mojpes.net
o psih pasme galerija forum zaščita živali posvojite psa

Dobrodošel/la, gost. Prosim prijavi ali registriraj se.
sreda, 24.04.2024 : 09:39:35

Prijava z uporabniškim imenom, geslom in dolžino seanse.
* Domov Pomoč zemljevid po mojpesForumu Prijava Registracija
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Dol
Natisni
Avtor Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI  (Prebrano 31594 krat)
0 članov in 1 gostov pregleduje to temo.
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #15 : ponedeljek, 21.03.2005 : 22:21:56 »

Ne vem toèno, ker se jaz iz zdravstvenega lista ne znajdem ravno dobro (napisani so tipi cepiv in proizvajalci (tudi Fort Dodge), sam ne vem toèno veè, kateri je bil za boreliozo), naši veterinarji pa tega cepljenja takrat niso prepisali v našo, slovensko knjižico, ker tega cepljenja pri nas niso še opravljali...

LP

A se mogoce spomnis, ce je kje pisalo Lymevax ali pa Prolyme?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #16 : torek, 22.03.2005 : 09:36:11 »

ja, sej to sem mislila...da tveganje itak obstaja pri vsakem cipljenju, samo je baje pri cepljenju proti boreliozi manjše kot pri tistem proti steklini! Roll Eyes
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #17 : torek, 22.03.2005 : 10:37:50 »

Hehehe, tisti hrcki v studiji se verjetno ne bi strinjali. Wink
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #18 : torek, 22.03.2005 : 10:39:40 »

Oks, saj to ne razmisljas, da bi cepila Oksa, a ne? Oks s svojimi epi napada nobenega cepiva ne bi smel videti niti od dalec in to bi moral vedeti vsak veterinar, ce ne zaradi drugega, pa zato ker to pise na vsaki steklenicki cepiva. O povezavi med epi napadi in cepljenji je pa itak napisanega in dokazanega ze na tone materiala.

Da pa cepivo proti boreliozi nima nobenih posledic, pa tudi ne vem, kdo si je zmislil. Samo kdo, ki mu mocno disi easy money! Celo FDA ni mogel spregledati vseh cudeznih avtoimunih artritisov ...

Lp, Mojca
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #19 : torek, 22.03.2005 : 11:26:17 »

Sem v fazi kritičnega razmišljanja Undecided...za steklino sem se že odločila, da ne bomo cepili Wink, zdej samo ne vem kaj naj s kužnimi boleznimi in boreliozo naredim. Ima kdo kakšen uporaben link o delovanju cepiv na imunost in klapanju z ostalimi boleznimi? To, da piše na cepivo, da se psa z epilepsijo ne sme cepiti, pa prvič slišim Shocked Mene namreč nihče ne posluša ko jim to razlagam...očitno rabim materiani dokaz!!!!!! Angry Angry Angry
Logiran
TagTu
tukaj sem doma
**
Spol: Ženska
Sporočil: 2.173


« Odgovor #20 : torek, 22.03.2005 : 11:37:06 »

Mogoče ti bo tole kaj v pomoč

http://www.canine-epilepsy.com/Resources.html
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #21 : torek, 22.03.2005 : 11:44:08 »

Na cepivu pise, da se lahko cepi samo zdravega psa, kar pa pes z epi napada ali pa samo z vnetimi usesi zagotovo ni. Ceprav se mi zadnje case zdi, da jih na veterini ucijo drugace.

Lp, Mojca
Logiran
maja01
živim tukaj
***
Spol: Ženska
Sporočil: 3.095


« Odgovor #22 : torek, 22.03.2005 : 11:47:57 »

To, da piše na cepivo, da se psa z epilepsijo ne sme cepiti, pa prvi? slišim Shocked
Cepi se lahko samo zdrave pse!!! To pise na skatli s cepivom. Itak pa vsa ta cepiva "drzijo" precej casa. Vecina njih kar vse zivljenje psa.
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #23 : torek, 22.03.2005 : 11:54:09 »

Sem v fazi kritiènega razmišljanja Undecided...za steklino sem se že odloèila, da ne bomo cepili Wink, zdej samo ne vem kaj naj s kužnimi boleznimi in boreliozo naredim. Ima kdo kakšen uporaben link o delovanju cepiv na imunost in klapanju z ostalimi boleznimi? To, da piše na cepivo, da se psa z epilepsijo ne sme cepiti, pa prviè slišim Shocked Mene namreè nihèe ne posluša ko jim to razlagam...oèitno rabim materiani dokaz!!!!!! Angry Angry Angry

Daj Oks, ne seri s "toto boreliozo". Wink Grin Kuzne bolezni-cepiva-drzijo se pa jos, razen lepto. pri kateri je pa itak vprasljivo proti cemu dejansko sciti (ni samo ena ali dve "vrsti" lepto...). Cepljenje proti boreliozi je stran vrzen denar, stranskih ucinkov je odlocno prevec (celo tanajbolj zagrizeni zagovorniki cepljenja priznavajo to!), smiselno je MORDA v ZDA, pa se to samo v tistih tanajbolj okuzenih predelih, kjer ima pes res OGROMNO moznosti, da fase B. burgdorferi (pri nas je ta moznost menda zelo majhna, saj sta glavna povzrocitelja B. afzelii in B. garinii-to se preverjam).
Linka ti ne morem dat, ker je zadeva copyright, gre pa za povzetek/clanek (okej, micken vec clankov...) Wink o trajanju imunosti in ucinkovitosti cepiv, boreliozi (diagnostika, potek bolezni, nekaj tudi o cepivu).

Mimogrede, koliko stane to pasje cepljenje proti boreliozi?
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #24 : torek, 22.03.2005 : 11:58:54 »

Hmmmm...zanimiva je tale debata o cepljenju proti boreliozi za pse!  Shocked

Sploh zato, ker me zanima, ali obstaja pri nas tudi cepljenje za ljudi.

Ko sem se šla cepit proti klopnemu meningitisu, so mi na Inštitutu za varovanje zdravja prav prijazno pojasnili, da so nekaj let nazaj sicer razmišljali  tudi ocepljenju proti boreliozi, vendar pa so zdaj ugotovili, da to ni smotrno, saj je pri nas (oz. sploh v Evropi) čisto preveč različnih vrst virusov, ki vsako leto veselo mutirajo. Cepljenja se dogajajo bojda samo v ZDA, kajti tam poznajo eno samo obliko virusa borelioze.

Zgleda, da smo glede virusov na stari celini bolj demokratični.  Wink

Citat
Sem v fazi kritičnega razmišljanja ...za steklino sem se že odločila, da ne bomo cepili  
Hmmm..ni mi jasno, kako lahko s tem prideš čez, saj zahtevajo potrdilo o cepljenju na vsaki pasji procesiji in tudi na vseh prehodih čez mejo. Če pa ti kuža slučajno skuha kako neumnost, pa je sploh cel hudič, če cepljenj nimaš poštimanih...  Undecided

Želim lep pomladanski dan in čim manj klopov!  Cool

B.

Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #25 : torek, 22.03.2005 : 12:03:50 »

Za cepljenje proti steklini velja isto kot za ostala cepljenja - obvezno je samo za ZDRAVE pse, ostalih se po navodilih proizvajalca/-ev ne sme cepiti. Obstaja cisto legalna pot. Ja, saj vem, da samo se to manjka, da kaksen od proizvajalcev zadevsno umakne z embalaze.

Lp, Mojca
Logiran
Nanook
midi
***
Spol: Ženska
Sporočil: 7.399


NS Lama Tari


WWW
« Odgovor #26 : torek, 22.03.2005 : 12:04:53 »

Hmmmm...zanimiva je tale debata o cepljenju proti boreliozi za pse!  Shocked

Sploh zato, ker me zanima, ali obstaja pri nas tudi cepljenje za ljudi.

Ko sem se šla cepit proti klopnemu meningitisu, so mi na Inštitutu za varovanje zdravja prav prijazno pojasnili, da so nekaj let nazaj sicer razmišljali  tudi ocepljenju proti boreliozi, vendar pa so zdaj ugotovili, da to ni smotrno, saj je pri nas (oz. sploh v Evropi) èisto preveè razliènih vrst virusov, ki vsako leto veselo mutirajo. Cepljenja se dogajajo bojda samo v ZDA, kajti tam poznajo eno samo obliko virusa borelioze.

 Grin Cheesy Wink Cool  Testiranja potekajo, ne vem, ce so kaj ze spustili naprej (presneti hrcki, kar nocejo biti zdravi... Wink). A tisto zgodbico o teksaskem veterinarju poznate? Cheesy
Logiran

"The good thing about science is that it's true whether or not you believe in it." -Neil deGrasse Tyson
Breza
nekaj malega že vem
***
Spol: Ženska
Sporočil: 192


« Odgovor #27 : torek, 22.03.2005 : 12:09:23 »

Katero zgodbico?  Shocked
Logiran
Peibie
rad pišem
****
Sporočil: 319


« Odgovor #28 : torek, 22.03.2005 : 12:09:37 »

A tisto zgodbico o teksaskem veterinarju poznate? Cheesy


Pa tisto o norem zdravniku humane medicine, ki je leta 2001 ponudil 20000 dolarjev tistemu pediatru, ki spije samo tisto, kar gre v cepivo poleg taksnih in drugacnih virusov, brez samih virusev. Ponudba se velja.

Lp, Mojca
Logiran
oks
odvisnež
*****
Spol: Ženska
Sporočil: 673


« Odgovor #29 : torek, 22.03.2005 : 14:58:52 »

TagTu: Tale tvoj link precej dobro poznam. Žal tudi praktično! Huh

To, da cepljenja držijo zelo dolgo vem, da velja..
Breza...vse se da...predvsem če imaš psa z dvema kroničnima boleznima. Niti slučajno ga ne bom matrala še s cepivom proti steklini Shocked
Za cepljenje proti boreliozi ste me prepričali...
Dodajam še en precej uporaben link...
http://www.vetinfo.com/dogvacc.html#Lyme%20Disease%20Vaccination
Logiran
Strani: 1 [2] 3 4 5 6 7 8   Gor
Natisni
mojpes.net  |  o psih  |  zdravje  |  Zajedalci, paraziti, nalezljive bolezni  |  Tema: CEPLJENJE PROTI BORELIOZI
Skoči na:  

domov | o psih | pasme | galerija | forum | zaščita živali | posvojite psa | piškotki | admin | splošni pogoji

2000-2023 Jana. Vse pravice pridržane.
Vsako kopiranje vsebin ali njihova uporaba v nasprotju s
splošnimi pogoji uporabe mojpes.neta je prepovedana.
Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines