mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 28.03.2024 : 15:08:26

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: kako krotiti lovski nagon?
Strani: [1] 2 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: kako krotiti lovski nagon?  (Prebrano 22770 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
bevska
gost
« : sreda, 29.01.2003 : 15:06:33 »

Naju z Zarom zanima kako bi lovski nagon prijetno združila z igro..Želiva si da bi lahko mirno hodila na sprehode...ne da bi Zara bolj kot žoga zanimali ptiči...Zar je star 9 mesecev in je mešanček,mama je bila beagle..hvala za nasvete!bevska in Zar
Logiran
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #1 : sreda, 29.01.2003 : 23:48:08 »

Če prašaš mene...brez šole ne bo šlo.... :-/

Lovskega nagona mu ne moreš zatret, lahko pa ga malo preusmeriš. Odpoklic je zakon!

lp
Logiran
lester1
gost
« Odgovor #2 : četrtek, 30.01.2003 : 13:33:49 »

udeleži se kakšnega osvnega tečaja poslušnost, ki ga priredi kakšno lovsko društvo. Sicer mi lovci glih niso ne vem kako pri srcu. Sem pa poznala nekaj lovskih psov , ki so bili v lasti lovcev - pa moram reči, da so bili zelo lepo vzgojeni , da ne govorim o odpoklicu..........
Logiran
Tinka
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 65


« Odgovor #3 : četrtek, 30.01.2003 : 14:33:21 »

Živjo bevska! Tudi jaz imam beagla-dobrih 9.mesecev je star, ki ga zanima bolj kot igrača, vse ostalo, zdaj pa sploh ko je živalce začel preganjat. Če mene vprašaš je težko lovski nagon zatret, sploh pri beaglu. Odpoklic je pa tudi umetnost  Grin Midva greva zdaj spomladi v pasjo šolo. Smiley Lp, tina
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #4 : sobota, 01.02.2003 : 19:57:03 »

Tudi moj beagle je strasten lovec  Smiley
Pogosto na sprehodu srecava srne in se mu kar utrga  Angry
Prav histericen postane in ce ne bi bil na vrvici (  sram ), bi ga kot raketo odneslo! Ko prideva na polje vedno vreba, ce je kje kaksna srnica in ce jo zavoha (ker na dalec ne vidi prav dobro, se mi zdi), spusca take zvoke, da to res ni! Slisi se ga pa menda tudi kilometer dalec  Grin
Pa sem obupala, da ga bom kdaj ukrotila kar se lova tice  sram sram Skoda, da nisem lovec  Wink
Logiran
Sky
še malo sramežljiv
**
Spol: Moški
Sporočil: 74


« Odgovor #5 : nedelja, 02.02.2003 : 14:07:30 »

Jaz imam s svojim huskijem enak problem. Ko je bil majhen, je  kadar sva videla srne, odpoklic deloval, sedaj pa v gozdu ne sme biti več spuščen, ker ko jih zavoha (tudi zajce) ga ne ustavi nič več.
Sicer ga pa doma učim vaje išči, da vsaj malo zadovolji to strast.
Kaj pa kopanje mišjih lukenj? Ali svoje pse pustite to delati ali ne ? Namreč Sky je kar učinkovit lovec.
Logiran
bevska
gost
« Odgovor #6 : nedelja, 02.02.2003 : 14:59:48 »

Sončki...Hvala za nasvetke...Z Zarom zadnji čas precej vadiva odpoklic na deset metrskem povodcu,dokler je mali na njem je ko pupica,ko pa ga spustim...mu dobesedno preklopi...pomaga samo še agility,tam je pravi sonček...Pasje poljubčke od bevske in Zara!!!!!!!!!!!!
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #7 : nedelja, 02.02.2003 : 21:54:25 »

Bevska, pametno delata Wink

Tudi meni je 'ucitelj' v pasji soli svetoval, naj vadiva odpoklic na cim daljsi (omenjal 30 m) vrvici.

Mislim, da je pri beaglu (in drugih psih) najpomembnejsa vztrajnost, ker gre (vsaj pri mojem) le za to, kdo bo koga ubogal  Grin
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #8 : ponedeljek, 03.02.2003 : 10:05:25 »

Sky, oprosti, ker sem te zignorirala  sram

Moj bigec je sicer 'lovec' po krvi, a ne za misi  Wink Kopanje in luknje v tleh ga sploh ne zanimajo. No, mogoce le, kadar hoce kaksno kost skrit.
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #9 : torek, 04.02.2003 : 15:55:18 »

OJ!
Moj fant ima nemškega lovskega terierja, za katerega v večini skrbim jaz.Star je 1.5 leta in ni bil nikoli šolan.Ko sem začela skrbeti zanj je bil popolnoma nemogoč.Vlekel je, ko sem ga spustila je brezglavo dirjal in se ni odzival na moje klice.Na srečo sem to neprijetnost kmalu odpravila, saj sem se zelo veliko ukvarjala z njim.Zdi se mi pa, da je pri lovskem psu res najtežje odpraviti lovski nagon.Vsakič, ko ga peljem na sprehod ga spustim da se zleta a gorje, če se kje pojavi kakšna mačka!Takrat ga ne prikličem nazaj pa če je ne vem kaj....ubogega mačka pa jaga toliko časa dokler ga ne ujame in ubije! :'(Sicer se mi je to zgodilo le 2x ampak je vseeno kaplja čez rob!Zdaj ga vozim na sprehod na travnike kjer ni žive duše..samo jaz in Ron, kajti on napade vsako žival.Prosim za pomoč(kako naj preprečim njegovo željo po lovu in ubijanju???)

Hvala!

Mateja
Logiran
bigec
gost
« Odgovor #10 : četrtek, 06.02.2003 : 09:53:58 »

Pozdravljena Asha!

UH  sram
Tezko vprasanje in nanj ne vem odgovora. Se svojega pasjega lovca ne znam ukrotit, da ga ne bi odneslo kot raketo za kaksno divjadjo   Cry

Poznam pa primer, ko je jazbecar nenehno moril kure in mu je lastnik potem privezal mrtvo kokos okoli vratu...
Menda je pomagalo  Grin

Mislim, da bi bilo s takim vprasanjem bolje obrniti se na kaksnega pasjega ucitelja  Huh

Ne obupaj  Wink
Logiran
KARMEN
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 350


« Odgovor #11 : petek, 07.02.2003 : 09:06:31 »

Tudi jaz potrebujem nasvet glede tega. Lovski nagon pri mojem psu me niti toliko ne moti, saj ko izgubi sled se takoj vrne. Težava je v tem, da ga bolj kot lovski nagon premami kakršnakoli hrana v katerikoli obliki (napr.mrhovina). V tem primeru je bolj neposlušen. Ko se nabaše s svinjarijo, se vrne.
Ker ima kožno alergijo, moram pri prehrani zelo paziti, on pa vedno s takim početjem izniči ves moj trudi. Razmišljala sem, da bi mu na sprehodu nataknila nagobčnik. Kaj mi svetujete?
Naj povem, da je pes po naravi velik požeruh, zato sem prepričana, da tega početja ne bom spremenila z nobeno vzgojo (psa sem vzela v zavetišču in je bil pri prejšnjem lastniku očitno navajen poskrbeti sam zase).
Logiran
Asha
še malo sramežljiv
**
Spol: Ženska
Sporočil: 52


« Odgovor #12 : sobota, 08.02.2003 : 14:46:56 »

Uf ja tole z mrhovino je pa tud hudič... sram
No amm glede obešene kure okoli vratu.....ne predstavljam si Rona s mrtvim mačkom okol vratu :-/ tko da tega raje ne bi prakticirala....se bom pa obrnila na kakšnega poznavalca Wink
Vseeno hvala Bigec!
Logiran
shait
še malo sramežljiv
**
Sporočil: 92


« Odgovor #13 : sobota, 08.02.2003 : 16:40:43 »

KARMEN,
Jaz moji psički velikokrat nataknem nagobčnik, da ne je česar ne bi smela. To se mi zdi boljše, kot pa da potem bruha.
Logiran
KIN
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 220


« Odgovor #14 : nedelja, 09.02.2003 : 13:55:38 »


Citat

Kaj pa kopanje mišjih lukenj? Ali svoje pse pustite to delati ali ne ? Namreč Sky je kar učinkovit lovec.



Živjo Sky!
Jaz svojemu kopanja mišjih lukenj ne pustim več odkar me je napadel zaradi tega. Ko je zavohal miš je začel tako vneto kopati, da jo bo le dobil, da me sploh ni pustil zraven. Saj pravim od takega dogodka, ki so se mi pri njemu pirpetili ene 3x ga moram na sprehodu imeti skoz na očeh, da mi ja ne bo kopal, ker pol je cel hudič.

lp Maruša
Logiran
Strani: [1] 2 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  vzgoja  |  Tema: kako krotiti lovski nagon?
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines