mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 03:21:57

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Dol
Natisni
Avtor Tema: Toleranca do nevednosti  (Prebrano 48540 krat)
0 članov in 2 gostov pregleduje to temo.
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #90 : petek, 24.04.2009 : 13:54:44 »

Ne nismo na isti valovni očitno. Ker meni podatek, da je nekdo našel mladiča in ga hranil 2x na dan in, ko mu ni uspelo, poklical zavetišče, ni dovolj, da označim človeka za degeneriranega v kakršnemkoli smislu. Mnenje, da naj bodo kaznovani za svoje dejanje (razlog za katerega je pač neznan po prvem postu) se (očitno samo zame) razlikuje od mnenja, da je ta človek hudobnež največje vrste.

Pa kej drugega sem hotla tudi še napisat.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #91 : petek, 24.04.2009 : 14:04:23 »

Eno je futrat mačke, ki so se priteple kdove od kod in so/niso tvoje. Drugo je pa privlečt domov mladiče, ki še ne znajo sami jesti in jih potem pustiti, da shirajo (ali pa pustiti otroku, da jih prinese, potem pa se  ne pobrigati, da zanje tudi pravilno poskrbi). Ko so prišli mladiči v hišo, je bila gospa odgovorna zanje.
Tukaj sploh ne gre za nevednost - če česa ne veš, greš vprašat koga ki ve, recimo veterinarja, lahko greš v knjižnico in kaj poiščeš ali pa pobrskaš po netu. Če sem prav razumela celo štorijo, gre za povsem običajno brezbrižnost in malomarnost. Ne za zlobo, ne za tako ali drugačno motenost, ne za nevednost.
Celo če bi bilo gospe povsem vseeno za mačje mladiče, bi morala ustrezno poskrbeti zanje. Že zaradi otroka. Le kakšen nauk lahko potegne otrok iz takega dogodka?
Logiran
moonbeam
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.289


« Odgovor #92 : petek, 24.04.2009 : 14:05:06 »

Verjetno sem malo prismukjena, toda vse, ki jih poznam, ali zaradi sluzbe, kr tko, pa tudi tistim, ki jih ne poznam, sem zasavila vprasanje, kaj bi naredili s 7 dni starimi macjimi dudarji. Prvi odziv, ne vem. Drugi odziv sam bi jih hranil s kravjim mlekom. Po pogovoru se je videlo, kako so 100% prepricani, da vse vedo in celo mene prepricevali, da je to cisto preprosto, pa ceprav sem jim poskusala pojasnit, da ni to tko enostavno  Lips Sealed. Pa vedo za mene, Heleno, zavetisce in nihce se ni spomnil, da bi mene obvestil,kaj sele sel do veta, ker se itak ne splaca hodit za eno macje bitje, ker jih je tolk zunaj. Tole je vse skupaj eno veliko sranje...
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #93 : petek, 24.04.2009 : 14:06:33 »

Eno je futrat mačke, ki so se priteple kdove od kod in so/niso tvoje. Drugo je pa privlečt domov mladiče, ki še ne znajo sami jesti in jih potem pustiti, da shirajo (ali pa pustiti otroku, da jih prinese, potem pa se ne pobrigati, da zanje tudi pravilno poskrbi). Ko so prišli mladiči v hišo, je bila gospa odgovorna zanje.
Tukaj sploh ne gre za nevednost - če česa ne veš, greš vprašat koga ki ve, recimo veterinarja, lahko greš v knjižnico in kaj poiščeš ali pa pobrskaš po netu. Če sem prav razumela celo štorijo, gre za povsem običajno brezbrižnost in malomarnost. Ne za zlobo, ne za tako ali drugačno motenost, ne za nevednost.
Celo če bi bilo gospe povsem vseeno za mačje mladiče, bi morala ustrezno poskrbeti zanje. Že zaradi otroka. Le kakšen nauk lahko potegne otrok iz takega dogodka?


A ti to mene komentiraš ali samo tako?

Yo, ti pa prosim najprej zrihtaj tisto pred tvojim nosom.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #94 : petek, 24.04.2009 : 14:09:01 »

Oziroma ne samo tako - hotla sem napisat - se vklapljas v temo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #95 : petek, 24.04.2009 : 14:10:18 »

Ne tebe ampak celotno klobaso ki je nastala.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #96 : petek, 24.04.2009 : 14:10:53 »

Ne nismo na isti valovni očitno.

Ne, nismo. In kar se mene tiče, tudi nočem bit na tej valovni dolžini.

Pa kej drugega sem hotla tudi še napisat.

Kdo ti brani? Napiši.
Logiran
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #97 : petek, 24.04.2009 : 14:15:15 »

Yo, ti pa prosim najprej zrihtaj tisto pred tvojim nosom.

Zahtevam uradni odgovor.
Kaj točno naj bi kot občan zrihtala? Hm.. Me prav zanima, glede na to, da nisem včlanjena v  nobeno društvo ipd. Kaj točno Ti zahtevaš od mene?
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #98 : petek, 24.04.2009 : 14:18:01 »

Aja, seveda bi večina probala s kravjim mlekom (ponavadi ga še malo razredčijo). Samo takrat, ko vidiš, da ne gre, da žival hira ali zboli, pa se večini vendarle posveti, da je nekaj ni v redu in da je treba poiskati pomoč.
No saj je omenjeni gospe tudi kapnilo, a žal prepozno. Da bi pomoč (pravočasno) lahko našla, če bi le hotela, pa dokazuje dejstvo, da je zavetišče vendarle znala poiskati.
Logiran
pridna
midi
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.335



« Odgovor #99 : petek, 24.04.2009 : 14:26:39 »

 Huh uradni odgovor? Kaj je to?

Kot občan si dolžna poklicat zavetišče, da je poškodovana žival pred tvojim blokom (ali pač kjerkoli že je). Tega ne zahtevam jst od tebe, ampak kar lepo zakon. Poleg tega pa to veleva tudi tista obča odgovornost o kateri vsi tako radi trobite/mo.
Logiran

Ustvaril sem si svoje mnenje. Prosim, ne zmedite me z DEJSTVI. (neznani avtor)
Yo
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.836


« Odgovor #100 : petek, 24.04.2009 : 14:30:52 »

Huh uradni odgovor? Kaj je to?

Kot občan si dolžna poklicat zavetišče, da je poškodovana žival pred tvojim blokom (ali pač kjerkoli že je). Tega ne zahtevam jst od tebe, ampak kar lepo zakon. Poleg tega pa to veleva tudi tista obča odgovornost o kateri vsi tako radi trobite/mo.

Nazadnje sem imela fajn izkušnjo, sej veš, o kom govorim? Ne, in ne grem še enkrat lovit mačke, za katero se potem moram pregovarjat, kam spada.
Logiran
Desobediencia
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.488


« Odgovor #101 : petek, 24.04.2009 : 14:54:14 »

Aja, seveda bi večina probala s kravjim mlekom (ponavadi ga še malo razredčijo). Samo takrat, ko vidiš, da ne gre, da žival hira ali zboli, pa se večini vendarle posveti, da je nekaj ni v redu in da je treba poiskati pomoč.
Hm, pa spet odvisno v kakem okolju. Še ena varianta je "smo probal pa ne gre, ni to to brez mame mačke in bo crknu". Dohranjevanje, mlečni nadomestek..kaj je to?
Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #102 : petek, 24.04.2009 : 14:58:17 »

Ker meni podatek, da je nekdo našel mladiča in ga hranil 2x na dan in, ko mu ni uspelo, poklical zavetišče, ni dovolj, da označim človeka za degeneriranega v kakršnemkoli smislu. Mnenje, da naj bodo kaznovani za svoje dejanje (razlog za katerega je pač neznan po prvem postu) se (očitno samo zame) razlikuje od mnenja, da je ta človek hudobnež največje vrste.

Brez veze, nima smisla, res.
Logiran

branka
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 8.174


« Odgovor #103 : petek, 24.04.2009 : 15:02:23 »

Ne nismo na isti valovni očitno. Ker meni podatek, da je nekdo našel mladiča in ga hranil 2x na dan in, ko mu ni uspelo, poklical zavetišče, ni dovolj, da označim človeka za degeneriranega v kakršnemkoli smislu. Mnenje, da naj bodo kaznovani za svoje dejanje (razlog za katerega je pač neznan po prvem postu) se (očitno samo zame) razlikuje od mnenja, da je ta človek hudobnež največje vrste.

Pa kej drugega sem hotla tudi še napisat.


Ti imaš pa zelo zelo rada ljudi. Kako ti to uspe v tem času...
Logiran
Mateja4
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 141


« Odgovor #104 : petek, 24.04.2009 : 15:20:17 »

Jaz vas vse po vrsti razumem, ampak se mi zdi škoda, da zapravljate toliko časa in energije za tole uglaševanje različnih valovnih dolžin, ko v bistvu gotovo vse hočete doseči isto za živali, le vaš način je različen, odvisno pač od vsega, kar ste že dale skozi.

Ampak čisto teoretično se strinjam z dvema načeloma: eno je to, da nevednost ne opravičuje napačnih dejanj, drugo pa to, da obsojajmo dejanja, ne pa ljudi.
Logiran
Strani: 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Tema: Toleranca do nevednosti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines