mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
ponedeljek, 29.04.2024 : 04:11:37

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sluzasto blato?
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Sluzasto blato?  (Prebrano 17374 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« : četrtek, 25.12.2008 : 13:08:36 »

Glede na to, da so ravno prazniki bi prosila za pomoč, ker imate že veliko izkušenj s kužki. V petek pred prazniki smo namreč pripeljali domov novega člana 10 tednov starega Shih-tzuja, sicer pasemskega vendar brez papirjev. Dva, tri dni je kakal čisto normalno in je zelo živahen in zdrav kuža. Lastnica je sicer rekla, da ga je hranila s Pedigre briketi in nekim meskom iz Spara ter naj postopoma mešamo druge brikete, če želimo hrano zamenjati saj so baje mladiči občutljivi glede menjave in radi dobijo drisko.

Nasvet smo upoštevali in med pedigre mešali druge brikete, mesek pa smo kupili malo bolj kvalitetnega. Sedaj po parih dneh smo pa opazili, da je blato postlo sluzasto in na začetku še formirano, potem na koncu pa sluzasto in sem pa tja malo primesi krvi. Vse tole kaže na vnetje črevesja, sedaj samo ne vemo kaj lahko je, saj čiste driske zaenkrat še ni in kaka do 3x dnevno. Meska smo ukinili in dobiva samo še pedigre brikete in kakšno žlico jogurta, ki je baje dober za črevesno floro. Če ima mogoče kdo še kakšen nasvet bi lepo prosili, saj do ponedeljka ne dela noben veterinar in močno se bojimo da mogoče ne bi šlo za kakšno kronično vnetje, srčno upam da ima to samo zaradi zamenjave hrane, kaj pa vi menite?
Logiran
Pepsi
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.033



« Odgovor #1 : četrtek, 25.12.2008 : 15:23:45 »

Dežurni veterinarji so dosegljivi 24 ur na dan, vse dni v letu, tudi ob nedeljah in praznikih; vsaj po večjih mestih (ne vem, od kod ste). Storitve so takrat ponavadi 50% dražje, vendar je to še vedno ceneje kot ostati brez psa - kar se v  vašem primeru glede na vse napisano - žal - lahko tudi zgodi.

Psa mora TAKOJ temeljito pregledati veterinar. Predvsem zaradi sluzastega blata s krvjo, ampak tudi zato, ker vas je nekdo krepko nategnil. Noben  pošten vzreditelj mladičkov ne hrani  s Pedigree briketki in "nekim mesom iz Spara", ker je to največje sr...., ki ga lahko psu daš jesti! Še posebej mladičku, ki bi moral jesti res visokokvalitetno hrano. Pedigree in mesek iz Spara pa to ni.

Pomembno: ali je bil psiček dvakrat  cepljen proti kužnim boleznim, kar bi pri starosti 10 tednov že moral biti? In če je bil - ali ste prepričani, da je bil res cepljen ali ima ponarejeno knjižico? Kakšne ima oči, ušeska, kakšno je splošno stanje - če ste to sposobni presoditi kot laiki? Ali ste padli samo na to, da je kuža srčkan in ste ga dobili "pod ugodno" , sicer pasemskega vendar brez papirjev?

Opravičujem se, če moje pisanje izpade grobo. Želim vam  dobro, saj mi je žal psička in žal mi je vas, ki ste očitno nasedli ničkolikokrat ponovljeni zgodbi.

Pokličite dežurnega veterinarja in pojdite na temeljit pregled ŠE DANES. Očitno vam ni vseeno, saj kužka najbrž pozorno spremljate, če ste opazili kri v blatu. Številke klinik in dežurnih mobitelov najdete na internetu, v telefonskem  imeniku, na informacijah - tukaj jih ne smem napisati zaradi pravil foruma, ker bi šlo za reklamo. NE ODLAŠAJTE!
Logiran

A home without a dog is just a house.
(Anonymous)
Zala_
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.180


« Odgovor #2 : četrtek, 25.12.2008 : 15:42:57 »

O jej.  Se strinjam s Pepsi. Dežurni veterinarji so, če jih v vašem kraju ni se pač zapeljite v najbližji večji kraj, kjer brez dvoma delajo če je primer nujen. Tole vsekakor je.
Da o papirjih, Pedigreeju in ostalem ne bi. Upam, da se kmalu pozdravi  Smiley
Logiran
Bea
nekaj malega že vem
***
Sporočil: 158


« Odgovor #3 : četrtek, 25.12.2008 : 17:29:53 »

Je bil kuža že razglisten? Možno, da ima črevesne zajedalce.
Logiran
Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #4 : četrtek, 25.12.2008 : 19:00:55 »

Hvala za nasvete. Sem ravno govorila z dežurnim veterinarjem in meni da zaenkrat še ni nobene panike, vsaj dokler kuža ni apatičen dokler je živahen, je in nima driske ali ne bruha. Dobila sem navodila, da prvo poskusimo z eno dieto, kakšen suh rižek pusti piščanec in kakšen borovničev čaj. Veterinar meni, da je verjetno to res zaradi spremembe okolja in pa seveda hrane in da se telo navadi na novo hrano, ker je pač še tako majhen. Namreč tudi jaz menim, da pedigre ni dovolj dober za mojega kužka, zato tudi menjamo. Močno upamo da je to res to, če pa se stanje ne popravi gremo pa na pregled. Potni list smo dobili zraven, zdej če je ponarejen ne vem, ker se na to res ne razumem, saj nisem iskala nekega vrhunskega legla ampak kužka, ki je te pasme, ne pa da ima nek vrhunski rodovnik ker takega psa si pač ne morem privoščiti in konec koncev tudi ti kužki rabijo nek domek. V potnem listu je ena štampilja cepljenja in sicer za Canine Coronavirus Vaccine in sicer prva doza (žig je vsaj videti pravi) Navodila imamo da se januarja cepimo ponovno in potem spet februarja potem pa enkrat na leto. Kuža naj bi bil tudi razglisten. Bili smo pri tej gospe doma in se mi ni zdela kakšen "nategator" če upoštevamo da ni nek vrhunski reditelj psov, samo njena pasemska psička je imela pač mladičke. Zdej na pogled ima kuža lepe učke malo mokre, vendar nič vnete, repek je lepo zavit nazaj z belo konico, gobček lepo pobit, ne vem pa na kaj bi morala biti še pozorna. Nisem se pa spuščala v detajle, ker sem se zavedala da pač ne kupujem vrhunskega legla. Vsak pa seveda upa da bo kuža zdrav in niti pomislila nisem da kaj ne bi bilo uredu. Hvala še enkrat za nasvete, bomo vsekakor budno spremljali in če slučajno se stanje poslabša ali ne izboljša gremo takoj k veterinarju.
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #5 : četrtek, 25.12.2008 : 19:18:54 »

Šicu nima "pobitega" gobčka, ampak ima kratek gobček. Bela konica na koncu repa ni zahtevana pasemska lastnost, ampak samo zaželena pri dvobarvnih psih. To dvoje nikakor ni kriterij, da je pes res predstavnik svoje pasme.

Kupili ste psa brez znanega porekla: ne morete vedeti, kdo so starši, ne poznate njihovega rodovnika, ker ga nimajo, zato ne morete vedeti, kdo so predniki in kakšno je bilo njihovo zdravstveno stanje. Verjamete lahko samo gospe, ki ima pasemsko psičko - beri psičko, podobno shih tzuju, brez papirjev, brez opravljenih veterinarskih pregledov za pasemske dedne bolezni, brez opravljene telesne ocene in vzrejnega pregleda, kjer bi se ugotovilo, ali psica ustreza pasemskemu standardu in ali je sploh primerna za vzrejo. Ne veste, kdo je oče - tu lahko spet verjamete na besedo tej ženski. Ker ni papirjev, ne morete vedeti, ali sta mogoče oče in mama v tesnem sorodstvu, ker tega tudi ta ženska ne more vedeti. Ker ne pozna porekla svojih psov, ki je razviden samo iz rodovnika.

Odločili ste se za cenejši nakup, kupili mladiča, kjer so leglo hranili s Pedigreejem, parili brez nujnih pregledov za pasemske dedne bolezni in po možnosti še celo v bližnjem sorodstvu (ker oče in mama nimata papirjev), zato da bi privarčevali denar. Veliko srečo vam želim pri nadaljnjem varčevanju. Ker veterinarski stroški znajo biti visoki, sploh pri takšnih nakupih.

Malčku želim, da ne bi imel zdravstvenih težav. Vam pa več pameti v prihodnje.

PS: Pasemski pes je samo pes z rodovnikom.
Logiran
Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #6 : četrtek, 25.12.2008 : 20:45:50 »

Dragi kalsang
Še enkrat poudarjam, da nismo kupovali kužka z rodovnikom, niti iz nekega vrhunskega legla sploh pa sem se obrnila na ta forum s prošnjo za pomoč kako pomagati kužku, ne pa razpravljati o rodovnikih in pasemskih vrstah kužkov. Tudi sama vem da je možnost da te prodajalec potegne za nos . skratka od tebe sem zvedala točno toliko, kot da bi odprla knjigo in prebrala to kar si napisal ti
Nisem vedela da je ta forum samo za vrhunske pasemske pse z rodovnikom kakršnega predvidevam da ga imaš ti ker si tako razgledan ampak tudi za vse ostale kužke ki si ravno tako zaslužijo toplino in ljubezen. Po eni strani hvala bogu da je kuža pristal pri nas, bo imel vsaj vso nego katero mu lahko nudimo in ne bo zavržen samo zaradi tega, ker pač nima rodovnika in vrhunskih staršev ne vem katerih prednikov. Potemtakem bi morali pariti izkjučno samo rodovniške pse, vse ostale pa zavreči. Sedaj pa grem pocrkljat svojega kužka shih-tzuja - nepasemskega, ki je ravnokar prilezel v moje naročje in se vam najlepše zahvaljuje za nasvete kako mu pomagati da bo lepo kakal

lep božični večer vsem
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #7 : četrtek, 25.12.2008 : 21:11:09 »

Pa hvala bogu ste dali zaslužit eni navadni šteparki, da bo naslednjo paritev spet lahko parila psico in jo izčrpavala.

Super, a ne? Res ste dobrega srca. Ker nihče drug pod soncem ne mara nerodovniških psov, samo vi ste taki heroji. Mi smo pa itak navadni zagovedni snobi, a ne?

Ne, nimam nobenega razumevanja za takšne kupce, ker s svojimi dejanje, ki so po njihovem mnenju tako zelo dobronamerna, podpirajo navadne barabe, ki izkoriščajo živa bitja.

In veš zakaj bi lahko to, kar sem napisala, prebrala tudi v kakšni knjigi? Ker je res! In ker so te informacije zato, da kupca vodijo v pravilen nakup.

Pa kar verjemi: vaš pes ni shih tzu, pa čeprav ima belo konico repa. Jebiga, svet je krut. Sploh do psic, ki kotijo kar naprej, do mladičev, ki hirajo šibkega zdravja, ker niso pravilno oskrbljeni, ker jih futrajo s pedigrejem in podobnimi pomijami. Žal je manj krut do takšnih in drugačnih osebkov, ki služijo na ta račun.  Vi jim pa žepe filate.

Pa še nekaj, veterinarske pomoči se ne išče po forumu, ampak pri veterinarju.

Kot sem rekla, vašemu malčku želim čim boljše zdravje in čim lepše življenje, ker si ga zasluži tako kot vsako drugo bitje na tem svetu, pa naj bo z rodovnikom ali ne. Proti njemu in ostalim nerodovniškim ali rodovniškim, zelenim, pikastim, ze belo liso na koncu repa ali ne vem kakšnim že nimam prav nič.

Gospe in vam pa želim še kaj več. Predvsem malo več razgledanosti, da boste enkrat nehali biti škodljivi.

Logiran
majas
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.324


« Odgovor #8 : četrtek, 25.12.2008 : 21:17:32 »

Tobii,
mi smo imeli enake težave pri naši mladički prejšnji teden (pritlikava šnavcerka) - če imaš možnost, pelji mladička čimprej k veterinatju da vzamejo kri - mogoče rabi zdravila. naša se je skoraj sesula. smo tudi čakali predolgo, ker ni bila apatična. potem pa so jo obdržali v hospitalu. briketi morajo biti sensitivity control ali pa karkoli sensitive od Hillsa ali Royal Canina (lahko tudi Eukanuba). nič mlečnih izdelkov!!! razkuhan riž in pust piščanec sta ok. res pelji psa k veterinarju - pri mladičih gre lahko zelo hitro zelo narobe

lp, Maja
Logiran
čenča
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 311


« Odgovor #9 : petek, 26.12.2008 : 11:10:52 »

Se strinjam z majo-s. Ne čakaj, da bo kuža postal apatičen, ampak ga pelji k veterinarju in naj mu vzame vsaj kri. Po možnosti nesi zraven še vzorec blata. Psiček je še zelo mlad in občutljiv, poleg tega ima kritičen štart/ popotnico v življenje (nepreverjeni starši, zanič hrana- mogla bi biti najboljše možne kvalitete itd.).

Ps. Tu ni tema o rodovnikih. Vseeno-> Ja, vsi psi so enakovredni in vredni naše ljubezni, tisti, ki imajo vrhunske rodovnike in razni mešanci, križanci ipd. Konec koncev se niso sami spravili na svet. Ta prve so (ponavadi) odgovorni vzreditelji, ki poznajo pasmo in psov ne parijo brez pregledov, poznavanja standarda ipd., ta druge pa šteparji, ki jim je važen samo denar in ne pasma, ali pa ostali 'psicamoraenkratimeti leglo', 'samozasekundosempogledalstranpasejezgodilups' ipd. talenti. Narava pri pasji reprodukciji že dolgo nima kaj dosti zraven.
Želim ti veliko sreče in ljubezni s tvojim psom in vem, da se boš naslednjič odločala bolj previdno  Wink. Tudi meni se pred skoraj 16 leti, ko smo kupovali našo pudlico, še ni sanjalo o pomenu rodovnikov...

Lep dan in hitro se ozdravita!
Logiran
Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #10 : sobota, 27.12.2008 : 17:19:09 »

Danes takoj zjutraj smo bili pri veterinarju, je pregledal in pretipal kužka in razen vnetja črevesja ni našel nič drugega. Kuža tudi vročine nima in po vsej verjetnosti se je vnetje pojavilo zaradi menjave hrane tako meni veterinar. Upajmo da je res tako. Dobili smo inekcijo za zajedalce za vsak slučaj in pa antibiotik Efloran, ter dietni Hils za domov. Prosila sem ga tudi za mnenje glede pasme, pa mi je zatrdil da njemu zgleda kuža pravi Shih tzu pa čeprav nima papirja. Da ne bo spet kakšnih napadanj glede izgleda ima vse prave poteze te pasme. Kuža je drugače ful živahen in ima astronomski apetit upajmo da se bo tole pozdravilo brez večjih zapletov in da se lepo navadimo na Hills. Edino z učki je pri tej pasmi problem, pravi veterinar, tako da če bo kaj slabše in mu bo začelo ven tečt moramo priti nazaj.

Majas, pepsi, zala, bea in čenča hvala za pomoč in nasvete. Na tem in na sploh na takšnih forumih ne bom več sodelovala, predvsem zaradi takih kot je Kalsang, ki namesto pomoči napadajo ljudi kot da smo eni bebci tle in mi je namesto kakšnega pametnega nasveta nagnala strah v kosti, čeprav sploh ni poznala situacije, ne lastnice mame kužke, kaj šele da bi kužka sploh videla. Z njo se strinjam edino glede tega, da lastnica psičkov ne bi smela futrati z Pedigrejem in da sem tudi sama proti izkoriščanjem živali zaradi zaslužka, vendar še vedno sem prepričana da ta gospa to ni, ker sem bila pri njej doma, videla situacijo, videla celo leglo, njeno ljubezen do svoje kužke, njeno skrb glede malega ko nama ga je predala. Kužke je imela v stanovanju, ne kje v kakšni lopi ali garaži, vsi so bili zelo lepo negovani (dobro razen Pedigreja) in kužka je imela sedaj šele drugič mladičke z istim samčkom, katerega lastniki so tudi obdržali zase edino samičko. Ne vem če bi jo obdržali če bi mislili da karkoli ni uredu?!. Pa še v tretje povem, da sem glede rodovnikov že veliko prebrala na netu in da če bi se odločala za rodovniškega psa bi šla v psarno in ga tam kupila, tako pa smo kupovali kužka za domačega ljubljenca. Pa tudi to vem, da se veterinarska pomoč išče pri veterinaju ker imamo tudi muco in sem stalna stranka tam, pa tud glih tolk butasta tud nisem da ne bi tega vedela, na forumu sem pa želela kakšno pomoč oz. nasvet glede na vaše izkušnje, katerih predvidevam imate veliko glede na to, da imate pač vsi pse, moj je pa pač to prvi. Pa sem se glede tega očitno zmotila, takih in drugačnih napadanj res ne rabim, odslej se bom za kakšen nasvet obrnila samo na veterinarja, ta me vsaj ne straši tako kot nekateri tukaj in se ne dela v iber pametnega, vendar mi realno pove kako in kaj.

Tako da zgoraj omenjeni hvala še enkrat, Kalsang ti bodi pa mal bolj "popustljiva" do ljudi ki iščejo kakšen pameten nasvet tuki gor in pazi, da se ti ne boš kdaj kje "nasrala" ker tudi če misliš da vse veš ni nujno da bo vedno čisto tako, pa tudi forum bo kmalu prazen, če boste vsakogar napadali ki bo kaj vprašal.
Logiran
Jana
Jana Pahovnik
administrator
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 29.300


Sijejo zvezdice na nebu ...


WWW
« Odgovor #11 : sobota, 27.12.2008 : 19:00:57 »

Tobii, VETERINAR JE USPOSOBLJEN ZA ZDRAVLJENJE psov in nikakor NE ZA OCENJEVANJE zunanjosti psov oz. ustreznosti izgleda nekega psa s pasemskim standardom, ki za neko pasmo velja, razen ce ni usposobljen za kinoloskega sodnika za ocenjevanje zunanjosti neke pasme, zato lepo prosim, vzemi nazaj vse, kar si izjavila o veterinarski oceni, oz. vse, kar valis na Kalsang. Povedala ti je tocno to, kar je treba povedati vsem, ki pomagajo s prodajo ali nakupom pri produkciji pasjih mladicev - mesancev in pri izkoriscanju psic. Tukaj ne dovolimo pozitivno pisati o izkoriscevalcih psov in psic (to ste tako kupci "nerodovniskih cistokrvnih psov" kot prodajalci).

Lepo prosim, da pred odhodom preberes clanek Zakaj rodovniški psi niso zastonj .... Upam, da se najdes v tekstu in da najdes tudi tako opevano prodajalko, ki ti je psa prodala, ter jo pri sebi postavis na pravo mesto - na tisto, ki ji gre kot osebi, ki ji njena psica sluzi za polnjenje denarnice.

Popolnoma nepomemben bi moral biti izgled nekega psa, pomembno bi moralo biti zdravje. Pri takih poslih pa je zal zdravje zadnje v verigi vseh brig o psu. Ocitno je za vse najpomembneje, kateri pasmi je podoben. Kako lahko pozitivno pises o nekom, ki je tako zanikrno skrbel za psa, da je ta tako mlad staknil vnetje crevesja?

Vseeno mi je, ali se kdaj prides nazaj ali ne in ali se kdaj kaj napises tukaj ali ne. Zelim si le, da odpres oci. Mi smo tukaj ves cas s siroko odprtimi ocmi. Tvoj pes ni nic manj vreden od kateregakoli drugega psa, je pa razlog, zaradi katerega je prisel na svet, svinjski. In zelim si, da bi bili tvojemu psu prihranjeni pogosti obiski pri veterinarju.
Logiran

Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #12 : nedelja, 28.12.2008 : 06:50:40 »

A se vam ne zdi, da že mal pretiravate, če še ne veste vsak primer nerodovniškega psa pa tudi ni enak. Če ste že tako osveščeni, se spravite rajš na recimo preprodajalca psov iz Bolhe, ki na veliko pari pse med seboj, jih uvaža iz tujine vse bolane, zakaj rajš tam kaj ne ukrepate, mislim da si on pa zasluži totalno grajo, zapor pa še kaj drugega, kar raje obdržim zase.

Ja pa res sem rekla, da je veterinar strokovno ocenil psa ja ... matr obračate besede, povedal je le svoje mnenje tako kot vi tukaj gor, le s to razliko, da je on psa vsaj videl, pa kot si rekla Jana naj zunanjost baje ne bi bila pomembna a ne, sploh pa ne taka malenkost kam štrli določena dlaka, da je pes res pravi. Ker pa mi je zelo važno zdravje in samo zdravje sem ga pa tudi peljala na pregled in po zdravila.

Pa tolk v vednost, pes ni dobil vnetja črevesja zaradi slabe nege lastnice ali zaradi tega, ker nima papirja kjer bi bilo točno navedeno kdo so njegovi predniki iz ne vem katerega kolena nazaj. Pri lastnici je namreč čisto normalno kakal (sem bila ravno tam) in tudi par dni pri meni doma še, ker sem pa želela prehitro spremeniti prehrano na Hills pa je zaradi njegove majhosti to hitro vplivalo na črevesje, no razen če ti bolje veš od veterinarja, kar skoraj ne dvomim...

Kar se zdravja pasemskih psov tiče oz. takih z rodovnikom da ne bo pomote, imam pa v moji bližini krasen primer, ki pa še zdaleč ni edini, ko je soseda kupila psičko v znani slo psarni (druga pasma ne shih tzu) je ta še pred dopolnjenim enim letom starosti dobila tako hudo kožno bolezen (sedajle se ne spomnim imena te bolezni), da je skoraj izgubila vso dlako in pri veterinarju zapravila ogromno denarja, kakor mi je pravila pa tudi psičko sem videla kako to izgleda, tako da tudi priznana psarna in ne vem kakšen rodovnik ni vse. Ko tako stalno ponavljate, da si lastnica polni denarnico s psi, mi res ni jasno kaj psarne delajo drugega in to mastno polnijo, saj so cene teh psov čist preterane. Pa nič nimam proti psarnam, se pač s tem profesionalno ukvarjajo, samo ne mi pa zdej govort da si ta ženska ki ima ne vem kolk staro psičko in je imela samo dva legla (sem preverila) ravno polni denarnico s tem.

Pa da me ne boste več napadal, da mi je pomembno kateri pasmi je pes podoben vizuelno, naj povem da mi je bil ta kuža všeč predvsem zato ker je hišni kuža, ker ga imaš lahko v stanovanju, je majhen prijazen in izredno pameten, ter obožuje otroke, ter nima nobenih lovskih ali kakšnih drugačnih nagonov, ter je bolj crkljive sorte napol mucek, zato sem se odločila za takega kužka, ga pane mislim parit pa služit z njim, pa ga stalno vlačit po pasjih razstavah, pa ga do onemoglosti česati, ga bomo redno strigli, da se bo lahko po mili volji igral in letal v naravi, ne da bi morali stalno gledati kam bo lahko skočil in kam ne, da si ne bo zavozlal tiste dolge dlake ... za to pač meni ni, zato se nisem odločila za rodovnik ... matr se mi zdi da se ponavljam, samo tle vam je res težko nekaj dopovedati, pa se ne mislim sploh truditi. S takim pristopom kot ga imate tukaj gor, mi je popolnoma vseeno kaj si mislite, tako podobno jana kot je tebi vseeno a še kdaj pridem gor ali ne.

Že večrat sem kje slišala da so nekateri po forumih obsedeni s temi rodovniki, pa človek ne verjame, pa potem sam do tega prideš, res mislim tole je pa že malo preveč ... V prejšnjem postu sem samo hotela opozoriti, da se taki kot sta jana in kalsang malo umirita, ker se lahko zgodi, da boste taki in podobni ostali sami tukaj gor in boste cele dneve lahko na dolgo in široko razglabljali samo o rodovnikih in oh sploh super kvaliteti in o tem, da bi se pač parili lahko samo še rodovniški psi. Na žalost je samo napadanje ljudi na forumih pač premalo, je treba še kaj narest za to, kje ukrepati kjer se da kaj spremeniti, ker filozofiranje na forumih ne bo pomagalo pri tem, vsaj pri tistih ne, ki zares načrtno izkoriščajo pse, jih parijo med seboj in služijo mastne denarje z različnimi pasmami in to počnejo skozi vse leto, ter se ukvarjajo oz. služijo samo s tem. Nad take se spravite, če želite narediti kaj dobrega oz. vsaj koristnega.

Aja če pa koga sploh zanima, je pa s kužkom že vse ok, že včeraj se je normalno pokakal samo enkrat, nobene sluzi, blato je lepo formirano tako da nekaj časa bomo še na dieti, potem pa začnemo s Hills (upam da dovolj kvalitetno) hrano.

Logiran
Smetka
mega
***
Sporočil: 20.189



WWW
« Odgovor #13 : nedelja, 28.12.2008 : 07:23:38 »

Super, da je s tamalim bolje.
V človekovi naravi je, da se na široko izogne neprijetnim stvarem, če se le da. Tudi ti reagiraš tak: ko so ti povedali, da si nekaj naredila hudo narobe, nočeš več ne slišat ne videt, niti se česa naučit. Bi bila dejstva kaj drugačna, če bi bila v celofan zavita?
Logiran

Tobii
novinec
*
Sporočil: 11


WWW
« Odgovor #14 : nedelja, 28.12.2008 : 09:23:35 »

"naredila hudo narobe..."  a ker nisem kupila psa z rodovnikom .... lepo vas prosim no to je pa že malo smešno
Logiran
Strani: [1] 2 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Notranji organi  |  Tema: Sluzasto blato?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines