mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
petek, 29.03.2024 : 07:42:54

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: DVA psa - DVE postelji
Strani: [1]   Dol
Natisni
Avtor Tema: DVA psa - DVE postelji  (Prebrano 7919 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« : četrtek, 17.03.2005 : 17:12:53 »

Smo pred problemom  Roll Eyes

Naša dva psa sta imela vsak svojo posteljo, nihče ni hodil v posteljo od drugega... dokler se nismo vsi skupaj preselili.

Še vedno sta dve posteljici, a v njih vlada taka anarhija da je groza; nobenega reda, enkrat eden v eni, drugi v drugi, potem obrnjeno... Undecided

Jaz, ko ju vidim v napačni postelji (zanimivo, tudi preko dneva gresta zelo rada notri, kar prej nista delala) ju vedno preusmerim v tapravo... In sploh ne vem, ali naj vztrajam, ali je bolje da ima vsak svojo, točno definirano posteljo, ali naj ju pustim, da se razkomotita kot kdo hoče in kejr hoče... Huh

Kakšne so vaše izkušnje in kaj priporočate?
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #1 : četrtek, 17.03.2005 : 17:18:51 »

Arieb,res da nimam izkušenj ampak.....tudi Bis v Vojniku ne spi v svoji postelji ampak kar lepo na kavču Grin!! Očitno je to sprememba okolja,in pes pač misli da je lahko sedaj drugače Cheesy....jaz bi ti priporočala da se s tem ne ukvarjaš,ker verjetno ne boš nič dosega,ker bo Bon ali Ira lahko zamenjal pojsteljo ko boš že ti spala....tako da,če je njima tako prav in zaradi tega ne pride do sporov jima pusti,da si sama uredita prenočišči Cheesy!!
To je moj nasvet,mogoče pa nimam prav,če bi bila na tvojem mestu bi jaz tako ukrepala!
Logiran
linchaich
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.241


« Odgovor #2 : četrtek, 17.03.2005 : 19:10:03 »

Jaz imam dve punci, pa imata kar eno skupno posteljo, ce jo ze imata ... ce je ni je dovolj dober kavc ... seveda pa je najboljsa moja postelja! Grin

Tako kot je ze biscuit napisala ... milim, da jima lahko dovolis, da vsak spi kjer zeli ... seveda ce ne prihaja do sporov! Wink
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #3 : četrtek, 17.03.2005 : 19:37:15 »

No,pol se nisem zmotila,glede tega Grin
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #4 : petek, 18.03.2005 : 20:08:34 »

Oj!

Zakaj pa nebi rada da spita v eni postelji? A prihaja do sporov?


lp
Logiran
MISSA
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 813


« Odgovor #5 : sobota, 19.03.2005 : 08:53:16 »

LP !

Moje izkušnje ( ampak jaz imam kerozince ) : nikoli nisem vztrajala kdo kje spi, dokler po določenem času niso začeli  prepiri. Takrat sem odločno posegla vmes in vsakemu zabičala kje je njegova postelja oz. prostor. To je izgledalo tako, da sem jih nagnala iz napačnih postelj, nato pa vsakega posebaj poklicala k sebi in ga posadila na mesto, ki mu pripada. Seveda so vsi videli katero mesto sem  kateremu dodelila. To je pri nas pomenilo rangiranje. Zoya je zasedla najvišji stolček, potem Zoro in na koncu Betka paštetka. Micek pa itak spi pri meni ali Bobiju pod pisalno mizo pri nogah. Tja se je sedaj začela štuliti še B.B. pa jo kar lepo naženem. Sedaj še gre, kaj pa ko bo večja ? 
Mali Cafek pa se je namestil na pisalno mizo k mojemu računalniku  Grin
Psi morajo vedeti kaj je njihovo in kaj ne. Predvsem pa morajo imeti prostor, ki je samo njihov. Sedaj, ko so to dojeli ni težave niti z rangiranjem.
Na začetku pa tudi sedaj se občasno tudi jaz vležem na njihove prostore in jih vse pokličem k sebi. Zato, da vidijo, da je včasih nujno potrebno, da se postelja tudi deli ali celo odstopi, če je primer nujen ( beri, ko dobim v varstvo kakšno pasjo mrcino Cool)
Ampak, Arieb, jaz na tvojem mestu nebi bila tako stroga s tvojima. Če imata posteljici na isti višini, enako opremljeni in se ne prepirata kje bo kdo spal...ne vidim vzroka, zakaj bi posegala vmes. Se bosta že sama zmenila. V primeru krega pa jima jasno pokaži, da si ti "tatamata" in določi prostore. To je moj predlog na osnovi izkušenj.
In sladko spanje vam želim.

LP, Miša
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.03.2005 : 11:25:28 »

Zakaj sem to izpostavila Huh Ker menim, da kot je Missa napisala in da tako kot mi imajo tudi kužoti radi svoj kotiček. Prej smo imeli tako, da je ona spala na malem hodniku, on pa v dnevni (ker je tam ostal od kotišča dalje, pa ga prav zaradi predvidene selitve nismo hoteli »deložirat« iz dnevne; osebno pa menim, da dnevna za njihov kotiček (torej tam, ko se včasih in ko mu je volja kužek lahko umakne) in za naše ni primerna.

In ker je ona tako lepo in nežno spala v svoji posteljici, vedno lepo pospravljena (postelja, povšterček v njej, problekica za povštrček, brisačka…), čista in samo njena! Potem pa pride on, grobjan, veliko bolj umazan (sploh ne vem zakaj in kako, sodnik je sicer včearj napisal: sijajna, odlično negovana dlaka) buldožer v pravem pomenu besede… Angry Cheesy

In samo zato: ali ni morda sedaj ona »žalostna«, ker si buldožer lasti njeno »imovino«? Zaenkrat se sicer ne kregata, mi gre pa na živce, ker si on lasti njeno! Imata jo na isti višini (Missa, kar na tla smo ju ruknili), eden na levem in drugi na desnem vogalu hodnika, pred našo spalnico, da imamo vsak kašelj, vzdih in izdih, .. pod kontrolo. Wink

Vidim, da imate različne izkušnje in mnenje… No, naši imajo kar »dosledno« vzgojo kar se tega tiče (nema postelje, črta pomeni prehod v spalnico, nema kavča) in kar se tiče hrane, drugače pa…. ojjooojj (ne vprašajte, kdo se koga izogiba in kdo je alfa  Roll Eyes).

Tako sem se odločila: še nekaj časa pustim »anarhijo« v njihovi spalnici in opazujem, kdo koga kam meče, potem pa vidimo naprej…
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.03.2005 : 13:11:18 »

Arieb.....Iri je očitno prav,da je Bon v njeni postelji,saj verjamem,da če ji ne bi bilo všeč mu tega ne bi dopustila Wink,tako da ti jaz priporočam da jima to prepustiš da se zmenita kakor vesta in znata,če bo pa prišlo do sporov,renčanja...itd.pa daj tako kot za vsako stvar vedet kaj lahko in kaj ne Wink!!
Upam,pa da ti tega ne bo teba!!
Logiran
Ory
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.750


« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.03.2005 : 13:29:36 »

Arieb mi sicer nimamo dveh psov, smo pa vedno imeli psa in mačka. Prejšna psička je vedno spala na svoji blazinici, mačka pa na svoji.....vse pa se je spremenilo ko smo odšli na vikend. Tam pa, kot da pravila ne veljajo. Oba sta se stiskala na eni blazini. Pa smo jih kar pustili. Mislim, da je tvoja odločitev prava...... naj se sama zmenita, vi samo opazujte kaj se dogaja in ob najmanjšem prepiru ločitev.

lp
Logiran
kaja
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 6.951


Če ni ves moker in slinast ni pravi poljub! Wuf


« Odgovor #9 : ponedeljek, 21.03.2005 : 14:41:37 »

Pri nas pa ni nobenih tezav, saj obe spita na postelji, kosara in boks pa sta na tleh samo zato, da soba ni prevec prazna! Grin Arieb, priporocam! Wink lp
Logiran

ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:20:57 »

Kaja
Citat
saj obe spita na postelji, kosara in boks pa sta na tleh samo zato, da soba ni prevec prazna!  Arieb, priporocam!

Sama sreča, da Ira in Bon ne bereta foruma Grin ... ali pa Cheesy, pa jima je zato padla ideja o takšni in drugačni "anarhiji", samovolji in lastnemu vzpostavlajnju ti. njunih pravil...  Angry Sad Shocked Roll Eyes Tongue
Logiran
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:55:08 »

Moji dve mrcini imata dve taki veliki blazini brez robov, ki ju uporabljata za spanje. Pa opažam da je enkrat ena na eni, potem se zamenjata... Cheesy. Potem pa si delita posteljo od sestre (enkrat ena gor, drugič druga)... odkar je še maček tam ni prostora za vse 3+ sestra!
Je pa res da sta mati in hči in med njima ni bilo nikoli prepirčkov. Maša še sedaj umiva ušesa Kaji;) Sicer pa med njima ni bilo nikoli oblastniškega obnašanja. Mislim, da tudi Ira ne bo zamerila dragem sinčku če ji malo krade posteljo. Če pa se začneta kregati pa takoj ukrepaj!

Lp, Mojca
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #12 : ponedeljek, 21.03.2005 : 19:32:46 »

Kaja,tvoj odgovor mi je pa najbolj všeč Cheesy!!!
Arieb,mislim da je res bolje,da Bon in Ira ne bereta foruma...... Grin
Logiran
Lučka ***
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 72


WWW
« Odgovor #13 : torek, 09.08.2011 : 16:05:01 »

jaz nameravam pripraviti novemu kužku svojo posteljo a mož se boji,da bo problem,ker naš labradorec svoje ležišče v glavnem ignorira in spi pod najino posteljo poleti,pozimi če le moker pa pri naju.kako bo z novim,ker nameram vzeti večjega psa? Tistemu nasvetu 10 iz članka "kako odvaditi psa,da spi v postelji smo že sledili.." No pravi, če zgornjih 9 nasvetov ne zaleže kupite večjo posteljo!
Logiran
Strani: [1]   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Dva ali več psov  |  Tema: DVA psa - DVE postelji
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines