mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 12:29:16

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko
Strani: 1 2 [3]  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko  (Prebrano 20286 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oaza88
tukaj sem doma
**
Sporočil: 2.748


WWW
« Odgovor #30 : četrtek, 30.04.2009 : 18:29:42 »

jao, saj ne morem verjet... Lips Sealed Cry
Upam, da norca doleti zaslužena kazen! Angry
Držite se, družina! Kiss
Logiran
Khyim
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 525


« Odgovor #31 : petek, 01.05.2009 : 19:48:30 »

Ravnokar prebrala - grozno! Cry Cry Cry  Sem brez besed!

Sožalje družini.
Logiran
bauci
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.435


« Odgovor #32 : petek, 01.05.2009 : 19:48:34 »

Moje sožalje še tu...  Cry

Na žalost takih ljudi ponavadi ne doseže roka pravice...

pa en spomin na Koro (sem našla med starimi fotkami):



Logiran
charlie
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 367


« Odgovor #33 : sobota, 02.05.2009 : 12:32:25 »

Sožalje družini. R.I.P. Cry Cry

Drugače pa za vsakega palica raste in upajte, da se bo tudi junaški strelec spotaknil ob njo. Naj ga življenje tepe kot še nikoli, barabo pokvarjeno.
Logiran
enaNika
rad pišem
****
Sporočil: 312


« Odgovor #34 : ponedeljek, 04.05.2009 : 22:49:02 »

Pred veliko leti smo imeli na začasnem bivanju psa, ki ga je potem posvojila mamina prijateljica. Pri njej se je za psa zanimal lovec iz iste vasi, pa mu ga ni hotela dati, ker ni veljal ravno za v redu človeka. Nedolgo po tistem je psa ustrelil - in to kar na dvorišču, čez ograjo. Iz zlobe, iz zavisti... Zgodilo se ni nič, ker se je gospa tega človeka bala in niti ni prijavila.

Zgolj kot razmišljanje; če bi karkoli pomagalo pri iskanju krivca.
Logiran
MARKO HREN
rad prihajam sem
*
Spol: Moški
Sporočil: 1.788


« Odgovor #35 : sreda, 06.05.2009 : 10:16:08 »

Groza, kazni ne bo, odvzem lovskega naziva tudi ne, da bi ga dali na hladno še manj in potem se bodo čudili ko bo nekje spet obležal naslednji kuža, ki bo slučajno na poti lovcu, ki ima puško in še najmanj je če pokonča le psa, saj on nameri tudi v čoveka .... groza

Iskreno sožalje za psičko
Logiran
sabrina
rad pišem
****
Sporočil: 290


« Odgovor #36 : sreda, 06.05.2009 : 11:16:29 »

Naj crkne idiot pokvarjen. 
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #37 : sreda, 06.05.2009 : 14:00:40 »

Naj mu bezeg zraste na ognjišču in naj se mu roka posuši (ali obe, da ne bo slučajno streljal z levico)
Logiran
Alba
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.517


« Odgovor #38 : sreda, 06.05.2009 : 14:15:40 »

WTF??? Kaki ljudje hodijo okoli. Temu bi pasala edino samica z dnevno pol litra vode in polno ščurkov in mrčesa zraven.

Sožalje družini za psičko.

Ljudje pazimo na svoje ljubljenčke.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #39 : sreda, 06.05.2009 : 15:28:23 »

Lobsang, a je možno podati ovadbo kar proti lokalni LD pa naj potem oni med svojimi člani iščejo krivca? Ne vem, če bi šlo to "skozi" kar se pravne plati tiče, ampak poskusiti bi pa mogoče veljalo. Glede na to, da je človek bil v lovski uniformi in oborožen sta možnosti dve: da je regularen lovec ali pa da je krivolovec. V zadnjem primeru - kje je lovski čuvaj???
Nekaj bi vsekakor bilo potrebno storiti, ker v nasprotnem primeru vse skupaj ostane zgolj na forumih in v medijih, za zločin (ki je menda pri nas tretiran kot prekršek, nisem sigurna da ima status kaznivega dejanja) pa ponovno ne bo plačal nihče. Gnusno.
Logiran
moksa
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.901


« Odgovor #40 : sreda, 06.05.2009 : 15:46:45 »

Pa še nekaj: tisto zvračanje odgovornosti - čigav rajon je in čigav ni, je ena sama izmišljotina, ker se točno ve od kod do kod sega posamezno lovišče posamezne LD.
Lovski (bivši) pripadnik pa naj si pripombo, da

citiram
Nihče nima pravice streljati psov, ne navadnih mešančkov ne čistokrvnih. Še posebno ne doma, zraven pa še ogrožati ljudi
konec citata


nekam vtakne. Kaj pomeni "še posebno ne doma" ?! Tudi v naravi je prepovedano, zakon naj si prosim še enkrat prebere (da o razliki med mešančki in čistokrvnih ne govorim)
Ne vem, jaz bi res šla po mnenje kakega dobrega pravnika, pa naj svetuje če je prijava LD smiselna. Pričakovati, da bo LD sama počistila svoje vrste, je malce iluzorno (saj se vsake toliko zgodi, ampak večinoma za tiste primere, ki jih sami smatrajo za pravi krivolov). Dopuščam pa še vedno možnost, da ta stvor ni član nobene LD.
Logiran
JB
novinec
*
Sporočil: 23


« Odgovor #41 : sreda, 06.05.2009 : 20:12:41 »

vloži se lahko kazensko ovadbo zoper neznanega storilca, gre za kaznivo dejanje mučenja živali v steku z kaznivim dejanjem poškodovanja tuje stvari. Osebno bi šel takoj na policijo  potem pa do lovskih družin si ogledat slike lovcev, ki so člani... Drugače pa čudno da človeka ne poznate, ker ponavadi so take zadeve posledica dolgoletnih zamer in kregarije. Očitno gre za človeka, ki je dejansko hodil okoli hiš in gledal kje lahko kaj ustreli -> psihopat?
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #42 : sreda, 06.05.2009 : 20:16:22 »

Poznala sem Koro...iskreno sožalje vsem, sploh ne morem dojet napisanega.  Cry Cry
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #43 : četrtek, 28.05.2009 : 12:39:15 »

Žal bo to še ena zgodba, ki ne bo dočakala pravičnega zaključka.
O lovcih, ki jih nekateri vsevprek kritizirate (nisem lovec), pa bi dodal samo to, da obstajajo lovci in "lovci". Tudi med lovci jih je večina, ki jim narava in živali pomenijo veliko. So pa seveda tudi izjeme.
Logiran
Strani: 1 2 [3]  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  aktualno  |  vroče teme  |  Potepuhi, napadalni psi, lovci in kmetje  |  Tema: LOVEC USTRELIL - tibetansko mastifko
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines