mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
torek, 23.04.2024 : 18:33:01

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PREVZEM MLADIČKA
Strani: 1 [2] 3  Vse   Dol
Natisni
Avtor Tema: PREVZEM MLADIČKA  (Prebrano 17442 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #15 : sreda, 22.07.2009 : 14:47:41 »

hej
drugi teden v avgustu (predvidoma 10.8.) grem iskat mojega frencija, vzrediteljev na tej strani ni, tako da jih ne bom imenoval, sem pa poklical na kinološko zvezo in so rekli, da je leglo prijavljeno, tako da zgleda, da je vse ok...
zanima me, na kaj vse naj bom pozoren, ko psička prevzamem. drugače sem si mladička že ogledal in videl v kašknih razmerah živi in podobne stvari (s tem delom sem bil popolnoma zadovoljen). sedaj me zanima bolj v smislu birokratskih stvari. na zvezi so mi rekli naj pogledam številko v levem ušesu in tisto v rodovniku, da se ujemata? sam nwm ali bo rodovnik do takrat že tam oz narejen? kako sploh gre ta "nakup"? se podpiše pogodba? na kaj naj pazim? kaj naj pogledam? to je moj prvi kuža in zato raje prej prašam, kot pa da ga "userjem" Cheesy
hvala za info
Logiran
Uma
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.309


« Odgovor #16 : sreda, 22.07.2009 : 22:42:00 »

Vprašanje če bodo rodovniki, to je res, zadnje čase so redko pravočasno...

Jaz dam podpisat pogodbo, pa skopiram rodovnike staršev, prijavo legla in tole obvestilo o lastništvu izpolnijo in jim tudi dam kopijo, ki se potem pošlje na KZS.
Logiran
altervita
živim tukaj
***
Spol: Moški
Sporočil: 4.029


« Odgovor #17 : sobota, 25.07.2009 : 01:13:38 »

osebno bi raje prevzel mladiča že pri 6 tednih, ampak jaz za svojo pasmo vem kako in kaj delati in zakaj bi ga vzel tako zgodaj. po drugi plati pa vem kje ga kupiti, torej pri boljših od sebe in bi raje počakal do 8ga tedna. Wnako bi pri lastni vzreji ravnal s kupcem, za katerega smatram da je pri vzgoji boljši od mene in mu teden ali dva predčasnega odvzema od mene pomenita prednost...ampak takih je morda le nekaj na svetu za mojo pasmo, takih ki vedo zakaj hočejo mojo kombinacijo, vedo kaj delam do 6 tena in ki znajo to nadgradit.
vsekakor so pri vseh pasmah to take redke izjeme, da je omenjanje kot je bilo v postu pred mano, povsem odveč in po pravici povedano popolnoma nevmesno.

vsekakor je moj point v tem, da nekdo ki sprašuje in očitno ne izkaže niti osnovnega znanja da bi se splačalo dat komentar v smislu "poznam nekaj primerov" . Vseakor ta spraševalec ne izkazuje poznavanja zadev in prav gotovo ne more vzet mladiča pri 6 tednih.
Rejčevo "nisva se dobro razumela" je pa tudi ena leva. Očitno gre za nekoga ki je našel telefonsko, dobil datum vzrejnega, ga (SEVEDA, KAJ PA DRUGEGA) opravil, imel leglo, dobil infote o birokraciji kjer je izvedel da okol 6 tedna pride tetovirni in rodovniki in si mislil, "ok, se prav mesec pa pol pa jih odpokamo" in to je to.

klasika slovenske "vzreje". Domače domače, Celjske mesnine.
Logiran
terier
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 136


« Odgovor #18 : sobota, 25.07.2009 : 10:18:42 »

Taka vzreja se najde povsod - povsod po svetu. Res pa je, da je tega v Sloveniji veliko
in predvsem žalostno je ,da tega mnogi, premnogi , ki želijo psa ne prepoznajo.
In zakaj ne prepoznajo: na prvem mestu je sigurno denar-cena mladiča:ker tisti, ki
v svojo vzrejo vlagamo veliko ( pa ne samo denar ,gre predvsem za vlaganje
v znanje,prakso,delo pa tudi veselje s psi!!!)torej taki vzreditelji oddajajo svoje
mladiče po višji ceni. Pa smo spet tukaj : glej kolk hočejo zaslužiti.... to je edina
misel takih, ki gledajo samo belo - črno na ceno. Da pa bi tak pomislil ,da taki vzreditelji
ta denar vlagamo naprej v vzrejo,svoje pse,pa seveda tudi vase ,da kam prideš,
sodeluješ itd.itd.
O vsem tem pa bi bilo potrebno več govoriti - in kaj najdemo po forumih in netu in literaturi ?!?
Samo kako moramo zavarovati uboge kupce mladičev!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kaj pa mi vzreditelji - vzreditelji z veliko začetnico?HuhHuhHuhHuhHuhHuh? NIČ.

No pa končam - zakaj??? ker je tale tekst že čisto predolg,da bi ga brali tisti,ki jim je
namenjen!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Neva
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #19 : nedelja, 09.08.2009 : 23:11:49 »

živjo
evo jutri končno dobimo novega člana familije Cheesy
ima kdo še kakšne zadnje (nujne) napotke glede česarkoli? leglo je preverjeno registrirano, tako da rodovnik prej kot slej bo (jutri še ne), doma je pripravljeno vse...na kaj sem še lahko pozabil pomislit?
hvala za pomoč
anže
Logiran
zormanze
novinec
*
Sporočil: 34


WWW
« Odgovor #20 : ponedeljek, 10.08.2009 : 00:29:11 »

zanima me se nekaj, glede na to, da je to moj prvo taksen "nakup"
kako naj bi vse skupaj izgledalo? Dobim racun? Se podpise pogodba? Je kaj? Na kar moram posebej paziti?
Hvala za pomoc
Anze
Logiran
Kalsang
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 4.406


« Odgovor #21 : ponedeljek, 10.08.2009 : 09:59:01 »

To je odvisno od vzreditelja in tebe. Lahko predlagaš podpis pogodbe. Računov ponavadi ne izstavljajo, lahko pa napišeta na list papirja, da si od njega kupil psa za toliko in toliko, ter recimo, kaj sta se dogovorila v primeru, da bi pes kazal znake dednih bolezni oziroma, če bi ga ti hotel iz drugih razlogov vrniti (prezaposlenost, alergija etc.), spodaj pa se oba podpišeta.
Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #22 : torek, 16.02.2010 : 18:44:36 »

 Grin Grin Grin tudi mi bomo v kratkem pred prevzemom mladega psa  Wink

Nekaj kinoloških izkušenj imam; 12 let sem imela mešančko, ki sem jo dobila iz "dvajsete roke" in verjetno revčka ni imela več kot mesec dni... potem sem vzela samičko pri 5 mesecih, ki ima sedaj 13 let, njen sin se je skotil pri nas in prevzema ni bilo Wink, njegova sestrica in bratca sta odšla od hiše različno - pri 10. tednu, zadnji pa pri skoraj 4 mesecih...

Ko sem zvedela za veselo novico, sem vzela vso mojo "goro" kinoloških knjig, in prav zaradi planiranja odhoda in prevzema novega člana familije začela proučevati, KDAJ je pravi čas. In (verjeli ali ne) enotnega odgovora nisem dobila. Torej, kljub izkušnjam se človek znajde v dilemi Huh
Logiran
Lanabela
živim tukaj
***
Sporočil: 4.474


« Odgovor #23 : torek, 16.02.2010 : 20:06:06 »

Čimprej je mogoče - torej pri 8 tednu. Malo je odvisno tudi od pasme, ker razvoj ni pri vseh enako hiter. Za mojo pasmo je idealna starost 7 tednov. (tak je zakon narave, ki se ne spreminja vsake par let kot se spreminjajo zakoni, ki nam jih pišejo pravniki)
Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #24 : torek, 16.02.2010 : 20:09:36 »

Ali mogoče kdo ve,  koliko stare mladičke lahko oddajajo v sosednjih državah? Italija, Avstrija, Madžarska, Hrvaška, recimo še Srbija.

Logiran
Houdini
rad prihajam sem
*
Sporočil: 1.128


WWW
« Odgovor #25 : torek, 16.02.2010 : 20:10:23 »

Glede na zakon seveda, ne zakon narave Wink
Logiran
Barbka
midi
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.360


Seta del Oro: pametna lepota


WWW
« Odgovor #26 : torek, 16.02.2010 : 21:58:00 »

ARIEB - nov mladiček je tako, kot da se na novo zaljubiš  Wink. Mi uživamo  Grin
Logiran

La vita e bella. Včasih si pes, včasih si kandelaber...
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #27 : torek, 16.02.2010 : 22:10:49 »

Barbka, zelo ti verjamem!  Cheesy Mi že sedaj, ko ga sploh še ni doma, živimo še bolj polno in bolj pozitivno  Grin Ne moreš verjet, res, kaj te "zverce" naredijo Wink

Houdini - v Belgiji 7 tednov (danes preverjeno Wink)
Logiran
tarcika
novinec
*
Sporočil: 29


WWW
« Odgovor #28 : četrtek, 18.02.2010 : 06:57:24 »

Arieb,

to mi je pa ušlo?

Kaj reees? Mladička dobiš? čestitam, meni se je mešalo, preden sem mojega malega dobila. In je res kot zaljubljenost (vključno z dajanjem na desetine ljubkovalno-zaljubljenih imen...).


Logiran
ARIEB
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.110


« Odgovor #29 : četrtek, 18.02.2010 : 08:50:35 »

Tarčika, ni ti veliko "ušlo", novica je stara niti teden dni  Grin Meni se tudi meša, človek kar ne more verjeti koliko veselja, pričakovanja in dilem kar naenkrat prinese.  Wink
Kolikor sem prej razmišljala, da glede na to, da vem v kakšnih pogojih živijo, ne bom hitela s prevzemom, tako sedaj mislim drugače Tongue
Logiran
Strani: 1 [2] 3  Vse   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  nakup psa  |  Tema: PREVZEM MLADIČKA
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines