila in bo plačala - sploh ne vidim kakšna toleranca do nekega kao neznanja bi bila v tem primeru potrebna ali nepotrebna.

Polona pa v svoji temi dopušča tak način komuniciranja kot ji je drago, in prav je tako. Če hordno pljuvanje po novih in nerodnih in nesimpatičnih koristi živalim in zmanjša naval bolj ali manj neprimernih posvojiteljev še toliko bolje.

Če si je Pridna našla luknjico za jokcanje sploh ni pomembno. Pomembno je, da ima prav.


Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #171 : petek, 01.05.2009 : 17:11:56 »

Vidim, da odkrivate toplo vodo in da nekaterim pac se vedno (ali pa vedno znova) nekaj ne ustreza. Nekaj na tem forumu, nekaj v meni, nekaj v Zavetiscu Horjul, nekaj v Poloni ... Dopolnite tisti, ki ste si tukaj dovolili pisariti o tem forumu, ceprav je za to clanom na voljo rubrika "mnenja".

In, ne govorimo tukaj o toleranci do tistih, ki pridejo kaj vprasat na kaksen del foruma, ali o toleranci do PMS-ja kaksne posamezne uporabnice, temvec o toleranci do nevednosti v povezavi z zivljenjskimi zadevami. Konkretno je tema startala o toleranci do nevednosti, ali se dudarskega macka fotra enkrat ali veckrat na dan, kasneje pa se ali je dudarski macek ustrezna igraca otroku - oz. oboje je povezano - nekdo je vzel tri dudarske macke in jih dal za teden dni otroku v oskrbo, medtem je en mladic zaradi shiranosti poginil, drugi je zaradi istega razloga poginil v zavetiscu.

Pridna je sicer na zacetku vodila debato o tem, da nekateri ne vedo, da je treba dojencke fotrati veckrat na dan, se vmes zapletla tako, da razen nje in morda se dveh nihce ni vec vedel, kaj jo tisci in je bilo najbolj prirocno kar v to temo zavit se toleranco do vsega, kar pade na pamet. In zdaj nekateri hitite izkoriscat njeno pisanje za komentarje o toleranci do novincev na forumu. Hm ...

Ne, ne govorimo tukaj o toleranci do istospolnih porok, pa do brezdomcev, pijancev ali polpismenih, kot tudi ne do moje ali Polonine slabe ali dobre volje na praznicno jutro, temvec o tem, ali lahko toleriramo "nevednost" (jaz bi raje rekla brezbriznost), ki prinasa smrt nekega zivega bitja.

Lanabela, zal za tebe ne morem napisat v naslov teme 5 stavkov razlage, kaj vse nosi naslov in cesa ne, se posebej, ce gre za delitev teme. V nekaterih temah se derete, da so skrenile s tecajev, v tej je prirocno pograbit prvo priloznost, da razlagate mnenje o hordnem pljuvanju, za katero vas nihce ne sprasuje. Posebej v tej temi ne.

Le kako se ne oglasis v temah, kjer pa res svinjsko pljuvam (jaz osebno) po vseh novincih, ki pridejo po pasje ali macje ljubice ali ljubcke?
No, saj v resnici me ne zanima in ne nameravam nadaljevati te debate v taksni smeri. Ce se bo se odvijala, gre v arhiv.
Logiran

Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #172 : petek, 01.05.2009 : 17:29:33 »

Samo še tole:
nevednost ni enako brezbrižnost ali malomarnost
Jana - saj me včasih srbi, da bi kaj napisala, ampak na svojem forumu lahko pljuješ kamor hočeš in kolikor hočeš.
Iz enakega vzroka se (skoraj nikoli) ne oglasim, ko se vrši kakšno dretje po horjulskih temah.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #173 : petek, 01.05.2009 : 17:39:48 »

Zelo dobro vem, da je brezbriznost ali malomarnost nekaj drugega od nevednosti.
Se enkrat, zacelo se je o nevednosti, ali je treba mladice (macje ali ce hoces cloveske) fotrati vec kot enkrat na dan. Po napisanem v nadaljevanju ni slo vec za nevednost, temvec za skrajno brezbriznost (po moje). Naslov teme je ostal.

Lanabela, pises o plutju ali pluvanju?
Logiran

Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #174 : petek, 01.05.2009 : 17:50:27 »

In, ne govorimo tukaj o toleranci do tistih, ki pridejo kaj vprasat na kaksen del foruma, ali o toleranci do PMS-ja kaksne posamezne uporabnice, temvec o toleranci do nevednosti v povezavi z zivljenjskimi zadevami. Konkretno je tema startala o toleranci do nevednosti, ali se dudarskega macka fotra enkrat ali veckrat na dan, kasneje pa se ali je dudarski macek ustrezna igraca otroku - oz. oboje je povezano - nekdo je vzel tri dudarske macke in jih dal za teden dni otroku v oskrbo, medtem je en mladic zaradi shiranosti poginil, drugi je zaradi istega razloga poginil v zavetiscu.

Pridna je sicer na zacetku vodila debato o tem, da nekateri ne vedo, da je treba dojencke fotrati veckrat na dan...

Vse skupaj je že prav absurdno.
V današnjem času še kdo ne ve, da je treba VSE dojenčke (človeške in živalske futrat z njim primerno hrano in to (bolj ali manj) pogosto???)? A se hecate ali se delate norca iz samih sebe?
Poznamo, ja, v tem svetu na milijone ljudi, ki od daleč niso videli nikoli TV, slišali radia, brali interneta, pa je to povsem jasno.
Vsak normalen človek, pa tudi če nima niti enega leta OŠ ve, da dojenčki rabijo oskrbo. Če komu, ki je kako ful izobražen, to ni jasno, potem ... ne vem, kdo. Nekdo naj mu pač pomaga ali pa naj si sam poišče pomoč. To je absurdno!
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #175 : petek, 01.05.2009 : 20:18:09 »

Ne morem, da se ne bi oglasila.  sram

Nevednost ali nadutost, to je zdaj vprašanje.

Verjetno imate nekatere med vami tudi otroke. In resno dvomim, da se njihove nevednosti lotevate z obtoževanjem in zgražanjem. In to je to, kar se mi zdi, da poskušata pridna in čenča dopovedati.


"Mačice so hoteli pripeljati šele v petek"... ne pove nič o tem, ali je človek zloben ali pravzaprav čisto dobronameren.

1. Halo, zevetišče? EnaNika tukaj. Našla sem tri mačice, kaka 2 tedna stare. Prosim, svetujte mi, kako naj jih negujem, da bodo dočakale petek, ker jih prej nikakor ne morem pripeljati k vam.

2. Halo, zavetišče? EnaNika tukaj. Našla sem tri mačice, kaka 2 tedna stare. Otroci bi se še malo poigrali z njimi, ko so tako luštne, potem pa vam jih v petek pripeljem; do takrat se bodo otroci že naveličali.

Je kar nekaj razlike, se mi zdi. In za konkretni primer je bila razlika pojasnjena šele nekje sredi te teme in lahko seveda zelo spremeni prvotno ustvarjeno mnenje.

Enako kot Lanabela imam tudi jaz do nevednosti zelo visoko toleranco. Ker vem in priznam, da tudi sama pogosto "bolujem" za nevednostjo. Ker vem, kot je že pridna povedala, da mnogo ljudi ne obvlada niti osnovnejših zadev kot je nega mačjih dudarjev. Ker nevedneža (tudi svoje otroke) najprej poučiš, šele potem, če vidiš, da noče (ne, da ne more), pa grajaš.

Vsevednosti, nadutosti in igranja boga pa ne maram, jih pač sprejemam po načelu "tudi slabi ljudje očitno morajo biti, saj sicer ne bi vedeli, da so drugi dobri".
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.296


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #176 : petek, 01.05.2009 : 20:50:29 »

enaNika, povsem dobronamerno in skrajno tolerantno vprasanje:

Ti deluje tole:

Pred nekaj dnevi najdeni trije mačji dudarji, stari cca 14 dni, najditelji so javili danes. Imeli so željo, da jih obdržijo do petka  Huh. Eden je poginil, ga nisem uspela niti videt. Drugi je poginil deset minut po sprejemu. Tretji je živ in ga nameravam takega tudi obdržati.

http://www.youtube.com/watch?v=RQwMUYruil8&feature=channel_page

in tole

Pozabila napisat: hranili so jih "včasih tudi dvakrat na dan". Evo, šolski primer ideje: "Muca za vsak žep". Poginil je izključno zaradi popolne shiranosti.

kar sta prvi dve sporocili (in ne na sredini teme, kot pises), na kateri se navezuje ta debata, kot tekst, ki pravi, da je kdo spraseval, kako se oskrbi in neguje macje dudarje in so dudarji shirali zato, ker se na drugi strani ni nihce oglasil in ponudil nasvete in pomoc, oz. nihce ni hotel pomagati?

Tudi jaz nimam pojma o macjih dudarjih in sem zagotovo nevedna, vendar v primeru najdbe ne bi nikakor cakala nekaj dni, da bi mi pocrkali, potem pa poklicala pomoc. Ce pozabim razlog (ta je nakazan ze v zgornjem citatu, torej v prvem sporocilu, razlozen pa res na 4. strani te teme), zakaj so sploh ostali pri hisi in je moral najprej eden poginiti, da se je iskalo pomoc.

Najbrz bo najbolje, da gre tema v arhiv, saj samo tu in tam se kdo opazi, kaj je bilo tukaj prej - kura ali jajce, in nazadnje bomo zaradi povrsnega branja posameznikov nekateri oznaceni za vsevedneze, naduteze in bogove.
Logiran

kocka
živim tukaj
***
Sporočil: 7.518


« Odgovor #177 : petek, 01.05.2009 : 21:03:16 »

Hja, čisto tehnično ločevanje tele teme:
- toleranca do nevednosti v konkretnem primeru poginulega mačjega dudarja in njegovih hudo shiranih bratcev in sestric
- toleranca do nevednih novincev, ki jih forumaši intenzivno naderejo že v prvem postu, s katerim odgovorijo na ˝idiotizme in kretenizme˝, ki jih novinci napišejo
Logiran
helena
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.295


WWW
« Odgovor #178 : petek, 01.05.2009 : 21:08:45 »

Lanabela, enaNika in Vam podobni se boste pač celo življenje ukvarjali s toleranco do nevednosti.

Mi, ki se z živalmi in z mnogimi "nevedneži" ukvarjamo vsak dan v velikih količinah ločimo "nevedneže"na tiste, s katerimi se ne splača ukvarjati niti sekundo, na tiste v katerih je nekaj dobrega potenciala in na tiste  nekje vmes.
In Vi, ki ste tako zelo tolerantni imate očitno tudi preveč prostega časa, da se boste ukvarjali z vsemi po vrsti.
In toleranca do takih, katerih "nevednost" pelje dve mali muci v mučno, bolečo smrt je vse prej kot smiselna zadeva.
Vi pa kar tolerirajte in izobražujte in še kaj, Mi imamo ta čas kaj bolj smiselnega za počet.
Recimo, jaz grem zdajle nafutrat štiri dudarje in še vse ostale, ki so lačni.
Vi pač ta čas tolerirajte nevedneže (v tem primeru kretene).
 
Logiran
Skuiki
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.758


« Odgovor #179 : petek, 01.05.2009 : 21:09:22 »

Pred nekaj dnevi najdeni trije mačji dudarji, stari cca 14 dni, najditelji so javili danes. Imeli so željo, da jih obdržijo do petka  Huh. Eden je poginil, ga nisem uspela niti videt. Drugi je poginil deset minut po sprejemu. Tretji je živ in ga nameravam takega tudi obdržati.

Meni se zdi že od začetka ključno predvsem tole, da so imeli željo, da jih obdržijo do petka.

Vedeli so, da ne bodo sami poskrbeli zanje, da jih bodo obdržali samo par dni in potem njihovo oskrbo
in iskanje doma prepustili nekomu drugemu.

Kasneje je bilo tudi podrobneje pojasnjeno zakaj: ker je mama obljubila otroku.
Logiran
Strani: 1 ... 7 8 9 10 11 [12] 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines