mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
četrtek, 18.04.2024 : 11:19:32

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31574 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« : nedelja, 20.03.2005 : 09:34:20 »

dr. Matko po novem cepi kužone proti boreliozi, pa me zanima, če je kdo že cepil svojega psa? Ker moj kuža to bolezen že ima, sem imela velike pomisleke, ampak mi je bilo razloženo, da cepivo povzroči tvorbo protiteles in da ima pes lahko samo eno od mnogih oblik te bolezn, proti drugim pa ga cepiš in nimaš ničesar za izgubiti. Kaj mislite!? Wink
Logiran
mefisto
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 507


« Odgovor #1 : nedelja, 20.03.2005 : 10:25:32 »


Ali cepivo ščiti psa tudi proti ERLIHIOZI? V nasprotnem primeru je cepljenje samo deloma učinkovito, saj je potrebno vseeno še dodatno zaščititi psa.
Kakšne reference ima cepivo in ali so že narejene kakšne študije o eventuelnih stranskih učinkih?
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #2 : nedelja, 20.03.2005 : 10:26:37 »

S katerim cepivom pa? Proti B. burgdorferi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Geri
rad prihajam sem
*
Spol: Ženska
Sporočil: 1.546


« Odgovor #3 : nedelja, 20.03.2005 : 13:00:14 »

Mene tudi zanima več o tem cepivu, saj klopi že kar veselo prijemljejo na naše kužike! Vsak dan jih pobiram dol, pa čeprav sem uporabila frontline 14 dni nazaj... oks, prosim napiši več;)

Lp, Mojca
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #4 : nedelja, 20.03.2005 : 15:23:32 »

Hojla!  Grin

Nas tudi zanima kaj o tem cepljenju...a to cepijo že povsod ali samo ta dr. Matko? Našega smo cepili 6 let nazaj proti boreliozi (sam to še v ZDA, kjer je to že dolgo praksa), pa ni bilo nobenih stranskih učinkov.

LP  Wink
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #5 : nedelja, 20.03.2005 : 22:17:16 »

Hojla! Grin

Nas tudi zanima kaj o tem cepljenju...a to cepijo že povsod ali samo ta dr. Matko? Našega smo cepili 6 let nazaj proti boreliozi (sam to še v ZDA, kjer je to že dolgo praksa), pa ni bilo nobenih stranskih uèinkov.

LP Wink

Cepivo->Fort Dodge? Bacterin ali OspA cepivo?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #6 : ponedeljek, 21.03.2005 : 13:16:39 »

Žal ne vem kakšno cepivo se uporablja...ne ščiti pa pred erlihiozo. Seveda je potrebna tudi druga zaščita! Wink
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #7 : ponedeljek, 21.03.2005 : 13:23:46 »

Merilym, francosko cepivo od Merila iz Lyona...po zdajšnjih informacijah!
Logiran
big guy
rad pišem
****
Spol: Moški
Sporočil: 289


« Odgovor #8 : ponedeljek, 21.03.2005 : 14:46:24 »

Cepivo->Fort Dodge? Bacterin ali OspA cepivo?

Ne vem točno, ker se jaz iz zdravstvenega lista ne znajdem ravno dobro (napisani so tipi cepiv in proizvajalci (tudi Fort Dodge), sam ne vem točno več, kateri je bil za boreliozo), naši veterinarji pa tega cepljenja takrat niso prepisali v našo, slovensko knjižico, ker tega cepljenja pri nas niso še opravljali...

LP
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #9 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:00:49 »

Hvala obema.
Oks, jaz se zdravega psa ne bi cepila proti boreliozi, kaj sele psa, ki to bolezen ima. Je tole cepivo cisto prevec kontroverzno in neraziskano, da o temu, proti cem dejansko sciti in kaj se dejansko pojavlja pri nas (glede na moje info.), sploh ne govorim. Za mene je to samo se ena v vrsti popolnoma nepotrebnih zapravljanj denarja in predvsem tveganj zdravja lastnega psa. Moje mnenje.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #10 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:21:48 »

Pa ni sam dr. Matko na predavanju kluba bernskih plansarjev rekel, da je cepivo se v fazi testiranja in da sciti le proti dolocenim vrstam borelije, ki jih pri nas ni. Mislim, da je rekel, da je cepivo francosko - torej narejeno "za francoske klope". Meni se tudi zdi bolj kot ne metanje denarja stran in tveganje zdravja zivali. 
m.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #11 : ponedeljek, 21.03.2005 : 15:41:22 »

Mnja, bo treba nosit kaj za pisat sabo na predavanja (izven faksa). Smiley Vem, da je omenjal cel kup stvari, ampak mi trenutno po glavi hodi samo PCR. Roll Eyes
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #12 : ponedeljek, 21.03.2005 : 17:26:10 »

Kolikor je meni znano je na predavanju omenil, da cepivo ščiti le pred določenimi vrstami borelioze in zato pač ni 100% učinkovito. Baje ni nikakršnega tveganja...kot recimo pri cepivu za steklino! Shocked
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #13 : ponedeljek, 21.03.2005 : 17:38:07 »

Tveganje je, tako kot pri vsakem cepljenju.
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Chris
gost
« Odgovor #14 : ponedeljek, 21.03.2005 : 18:11:38 »

Ceplenja sux.
Logiran
Strani: [1] 2 3 4 5 6 ... 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines