mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 25.04.2024 : 02:06:41

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladiček noče jesti
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: Mladiček noče jesti  (Prebrano 24096 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #15 : ponedeljek, 21.03.2005 : 12:54:23 »

To tudi mene zanima .... Ponavadi dajo pri podobnih primerih inekcijo vitamina B12.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #16 : ponedeljek, 21.03.2005 : 17:22:30 »

Hm veterinar ni hotel nič rečt, neki vitamini baje. Ko si obupan sprejmeš vse, ker že itak je full suh. Zobki na žalost niso, ker veje zunaj kar pogumno grizlja in tudi zmehčana hrana ne pomaga. Smo pa našli začasno rešitev hehe.
Skuhamo riž, govedino in korenček, vse to zmešamo in dodamo brikete, tako, da primarno voha meso in to poje. Na žalost še vedno ne plane na hrano, ampak vsaj nekaj poje in za to se je vredno potrudit (tudi tako, da kuhaš).
Vsak dan si belim glavo s tem kje je vzrok za ta neapetit in jih je lahko toliko da me kar glava boli: spremenjen ritem hranjenja zaradi šole, prehitra rast (čeprav je koščen, ima kar 20kg od 35kg odraslega psa že pri 4 mesecih)....
Danes grem še k enemu veterinarju in bomo videli kaj bo, mogoče bo potrebna ta kura z b vitaminom - kaj je kaj nevaren ali negativen lahko ta vitamin?

Res vam vsem hvala za dano pomoč, nasvete in spodbudo. Resnično upam, da se bo kmalu vse normaliziralo
Hvala
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #17 : ponedeljek, 21.03.2005 : 21:15:43 »

Imam lepo novico, začel je jesti (končno smo iznašli skrivnostni recept za tega izbirčneža) in veterinar je rekel, da je kuža vredu in da kar tako naprej. Verjetno ni jedel, ker je imel prenasičena jetra maščob in se je prečiščeval... Počasi se bo baje vse normaliziralo.
Hvala za vse informacije in podporo
LP
Barbara
Logiran
jessy
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.407


« Odgovor #18 : ponedeljek, 21.03.2005 : 21:45:07 »

še dobro, da ni nič resnega. Wink  Smiley Wink
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #19 : torek, 22.03.2005 : 00:22:00 »

Zaradi česa pa je prišlo do presežka maščob? (slabe presnove?)

Sicer pa SUPER, da končno je!!!!! Smiley Smiley Smiley
Logiran
luka
odvisnež
*****
Spol: Moški
Sporočil: 906


« Odgovor #20 : torek, 22.03.2005 : 09:45:25 »

Barbara,

spremljal sem temo od začetka, vendar nisem imel pravega nasveta, ki bi ti ga dal, zato se nisem oglasil. Me pa veseli, da se je stvar uredila Cheesy. Držim pesti, da bo sedaj vse v redu Cheesy.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #21 : torek, 22.03.2005 : 13:12:22 »

Luka hvala Smiley
Tia, ker je bil presuh in je en veterinar rekel, naj mu povečujem dozo hrane, ker je presuh. Ker se ni zredil je šla doza hrane gor in gor... Zaradi tega se mu je prenasičilo maščob v jetrih. Prevelikih doz hrane. (Vsaj tako sem jaz razumela) Roll Eyes
Logiran
Busy Bee
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 116


« Odgovor #22 : torek, 22.03.2005 : 13:46:19 »

Me veseli, da je.

Jaz imam basseta, ki se je sposoben napiti vode, kadar mu hrana ne disi. Predvsem mu moramo vmesati calvo med brikete, da poje.
Kljub temu, da je sedaj star eno leto, se vedno dobiva 2 krat dnevno hrano in obcasno kaksen obrok ne poje v celoti.
So mi govorili, da naj ga pred obrokom malo sprehodim, ampak tako cist na easy. Ma ni nic pomagalo. Pa naj ga pa prisilim, da bo jedel s tem, da  ce ne poje v dolocenem casu, naj mu vzamem. En sam bla, bla, kar se tice nasga Bertelna. Edino kar pomaga je, da se mu prilagodim, pa naj bom potem se tako brez kontrole. In tunina Calvo  v olivnem olju. Smiley Smiley Smiley

Roko na srce, od samega zacetka imamo problemcke s tem, da ne poje vedno vsega. Pa je cist o.k. Res gre vcasih kaksna kilca gor ali dol. Ampak prebavo ima normalno, aktiven je too much, dlako ima lepo,...

Tako, da ce je drugace zdrav, bi rekla, da je to samo znak kao lepo se mu godi in da ve, da tudi ce danes ne poje vsega, bo jutri tudi dobil in da mu ni treba trepetati z hrano!

LP, Barbara
Logiran
biscuit
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.179


« Odgovor #23 : torek, 22.03.2005 : 14:02:15 »

Ozzy,lepo da je s tvojim psičkom s5 vse vredu Wink
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #24 : torek, 22.03.2005 : 16:03:59 »

Ozzy, sem ti že včeraj hotel napisati, pa sem se potem premislil. Če bi bil jaz vzreditelj tvojega psa, bi ti jih tako krepko napel, da bi se kar črno okrog naredilo. Mislim, psu si devala več kot 400g briketov na dan, kar je več kot 1x doza.... Pa čas je da zamenjaš veterinarja.
Logiran
Dani
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.194


« Odgovor #25 : torek, 22.03.2005 : 17:30:51 »

Ozzy, super, da bo vse OK. Predlagam ti, da navezes stike z Ireno Luter, ki je odlicna poznavalka tvoje pasme. Na zalost nimam njenega naslova, gotovo pa jo pozna kdo od forumcev in ti bo zaupal njen mail.
Logiran
Ozzy
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 545


WWW
« Odgovor #26 : torek, 22.03.2005 : 20:17:54 »

Chris vidiš, na žalost sem od ljudi, tudi od vzrediteljev in veterinarjev dobivala le opazke, da je pes hudo presuh in da naj mu dajem hrane kolikor je želi (to pomeni še več, kot sem mu je dajala jaz, ker on bi takrat bil sposoben pojesti še več). Sami so mi zatrjevali, da dajo kužku tudi po dve polni merici na obrok, dokler pes ne pusti briketov v skledi... Vzrediteljici sem pisala in je rekla, da mu dajem samo 100g preveč kot je za to starost za briarda potrebno, ampak očitno je tudi teh 100g bilo preveč zanj, čeprav sem takoj zmanjšala nazaj.
Prej sem imela maltežana in to je tudi v prehranjevanju tako drugačen pes, da sem ob tem včasih kar malo zmedena. Potem pa želiš najboljše zanj in poslušaš napačne nasvete. Žal... sram
Veterinarja pa khm...tukaj lahko izbiram le med manjšim in večjim zlom. Poleti grem nazaj v Lj in tam imam na srečo več izbire. Do takrat pa upam, da kakšen obisk ne bo potreben.
Dani: Irena Luter? Res hvala, upam, da se kdo oglasi z njenim mailom
Logiran
babyjazz
odvisnež
*****
Sporočil: 694


« Odgovor #27 : torek, 22.03.2005 : 20:26:00 »

presuh pes?  si potem predstavljaš kako je z opazkami šele pri mojem hrtu.hehe.  Grin.
Logiran
Chris
gost
« Odgovor #28 : torek, 22.03.2005 : 22:44:40 »

Mislim ne vem no, nikakor ni dobro mladička prekomerno hranit. Že tako prehitro rastejo na tej baby hrani. Potem se pa zgodi še kar se je  tebi. Če bi pozorno prebrala navodila hranjenja na vreči briketov, tam piše avoid overfeeding, kar pomeni, ne hranite prekomerno. Mogoče žlico dve več, ne pa 100g in več. Nerealno in iluzija je tudi pričakovati, da boš imela popolno grajenega mladiča!! Saj je vendar še mladič pri 4 mesecih in se še razvija! Kar je pa  zadnje je pa to, da so postave psov različne, tako kot pri ljudeh. Nekateri so suhci, drug ne, tretji spet drugačni. Za to se boš morala lepo umirit, pa počakat še leto dve, da se ti pes kakor toliko razvije. Poznam pse, ki so bili do 1 leta in še dlje suhci, šele potem so se začeli debeliti, samo toliko.
Logiran
Tia
rad pišem
****
Spol: Ženska
Sporočil: 446


« Odgovor #29 : sreda, 23.03.2005 : 01:43:50 »

Ozzy; če je tvoj pes res  kljub tolikšni "dozi" hrane hudo presuh  (tako si napisala) ; mislim, da bi ga bilo treba temeljito pregledati (krvna slika, urin ...); lahko da ima kakšne probleme s presnovo ....

Sicer pa super, da se mu je končno vrnil apetit!!!! Cheesy Wink Cheesy Kakšen pa je ta skrivnostni recept?
Lp
Tia
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  prehrana  |  Tema: Mladiček noče jesti
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines