mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:02:47

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naučiti prinašanja stvari?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako naučiti prinašanja stvari?  (Prebrano 23384 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« : nedelja, 11.05.2003 : 14:43:08 »

torej kako pas naučiti, da mi vrne vrženo žogico? ker mi psička prime žogico in zbeži stran od mene s svojim "plenom"... tako nimam možnosti, da bi jo pohvalil itd.
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #1 : nedelja, 11.05.2003 : 18:31:43 »

Hoj!

Če imata že izdelan odpoklic, potem bi moralo iti lažje,,, predvsem pa ji pokaži, da se ji SPLAČA prinesti žogico - pohvala, žogico lahko takoj spet vržeš, jo "zamenjaš" za kolaček ali nekaj, kar res obožuje...v glavnem vedeti mora, da ne bo ostala brez nje. Vsaj na začetku ne.
Lahko si pomagaš z dolgo tanko vrvico, da ti čisto ne zbriše.

Mi to v glavnem delamo, ko je odpoklic že narejen.

Upam, da bo kaj pomagalo.

Kakšne pasme pa je?


Lp
Logiran
bryden
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 57


« Odgovor #2 : nedelja, 11.05.2003 : 20:17:31 »

je bauceron, samo itaq ni panike, ker je psica stara šele 8 tednov in prvi dan v novem domovanju pač ne more že kar žog prinašati pa raznih trikov izvajati  Smiley

sam me za naprej zanima... hvala za odgovor
Logiran
Bela01
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 706


« Odgovor #3 : ponedeljek, 12.05.2003 : 10:09:29 »

Pri meni je enako, šele ko je razumela "sem" potem je tudi začela prinašat predmete. Je pa zanimiva ko sem ji rekla prinesi, je pritekla vendar je pot nadaljevala mimo mene še kaka 2m Smiley, ko sem ji rekla samo sem je žogico spustla in sama prišla Smiley no pol pa sva se te sporazumeli in ugotovili da ko pa ji rečem sem prinesi potem pa mi prinese žogico do mene. No zdaj bo potrebno začet delat na daj oz. spusti Wink kr pol ona zelo uživo ko se ruvama za žogico - pol pa zraven gode in grozi Smiley))) če pa jo spustim pa tut ne odneha in mi tišči žogico da bi se dalje vlekle Smiley
Logiran
Xena
živim tukaj
***
Sporočil: 7.968


« Odgovor #4 : ponedeljek, 12.05.2003 : 22:03:16 »

Hoj!

Ej Bryden, ti si pa faca - tvoj post zveni pa tako, kot da se z ubogo živalico že mesece in mesece trudiš, da bi ti prinesla tisto žogico, pa nobenega haska, he he  Grin... sem se resno ustrašla zate! No pa vidim, da ni nobene panike.

Če boš šel s psičko že v malo šolo, se bosta takih zadev že tam učila. Bauceroni so učljivi, čeprav radi "testirajo" svojega vodnika.... jaz sem pred leti delala izpit s bauceronom od enega mojega tečajnika in moram reči, da sva se zelo dobro ujela... res pa je, da sva morala prej razčistit, da MENE se pa ne zafrkava, hi hi  Wink.

V glavnem, želim ti veliko veselja in prinešenih žogic!
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #5 : petek, 23.07.2004 : 12:41:28 »

Moj je tekel in tekel za žogico, stekel mimo nje, potem pa ko sem mu rekla "Kje maš žogico?" je pritekel do nje, s taco udaril po njej in spet stekel stran.  Wink
Ponavad pa tud tisto kar mu vržemo rad označi... Huh
Logiran
Tosa
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 309


« Odgovor #6 : nedelja, 25.07.2004 : 12:10:13 »

Tudi jaz sem učila psičko, da prinese stvari šele, ko je razumela kaj pomeni ukaz "sem". Ko je žogico prinesla, sem ji rekla "spusti". Ko je to storila, sem ji le-to !takoj! nazaj vrgla, saj ji je igra z igračo največja nagrada! Zdaj se nama je pa zgodila še ena smešna stvar...Naučiti sem jo želela "bežanja" pred mano, ko dobi žogico.Tako, v igri. Tako, da ko prime žogico, ji rečem "boš šla!" in jo "uščipnem" za ritko Grin in začne bežat pred mano-tako se igrava "po pasje", ko sem jaz pri volji! Grin Roll Eyes Grin Smešno, kajne?!? Tudi "obratne" situacije je težko naučiti!! Roll Eyes Grin  LP
Logiran
mary
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 458


« Odgovor #7 : nedelja, 25.07.2004 : 20:58:14 »

mi pa to že znamo, da naša mala beži z žogico, jaz pa jo lovim. In ko dobim žogico se obrne, ona love mene, potem ji žogico ponovno vržem in se zgodba ponovi. Če pa nisem pri volji, da bi tekla za njo in jo lovila pa teče okoli mene z žogico in od časa do časa zalaja, kot bi hotela reči: "no greva že, ulovi me" Grin Grin
Sedaj se učimo še, da mi prinese žogico, čeprav... imamo rajši prvo igro Shocked Roll Eyes Undecided
Logiran
Maša
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 114


« Odgovor #8 : nedelja, 25.07.2004 : 22:22:41 »

Ojla,
midve imave pa problem pri prinašanju Undecided Ko ji vržem žogico, Lynn teče za njo, jo prime in nese. Čim pa rečem kakšno besedo (vseeno katero) žogico takoj spusti. Če sem pa tiho, se ustavi 5, 10 metrov pred mano, spusti žogico, zbeži stran in iz tam gleda nekaj časa mene, nekaj časa žogico in čaka kaj bom naredila...
Kako naj jo naučim prinašanja? Roll Eyes Tongue


lp maša&lynn
Logiran
andi
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.633


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 26.07.2004 : 09:03:39 »

maša, sem imela iste probleme pa so se rešili v nekaj dneh. Ko ji vržeš žogico in jo psička zagrabi začni tečt nazaj(živahno), pri tem jo faj  spodbujaj. Ko bo prinesla žogico do tebe jo bo verjetno izpustila, vsaj moja jo. Ampak zaenkrat je dovolj da samo pride do tebe. Sej je še čisto mlada a ne? Kasneje jo začni učiti, da žogice ne izpusti. Žogico zamenjaš z nagrado in se fajn poigraš.
Logiran
sanci_cat
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 947


« Odgovor #10 : četrtek, 16.09.2004 : 11:10:22 »

Moj fant ima psičko Saro, ki je poleg tega, da je nora na žogico, nora še na kamne-ni važno kakšen je ujela ga bo v zraku, se podila za njim kjerkoli-vse prinese nazaj. Potem je tu pa še ena njena "obsedenost". Kovanci. Samo da sliši zvončklanje postane histerična. Seveda vsakega prinese nazaj. Tako je moj fant zaslužil za kavo: Ljudje so ji metali kovance, ona jih je pa njemu prinašala.  Grin
Ko bi to delovalo tudi na bankovce!
Logiran
karo
novinec
*
Spol: Moški
Sporočil: 22


« Odgovor #11 : četrtek, 18.11.2004 : 12:18:12 »

Pri nas je Karo začel s pink-ponk žogico. Sedaj pa mu je bolj všeč  kostanj, ki ga zalučam po kuhinji. Prinese ga tako kot veliki zmagovalec, v kasu, s povdarjenim korakom.  Ja sej, če je pa deležen ploskanja in veselega spodbujanja. Pa s spuščanjem tudi še ni problemov. Je pa takoj pozoren, kdaj in kam bo vržen, pa takoj za njim.

Par dni, pa bo verjetno vse OK.
Logiran
rem
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.248


« Odgovor #12 : četrtek, 18.11.2004 : 13:23:55 »

Pri nas je pa vsak dan drugače, danes je odpoklic super , jutri pa ze ne sliši skoraj nič, če se pa igra z drugim psom pa sploh nič ne sliši, zogico prinese vendar  spusti samo pri eni osebi, noben priboljšek ne pomaga, pa še to ga je potrebno dati na prostor, potem prijeti zogico, takrat spusti, da bi jo dal sam, se ni zgodilo še nikoli, tukaj na forumu smo dobili nasvet,ki je koristil, vendar le pri eni osebi ;)prinaša stvari, vendar jih ne izpusti Tongue
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #13 : četrtek, 18.11.2004 : 13:40:59 »

meni se zdi da je to povezano z željo po predmetu bolj, kot z željo da bi alfi prinesel pokazat "plen". Vse je seveda tudi odvisno od tega koliko zgodaj se je kuža že učil tega trika, pa seveda tudi koliko ima genetskih predispozicij. In seveda čas tudi zahteva zadeva.
Naš bark je nekje okoli drugega leta začel "delat kot urica". Prej pa tako-tako. Edina stvar ki je pa nikoli ni pozabil ali se je naveličal prinašat, je pa ena navadna zelena žogica. Če je na morju recimo pozabil žogico na plaži, pa sem ga spomnil, je znal tudi km nazaj tečt ponjo. Tam sem si seveda lahko privoščil, da mu to dopustim, ker je bila "divja" obala na neturističnem otoku. Prazno kamorkoli gledaš.

drugače pa velja enako kot v šoli: repetitio mater studiorum est. vaja, vaja, vaja. Im potem kar naenkrat vse deluje, kot da bi nikoli ne bilo drugače.

prinaša pa najraje tistemu, ki z njim največ dela, jasno. ko bodo ostali več trenirali z njim, bo tudi njim prinašal.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #14 : četrtek, 18.11.2004 : 13:48:20 »

aja, če ne spusti...
priboljšek v eni roki, rečeš "pusti", če ne pusti, ne rečeš nič, ampak ponudiš priboljšek. Takrat verjetno spusti, jasno. Pohvališ "priden pusti" in predmet vzameš ter nagradiš. potem predmet vrneš. da pes dojame, da ni finta v tvojem jemanju ampak v njegovem spuščanju. Nisem strokovnjak, ampak pri meni to deluje. Ti meni žogco, jaz tebi priboljšek.
Pri barku tega ni bilo recimo. On je delal za "naslednji met". Njemu je bilo vžno, da mi žogico prinese KER jo jaz znam pripraviti da leti, in jo on lahko lovi. Motivacijo je imel drugje. Zato tudi priboljškov nisem dosti uporabljal pri Barku. Eni psi na to ne padejo. jim je treba drugo motivacijo najt. pri barku je bil pač ta njegov "plenilec" v njem, tako močan, da ni rabil salamce.
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Učenje vaj, veščin in trikov  |  Tema: kako naučiti prinašanja stvari?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines